Bývalá manželka môjho priateľa si neželá, aby sa ich dieťa so mnou stretávalo

5. mar 2021

Ex manželka môjho priateľa si neželá, aby sa ich dieťa so mnou stretávala, keď ho ma partner počas víkendov. Rovnako nesmie byť bez neho, ani u jeho rodičov, že právo na stretávanie ma len on a keď to nebude dodržiavať, tak, že mu dieťa nebude dávať. Nesmie ho vziať ani k svojej sestre. Zmení sa to niekedy, alebo takýto vzťah nemá zmysel?

deti95060810
5. mar 2021

ex manželke nájdite čím skôr chlapa - potom pominú akékoľvek problémy ohľadom stretávania...😉
PS. Pani si takéto podmienky môže strčiť akurát tak za klobúk.... záleží samozrejme aj od tvojho priateľa ako sa on postaví k celej situácii, poriadny chlap by ju poslal rovno do hája...

ivca88
5. mar 2021

Ak si bola dôvod ich rozchodu, tak výčitky k tvojej osobe viem absolútne pochopiť, ale hlava mi neberie, prečo dieťa nemôže vidieť jeho sestru alebo babku s dedkom 🤷

leuchtturm
5. mar 2021

Tak je to pochopitelne, ty by si reagovala v jej situacii podobne. Ona je este najedovana a nevyrovnana s rozvodom. Nema pravo tvojmu chlapovi určovat, s kym sa jej deti budu stretavat a uz vobec nie branit styku s rodinou. Urcite sa to casom zmeni, ale dovtedy sa budes musiet stresovat s jeho exkou a je na tebe, ci do toho chces ist alebo nie.

pribinak
5. mar 2021

Jeho rodičia a ani sestra nemajú zákaz styku. Dokonca stari rodičia môžu súd požiadať, aby umožnil styk s vnúčatám ak by jeho matka robila problemy so stretávanim.

Toto je robenie vojny cez dieťa, nič viac. Jeho ex treba vysvetlit že nemá žiadne práci obmedzovať styk rodiny a dieťaťa.

kikulienka94
5. mar 2021

ja by som tiež nechcela, aby sa moje dieťa stretávalo s každou ockovou novou známosťou na pár nocí 🙄

malva123
5. mar 2021

Este jedna vec...ty si priatelka otca dietata..prva od rozvodu?Alebo myslis ze uz jedina a posledna?Si cudzi clovek v tomto smere ma pravdu..ale babka s dedkom si styk mozu vysudit...sestra neviem...

diusqa761
5. mar 2021

Ono že nechce aby sa stretávalo dieťa s tebou je naozaj pochopiteľné. Lebo zaťažovať dieťa každých pár mesiacov s ockovou novou frajerkou nieje dobré pre dieťa hlavne keby si stihlo vypestovať k tým ženám cit a potom zo dňa na deň sa rozídete a za týždeň už predstaví novú frajerku 😒. Už keby to bol vážny vzťah, že ste spolu niekoľko rokov , napr uvažujete o svadbe a vlastnej rodine tak by to bolo iné ale to aj za týchto podmienok by som ako matka ťa chcela najskôr osobné spoznať, vidieť, nech vidím s kým má moje dieťa tráviť čas. Lebo dať pre mňa kompletne cudzej žene dieťa do rúk je naozaj nemysliteľné asi ako pre každú zodpovednú mamu. Čo sa týka tej rodiny ak nemá k tomu vážne dôvody (napr. boli v minulosti k dieťaťu násilný, pijú, drogujú atď ) tak áno , počína si nezákonne ale to je starosť frajera . V tom si musí urobiť poriadky on.

