Chápanie žien a mužov

luvika
6. jún 2014

Nooo mamulky, uz dlho som nevytvorila nejaku diskusiu 😀 takze...vsade v mojom okoli a aj tu hocikedy citam, ze my zeny sa kvoli kadecomu trapime a muzi to maju na haku. Aj vy mate niekedy pocit, ze ked im hovorite A, oni to nechapu a dookola si melu svoje B? alebo ze vam na niecom velmi zalezi, doslova a do pismenka im to vysvetlite a oni to vedia a aj tak nic, ziadna zmena? ako keby ste stracali cas nejakou snahou o zlepsenie. Alebo ze sa neviete vysomarit z toho, co vlastne od vas chcu? niekedy si zelam byt chlapom. Zmyslat tak jednoducho ako oni, neriesit, netrapit sa, nesnazit. Ako riesite take situacie? na mna zvacsa dolahne plac...a potom sa hnevam sama na seba, ci som fakt taka blba, co revem 😀 ved nech si trhne. Niekedy uz mam toho naozaj dost 🙂

valinka248
6. jún 2014

:D dobra tema :D .... ale stotožňujem sa :D ale väčšinou to su prkotiny, len ked ja sa rozplacem, mm pride za mnou sadne ku mne hladka ma a ja revem na nom a potom to je dobre :D
a fakt...mna proste trapi nieco a furt mu pripomeniem ze mato trapi aby sme to vyriesili a on mi povie..ja na take nemam cas su to somariny.. .:D alebo to je povahou flegmy ? :D

lulu369
6. jún 2014

@luvika No ten pocit máme asi občas každá...niekedy by som najradšej od všetkého ušla a všetko nechala na moju polovičku, no ten si z ničoho nerobí ťažkú hlavu - typický chlap 🙂 Ja tvrdím jedno - bez chlapa je zle, no s chlapom ešte horšie (aj keď nie vždy, ale niekedy určite 😉 )

saska.t
6. jún 2014

ja odkedy vysvetlujem vsetko polopatisticky a 5x to zdoraznim a zopakujem je vsetko v najlepsom poriadku 😀 kym som cakala,ze si to sam domysli alebo vydedukuje Bola som zrela na samovrazdu 😀

luvika
autor
6. jún 2014

@saska.t no stastna to zena...ja mozem vysvetlit aj 20x a on si aj tak povie svoje 21x :D a nechape co ja hovorim a ja zas co on 😀 katastrofen...najhorsie situacie su, ked ja nieco poviem na zaklade toho, co on predtym, si to proste vysvetlim nejako, ako mi to logicky vyznie a on mi na to povie, ze to mysli inak...a ja som z toho somar, ze ako inak...tak on vysvetli znovu a je to este horsie ako to predtym :D

saska.t
6. jún 2014

@luvika tiez brble ze nie je debil (co rozhodne nie je) ale istota je gulomet a ja to x krat zopakujem,ale odvtedy to funguje skoro dokonale 😀 ale fakt len skoro 😎

janickacrazy
6. jún 2014

@luvika Citala si knihu Muzi su z Marsu a zeny z Venuse? Tam je to fajne vysvetlene, mne tato kniha teda osobne velmi pomohla pochopit muzov. Pochopila som, co som napachala vo vztahu s mojim ex a snazim sa toho vyvarovat teraz a ide to celkom dobre. Odporucam.

borkavan
6. jún 2014

všetko by sa dalo, ale môj napr. nechápe základné veci. On sa proste zvalí na gauč, na postel na moje veci, alebo na čisté poskladané prádlo, keď ich nestihnem dať do skrine. Nemám to rada, x-krát som mu to povedala, vysvetlovala, nadávala, podobrotky... A on to proste nechápe. Že prečo mi to vadí a oduje sa.
A pritom mi v domácnosti pomáha... ale sú veci, ktoré nedotiahne do konca a nechá ich tak 2 kroky pred cieľom.
A to vysvetlovanie, že prečo by mal zatvárať maslo a dávať ho do chladničky, prečo by mal salámu naspäť zabaliť a dať do chladničky..... alebo ked príde s nákupom a ja varím alebo robím niečo iné, tak by mohol sám tovar poschovávať.... proste ho komandujem ževraj.
ajaaaaaaaaaaaaaaaaaaajajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

borkavan
6. jún 2014

@janickacrazy poznám tu knihu z počutia. je to veľmi stará kniha ale nikdy som ju nečítala. ale asi si ju zadovážim.

