Bývanie so svokrovcami - ísť do toho?

dominika1922
16. dec 2018

Ahojte tak aj ja mám otázku ktora je tu večne omielaná. Priateľ ma stále presviedča na bývanie so svokrovcami kedže čoskoro končím školu. Ale problém je ten že ma nikdy nemali radi a obávam sa že sa to nezmení ani teraz a práve preto sa toho bojím. Bola by som ďaleko od svojej rodiny a aj čo sa týka práce by to nebola žiadna výhra. Ale prostredie je tam krásne a dokonalé na výchovu detí. Nebývali by sme priamo s nimi v dome ale v ich druhom dome do ktorého chodia a využívajú ho. Museli by sme ho aj prerobiť a nie je ani oplotený. Skratka by som sa bála toho že by medzi nami svokrovci robili dusno a potrebujem aj váš názor ako od skúsenejších🙂

bejka333
16. dec 2018

@dominika1922 Ahoj. Ak Ťa nemajú radi ,tak tam určite nechoď bývať. Nezmení sa to,aj keby si im modré z neba zniesla. Budeš tam iba trpieť a s priateľom sa budete hádať.

deti95060810
16. dec 2018

Bývala som u svokrovcov... Nikdy viac a to som bola vítaná nevesta....😉

ellaafi
16. dec 2018

@dominika1922 pokiaľ s tým nie si stotožnena teraz, v budúcnosti to lepšie nebude....... skúsenosť

mata1001
16. dec 2018

Nie,nie a este raz nie.........a este raz nie....

queenofdisaster_7
16. dec 2018

Presne tak ja si to tiež absolútne nedokážem predstaviť

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
16. dec 2018

@dominika1922 čudujem sa, že o tom vôbec uvažuješ. Sto krát nie. Ak sa už teraz necítiš komfortne s budúcimi svokrovcami, tak to dobré nebude. A už vôbec nie do ich nehnuteľnosti. To tam budeš vždy len nie veľmi vítaný hosť.

mogaa
16. dec 2018

@dominika1922 dom by mu darovali? či stále by bol ich a vy dvaja by ste ho len prerábali? Ak by mu ho darovali a vy by ste si ho prerobili, tak jediný problém vidím v tom, že ak by ste sa rozišli tak prídeš o peniaze čo si vrazila do prerábky domu....Ak by dom neprepísali, tak ťa odtiaľ môžu kedykoľvek vyhodiť, znovu prídeš o peniaze ktoré si vrazila aj ty do prerábky....Jediné východisko aby prepísali dom na syna a ty si dom nafoť pred prerábkou a po prerábke a odkladaj si bločky čo do neho vrazíš, v prípade rozchodu ak by ti nechcel vrátiť peniaze , môžeš to vymáhať súdne(podložené podkladmi čo si platila ty-najlepšie faktúra-úhrada z účtu alebo pokl.blok). Ak to prepíšu teda na syna, dom si oplotíte to je najmenej, ale treba sa s priateľom dohodnúť že do domu môžu prísť rodičia len ako návšteva a dopredu nech sa ohlásia aby to neboli každodnné návštevy nehovoriac o tom že by tam chodili aj keby ste neboli doma....Jasné prvidlá si treba nastaviť - priateľov dom a oni len ako ohlásený návštevníci(vymeniť zámok)- bude to dom vás dvoch.....inak to fungovať nebude. Ideálne ak priateľovi vysvetlíš že s ním chceš žiť, ale bez zásahu jedných či druhých rodičov - teda najlepšie zo začiatku si spolu prenajať byt a časom sa uvidí. Vyskúšate si ako vám to bude klapať keď spolu budete žiť, ale stále to nie je žiadny záväzok v prípade rozchodu(ak by vám to spolu neklapalo). Vysvetli mu že nechceš vrážať peniaze o prerábky domu jeho rodičov, pokiaľ nezistíte ako by vám fungoval spoločný život. Najskôr si vyskúšajte spoločnú domácnosť(len vy dva- nie vy a svokrovci) a potom riešte svoj dom/byt. Najskôr by som volila prenájom, neskôr si môžete zobrať hypo na dom či byt.

sasa1310
16. dec 2018

@dominika1922 nikdy v živote by som nešla bývať do nehnuteľnosti, ktorú vlastnia svokrovci alebo moji rodičia. Obzvlášť, ak sú tam súrodenci. Na staré kolená by sa mi totiž nechcelo vyplácať súrodenca. A ešte k tomu je tam aj druhá stránka veci. Nikdy to nebude TVOJE. Vždy budeš len u neho, pokiaľ to z vlastnej vôle časom neprepíše priateľ na teba. A nikdy nemôžeš vedieť, či budete celý život spolu alebo tesne pred dôchodkom ťa nevysťahuje a ty ostaneš na ulici.
Takže ak chceš mať všetko na poriadku, tak spolu bývať do spoločného, aby ste potom spolu niečo vlastnili. A nie takto. Pretože aj pri tej najväčšej láske musíš myslieť na svoje zadné vrátka. Obzvlášť, ak je to tvoj priateľ a nie manžel.
Veľmi, veľmi sa divím tu veľa ženám, ktoré sú spokojné, že bývajú u priateľa alebo u svokrovcov v ICH nehnuteľnostiach. Sa divím, že sa neboja.

