Bývanie so svokrovcami - ísť do toho?

dominika1922
16. dec 2018

Ahojte tak aj ja mám otázku ktora je tu večne omielaná. Priateľ ma stále presviedča na bývanie so svokrovcami kedže čoskoro končím školu. Ale problém je ten že ma nikdy nemali radi a obávam sa že sa to nezmení ani teraz a práve preto sa toho bojím. Bola by som ďaleko od svojej rodiny a aj čo sa týka práce by to nebola žiadna výhra. Ale prostredie je tam krásne a dokonalé na výchovu detí. Nebývali by sme priamo s nimi v dome ale v ich druhom dome do ktorého chodia a využívajú ho. Museli by sme ho aj prerobiť a nie je ani oplotený. Skratka by som sa bála toho že by medzi nami svokrovci robili dusno a potrebujem aj váš názor ako od skúsenejších🙂

miriam11
16. dec 2018

@dominika1922 NIE!!!!!!! Ale ak si chces znicit zivot, hor sa do toho

z1984
16. dec 2018

A ja zas napíšem opak. Bývame u svokrovcov máme vlastny vchod. Zatial nemame kuchyni takze.este.chodim ku svokre a nemam ziadny problem. Vyborne si rozumieme a do nicoho sa nam nepletu . Poradia to ano ale ostatne je na nas. Dokonca si ma svokra aj zastava. Raz by sme chceli svoj domcek a toto nam troska ulahci ze si nieco nasetrime. Ale pokial mas zly vztah so.svokrovcami tak by som.do toho nesla.

alaguema
16. dec 2018

@dominika1922 veríš, lebo je to pomerne výhodná možnosť. A jednoduchá. Priateľ do teba asi hustí a láme ťa. A ty začínaš klamať samu seba. Ale tvoje podvedomie hovorí niečo iné - bojíš sa toho, cítiš, že ťa nemajú radi, nie si tam úprimne vítaná, bola by si len trpená. A je úplne jedno, či dom prepíšu na priateľa. Nie ste ani manželia, z hľadiska zákona ste dvaja cudzí ľudia. Aj keby na priateľa rodičia prepísali sedem domov, pre teba z toho nevyplýva vôbec nič a rovnako to nezmení nič na tom, ako sa v tom dome budeš cítiť, pretože morálne to bude stále a navždy ich dom. Môžu vám to otĺkať o hlavu pri každom konflikte, alebo neposlušnosti z vašej strany. Ak sa syn nevie odpútať od rodičov, je to preto, že to tí rodičia tak chcú a takým spôsobom ním manipulujú, aby bolo po ich. Ak budete blízko, ver tomu, že svoj vplyv na syna využijú vždy, keď sa im to bude hodiť. Veď len tu na fóre je toľko tém, kde sa toto rozoberá zas a znova a dokolečka do kola a ľudia ako keby boli nepoučitelní. Z pohodlnosti sa držia rodičovských majetkov a trápia sa v komplikovaných vzťahoch a konfliktoch. Zabezpečte si vlastné bývanie, za vlastné peniaze a urobíte si život podľa vašich predstáv. Môžte nájsť kompromis. Ak je priateľov kraj taký pekný, fajn...kúpte si dom/byt niekde tam. Ale aspoň 100km od svokrovcov 😂

pribinak
16. dec 2018

@dominika1922 dom prepisu na priateľa. Uvedomuješ si co pises? Na to môžete cakat aj cele roky. Ďalšia vec, ked aj prepisu, je to jeho, takze ty budes vrážať prachy do cudzieho, lebo udržiavať to budes musiet. Cize ak sa napr rozidete, odídeš s holou ritou

zuank
16. dec 2018

@dominika1922 Urcite nie

caroline_
16. dec 2018

Nikdy, nikdy, nikdy!!! Zažila som, skočilo to tak ze svokru sme po odsťahovani sa ani nepozvali na svadbu...

