Bývanie v byte

sobicatko
27. jún 2016

dobrý deň,

píšem ohľadne jednej veci s ktorou sa neviem vyrovnať. Som vydatá už nejaký ten rok. Po istom čase sme pre niektoré problémy s rodičmi kúpili byt. No tu nastal obrovský problém a množstvo hádok s manželom. Dôvod: neviem sa prispôsobiť bývať v byte. Celý život som žila v dome, mala svoju záhradku, pestovala som, išla som na dvor kedy som chcela. Žila som v menšom mestečku (5 000 obyvateľov). Presťahovali sme sa do mesta, a tu začali problémy, neviem si zvyknúť už je to dosť dlho, ale neviem si zvyknúť v byte a v meste...som permanentne podráždená, vadia mi ľudia, neviem sa tam zrelaxovať, nemám záujmy, niekedy mám pocit, že som sa opustila. prídem domov (snažím sa čo najneskôršie) a chytá ma depko-úzkosť. Nemám tam čo robiť, nudím sa tam, je mi tam teplo a mám stres z toľkých ľudí po kope. S mm sa preto hádame. On je čisto panelákový tvor, ale ja to už nezvládam. Strašne som sa zmenila, stále len plačem, neviem si nájsť nijaký normálny záujem...neviem sa tam na nič sústrediť, nič ma nebaví - ani variť, prať, žehliť...občas len sedím a mám pocit, aby som sa nerozplakala. Nehovoriac o tom, že už nevládzem z dochádzaním do práce...Predtým som mala do práce 10 minutiek verejnou dopravou..teraz je to nočná mora s prestupmi, či v aute v kolónach...mňa to strašne stresuje...roozmýšľam, aj nad rozvodom...nevidím budúcnosť s manželom...on na dedinu nechce ísť, len do mesta a ja tam nemôžem ani sekundu..mám pocit, že len trpím...a neviem dokedyto vydržím, sľúbil mi, že teda možno pôjde do domu...ale nie na dedinu ale do veľkého mesta, kde nemáme šancu s našich príjmov kúpiť pozemok...☹ som z toho zúfalá, nikdy by som nepovedala, že toto bude pre mňa problém, ale stratila som moje najcennejšie koníčky, záujmy, môj život na záhrade a som strašne zúfalá...ďakujem za podporu a akúkoľvek cennú radu ☹

blackcrystal
27. jún 2016

@sobicatko asi by si mala trochu zapracovat na svojej asertivite, lebo nechapem ako si on moze postavit hlavu ked to platis ty...

moni244
27. jún 2016

@sobicatko a co budes robit, ked pridu deti? To sa uz nebude dat sediet cele hodiny v zahrade, tvorit a podobne, tiez budes mat depky, ze kvoli nim nemas cas na svoju milovanu zahradu? Preco ste kupovali byt bez toho, aby ste si vyskusali, ci to zvladnete, hlavne ty, tam zit?
@blackcrystal nie kazdy chlap chce dom, preto nie je nenormalny

blackcrystal
27. jún 2016

@moni244 samozrejme tak som to nemyslela. Len nechapem ako mu moze byt ukradnute, ze jeho zena takto trpi. On by sa mal podla mna prisposobit kedze ona to plati (a nie, ze ona sa snazi zarobit kde moze a on zaraba malo a este si postavi hlavu, ze chce byvat v byte lebo jemu to viac vyhovuje).