janickacrazy
6. jún 2014

@borkavan Je fakt super a uz su aj novsie casti, napr. Preco sa Mars musi zrazit s Venusou? alebo tak nejak je ten nazov, neviem presne, ale tato je ako reaguju zeny a muzi ked su v strese a co robit, aby sa vtedy "nepovrazdili" 😀 Ja si ju precitam raz za cas, aby som si to vsetko zopakovala, mozem povedat, ze nas vztah s manzelom je velmi pekny a take fazy, ze nechapem muzov uz neriesim vobec.

mima4
6. jún 2014

@luvika

urcite muzi a zeny maju odlisnosti, ale zeby sme sa nechapali, to som zatial nepostrehla.
Svoje poziadavky sa vzdy snazim logicky podat a podat ich jasne... takze vzdy su vypocute 😉
Muzi podla mna maju zdravsie myslenie ako zeny... hovoria ako veci vidia, pouzivaju jasne fakty, nerobia cirkusy a citove vylevy.... pre mna uplne normalne... mozno aj preto su mi mnohe zeny take "serialove" 😀

Taktiez aj potreby mame rozne, muz potrebuje uctu, uznanie, respekt...a dolezitost... ak je dolezity pre zenu a zena mu dava pocitit veeeeeeeeelmi dolezite miesto v jej srdci, zivote... komunikacia medzi nimi je super... a pravdaze muz ju miluje 🙂

mima4
6. jún 2014

@borkavan

nekomanduj! 😀
ale fakt..prilisne upozornovanie sposobuje, ze muz vnima zenu ako svoju matku...a stavia sa na zadne 😉

borkavan
6. jún 2014

@mima4 však toto som si aj ja povedala. Ale tak neviem ako mu to vysvetliť už. Niekedy mlčím a všetko zaňho dorábam a ked sa zvalí na veci, jednoducho prídem a vytiahnem ich spod neho a schovám. Ale niekedy nevládzem mu stále chodiť za zadkom, som unavená a vtedy "komandujem".
a jeho mama ho nekomandovala, to skôr tatko. lebo niekedy mi povie, že som ako jeho takto. Ale napr. aj taká jasná vec, že keď si umýva zuby, alebo sa mydlí, by mohol vypínať vodu... lebo aj keby sme boli pracháči, je to proste plytvanie energií. A to sme sa hádali o tom dva dni dokedy to pochpil. Proste ako si povedala, staval sa na zadné.
Proste niekedy si poviem, že sa nehodím pre vzťah. Neviem narábať s mužmi asik. ☹ nie asik, ale naisto.

mima4
6. jún 2014

@borkavan nechaj na gauci jeho veci, dokrkve si ich, bude ich mat pokrcene .. chacha..tak mu treba ..to je jeho vizitka...

inak, vela veci si clovek nesie z povodnej rodiny... su fakt rodiny, kde ani neuvazuju vypinat tu vodu... a je pre nich nepochopitelne preco na tych par sekund vypnut vodu 😉

borkavan
6. jún 2014

@mima4 počkaj, on si svoje veci odkladá VŽDY na stoličku. dokrkve iba moje veci. Lebo som tak naučená z domu, že ked sa prezliekam alebo uvažujem čo si oblečiem, tak hádžem veci na postel... potom nie je čas ich schovať a bum on sa na ne zvalí. Mám aj nemého sluhu, kde mám tiež veci ale nie vždy stíham dať veci aspoň na toho sluhu. napr. aj teraz už spí a leží mi na pyžame. aaaaaaaaaaaaaaaaa čakám, že sa otočí a vyberiem si pyžamo spod neho. a dôvod, prečo sa valí na moju polovičku postele? no lebo že ma tam cítiť a jemu sa lepšie zaspáva.