mala_hobitka
16. dec 2018

@dominika1922 Svokrovci ťa nemajú radi. Predstav si osobu, ktorú nemáš rada. A teraz si predstav, že tá osoba býva v tvojom dome, a ty bývaš hneď vedľa a vídate sa každý deň. Aký by ste asi mali vzťah? Áno, otrasný. Nechodila by si takú osobu kontrolovať do svojho domu? Chodila, pretože jej neveríš. Hádali by ste sa? Áno. Zhoršilo by to vašu antipatiu. Áno. To isté budeš mať ty ak budeš bývať vedľa osôb, ktoré ťa nemajú radi. A to aj keby dom prepísali na priateľa. Ak by si do toho domu vrazila viac peňazí než priateľ pri prerábke stále to budeš ty kto je tam cudzia osoba. Od rodiny ďaleko, od priateľov ďaleko, od služieb ďaleko, práce málo atď. Krásne prostredie je ti absolútne nanič ak tam nebudeš mať čo robiť, s kým sa vídať, kde sa realizovať a podobne. A do toho za chrbtom svokra, ktorá ti dýcha na krk. Za takých okolností môžeš mať dom...ale nie domov...lebo keď nemáš svoje a svoj kľud a možnosť nepozvanú návštevu nechať za dverami... nie je to domov.
Chápem, že rozmýšľaš,že to skúsiš lebo láska je slepá - jasné vy dvaja ste iní, tvoj priateľ je výnimka a ty ho z matkinho cecku zmeníš na milujúceho muža, ktorý ťa bude pred matkou vždy brániť. Omyl. Osobne si myslím, že pokiaľ chlap presviedča ženu, ktorú miluje aby bývala v prostredí, kde ju už teraz nemajú radi je sebec a matkin cecok. Jasné tvoj priateľ je iný (omyl, nie je ak ťa presviedča). Jasné, tvoj priateľ to možno nevidí ako ťa nemajú radi (omyl, nechce to vidieť, ignoruje to).
Ak sa predsa len rozhodneš do toho ísť tak aspoň urob sama sebe službu a daj priateľovi podmienky - svokrovci nebudú mať kľúče, na návštevu sa ohlasuje dopredu, prerábať na začiatok nebudete nič, prípadne na začiatok len najnutnejšie nie veľmi drahé položky ktoré bude výhradne platiť priateľ a daj si skúšobnú dobu. Ak to nebude fungovať mesiac-dva... ideš preč a priateľ nech si robí čo chce.

danula.ch
17. dec 2018

@dominika1922 aj keď dom prepisu na priateľa, ty tam nikdy nebudés vo svojom, ani ak budete mať deti, ani po svadbe. A neverim tomu, ze ti to obcas niekto nesplechne do tvare. Pravdepodobne tam budeš vrazat svoje peniaze, ale ak sa rozidete, ostaneš s deťmi na dlažbe. Chod do toho iba ak to s priateľom nemyslíš vážne a v tom prípade tam neinvestuj žiadne peniaze. Inak si obstarajte niečo vlastne, spoločne, alebo aspoň podnajom, lebo to čo chcelý tvoj priateľ je spoľahlivá cesta k hadkam. Vo vzťahu treba aj rozmýšľať, hlavne v tom vaznom.

pajinka91
17. dec 2018

Tie úvahy o 'skúške' na pár mesiacov sú pasca, lebo sťahovať sa je vždy otrava a priateľovi sa na 99 % nebude odtiaľ chcieť, lebo problém budeš mať TY a nie on.

simapett
17. dec 2018

Ja mam fakt super svokrovcov, ale nikdy by som s nimi nesla byvat. Staci, ze byvaju v tom istom meste :D aj to je niekedy moc :D Mladi maju mat sukromie a svoje zazemie....bodka!

jarnajar
17. dec 2018

@z1984 Lenže vy máte dobré vzťahy a chce to dobré povahy na oboch stranách. Mojim rodičom to tiež fungovalo, mama spomína na svokrovcov vždy v dobrom, do ničoho sa im nestarali, nažívali vedľa seba pekne. Ale toto je výnimka, takéto bývanie je obvykle náročné. Autorku navyše už teraz budúci svokrovci nemajú veľmi radi.