denden77
5. mar 2021

asi tu nejde o to, ze jeho rodicia a sestra nemozu dieta vidiet ale o to, ze si Ex nezela, aby tam on dieta pocas "svojho vikendu" odlozil a zatial travil cas s priatelkou 🤔

leskovael
5. mar 2021

Tak záleží aj na okolnostiach,za akých podmienok sa rozišli - ak si on našiel teba a podvadzal ju a opustil rodinu, tak sa jej nečudujem, najmä ak je to stále relatívne čerstvé. Ako dlho tvoríte pár vy dvaja? Zase dieťa tiež nemusí poznať každú jeho frajerku, hlavne ak ste spolu chvíľku.. Kde skôr vidím problém je, že nechce aby sa stretávalo dieťa s jeho rodinou.. Ale tak, toto sú také rodinné veci.. Niekedy je žena tá zlomyselna a zákerná ktorá robí peklo cez dieťa, no niekedy sa rozchodoch aj členovia rodiny vedia zachovať ako hovädá, tak to môže byť aj forma akejsi obrany... Nvm.. Nvm čo by som ti poradila... Ty zatiaľ ak ste čerstvý pár by si to mala rešpektovať, nic ti neutečie ak dieťa spoznáš o pol roka - rok, keď budu hlavy vychladnuté a vec naozaj uzavretá u oboch rodičoch dieťaťa...
Ja osobne by som si vzťah nezačínala s niekým, kto je čerstvo po rozchode a kde je malé dieťa, z časti viem, prečo to hovorím.

sense
5. mar 2021

Ak majú určené stretávanie súdom tak je to jeho vec kde bude s dieťaťom keď ho ma on pokiaľ a ex nemôže rozkazovať s kým bude a nie,.... To je to iste akoby otec dieťa trval na tom ze dieťa musí byť len s matkou a nie aj s matkinou rodinou....

Na druhej strane zas.... Ak by bol môj ex taky žeby mal každý druhý mesiac inú priateľku tiež by sa mi to nepáčilo, rovnako ako sa môjmu ex zo začiatku nepáčilo že mám iného priateľa... Časom ale pochopil ze to nie je chvíľkova záležitosť a už to nerieši....
Ak obom rodičom záleží na tom aby dieťa ich rozchod prežilo s co najmenšou traumu tak nebudú dieťa používať ako "zbraň pomsty" proti tomu druhému...

Nepíšeš ako staré dieťa je a ani ako dlho sú od rozvodu a dôvod rozvodu

pribinak
5. mar 2021

Viaceré ste sa do nej teda kvalitne pustili, ktohovie či aj mamička drzi celibát a nemá nového priateľa

Ja nehovorím, aby otec zoznamoval dieťa s každou frajerkou, ale nič o tej babe neviete ale naložili ste jej dobre

anita6666
5. mar 2021

V živote by som nechcela chlapa s dieťaťom a keby sa tak nedajboh stalo,nemala by som žiadny záujem tráviť čas s jeho dieťaťom. Vôbec. Preto som takého amanta nikdy nemala a ani mať nebudem. Status "otecka" ma nikdy nepritahoval.

autor
5. mar 2021

Áno som prvá jeho priateľka od rozvodu, spoznali sme sa až keď on podal žiadosť o rozvod z dôvodu jej nevery. Poznáme sa dva roky.

autor
5. mar 2021

Ona ma partnera. S nim sa dieťa normálne stretáva, dokonca idú spolu žiť.

zazalienka
5. mar 2021

Jaj , týmto som si prešla ja v 2006.. je to beh na dlhé trate, bol to dlhý boj.. manželova ex bojovala zubami nechtami proti mne, ona už bola s novým chlapom, kvôli ktorému sa rozvádzali, muzova dcéra sa nesmela na mňa ani pozrieť, nesmela sa so mnou stretávať kým sa to neupravilo súdnou cestou . Robila nám peklo zo života dlhé roky. My sme sa zobrali, nejak sa to casom upratalo, ale trvalo to hádam 6-7 rokov kým sme prešli do stavu bezkontaktné ho. Ona sa tiež potom vydala za toho frajera, ale už je znova rozvedená a má ďalšieho. Chce to čas,hlavne pokiaľ to s ním myslíš vážne ..

