Bývanie u svokrovcov počas tehotenstva a po narodení bábätka

alenana
16. nov 2012

Ahojte. Som v tretom mesiaci tehotenstva. S priatelom sme este neni manzelia. Byvame u svokrovcov. Ja som nezamestnana, priatel pracuje, ma celkom dobry prijem, cca 750 eur. Chceli by sme sa brat, kupit byt. Ale to je zlozite. Rozmyslam nad tym, ze tu zostaneme byvat so svokrvcami, kym si nasporime nejake drobne. Ake mate skusenosti so svokrovcami? Mame celkom dobry vztah, ale bojim sa, ze ked sa mi narodi mimino, uz to nebude no. Dakujem vopred za odpovede.

zaza218
8. aug 2013

Najlepsie je samym, my sme byvali u svokrovcov pred narodenin dcery a este chvilu potom, ale nikdy viac. Ja by som nechcela byvat ani s mojimi rodicmi. Radsej sme si zobrali hypoteku, keby sme tam ostali tak by sme museli vyplatit manzelovych surodencov

bibuska22
8. aug 2013

@janinna11 ja zase nevychadzam uz x rokov so svojimi rodicmi, lebo podla nich som clovek, ktorý s nikym nevie vyjst 😀 , ked som sa stahovala ku svokrovcom, tak som ich dovtedy videla jeden , alebo dva krat a samozrejme som sa bala, co bude, lebo cesty späť (domov) nebolo....a napodiv, ako mi manzel (vtedy priatel) predtym povedal, neboj , nasi su super, tak ono sa to naplnilo 🙂....osobne si myslim, ze keby mali inu nevestu, tak to môze byt ako v kazdej inej rodine...vzdy je to o vsetkych zucastnenych..a ked sa snazia vsetci, tak to ide...

bibuska22
8. aug 2013

@anjelik87 jasne a samozrejme, ze sa snazia "poradit a pomoct", ale ja to tak aj beriem, vychovali môjho muza najlepsie, ako vedeli, aj vo výchove su pre mna vzor.

janinna11
8. aug 2013

Tak ci onak, ci uz vychadzate alebo nevychadzate so svojimi svokrovcami, myslim si, se mlada rodina by mala urcite byvat sama, i ked je to tazke v dnesnej dobe.

anjelik2509
8. aug 2013

my bývame už niekoľko rokov u mojich rodičov vo veľkom poschodovom dome, a poviem Ti, má to svoje aj pre aj proti...Ja som najmä mojej mame vďačná za to všetko, čo pre nás urobila, pomohla s malou, pokúpi jej čo treba, ale popravde, bola by som rada už vo vlastnom...Predsa len, mladí by mali bývať sami a nie pod strechou rodičov...Ale veľa záleží od vzťahov, ako vychádzate a podobne...Treba si všetko zvážiť, dohodnúť sa s rodičmi na pravidlách a uvidíte 😉

anjelik87
8. aug 2013

@anjelik2509
@bibuska22 dobre ale tak jedna vec su pravidla a druha vec je ze komu sa ich chce dodrziavat? Niekto mozno rad dodrziava pravidla a cely zivot sa prisposobuje ale ja chcem mat svoju vlastnu domacnost, svoj domov pre svoje deti a manzela, svoju zahradu bez pravidiel, poznamok, zakazov zo strany rodicov alebo svokrovcov. Hovorim niekomu to takto vyhovuje ale mne nie. Mam rada ked si robim veci po svojom a vo svojom a nikto sa do toho nestara a hlavne nic nemusim nikomu vysvetlovat ako male decko ze preco toto preco hento. . A to by som musela stale kebyze ostaneme u svokrovcov.

anjelik2509
8. aug 2013

@anjelik87 no ale kde je viac ľudí, resp. rodín, tam sú pravidlá nevyhnutné...Okrem toho, ja by som tiež chcela svoju domácnosť, tiež sa nikomu neprispôsobovať, robiť si všetko po svojom, tiež mám už toho niekedy dosť, ale tak v dnešnej dobe to niekedy jednoducho nejde a hlavne hneď..A najmä mladé rodiny sú niekedy odkázané na pomoc rodičov, kým sa postavia na vlastné nohy..

