Chcem tretie dieťatko, ale muž nechce

carinita
5. jan 2016

Baby chcela by som velmi tretie dietatko.ale moj muz nechce.mam 6 a 4 rocne.uz neviem co robit,ta tuzba je neskutocna.muz je priliz setrny chce detom dopriat pekny zivot,zijeme normalne nic extra.ale uz mi je do placu ked vidim kamosky ktore su
tehotne.poradi niekto?vdaka

zubrienka1
5. okt 2017

@carinita Nie, necakali sme. Jednoducho to nevyslo. Potom to muz zobral do svojich ruk (frekvenciu) 😅 a sup 2 ciarky.

zubrienka1
5. okt 2017

@bobana297 Ale ved ja stale hovorim, ako si kto zariadi tak ma;)
Ono nie vsetka praca sa robi "oficialne". Vidim, ze byvate na dedine. Tak napriklad muz by bol dna niekomu pomahal napr. s drevom alebo na stavbe a zarobil by cca 20e (mozno aj viac). Ved to hadam nebude davat do danoveho priznania. A to som uviedla len ako priklad. Lebo aby vam zostalo 70e na stravu, to je hrozne.
A ak je policajt (predpokladam, ked robi v statnej sprave), tak sa treba poinformovat, ci sa nedaju robit nejake mimoriadne sluzby. Moj brat tak robi, a ma potom o nieco vyssi plat.

chrissie_kf
5. okt 2017

@heather78 ved to aj malo byt pozitivne 🙂 chcela som tym len povedat ze nemam rada ked sa hadze vsetko do jedneho vreca, lebo vsetko je to o vychove a prostredi v ktorom clovek vyrasta. Ja som sa s tymi predsudkami jedinacikovskymi stretavala velmi casto a vzdy ma to hnevalo a mrzelo hlavne ked som bola mensia :/ mne bolo uplne suoer a doteraz sme na sebe vsetci nalepeni - mame uz vsetci deti teraz ccav rovnakom veku tak je veselo preveselo a je nas ako hadov🙂 kazda rodinna stretavka ako mala svadba😂

m.i.r.i
5. okt 2017

@chrissie_kf presne...vsetko skatulkovat to je take bezne...ja mam tiez jedinacika a sice bojujem s muzom o surodenca uz par rokov a velmi by som chcela mat 2 deticky, tak nesuhlasim s tymi predsudkami..moj muz je jedinacik a je velmi spokojny a preto nechce ani on dalsie deti, ze pre jedinacika je to lepsie...on je z tych spokojnych jedinacikov, su potom ti nespokojni, co cely zivot lutovali ze nemali surodencov
Ale ja vidim, ze je to velmi o povahe..moj syn napriklad je taka povaha, ktorej by surodenec bodol...je spolocensky, vecne k nam chodia kamarati, sam sa vela nikdy zahrat nevedel, sam rozpraval od malicka, ze preco nema brata z ktorym by sa mohol hrat, ake by to bolo super..tiez je velmi ctiziadostivy a ambiciozny a preto na jeho povahu, aby trosku skrotol by ten surodenec velmi prospel..ma povahu po mne, ja om mala mladsiu sestru...a myslim, ze vo vela veciach to pomohlo...mala som sa s kym hrat, mala som koho komandovat hehe. ale zas som s o sestru neuveritelne starala, jej co bolo vsetko jedno som ja ako starsia preberala na zodpovednost, chranila som ju, dolezita som bola..a naucila som sa empatii..v izbe som bola rada, ze spime dve spolu, sama by som nevydrzala...super to bolo
Na druhe strane, sestra ma tiez len jednu dcerku..8 rocnu..od malicka to bolo samostatne dievcatko, vedela sediet a hrat sa so snurkou alebo papierikom 2 hodiny...to moj syn nikdy nedokazal..stale podnety, venovanie sa, vymyslanie aktivit..neter uplne inde..a nie je to o vychove, lebo sestra sa chcela venovat..ale nezaujem..neter sa vedela sama so sebou prehrat, zaujala ju malickost a vedela z toho vykuzlit kadeco..velka fantazia..doteraz krasne kresli, stavia stavebnice, zavrie sa v izbe a cely den o nej neviete...a odkedy vnima ze deti maju surodencov, tak sama ziadneho ani nechcela ..hovorila sama rodicom, ze dufa, ze nebude mat brata ako ten a ten v skolke, ze ona je rada sama...ju by to vyrusovalo..ano, clovek si povie, mozno aj jej by prave surodenec prospel, ale ona je vo svojom svete spokojna, je to uzasne mile slusne dievcatko...ma vsetko co potrebuje, vazi si rodcovsku lasku, svoj priestor, je uplne spokojna..neznamena to, ze jej mozno v dospelosti nepride luto, ze surodenca nemala, to nik nevie, ale je spokojna...aj moj muz mi povedal, ze on mal rad, ze ked bol vonku s kamosmi a dohrali sa, tak siel domov a mal svoj priestor, svoju izbu, svoj klud..a ze kamarati sa len stazovali na surodencov, jedni sa museli o mladsich starat/postrazit, ini zas ze im surodenci beru veci, ze nemaju pokoj v izbe, ze rodicia vidia len brata..ziarlivost, sarvatky...naschvaly..a ze on mal svoje ticho a svoj klud..ja by som sa bola zblaznila..ja a ticho? ja som bola taka vdacna za sestru ze az...nevedela som nikdy byt sama, a doteraz neznasam byt sama a ze ticho..ja som sa aj do skoly ucila pri pustenom radiu...ludia, deti, spolocnost...su ludia introvertnejsi, extrovertnejsi a kazdemu nieco ine vyhovuje...a to aky clovek vyrastie zavisi od povahy a saozrejme od vychovy tiez..ale vplyv toho surodenca je okresany...je to zhluk viacerych faktorov..

