Čakám bábo a mám problém so svokrou

noivka911
11. jún 2017

Dobrý deň... Mám 20 rokov a čakám bábo.. Môj priateľ je o rok mladší odo mňa, všetko medzi nami je fajn, na bábo sa tešíme, máme kde bývať.. V tomto žiaden problém nie je.. Moji rodičia sú ochotní nám pomôcť vo všetkom.. Veľký problém je moja "svokra". Jednoducho nesúhlasí s tým, aby sme boli spolu, posiela ma na potrat a hovorí, že sa bude modliť, aby sa nám dieťa nenarodilo.. Priateľa doma zamykaju, nemôže vôbec odísť z domu a neviem čo robiť ďalej.. Naplánovali sme si svadbu na august, ale oni nám vo všetkom bránia.. Hlavný dôvod je, že vraj preňho nie som dosť dobrá a oni preňho majú inú.. Prosím poraďte, ďakujem.

sissy27
11. jún 2017

@noivka911 máte kde bývať a rodičia ho zamykajú doma - niečo mi ušlo? Tak bývate spolu alebo každý u rodičov? A akože zamknú ho doma a on si nevie odomknúť? Ak je mladý muž zárobkovo činný a ekonomicky nezávislý od rodičov, tak nevidím problém, aby si zbalil svoje saky paky a išiel žiť s tebou. Plnoletý je, oženiť sa môže bez súhlasu rodičov. Otázne je, či naozaj chce, alebo mu vyhovuje to čo je teraz.

noivka911
autor
11. jún 2017

Zatiaľ bývame každý u svojich, ale budeme bývať u našich zatiaľ.. Ona ho zamkne v jeho izbe, ďalší kľúč nemá, je to komplikované.. Keď príde ku mne, do pol hodiny je tu jeho mama a berie ho preč.. Úplné peklo zo života.. A nie je také úplne jednoduché z jeho strany len tak bez slova odísť preč.. A áno, určite to chce, hovorili sme o tom, aj s kamarátmi sa rozprával.. Čiže v tomto mu verím

loginexistuje
11. jún 2017

@noivka911 a pracuje priatel? A on sa ako da normalne odvoest s mampu za rucicku domov

loginexistuje
11. jún 2017

Preco ste to vlastne tak skoro vraveli priatelovej mame? Ty pracujes ci ta zivia rodicia? No neni to lahka situacia pre nikoho

noivka911
autor
11. jún 2017

Brigaduje zatiaľ, pretože študuje.. Z tých peňazí čo máme sa dá vyžiť, pretože nám netreba platiť žiaden nájom ani nič, vďaka mojim rodičom... A nie, samozrejme sa nenechá odviesť, ale už to je strašne ťažké na psychiku keď zakaždým mi niekto vykrikuje v dome..

noivka911
autor
11. jún 2017

Áno, ja pracujem v lekárni.. A je to jedno kedy by sme to povedali, stále by bolo zle

pribinak
11. jún 2017

Nuz spravila si si dieta s dietatom. Tvoj priatel je dieta a jeho mama sa tak k nemu aj tym pádom sprava.

Nech preruší štúdium, ide pracovat a zabezpečí teba a dieta. Bolo by spravne, aby ste tvojim rodičom nieco prispeli na energie a smetné a tak.

Vies, nechcem byt zlá, ale ja tvoju "svokru" aj chapem. Asi mala predstavu, ze syn vyštuduje, najde si dobrú pracu, byvanie, nieco nasporí a az potom sa stane otcom. V 19tich je to este nevyzrety chalan.

mamutka
11. jún 2017

@noivka911 nech si priateľ nájde prácu aspoň 200 km od mamičky a hajde spolu do podnájmu. Keď ste zvládli spraviť dieťa, zvládnete aj to. Nemusia vás živiť tvoji rodičia.

luci1983
11. jún 2017

@noivka911 poviem ti len uprimne skor ako tu dostanes milion rad od super dokonalych zien a matiek kt v zivote zariadia a spravia vsetko tip top.Mam dietatko silno vybojovane. Nebudem rozvadzat.skor ako dostanes rady ze si mlada a pod...ak sa tesite na dietatko a ty sa tesis vsetko je v poriadku, ak ti ma kto pomoct a rodicia tvoji budu stat pri tebe neries veci momentalne kt ta stresuju ublizuju ti a pod. Chalan sa ti musi k veci postavit ako chlap, nie sa dat odvliect a zamykat,,ked su jeho rodicia proti tebe a babatku. Matke musi povedat razne ze takto nie alebo rovno odist od rodicov! Ak postoj nezmenia!aby mne svokra povedala ze chce aby sa babatko nenarodilo ju rovno poslem papa a u mna skoncila ci by ste mali 15r alebo 25r. Budete mat tazky zaciatok ale ak sa mate radi a chcete to zvladnut vzdy najdete riesenie, hlavne sa nestresuj si na zaciatku tehotenstva!potrebujes klud oporu...