mima4
6. jún 2014

@borkavan aj ja sa valim na muzovu stranu 😀 a ked nespi z nejakeho dovodu doma, spim na jeho strane 😉
No u nich asi doma sa nedavalo ozehlene pradlo na postel a preto nie je s tym vzity...postel je pre neho na lezanie/spanie, nie odkladaci priestor na veci... Urcite aj ty mas veci, ktore mu na tebe vadia 😉 Riesi to nejako,..ci neriesi co sa tyka teba?

amanda0405
6. jún 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@luvika
tak tie pocity poznám.....ale chlapom by som rozhodne byť nechcela a už vôbec by som kvôli nemu neplakala..... 🙂 oni sú takí tvrdší, praktickejší, trošku menej citliví a hlavne nemôžu prehrýzť ak sa nakoniec ukáže, že žena má pravdu 😀 .....ale zasa ako by sa nám žilo bez nich, ako sa hovorí lepšie s čertom ako bez neho...

marionmarion
6. jún 2014

heh, prave pred chvilou ma triafal slak, ked sa chlapa pytam cosi o com sme sa vcera asi polhodinu bavili a on na mna kuka, ze to pocuje prvy raz...je toto normalne??? 😀 😀 😀

borkavan
6. jún 2014

@mima4 tak ja neviem, či mu vadia nejaké takéto bežné veci na mne. skôr mu vadí iba to moje komandovanie iba. A keby vedel, že si 50 % z toho ešte zakusnem do jazyka, tak odíde odo mňa.
Však prosím ťa, on spával celý oblečený a ešte si dával niekedy aj kapucu na hlavu. Raz som mu doniesla aj tie jeho steely, a zobudila som ho v noci, že nech si ich obuje. A on nechápal. tak mu hovorím, že keď už je celý oblečený, nech sa aj obuje. Chvílku sa díval na mňa čo mi šibe, mne trhalo kútikom do smiechu a potom pochopil a vyzliekol si aspoň tie gate a trigovicu a zaspal. Však on sedával v tých gaciach na lavičkách, kae tae...a potom si rovno lahol do postele. A to nepije. NO ale odvtedy mám pokoj s týmto. Povedal, že táto stoiička je jeho a odvtedy si dáva všetky veci na stoličku a ide spať v pyžame. Sprchuje sa len ráno. toto ho tiež neviem odnaučiť. Hovorím mu, načo sa sprchuje ráno pre cudzích ľudí.... a mne do postele ide po celom dni spotený.... no proste to nechápe. on sa celý život sprchuje ráno a basta a nemám ho meniť. Je toho veľmi veľa a mám pocit, že žil niekde v jaskyni. Nieje to môj prvý chlap. Nikto pred ním taký nebol. Každý mal normálne návyky ako ja.
alebo vo varení sa striedame. Keď varí on, ja mu do toho nekafrem, zjem čo navarí. Varí celkom dobre. Keď varím ja, chodí mi do hrncov, radí hovadiny a otvára neustále rúru. Takže keď napr. pečiem kura, tak ho pečiem aj 2 hodiny, lebo on každých 10 min. otvára rúru, že len tak pre zvedavosť. Už som mu vysvetlovala, že to sa takto nerobí.... nič... nedochádza mu to. Takže najradšej varím, ked nie je doma. A potom, že aké je to dobré a že prečo, ked je doma a kontroluje ma, prečo to vždy poserem. No preto, lebo mi chodí do hrncov a pridáva sol, korenie, olivy.... otvára hrnce, rúru..... A ked mu poviem, či to nechce dovariť, tak to nie nechce sa mu. Lebo ako som povedala, my varíme tak, že kedy sa komu chce. Zatial nám to vychádza, že ked sa jemu nechce, chce sa mne a naopak.

vevinaaa
7. jún 2014

Je to s muzmi tazke a niekedy uz len rozmyslam ako si zatat do jazyka a byt trosku nad vecou. Nie vzdy sa to vsak da..hlavne ked ,,pocuva,, a na druhy raz o nicom nevie.. Niekedy pridu aj malickosti a som z nich zufala, ale.uz som si zvykla ze nic nemoze byt aspon na oko dobre.. Ich vnimanie je ine, beru veci lahsie, niekedy by som to muzske spravanie prijala aj ja.. 😀 a najviac zboznujem ked ide do obchodu neprecita etiketu co kupuje a kupi nieco co nepotrebujem 😀 ale to mi nikdy zili netrhalo, aj ja sa mylim, len mi pride zabavne co odpovie ze on sa dival na cenu a tam bolo napisane nieco ine 🙂

mamavera
7. jún 2014

@lulu369 beriem si z reakcií mužov príklad, v 90% sa ženy stresujú zbytočne, keď nejde o život, ide o .....