emilia25
8. aug 2013

my byvame so svokrou uz 5 rokov prisli k nej byvat preto ze svagor odchadzal byvat inam a aby nezostala sama.a aj s tym ze by nam byt napisala lebo sme si zobrali uver a cely byt prerobili.lenze do toho dosiel dalsi svagor a svokra nam ho prepisat nechce.tak sme sa dohodli ze proste zoberieme hypoteku a kupime si domcek a byt sa preda a to co sme vrazili do bytu sa nam vrati respektive cely uver sa vyplati plus nam este zostane aj na prerabku.vyplatia sa surodenci co im patri po otcovej casti a aj so svokruskou s ktorou ja mam vynikajuci vztah a neviem si predstavit byt bez nej.stacimi ked ide na par dni prec a uz ani kava mi nechuti lebo sme naucene obe ze si vzdy do obeda a po obede urobime kavicku.ja proste moju svokrosku lubim a je to ta najlepsia babicka co deti maju.kedze druha sa moc nezaujima a vlastne deti ani moc nevedia ze to je babka.

bibuska22
8. aug 2013

@anjelik87 to nieje o tom dodržiavat pravidla "cely zivot" , ked uz -tak tie pravidla su aj medzi manzelmi, nie? ani sa neprispôsobujeme, to je o pohľade na vec...ja som pisala, ze sa uplne respektujeme a to hovorí za všetko! ja mam svojich svokrovcov rada a "pisem len tu, ze su to svokrovci", lebo inak ich volam rodicia, mama a tata...niekto nedokaze vychadzat s ludmi a niekto dokaze...vzdy hovorim, ze je to o ludoch 🙂 niekto len povie svokra a hned mysli pod tým slovom "zlu osobu"...je vela takych ludi..

bibuska22
8. aug 2013

@emilia25 supeeeer, som rada, ze sa vedia ženy pochváliť, že majú radi svorku, ako ja..., lebo niekedy sa mi zda, ze na mna pozeraju ako z inej planety, ked len spomeniem, ze my sa mame v láske 🙂 🙂 🙂 🙂

kikina84
8. aug 2013

@alenana to zalezi od toho aky su..pokial su ustretovy a budu respektovat teba,tvoje dieta a vase potreby a sukromie..potom by som ostala kludne..Ale ak taky niesu,isla by som okamzite prec..Ja som tu chybu spravila,ze som ostala s mojou matkou pod jednou strechou a mala som cele tehotenstvo len nervy,provokovala ma,hadali sme sa,stale muselo byt vsetko po jej..neustale som precitlivela plakala ateraz to vidim aj na nasej malej,ze je nervna a podrazdena z kazdej malickosti..to naozaj zavisi od okolnosti..Kazdopadne myslim,ze samým vam bude lepsie ..

kikina84
8. aug 2013

@alenana a este som zabudla,,toto iste bolo aj u svokrovcou..teda ked uz bola mala na svete a tiez horor..manzelova matka ma klasicku cholericku povahu a taktiez vzdy vsetko po jej..moj nazor uplne zmieta pod koberec..malu mi neustale vychovavala a kritizovala moju vychovu a to dokonca pred malou..cize klasicke zhadzovanie autority matky pred dietatom..Poznam ale rodiny kde byvaju aj dve tri generacie a funguje to..vsetko zalezi od pováh ludí a od okolnosti

emilia25
8. aug 2013

@bibuska22 ja mam velmi rada moju svokrusku je mi viac ako moja mama aj ked si sem tam vymenime nazory ale za chvilu sa obimeme a uz je to vsetko zase v poriadku.

bibuska22
8. aug 2013

@emilia25 u nás je to uplne rovnako :D

adkoalauri
8. aug 2013

@zuzankavav vieš, ja si myslím, že po čase by ste od nich aj tak odišli a peniaze, ktoré by ste vrazili do domu by ste už v živote nevideli ☹ Radšej teraz choďte preč, budete sa snažiť a keď si budete môcť odkladať peniaze, tak si časom niečo našporíte a neskôr uvidíte ako ďalej. Možno u otca sa budete mať tak dobre, že sa sťahovať nebudete musieť nikdy. Ja by som osobne k svokrovcom nikdy nešla bývať, aj keď nemáme zlý vzťah, stačí mi keď prídu raz za týždeň na 2-3 hodiny. A aj vtedy sa mm po pol hodine chytí a odíde do spálne čítať 😀 vtedy ma vie poraziť 🙂