Bývanie s partnerom a svokrovcami

8. máj 2022

dievcata , prosim poradte som cerstvo z partnerom ktori si stavia dom spolu s rodicmi. on chce aby som isla byvat k nim maju to oddelene. ja nechcem ist len on mi povie ze inu moznost nema kedze dom nemoze predat lebo kvoli daniam aj rodicom. co by ste robili na mojom mieste prosto ina moznost nie je mi stale povie... ja som s toho zfuala. nechcem byvat v cudzom dome on povie ze to je tak normalne, ze by osm nebola v cudzom on by to tak nebral. len cely dom je len jeho. chcela by som spolocne necitm sa dobre v cudzom.dik

babulkomale
8. máj 2022

Precitaj si tu desiatky tem o byvani so/pri/nedaleko svokrovcov/ rodicov, u priatela/partnera/ kamosa...ja neviem zeny, tak malo si samy seba vazite, az mi to je luto...nezabudni tam vrazit svoje peniaze a potom vyplakavat 🙈

patka06
8. máj 2022

vždy je iná možnosť, keď sa chce
Nie je to normálne, aj keď mnohí tak bývajú
Nebývala by som s rodičmi ani svokrovcami - načo si vyrábať problémy

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
8. máj 2022

ste spolu málo, dobre si premysli ako by váš vzťah pokračoval
Rozhodne by som teraz do domu peniaze nedávala

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
8. máj 2022

on má cez 40 a stavia dom s rodičmi? a to má na to aký dôvod? kde bývali doteraz rodičia?

autor
8. máj 2022

@panelacikova v byte, neivem preco sa tak rozhodli mozno si myslel ze uz nikoho si nenajde alebo co. ale bude mat 41 rokov a takato je situacia ale nerozumiem tomu tiez preco s rodicmi. on vraj jeho mamu nechce nechat samu a jeho otec nie je asi velmi dobry co somm vyrozumela tak... stale lutuje jeho mamu aky mala tazky zivot

panelacikova
8. máj 2022

nuž, nič v zlom, ale od takého ruky preč. nech by tá mama bola naozaj akákoľvek dobrá a mala s otcom ťažký život, ak na toto pristúpiš, nebudete nikdy žiť dvaja, ale štyria. ako dlho ste spolu? oni to už asi mali rozpracované, než ste sa dali dokopy, dobre tomu rozumiem?

panelacikova
8. máj 2022

hoci i tak mi je divné, ako je možné, že chlap po 40-tke nemal doteraz vlastné bývanie...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
8. máj 2022

čím viac píšeš, tým viac by som nad týmto vzťahom rozmýľala a vycúvala kým sa dá
úprimne, z toho nekuká nič dobrého do budúcnosti

panelacikova
8. máj 2022

tak ak ti na ňom záleží a máš pocit, že aj jemu na tebe, tak si skús kúpiť vlastnú nehnuteľnosť, ktorú si budeš splácať. potom sa dohodnete, kde budete bývať, či tam u rodičov alebo "u teba". ale ak sa niečo stane, budeš mať kam odísť. ak stavíš len na možnosť ísť k nemu, nemusí sa ti to časom vyplatiť :(

pensadorcallisto
8. máj 2022

Ahojky. Podla mna byvanie so svokrovcami je vzdy problem. Aj ked su to najlepsi svokrovci na svete, vzdy sa najde neico a aj to male nieco moze vyrazit do obrovskeho konfliktu, kedy sa zacnes pozastavovat aj na vselijakymi prkotinami. To je noj nazor

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
8. máj 2022

Nikam sa neponáhľaj, ste spolu krátko tak sa hneď nesačkuj ku chlapovi, povedz mu že zatiaľ nechceš tlačiť na pílu, uvidíte časom. Príde ti to veľmi skoro riešiť spoločne byvanie.
Ale mu nehovor ani o tom, že by si investovala po čase svoje € do jeho domu, nemala by si istotu, či ťa nechce zo zištných dovodov

sense
8. máj 2022

Ty sa chceš Vdavat, on sa zenit nechce. Ty chceš niečo. Spoločne, on s rodičmi. Ste spolu 4 mesiace a rozchadzate sa v základných veciach. Nebolo by rozumnejšie odísť z kratšej cesty? A rozhodne by som nevládala peniaze do takejto nehnuteľnosti

deti95060810
8. máj 2022

známy tiež staval s rodičmi dom... len bol to dom pre jednu rodinu. A tiež mal po 40 tke... odvtedy už prešlo 20 rokov... bývali spolu v byte v paneláku, postavil dom, byt predali - nasťahoval k sebe aj rodičov, oženil sa, s manž. majú 2 deti - už majú takmer 20 rokov a žijú spokojne... nie vždy je to len o hádkach - závisí aké povahy sa stretnú...
Aj ja som bývala s mojimi rodičmi roky - môj manžel bol spokojný, nikdy sa ani nepohádal s mojimi rodičmi... on hovoril - ich dom - ich pravidlá.