@dominika1922 Nebuď naivná, ak to už teraz so svokrovcami trochu škrípe, tak bývanie v takej blízkosti to nezlepší. Máš tu už sto argumentov prečo ísť od toho preč.

@dominika1922

martina1305
17. dec 2018

NIKDY NIKDY NIKDY bývať so svokrovcami..ja som to zažila ako dieťa a bolo to zlé...už ako pubertáčka som mala jasnú predstavu o tom, že ak by som mala ísť bývať k svokrovcom, tak to nikdy neurobím.

z1984
17. dec 2018

@jarnajar ved som napisala ze pokial maju zly vztah tak neodporučam. Ale druha vec je ze vcom maju zly vztah

elifii
18. dec 2018

Ja se takhle u svokry trapila dva roky i s frajerom dokud jsme na novy rok neutekli. Sice jen 15 minut cesty autem od nich ale jsme sami a mame klid. Uz nikdy vic.

zimmi1
18. dec 2018

@dominika1922 ahoj, vlastna skusenost- po svadbe sme byvali rok so svokrovcami v jednom byte a za seba neodporucam, napriek tomu, ze ja mam velmi dobru svokru, s kt. si rozumieme..uz je to davno, tak detaily vynecham, ale bol to velmi casto zdroj hadok medzi mnou a manzelom, vedenie domacnosti, nakupy, sukromie ziadne..jednoducho som tam pribudla ako dalsie dieta, kt.sa musi na jednej strane prisposobit chodu cudzej domacnosti, na druhej strane sa ocakavala iniciativa gazdiny, kt.som ale nemohla byt, lebo jedna uz v domacnosti bola..no cele zle.. Hned ako sme sa osamostatnili, vztah medzi mnou a manzelom sa mnohonasobne zlepsil..zbytocne hadky prestali, nebol dovod a naucili sme sa viest vlastnu domacnost 🙂
Vas pripad je trocha iny, kedze by ste byvali prakticky oddelene, ale nez sa rozhodnes, treba zobrat do uvahy zopar veci:
- rodicia ta nemusia, je otazne, ci sa to zmeni..
- budes priselec v cudzom, nie ste ani manzelia, si priatelka, kt. tu o rok uz nemusi byt..-prepac za tuto poznamku, ale je to realita-moze/ nemusi to by rodicmi takto vnimane.. Rodicia do domu maju pristup.. Ake sukromie vam dopraju? Budete mat moznost viest si vlastnu domacnost? Hovorit nieco do prerabky, ci zariadenia? Na com vsetkom sa budes financne spolupodielat? V pripade rozchodu ta vyplatia, ak vrazis napr.do prerabky svoje peniaze?
Tazko toto zodpovedat.. Ale ak si precitas zopar prispevkov so vsetecnymi svokrami, budes mat dost.. Otazka je, aky typ ludi su tvoji potencionalni svokrovci - ci vam dopraju vlastny zivot a aky charakter je tvoj priatel, ci by vedel za vas v pripade potreby zabojovat a vymedzit hranice.