A o vzťahoch hádam ani písať nemusím.

nikiki29
16. dec 2018

Na som bývala u svokrovcov kým som ešte študovala a sťažovať sa nemôžem. Vychádzame perfektne, vôbec sa do nás nestarali a pre mňa bolo dôležité byť s priateľom. Ale bolo to dočasne riešenie a máme fakt perfektné vzťahy... teraz už sme vo svojom. Keby to má byť naopak a má ísť priateľ ku našim nikdy na to nepristúpim! Vzťahy majú otrasné, jedine čo by sme si pokazili vzťah a nervy... a čo sa týka domu - ak nie je v jeho vlastníctve neprerábajte! My sme tiež chceli prerábať dom starej mamy, vzťahy super, boli sme priam prosíkaní aby sme tam išli bývať. No bohužiaľ okolnosti sa zmenili a neprešli ani 2 roky a už sa rieši dedičské konanie 😞 vďaka bohu že sme tam nešli a kúpili sme byt! Človek nikdy nevie čo za situácia nastane, či vás z domu nevyhodia, či si na dom nebude robiť nárok iný súrodenec, či si budete vôbec môcť užiť tie investované peniaze... ja som rada že sme sa rozhodli inak. A mrzela by ma každá tisícka vyhodená na rodičovský dom...

sash37
16. dec 2018

Za mna jednoznacne nie...

lucinka1988
16. dec 2018

@dominika1922 ja som našťastie so svokrovcami nikdy nebývala, ale ešte som nepočula, že by si to niekto pochvaľoval-naozaj nikto v mojom okoli to neodporúča. Ja by som ani s rodičmi nebývala -za nič, a to mame pekný vzťah. Podľa mn dve generácie pokope nerobia dobru krv z dlhodobého hľadiska...

pribinak
16. dec 2018

Prečítaj si po sebe, nenapisala si ziadne pozitívum.
Odstrašujúcich prípadov je tu na koni mrte.
Povedz priateľovi, ze nech sa pusti maminej sukne a chodte bývať spolu niekde inde

dlucy
16. dec 2018

My sme byvali vedla vo vchode a nikdy viac nie to este v jednom dome...

evkao
16. dec 2018

ja mam dobru svokru a urcite by som s nou nebyvala, ani s mojou mamou, s ktorou mam tiez super vztah - takisto moj muz - kazda zena ma mat svoju domacnost, svoju kuchynu, a keby ste byvali hned vo vedlajsom dome, pokoj by si urcite nemala, a ak nemate teraz dobre vztahy, ver tomu, ze potom by uz boli katastrofalne

janulka2811
16. dec 2018

Nikdy,nikdy,nikdy ... radsej byt sama,no zo svokrovcami nikdy !!!
A co ze sa tvoj priatel pyta ku rodicom,co mu chyba ...

prevenar
16. dec 2018

@dominika1922 >>> vlastne byvanie. nic lepsie nevymyslis 😉

slavkadud
16. dec 2018

toto nie je najlepsi napad, najma nie ak mas pocit, ze ta nemaju radi, toto by nemuselo dopadnut dobre a osobne radsej mat svoj klud 😉

zuzipolo
16. dec 2018

@dominika1922 ahoj,rozhodne nie.radšej si rovno zaobstarajte vlastné bývanie..ja som mala možnosť ísť bývať k svokrovcom presne ako ty,ale nie,odmietla som a to ma majú radi.odmiela som lebo by sa do nás nonstop starali,aj teraz to robia,ale dá sa to lebo bývame ďaleko a stretávame ich iba raz za mesiac ;)

dominika1922
autor
16. dec 2018

Ja by som tiež bola za vlastné bývanie ale na druhej strane.. aj keď je to ich dom dokým ho neprepíšu na priateľa boli by sme nie priamo s nimi ale vedľa a stále verím že to nemusí byť také zlé..