evaachesa
8. máj 2022

Ja by som z takého vzťahu najskôr vycúvala. 😐

marca12
8. máj 2022

Myslim si,ze sa vraciame do cias,kedy bolo bezne byvat s rodicmi alebo svokrovcami. Uz si nebude hocikto moct dovolit ist do vlastneho a osamostatnit sa. Volakedy sa ludia znasali,potom ako sa nam otvorili moznosti,kazdy utekal do svojho. Jasne,ze vo svojom je najlepsie,ale bohuzial nie vzdy su na to podmienky. Mala som priatela,ktory tiez mal viziu,ze prichylime jeho mamu a budeme jej pomahat,mala zleho muza,priatelov nevlastny otec. Ja som sa s nim aj kvoli tomu rozisla,bola som sebecka a myslela hlavne na svoje blaho. Ale nelutujem,no to som mala po 23 rokov. Neviem ako by som reagovala v 36 rokoch. Mozno aj tvoj priatel tym,ze bol v zahranici a nezil s rodicmi,ma ruzove okuliare a mysli si,ze to bude fungovat. Ale realita moze byt taka,ze si polezu na nervy a hlavne,ak je otec zly k mame,tiez to nebude bohvieco pozerat sa na ich hadky. Si v neprijemnej situacii. Ci marnit cas s neperspektivnym chlapom alebo dat sancu laske a uvidis,co cas prinesie. Otazne je,ci mas ten cas.

1gabriela13
8. máj 2022

Vycuvaj a v budúcnosti nemusia riešiť rozvod,vysporiadanie,výživné ani súdy ohľadom deti 😉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modraslamka
8. máj 2022

najskor prehodnot cely vstah, ci si s nim vobec vies predstavit buducnost

joesvk
8. máj 2022

V takom veku už chlap má svoje zvyky aj zlozvyky, ktoré ťažko meniť... A doteraz bola jeho rodina hlavne mama, keďže bol slobodný.Aj to sa ťažko zmení, aby teba začal dávať na 1.miesto.

On ani veľa meniť na svojom živote nechce. Už sa chce usadiť, po zahraničí... Nemá zmysel sa mu ženiť, vôbec netuší, či ty budeš jeho rodina... Si len jedna z možností... Možno sa mýlim. Vidím to zvonku takto nejako.

terezka1947
8. máj 2022

Tu sú ozaj problém "svokrovci'" a bývanie s nimi?
Veď ty máš problém s ním,s tým,že sa nechce zenit,no ty po Tom túžiš.
Čiže načo ste spolu?

syslik81
8. máj 2022

tato tema tu uz raz bola a silne pochybujem e od inej kedze je na chlpta ista a dce rovnako " blbe" snadniesu ... mas svoj byt ten si nechaj ... nepredavaj a on ti nebude nicprepisovat ... nemozes chciet jeho byt .. ak nechce odist a ani si ta vziat po 4 mesiacoch nebudesmat co lutovat ked to ukoncis .. to iste ti boloa bude radene ..

anjelicek26
8. máj 2022

Nechce zenu, deti a ani spolocne byvanie (povedzme - spolocny majetok)a hovori ti to dost jasne...nie si pre neho ta prava do konca zivota...cim skor to pochopis, tym lepsie, zivot mas este pred sebou.

babulkomale
8. máj 2022

V zahranici bol predpokladam zarobit. Cize zazobany setriaci mamickar, tzv.stary mladenec podla veku ( ano, aj chlap po 40 sa moze ozenit a zalozit rodinu, ale tento evidentne nechce).
Som si ho na zaklade par info zaradila. Bodaj by som sa mylila...ale asi sa nemylim.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikulienkadd
8. máj 2022

Ahoj,ako čítam nielen titulnú správu, ale najmä tvoje ďalšie komentáre, rozsvecujú sa mi v hlave všetky "kontrolky". Dievča zlaté, na tom všetkom niečo (alebo nič) nesedí, utekaj kým je čas.