nelinka2009
5. okt 2017

@m.i.r.i skutocne a naozaj, jed takto nezdravo vninas,surodenecke vztahy tak to druhe nemajte. Inak ani surodenci nemusia nat spolocnu izbu a kazdy moze nat dom ten svoj klud.

m.i.r.i
5. okt 2017

@nelinka2009 ja to nevnimam negativne, praveze ja vidim velmi vela velkych vyhod v tom a po surodencovi pre syna velmi tuzim, ani nevies co prezivam, ze muz sa neda zlomit..chcem len povedat to, ze nie je nic cierne ani biele a neda sa pausalizovat, ze kazdemu je lepsie bez surodenca tak ako kazdemu by bolo lepsie so surodencom

nelinka2009
5. okt 2017

@m.i.r.i tak podla mna su deti hlavne tuzbou rodicov. Nemalo by byt mladsie dieta len preto, ze roducia maju pocit, ze to starsie to potrebuje a dostane novu hracku. Mna osobne presvedcoval na druhe muz, takze viem, co asi ten tvoj preziva. Nelutujem, som velmi rada, ze ma ukecal a nedala by som ho za nic na svete. Materialno ja vobec neriesim a napriek tomu, ze som bola spokojny jedinacik v detstve, presne ako tvoja neter, v dospelosti som si uvedomila, co mi chyba a ake mam nedostatky, to mi nic v zivote nevynahradi. Jedinacik je iny, nevie vela vevi, ktore clovek so surodencom si osvoji uz v detstve a cerpa z toho cely zivot. Osobne som neni za 2 deti po sebe, len aby sa vyhrali. Surodenectvo je o inom a ne erim, ze sa jedna mama vie 100% venovat dvom malym detom. Ale len moj naxor.

m.i.r.i
5. okt 2017

@nelinka2009 tak to s tebou plne suhlasim...my sme inak tiez nechceli 2 deti po sebe...dohoda bola 5 rokov rozdiel...mam ten isty nazor ako ty...len casom som videla, ze moj syn by bol byval stastnjesi keby mal surodenca napriklad o 2 roky mladsieho..lenze my sme naozaj takto tiez nechceli..aby som dokazala dat tomu druhemu tiez to co prvemu, aby aj mensi mal pozornosti dost, ked uz ten vacsi jej nebude az tak potrebovat a tak..moj muz z toho ale vycuval...ze takto to je lepsie..a ja stale vidim viac vyhod v tych viacerych detoch ako v jednom..jednoznacne..a tuzim po dalsom dietatku velmi..ale s muzom nic nepohne...kazdopadne ale nemam rada to posudzovanie a skatulkovanie aky bezcitny clovek vyrastie z jedinacika.....