sobicatko
autor
27. jún 2016

@ajuska80 asi máme rovnakých manželov..aj môj pracuje hlavou a je úplné drevo, lenže vo mne vŕta tá otázzka, či to tak chcem...ja som dosť pracovitá a rada by som sa niekedy tešila, že záhradkárčiť budeme spolu, no on na to nie je...skrátka uvažujem, či je to ono, čo chcem... a teraz keď bývam v byte to z dochádzkou je úplná katastrofa...všetci to vidia, že už nevládzem..prídem a trasú sa mi ruky...čo som vyšťavená z dochádzky k tomu mám zdravotné problémy..☹ predtým som bývala na dedine, ale vlakom do práce pohodlne 10 minút svojho času, pošta 5 minút, zdravotné stredisko na skok...teraz mi všetko trvá dlhšie aj o pol hodinu a som v koncoch..čo s odzrkadľuje na mojom zdravotnom stave..cítim sa veľmi slabá

moni244
27. jún 2016

@sobicatko navstiv odbornika, jedna strana je neznasat byvanie v byte, druha to, co opisujes, ty mas nejaky blok v sebe, z ludi, mesta

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sobicatko
autor
27. jún 2016

@blackcrystal ja tým, že som taký introvert som nenašla nikoho iného...u rodičov sme nemohli bývať..kúpili sme byt a ledva to ťaháme...ja mám denno denne na tanieri vyhadzov z práce a mužovi je jedno...on zarobí 550 eur a povie mi, že je to dobré, že sú aj horšie zarábajúci ľudia...lenže ja nechcem stagnovať..ja chcem žiť a nie prežívať a platiť niečo čo ani nechcem...už nechodím ani na dovolenky, stále len počítam každú korunu..aby to vyšlo...a nebaví ma ten život...nemám nič z toho..len sa niekde naháňam bez nejakého výsledku a to ma tiež frustruje

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalym
27. jún 2016

@sobicatko A ja mám takého muža. On mi povie, že on nezarába málo, ale že ja veľa miniem. 😀

limoncino
27. jún 2016

@sobicatko a pred bytovkou nemáte záhradku? Ak áno, skús na nejakej schôdzi navrhnúť, či sa o ňu nemôžeš starať, že to tam bude pekné atď. Musíš hľadať riešenia, lebo takto sa zbytočne utápaš vo vlastnom žiali, poznám to, tiež som sa takto ľutovala, že sme v byte a nerada som sa tam vracala ☹

sobicatko
autor
27. jún 2016

@lili2015 nie, povie mi, že je to dočasné, ale nič pre to nerobí...☹ a na vine som ja, lebo mi musí pomáhať..vôbec si ani nezvyšuje kvalifikáciu, ani nič...po 6 rokoch sa prihlásil na nejaký kurz...stále ho len kryjem, lebo sa hanbím ...hanbím sa za to, čo mám za život..za chlapa...

sobicatko
autor
27. jún 2016

@moni244 to mám...a ani sa nečudujem...veď som žila v malinkom mestečku kde bolo čisto...to všade špina a des..

moni244
27. jún 2016

@sobicatko ale prosim ta, nebud citlivka

sobicatko
autor
27. jún 2016

@natalym hmm..ja ani nemíňam..nechodím na kozmetiku, nechty, ku kaderníkovi raz za pol roka..( keď je už zle)..nekupujem si na seba nič navyše..iba v nevyhnutných prípadoch...a to zo svojich penazí...

natalym
27. jún 2016

@sobicatko Ani ja nie, zvykol mi to tak hovoriť.

sobicatko
autor
27. jún 2016

@limoncino máme, ale tí ľudia sa o to nestarajú...celkovo tá bytovka je nejaká divná, ale za bytovkou v inom vchode majú také staršie pani záhradku..rada sa tam chodím prechádzať

natalym
27. jún 2016

@sobicatko Tak už máme byt, muž je na hovno, čo ešte?

sobicatko
autor
27. jún 2016

@natalym už nič...

moni244
27. jún 2016

@natalym mesto je spinave a plne ludi

nyusika
27. jún 2016

sorry, ale toto je uz na psychiatra

natalym
27. jún 2016

@sobicatko Tak to si v pohode. Niekto má aj deti na hovno, svokru, svokra, robotu, milenca...........

ajuska80
27. jún 2016

@blackcrystal Možno manžel autorky práve preto nechce ísť do domu, pretože vie, že to finančne neutiahnu. Myslím si, že mu napriek vyjadreniam nie je jedno, že nemôže zabezpečiť svojej žene, po čom túži, ale nevie ako zarobiť viac. Keďže nie je ani manuálne šikovný, je mu jasné, že by to nezvládol a celé by to musela "zatiahnuť" sama... čo by mohlo ich finančnú aj manželskú situáciu ešte zhoršiť.