Kolegyna byvala zopar rokov s priatelov v spolocnom byte s jeho rodicmi, vzdy ju hnevalo ze 'svokra' narusala ich sukromie a vyzadovala pozornost syna aj pri hlupostiach, len aby nebol s nou, ale inak fungovalu celkom dobre..nakoniec sa rozhodli pre dvojgeneracny dom, zobrali si hypoteku, rodicia predali byt, zariadi si spolocne byvanie v jednom dome s oddelenymi bytovymi jednotkami, a o dva roky sa rozisli prave kvoli 'svokre' a synovi mamickarovi..
Z mojej skusenosti, aj zo skusenosti kamaratok, ja osobne spolocne byvanie s rodicmi neodporucam, ale su pripady aj kde to viac menej klape, takze zas to netreba zatracovat 🙂 svagrina byva so svokrovcami uz zopar rokov a sice su tam vyhrady a nespokojnost zo strany svokry, o kt.vieme len blizka rodina, viac menej to funguje..ale ako hovorim, moja svokra je fak vyborna zena 🙂
Moze to fungovat aj vam, ale urcite sa zamysli nad bodmi, co som spomenula a prejednaj s priatelom fin.zalezitosti a otazku sukromia, nech ste zajedno este pred stahovanim a nie je to zdroj nedorozumeni 🙂

eliska13
19. dec 2018

@dominika1922 určite nie a kto to navrhol oni?či len priateľ si tak zmyslel?To, že končis školu nie je berná minca na spoločné bývanie.Pises, že dom využívajú tak ako tam chcete ísť?Neviem spomal trocha už píšeš o vhodnom prostredí pre výchovu deti príde mi to zvláštne, rýchle....ty ďaleko od rodiny, nie vhodné miesto kvôli práci....

kasokri
19. dec 2018

Jednoducho ti odpoviem na otazku :NIE

acrobaleno
20. dec 2018

Nie. Nie. Nie. Nie. N👏I👏E👏

pink_lady
20. dec 2018

@dominika1922 NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! ani s rodicmi, ani so svokrovcami

pink_lady
20. dec 2018

aj moj teraz uz manzel prisiel s takym navrhom...vraj by sme mali samostatny vchod...ako mu je luto ze dom ostane nevyuzity a ze rodicia rozpravaju ze ho predaju...ale tak povedala som razne nie a kupili sme byt v mojom rodnom meste (50 km od svokrovcov - aj toje blizko :D)

kammik
20. dec 2018

@pink_lady ak keby samostatný vchod všetko vyriešil 😀 Že? 😀 Toto sú nápady 🙂

maataa1
20. dec 2018

Nie......aj ked tam teraz vidis iste vyhody, o par mesiacov budes plakat...

marion09
20. dec 2018

Nie je dobré bývať s vlastnými rodičmi nietoz ešte so svokrovcami!

didaa
20. dec 2018

Ja mám dobrú svokru, no bývať by som s ňou nechcela. Pretože tým sa len narúšajú vzťahy (skôr či neskôr). A je to tak, nech mi hovorí kto chce, čo chce 🙃

lukyho87
21. dec 2018

@dominika1922 nikdy nikdy nikdy 😂 Zo skusenosti hovorím. Keď sme si s mužom šetrili na svadbu , dali sme byt do prenájmu a išli k jeho rodičom . Mali sme sa radi a bolo nám spolu dobre . Až do chvíle naťahovania . Nikdy ! Po mesiaci som vedela , že zobrať nohy ba plecia a utekať čo nohy stačia 😂 Každý chce mat svoj priestor , kľud , režim .. u každej strany je to nekomfort a prispôsobovanie tomu druhému neustále . Čo hlavne my ako ženy nezvládame v kuchyni a v domácnosti 😂 takze za mna rozhodne nie

beusssska
22. dec 2018

Božechráááň!!!!

sima1236
22. dec 2018

nieeeeeeeeeeeeee

janinah
30. dec 2018

Ja by som skúsila podnájom a kludne aj do toho ich domu,ale s podmienkami ako v podnájme- zmluva,súkromie,platby,všetko na papieri ako má byť.Vždy môžeš/môžete odísť. o prerábke by mohla byť reč až po svadbe a prerábali by ste samozrejme svoje spoločné bývanie,nie dom rodičov,ak sa tam vôbec uvažuje o darovaní,to by priateľ mal už teraz vedieť.Skúsiť môžeš,ale treba mať zadné vrátka.