nelinka2009
5. okt 2017

@m.i.r.i tak zas,bezcitna urcite niesom. To by ti mohe okolie porozpravalo aka som precitlicela,a az privelmi empaticka... Ale ako sa hovori vsetkeho vela skodi. A ked to dieta vie, ze neni len pre rodicov ono to je jedine vie mu to tiez do zivota dat.

nelinka2009
5. okt 2017

@m.i.r.i ale niesom pokrytec. Keby sme sa tu bavili 3-4 roky do zadu, tak by som ti menovala 100 dovodov preco len jedno... Preco dve a viac... To si clovek uvedomi az ked sa ten dalsi drobec narodi a vlastne to ani neviem presne popisat. U nas doma som cakala katastrofu... Ako sa mi 6 rocna vrati k plienkam, bude sa chciet kojit, bude ziarlit a neviem este co... Nic z toho sa nestalo. Nala je uzasna a nikdy som neverila, ze to raz poviem, ale odkedy je maly ju zboznuhem este viac ako predtym , som ani nevedela, ze sa to da. Drobec na nu trosku ziarli... Ale miluhem ho najviac na svete... A mavam dejavu strasne sa na seba podobaju... To sa ani neda opisat aka to je skusenost. Ale urcite vela zalezi aj na povahe deti a rodicov.

m.i.r.i
5. okt 2017

@nelinka2009 no ved prave to...moj muz kupil synovi kocura..velmi po nom tuzil, tak ma partaka 🙂 je to super, mame uzasneho kocura, lepsie zvieratko si neviem predstavit, su riadna dvojka so synom, ten kocur mu robi vsade spolocnost, nahanaju sa po dome..ale...ved si nedam nahradit dieta mackou 🙂 a zas syn tiez vidi, ze sa pomazname aj s mackou, ze aj on potrebuje papat, hrat sa..venuje sa mu velmi, aj nas necha pomaznat, vsetko..a si hovorim, tak mat surodenca, tiez by ho vedel ochranit, dat mu tu lasku a zas by videl, ze nie je len on
Ale to je zas tiez o tej celkovej situacii..nas syn ma jednu sesternicu, spominanu neterku a aj ta zije 200km dalej..kedze muz je jedinacik tak tam ine deti nie su a ja mam len tu jednu sestru...a teda..ziadna velka Rodina, kde sa stretavaju bratranci a sesternice a hravaju sa spolu atd...u nas je to len ON...pre nas len on,pre stareho otca z manzelovej strany len on, ved jediny vnuk..pre mojich rodicov jediny vnucik muzskeho pohlavia a povacsine je aj u nasch sam, lebo naraz so sestrou sa u nas stretavame tak raz za rok..lebo nemame kde sa pomestit tolki u nasich..takze vsetka pozornost sveta je na nom a je to take prirodzene, ze on sa nema kde naucit tym beznym veciam ako delit sa, brat ohlad na druhych, nechat aj druhych nieco povedat, delit sa o maminku a tatinka...my mozeme dokola hucat, mozeme mu byt istym prikladom doma, ale nikdy to nebude take ako by to bolo keby v tom vyrastal...zas ale chapem ak ma niekto kopec sesternic a bratrancov, a su stale spolu ako surodenci a vela deti okolo, tak v tom zmysle zas ho to tiez uci...

nelinka2009
5. okt 2017

@m.i.r.i sranda pred malou sa nam nedarilo muz mi kupil zajacika a ked chcel druhe tak som domov kupila psa... Sesternice som mala,aj ja a bola som s nimi stale... No vzdy nal kazdy inych rodicov aj u babky sme nali proste kazdy inych rodicov... Podla mna to nieje ono... Aj mone deti maju sesternice a bratranca a vidim, ze je to ibe tie vztahy so sesterkami a oni dvaja...