evkao
16. dec 2018

@dominika1922 je to na tebe, ale aj tu najdes strasne vela diskusii o tom, ako do toho tiez v dobrej viere zeny sli, a nedopadlo to dobre.... skusit to mozes, ale bud pripravena na to, ze to moze skoncit vasim rozchodom, tebe bude robit "svokra" prieky, stazovat sa na teba, a priatel podrzi skor ju ako teba, je to predsa len jeho mama... ale moze to skoncit aj tak, ze dostane rozum a prestahujete sa inde, musis si uz zvazit ty, ci to stoji za to riziko
samozrejme moze to byt aj tak, ze sa jeho rodicia do vas nebudu vobec starat, nechaju vas zit podla seba, ale ak pises, ze ta nemaju radi, a ze ten druhy dom vyuzivaju, myslim, ze sa to nezmeni

sasa1310
16. dec 2018

@dominika1922 aj keby dom prepísali na priateľa, ty si z toho mimo.

nelinka2009
16. dec 2018

@dominika1922 povedz, ze mas podmienku... chces aby dom darovali tvpjmu muzovi a to po vasej svadbe... priatelovi povedz, ze povsvadbe a po darovani chces, aby som dom predal a za tie peniaze sa kzpula iba vasa spolocna nehnutelnost... ak pristupi, vsetko je ok,,aj keby bol novy kupeny dom hned vedla toho povodneho... ak na to nepristupi, tak nadtym ani neuvazuj a rieste svoje spolocne a zplne inde

asia83
16. dec 2018

@dominika1922 Tak verte...

zuzipolo
16. dec 2018

@dominika1922 nuž,musíš vedieť do čoho ideš,ale k lepšiemu to nie je..ja som bola v rovnakej situácii a radšej sme si kúpili byt ako mať dom vedľa svokrovcov a vravím,že s nimi vychádzame..

mogaa
16. dec 2018

@dominika1922 a kto bude platiť prerábku domu? to nejde o to vyskúšať spolu bývať a časom sa uvidí....ten dom musíte prerobiť.....je jedno či bude na "svokrovcov" alebo na priateľa, časť z tvojich peňazí pôjde aj na prerábku cudzieho domu....aj ked ty budeš zo svojho platu platiť stravu a domácnosť, priateľov plat pôjde na prerábku.....rozumieš čo chcem povedať?Svoje peniaze minieš pri prerábke cudzieho domu(aj keď nepriamo) ..ak by ste boli v prenájme rozdelíte si náklady a keď sa neskôr rozídete nie je čo riešiť..... v lepšom prípade sa dohodnete že ty budeš financovať stravu a priateľ prerábku domu svojich rodičov....pri rozchode skóre :ty 0 eur úspory a priateľ - prerobený dom rodičov.....Stále nepíšeš, ako si to predstavujú svokrovci....budú to brať stále ako svoj dom(stále mať kľúče) a chodiť vám tam ako domov? Láska je pekná vec, ale netreba byť slepá....všetky príspevky ti radili aby si do toho nešla....20ľudí ti sem napísalo , že nie a ty stále zvažuješ že ano....to už nie je slepota, ale hlúposť....prepáč nechcem ťa uraziť, len nad tým trošku porozmýšlaj.....20ľudí ti radí nie a ty stále uvažuješ že ano, veď to nemusí byť také zlé.....tak ti to poviem a rovinu, ak ťa nemajú radi teraz, tak ked budeš bývať vedľa to bude ešte horšie - lebo bývaš v ich dome a mala by si im byť vďačná že ti tam umožnili bývať, všetky veci budú podľa svokry.....

acer11
16. dec 2018

NIEEE !!!!

dzulli1980
16. dec 2018

To v žiadnom prípade ... by mohol môj muž aj popod holé nebo lietať, na to by ma nenahovoril ... mladí majú byť od začiatku bokom, sami si budovať svoje hniezdočko, svoje zvyky, svoje rituály ... bývanie u rodičov/svokrovcov nikdy dobrú krv nerobilo, nerobí a ani robiť nebude ... je iné prísť na návštevu a iné u nich/vedľa nich bývať ...
@dominika1922

dskjhfdlkdjhl
16. dec 2018

@dominika1922 tak na jednej strane vies, ze Ta radi nemaju, na druhej strane si myslis a veris, ze by to nebolo zle. Pripada mi to tak, ze si bola rozhodnuta do toho ist a teraz si prekvapena, ze Ti to tu nikto neodobril. Rozhodnut sa musis sama, ale naco sa tlacit tam, kde ta nechcu a ked je tolko pripadov, kde aj chceli a zle to dopadlo. Ale kazdy si je strojcom svojho stastia.

lindusss2016
16. dec 2018

@dominika1922 no tak ver...