A princíp, že ten kto platí, ten aj rozhoduje, je podľa môjho názoru zcestný. Potom by muž, ktorého žena je na RD, mohol rozhodovať prakticky niekoľko rokov o všetkom.

sobicatko
autor
27. jún 2016

@ajuska80 je to tak, preto sme už dva roky v kríze a hádame sa...a tu je problém, či zostať a trápiť sa alebo odísť..:-/

sobicatko
autor
27. jún 2016

@ajuska80 preto som vlastne poprosila o rady, skúsenosti...je to ťažké, no už to trvá dosť dlho a mám pocit, že to nie je život

limoncino
27. jún 2016

@sobicatko no vidíš, tak keď sa o to budeš starať ty, budete to mať pekné a ty sa odreaguješ. A nepozeraj na veci tak negatívne, to nikam nevedie. Skús hľadať pozitíva na bývaní v meste. Ja som podobný typ ako ty, bary mi nič nehovoria, ale Trnava je nádherné mesto, má krásne centrum, sadni si k vode, čítaj si, skús sa prihlásiť na nejaký kurz, alebo začni behať, chodiť do fitka, turistický oddiel, kým nemáš deti, máš toľko možností, len možno stačí trochu chcieť. Skús sa zoznámiť s tými babičkami, oni si radi pokecajú, najmä ak máte spoločnú záľubu 🙂

natalym
27. jún 2016

@sobicatko Ľúbiš ho?

myjusiatko
27. jún 2016

@sobicatko proste sa snaz mysliet pozitivne. 🙂 A kludne uvazuj nad vymenou muza, ak ti vztah nevyhovuje, kor ak nemate deti. Lebo ono tie tvoje pocity mozno pramenia aj z nespokojnosti vseobecne a "odnasa" si to ten byt.
Rady na najdenie zahradky, pripadne staranie su dobre a mozno by som sla tym smerom. Len pozor, aby si tu energiu nevenovala iba zahradke a prestala si kvoli tomu riesit nefungujuci vztah ako ho tu popisujes. Aby nebola zahrdka len ukryt pre teba kam sa schovas pred inymi problemami namiesto toho aby si ich riesila.

@lili2015 mo dakujem, je to moja radost. 🙂

natalym
27. jún 2016

@limoncino Ona býva v Trnave?????????

@sobicatko Však to je krásne mesto. 😨

blackcrystal
27. jún 2016

@ajuska80 ale je to ine ked je zena na RD, kazdy normalny muz takej zene posiela penieze a plati vtedy ucty. Neporovnavaj ludi, kt maju deti s tymi, ktori ziju len dvaja. To je nieco uplne ine.
Neviem, mne to pride akoze ten muz je lenivy a nesnazi sa to zmenit, tak si povie, ze sa uskromnime a bude pokoj. Ale to je len moj pohlad na vec, moze to byt samozrejme aj inak. Neviem preco inak by autorka pisala, ze sa hanbi co to ma za chlapa.
@sobicatko ked si taka nestastna, tak sa nanho vykasli. Byť sama nie je koniec sveta. Z toho co pises ta on len taha este viac dole (co nie je prave vyhra ked si na dne).

limoncino
27. jún 2016

@natalym má to uvedené v profile, preto píšem, že tam je krásne, aj okolie, robiť si výlety, hoc aj sama, sadneš na vlak a ideš kam potrebuješ, a chceš, kým nie sú deti, potom by to Tvoja psychika autorka už nemusela vydržať...