kvetinka317
11. jún 2017

@noivka911..ahoj,môže jedna matka take niečo priať človeku..aby sa bábätko nenarodilo🙈🙈alebo poslať na potrat ..je to ťažká situacia,ktorú musíte zvládnuť sami..ale dnes sa da študovať i pracovať..a ked Vám vaši budú naďalej pomáhať....nech sa zbalí k Vám ..popri škole práca a jeho Mamka sa s tým musí vyrovnať ,Ozdaj si nemyslela,ze syn bude naveky pri nej..drzim palce ,aby ste to poriešili

bg2014
11. jún 2017

to nie je matka (svokra) ale ancikrist😈

6mia6
11. jún 2017

@pribinak co planovala "svokra" je cisto jej problem s ktorym sa musi vyrovnat. Namiesto toho aby ho podporila v zodpovednosti tak vystrája...
Niektori to zvladnu v 19 niektori ani v 40.
Za mna sa treba k tomu postavit celom. Matke nech jednoducho povie ako sa veci maju, zbali si igelitku a zacat sa starat o rodinu.

bluka2
11. jún 2017

Preco vlastne chcete ist byvat k rodicom a pridavat im starosti v dobe, kedy by ste im ich mali skor uberat t.j. ist byvat samostatne? Usetrit nadovsetko ci je za tym nieco ine?
Inak podla mna mas problem v priatelovi a nie v priatelovej mame. Chlap, co stoji za to, sa nenecha zamykat. Toto bude nejaky sopliak, prepac. Planuje aj on ci iba prikyvuje a k nicomu sa nema?

bg2014
11. jún 2017

@6mia6 by som chcel vidiet teba keby ti toto priala buduca svokra ze ci je to len jej problem ked sa to male narodi a potom ho bude chciet povarovat, ci by si jej ho dala

deti95060810
11. jún 2017

V auguste svadba a svokra takto vystrája...Vie ona vôbec o tom že v auguste žení syna? Asi nie že? Pretože potom by netrepala také hlúposti....sa máš načakať kým sa mladý v deň svadby dostane z izby....
Asi mala úplne inú predstavu o živote syna ale aj o jeho manželke - to sa maminkám často stáva...

septemberkl
11. jún 2017

Kým si tehotná, veľmi to nerieš ak tam jeho matka vyvoláva konflikty, máš šťastie, že ti rodičia zo začiatku pomôžu, tak mysli na dieťatko. Keď sa narodí, možno svokra trochu "zmäkne", veď to bude jej vnúča. Ste veľmi mladí, ale napr. ja som mala teraz prvé dieťa až po 40tke a niekedy si vravím, že škoda že nie skôr, aj keby to malo byť v 19tich, vážte si že budete mať teraz dieťa, nepokazte si to hádkami kvôli jednej svokre.

alex49
11. jún 2017

neviem si predstaviť ako 19 ročného chalana mamička príde odviesť za ucho domov a potom ho tam zamkne 😲

6mia6
11. jún 2017

@bg2014 asi si nieco nepochopil.
Nejdem tu na nu nadavat, to by sa nedalo citat. Reagovala som na to ze ju (svokru) pribinak chape. Ja nie.... dospelá baba by sa k tomu mala postavit inak, tym padom je to jej problem ze mala pre synacika nalinajkovany zivot. Samozrejme ze po takomto vystupe by ma uz nevidela a ani deti.
Moja svokra uz vystup mala a nebola som tam 2 roky.

bg2014
11. jún 2017

@6mia6 toto sa neda pochopit,nieco take nemoze vypustit z ust nikto,a nie este matka syna ktory caka dieta teda vnuka -vnucku, a zbytok je presne tak ako si pisala dalej od samozrejme

6mia6
11. jún 2017

@bg2014 súhlasím

tequelinka
11. jún 2017

no trosku sa mi to nezda, co ma priatel 14 ked ho zamykaju doma??pre boha,ved nezijeme v 8 storoci,ci?? urobila si si dieta s dietatom:( ako uz bolo vyssie spomenute..na potrat nechod, mas vek na dieta pomaly...i ked ste este mohli vyckat ...
svokra vidno,ze je zla,ked nieco take moze povedat, ze nech potratis :( od takych by som bocila co najviac v zivote

bg2014
11. jún 2017

@noivka911 ten tvoj ma aj nejakych surodencov alebo je jedinacik ked sa ta tvoja akoze svokra takto sprava

pribinak
11. jún 2017

@6mia6 ved to by bolo idealne, keby sa pobalil a šiel. Ale asi sa k tomu nejak nema, ked vzdy nakoniec skončí u mamky