autor
5. mar 2021

@anita6666 úplne ťa chápem a tiež sa s jeho dieťaťom radšej nechcem stretávať. No keďže on ho ma každý víkend a jeho mame na ňom veľmi záleží, to dieťa miluje, priestor pre nás dvoch je veľmi obmedzený

cacianka
5. mar 2021

Mas taketo sebestredné pocity, tak ho nechaj a najdi si chlapa bez detí. Jeho dieta tu bude navždy a on by bol sprosty keby teba dal na prvé miesto pred dieťa

anita6666
5. mar 2021

Hľadaj si slobodného? Načo si komplikujes život? Nechápem. Ale veď pochopíš aj sama koľko to vydržíš.

leuchtturm
5. mar 2021

su stresy, ktorym nevieme predist a stresy, ktorym sa mozeme vyhnut. Ja osobne by som nemala chut riesit exove decka a manzelky a este sa obmedzovat.

cialota
5. mar 2021

neviem ako cerstvy je ich rozchod, no jak tak sipim, tak sa s nou rozisiel asi kvoli tebe a potom sa veru nie je comu cudovat, ze proste nechce, aby sa jej dieta s tebou nejak stretavalo, no mozno, ked sa z toho rozvodu dostane sa to vsetko zmeni

alzbetka71
5. mar 2021

To je blbosť, právo na úpravu styku (ak by to chceli riešiť súdnou cestou) maju aj stari rodičia dieťaťa.

alzbetka71
5. mar 2021

No a partner musí bojovať nie len za dieťa ale aj ak chce s tebou vzťah aj za teba. na súde by neuspela žena ak by robila problém len preto že si tam ty, tým dupľom že už aj matka má partnera.

vroni
5. mar 2021

Co si bývalá želá ci neželá je asi také podstatné, ako počasie na Plute. A jej debilne plky o tom, čo otec nesmie a kam dieťa nesmie by som na jeho mieste okamžite hlásila socialke. Mne nevadil chlap s deťmi, ale sralo, čo by skákal ako bývalá píska by ma veru nepritahoval.

autor
5. mar 2021

@cialota nie príčinou rozvodu bolo, že ona si našla iného. My sme sa spoznali až neskôr, keď už sa rozvadzali..

h2
5. mar 2021

Ex manželka Tvojho priateľa si môže želať, alebo neželať, čo len chce. Ale s týmito svojimi želaniami si môže akurát tak... (vieš čo). Na nič také nemá právo.
Druhá vec je, či si to on od nej nechá a skáče, ako ona píska, ako poslušný psík.

mogaa
5. mar 2021

Tak ak má súdne určený styk s dieťaťom a platí výživné stanovené súdom, tak jeho exmanželku vôbec nemusí zaujímať kde s dieťaťom trávi čas, čiže môže s dieťaťom chodiť aj k rodičom a aj s tebou chodiť na výlety len o dieťa musí byť adekvátne postarané.....Kludne dieťa môže nechať aj u rodičov ak je o dieťa postarané.....Takže ak nemá súdne stanovené termíny stretávania, treba si o ne súdne požiadať a ex mu dieťa musí v dané termíny dávať bez ohľadu na to či bude s dieťaťom sám alebo ho vezme na dovolenku s ďaľšími 20ľuďmi či ho na pár hodín nechá samého u starých rodičov.....o dieťa musí byť samozrejme adekvátne postarané....otec má rovnaké práva ako matka, nielen povinnosť platiť výživné....

autor
5. mar 2021

@h2 áno a to ma trápi

h2
5. mar 2021

A prečo si to od nej nechá??? To by teda aj mne vadilo, keby môj partner slepo poslúchal bývalú, ktorá ho podvádzala. (Aj keby ho nepodvádzala, samozrejme.)

autor
5. mar 2021

@h2 lebo ona by mu dieťa nedala potom. Vymýšľala by, že je choré atď.

h2
5. mar 2021

Nech jej pohrozí súdom za bránenie v styku s dieťaťom!

sense
5. mar 2021

Nech jej po hrozí súdom, alebo striedavkou...A takisto starý rodičia mozuvysudit styk s dietatom. Ak na raz na riadený stretávanie súdom tak dieťa kde alebo ku komu vezme dieťa nie je jej problém aon ak to myslí s tebou vážne mal by bojovať nierlen za syna ale aj ta teba