saska.t
7. jún 2014

@marionmarion ano je,stava sa mi to 7x v tyzdni 😀

zuzitko74
7. jún 2014

@mima4 Problém je v tom, že niektorí muži vnímajú aj poprosenie o zmenu ako komandovanie, vyjadrenie odlišného názoru ako vzburu proti autorite hlavy rodiny, upratanie svojich rozhádzaných vecí ako zásah do súkromia. Môj svokor povedal, že muži sú utláčaní, že najprv ich vychovávajú matky a potom manželky, kedy to vraj už skončí a bude mať kľud. Ja som mu na to povedala, že výchova končí, keď je človek vychovaný, mnohých mojich prváčikov v škole vôbec nemusím riešiť kvôli poriadku, šarvátkam medzi sebou, či disciplíne pri plnení úloh. Sú to super deti a rastú z nich super dospelí. A on sa urazil, že či je podľa mňa on nevychovaný.

majka99999
7. jún 2014

Ja osobne nerozumiem, ze ked napisem praci prasok XYZ, tak on donesie XYQ alebo ABC. Este XYQ, ok, pouzijem so skripajucimi zubami, aspon je to znacka, co kupujeme. Ale kupit ABC, lebo vsetci ho brali... Teraz nam smrdi na balkone, lebo v kupelni sa neda dychat ta vona. Ja by som mu nikdy nedoniesla Garnier krem na tvar len preto, ze by nemali Niveu, co pouziva, alebo by vsetci kupovali ten... Potom sa fakt nervujem nad sprostostami a este aj zbytocne. 😀

marionmarion
7. jún 2014

@saska.t ako to zvladas???

janickacrazy
7. jún 2014

@zuzitko74 No teda ani sa mu necudujem, ze sa urazil. Muza nema manzelka vychovavat, to uz je snad trochu prehnane. Skus si o tom precitat nejake knihy, muz, ktoreho manzelka vychovava ako matka sa ku nej casom aj tak bude spravat, to je zakon akcie a reakcie a ako vieme po case muz takuto zenu opusti, tak ako v dospelosti opusta matku. A tie super deti a super dospeli, to si fakt myslela vazne? 😖 Su deti, pre ktore je udrzat poriadok vo veciach priam nadludsky vykon, ale to neznamena, ze nie su super. Vacsinou su ovela tvorivejsie a zaujimavejsie ako ich poriadkumilovni spoluziaci. Ja osobne nemam rada sterilny poriadok vo veciach, ked sa clovek aj boji sadnut na gauc, aby daco nedajboze nepokrcil.

mima4
7. jún 2014

@zuzitko74
ale zena by muza nemala vychovavat. Ked s nim vstupuje do manzelstva, bere na vedomie aj jeho nedostatky. Bud ich akceptuje, alebo nech "necha tak".
Mne tiez by sa nepacilo, keby ma niekto vychovaval a pritom ja som niekedy dost bordelarka 😀

janickacrazy
7. jún 2014

@borkavan Akoze nechcem byt vtipna, ale nebolo by lahsie naucit seba pekne si tie veci hned po sebe upratat z tej postele alebo z toho gauca, aby ti ich tvoj drahy nemal sancu pokrcit? Vies ako sa to vravi, ked nejde Mohamedan k hore, musi ist hora k Mohamedovi. 😀

mima4
7. jún 2014

@borkavan
tvoj manzel nerozumie asi pojmu "striedanie" 😀 Treba poslat von z kuchyne alebo dat varesku so slovami..ze "paci sa..dovar to ty..idem do vane" 😀

adri266
7. jún 2014

@marionmarion u nas je to skor naopak. Nieco mi vravi, ja to pocujem 1x, a on taky, vsak som Ti to uz spominal. 😠

hucko44
7. jún 2014

Viete čo je ešte čudné? Že sa mucha udrží na strope a nespadne 🙂