bg2014
11. jún 2017

mlady je teraz medzi mlynskymi kolesami

jeennyv
11. jún 2017

@noivka911 ja to vezmem z opacnej strany..tvoja svokra je jedna nestastna zena, kt. Sa este so situaciou nevyrovnala..lebo kazdy rodic chce, aby jeho dieta studovalo, malo job a potom riesilo rodinu..a v takej situacii ujdu aj krute slova..jednoducho Vas mama tresta oboch za situaciu..mne to pripomina taku reality z mtv tehotne v 16, tam tiez matky robili detom psie kusy zo zaciatku a trestali ich za to, s cim sa ony samy nevedeli vyrovnat, kym akceptovali realitu..priatel je mlady, 30r sa nevedia vyrovnat s rodicovstvom nie on v jeho veku, plus rodicia su rodicia, cize nevie kudy kam..za mna viem, ze ta to zranuje, ale si tehu mysli na dieta a casom sa lady pohnu..sadnite si vy dvaja a vasi rodicia a rieste to civilizovane..ci ako vasi riesia, ked si mama k vam pride po syna..co robi u vas doma aj s vami poriadk??neviem, ale napr moji rodicia by take cirkusy netrpeli..jedno jej problem so situaciou a druhe, ze odvlecie syna od vas, kde ste doma vy..

zdena12345
12. jún 2017

tvoju svokru chapem, a casom ju zrejme pochopis aj ty, ked sa na to pozries s odstupom, ale teraz sa ti to asi neda. Tvoj pritel je este dieta, nemate ziadne zazemie, istotu financii... Aj ked sa ti teraz zda, ze vsetko ok. Byvat u rodicov... financovat z coho... priatel studovat.... dieta vyzaduje cas, pozornost a peniaze. Ak si rozhodnuta do toho ist, bud pripravena na to, ze mozno ostanes na dieta sama. Hej rodicia vam chcu pomoct, ale....
Nic menej ak ste vy dvaja rozhodnuty, tak do toho chodte. Obaja musite velmi rychlo dospiet. nechat sa zamykat???? To je smiesne z oboch stran, aj od svokry aj od neho. Ved to nema dostojnost. Tak nech si zbali veci a ide byvat k vam, ved o nedlho stejnak bude. Nech hlada co najviac brigad. Skratka sadnite si vy dvaja pripadne tvoji rodicia, zvazte realne moznosti, ked uz ste v tom az po usi, co by sa dalo robit. ako vam vedia pomoct rodicia a co chcete urobit vy sami. Urcite je pekne uz to, ze sa chcete vziat a za to palec hore. Dieta ma ist do ucelenej rodiny. Len tak zo zaujimavost, dalo by sa s odstupom casu znova pripisat, ako to pokracuje?

noivka911
autor
12. jún 2017

Prečítala som si všetko čo ste napísali a skúsim vám odpovedať.. U našich budem bývať zo začiatku.. Áno, sme mladí a potrebujeme pomoc.. Máme obrovský dom, v ktorom už nikto nie je a minimálne ja potrebujem mamu, aby mi pomohla s malým to, čo nebudem vedieť.. Môj priateľ so mnou chce byť, chce si ma aj vziať.. Požiadal ma o ruku a ešte o malom nevedel, svadbu riešime a vybavujeme spolu.. Moja "svokra" nie je proti dieťaťu, ale proti mne.. Jej nevadí, že bude mať dieťa, ale to, že ho bude mať so mnou.. Nikdy som sa s ňou nehadala ani nič podobné, až teraz.. Neviem čo proti mne má a čo robiť ďalej, pretože povedala že urobí čokoľvek, len aby sme nežili spolu

sardinka336
12. jún 2017

@noivka911 máte obrovsky viac menej prazdny dom, tak prečo tam uz teraz nie je chalanisko s tebou? Ci to ako úderom ,,svadobenej noci,, pojde k tebe? Nechapem...
Taku svokru treba zial vystrihnut zo svojho zivota.

pragmaticka
12. jún 2017

ty nemas co riesit moja! ty to mas v hlave uz vsetko usporiadane:byvanie,partner dieta atd. Uz je to len na tvojom priatelovi aby si doma buchol po stole uvedomil si ale hlavne vysvetlil svojej matke ze uz nie je dieta a odchadza z domu!!!! Toto ty za neho nevyriesis. Jeho matku si nevsimaj. Ked pride zase ku vam vykrikovat, kludne ju nepusti dnu alebo zavolaj na nu policiu. Synacik je uz dospely clovek, moze si robit co chce a to by mal aj on a aj jeho buduca matka pochopit.

Co sa svadby tyka mate nato fakt este cas. Peniazky radsej odkladajte na horsie casy ako na nejaku blbu svadbu. Este ste mladucki,vyskusajte najskor spolu zit ! 😉

luci1983
12. jún 2017

@noivka911 moja taku svokru ozaj neries nenarobis s takou panickou nic.,,ak nebere ani do uvahy ze si tehotna a stresuje ta, a ani si jej nikdy neublizila,,, netreba ti takeho cloveka do zivota.hlavne teraz klud setri sa tes sa pokoj, vybavuj si svadbu, byvat v podstate mate de tak je to ok. Chlap sa ti musi zachovat ako chlap plesnut doma dvermi u mami a zbalit sa, odstahovat.starat o teba.to ze svokra je tapka ta prestane srat a mrzet hned ako mozno ucitis prve kopanceky v brusku ,,, uvidis vasho cloviecika drzte sa🍀🍀🍀❤️💕