m.i.r.i
5. okt 2017

@nelinka2009 a ano, zas ja si tiez myslim, ze moj muz by tiez bol cely bez seba casom keby sme mali este jedno...on si to tiez nevie predstavit,lebo sam surodenca nemal a mame jedno a absolutne sa nevie stotoznit s myslienkou mat rad este dalsie a ake to moze byt obojacujuce...keby sa tak uz stalo, zniesol by aj tomu dalsiemu modre z neba..a neviemsi predstavit,ze by to este bolo dievca 🙂 ..ale neda sancu to ani vyskusat..presne ten pocit, ze vies tu lasku dat aj dalsiemu, ze ake to je krasne ked sa surodenci maju radi, predstvit si ako asi bude to druhe vyzerat..co zdedi ono po kom, na koho sa bude podobat...ach jaj

eliska13
5. okt 2017

@m.i.r.i som jedináčik a mám jedináčika a možno si to len fantazirujes aké by to bolo super🙂presne ako si napísala môj bol taký istý všetko s mamou a sám sa nevedel nikdy zahrať, má rád svoj kľud, vonku celá kamošov stále niekto u nás, ale súrodenca ani za nič.Velmi ho ovplyvnili reči zo školy, aké to je zle mať súrodencov všetko mi berú, musím sa s nimi hrať....tvojho muza chápem nevie aké to je mať súrodenca ani ja neviem a tiež som chcela druhé, lebo som vedela, že času kvôli veku je málo.Muz bol ani ryba ani rak teraz?nebudem mat nanho cas kvôli práci?znova od začiatku, tak som to prehodnotila, že nám je 3 super a už nebudem riskovať mala som aj problémy v tehotenstve aj teraz gynekologické.Zeny sú pocitové muži racionálnu malo to tak byť🙂

eliska13
5. okt 2017

@nelinka2009 Prepáč, ale ty máš tak vyhranené názory🙂som jedináčik na šťastie ešte mám rodičov vieš koľko je ľudí, ktorí majú súrodencov idú na internáty, VŠ odsťahujú sa za prácou do iného mesta, ozenia sa či sa nestretávajú?vidia sa 3x ročne a vzťahy nulové.Strasne si idealizujete súrodenecké vzťahy.Uprimne iba zopár ľudí okolo mňa mám pred 40 roku na dobré vzťahy so súrodencami a sem rátam aj kolegov z práce, susedov,lebo tiež som jedného času mala pocit, že chudacika môjho jedináčika o niečo ukracujem a potom som si otvorila oči.Neplette sem svoju túžbu po dieťati o niekoho sa starať s tým, že dieťaťu treba parťáka.Netreba záleží aku má povahu, veď nežije vo vákuu nauci sa deliť v škôlke škole celý život bude v kolektive a učiť sa komunikácii vzťahom....súrodenecka rivalita žiarlivosť aj viac detí má svoje problémy.Suseda má extroverta a introvert a je to denný boj svojím spôsobom sú tie deti chudáci každý je úplne iný a nemajú spoločnú reč a mama medzi nimi ako sudca pohrajte sa s ním, daj mu pokoj teraz chce byť sám .....ale verziu, že jedináčikovia sa dávajú na krúžky, aby netrpeli samotou som ešte nepočula to sa Ti podarilo🙂)

nelinka2009
5. okt 2017

@m.i.r.i ono zas vies... Vzdy muz lahsie nahovori zenu ako zena muza podla mna.. A ked on fakt nechce. Mna otec nechcel, nechcel deti. Cotila som to cele dtstvo a dava mi to pocitit aj twraz, uz,ani niesne v kobtakte. Osobne vy som s chlapom, ktory nechce dieta nemala.

nelinka2009
5. okt 2017

@eliska13 preco mate vsetky pocit, ze deti ktore naju surodenca nemaju doma svoj klud?? To nieje pravda

nelinka2009
5. okt 2017

@eliska13 vsetko toto konentujem vyssie tak si precitaj ak chces. Si hwdiba, ktora tu ma vyhradeny nazor.

janickacrazy
5. okt 2017

@eliska13 No prepáč, ty máš tiež dosť vyhranené názory, súrodenca si nemala, takže nevieš aké to je. Ja mám sestru a tiež sme sa ako deti aj pobili aj poškriepili aj všeličo, ale vždy sme sa udobrili a máme super vzťah, takisto naše deti sú spolu od malička, majú sa radi, pomáhajú si, sestra má 4 deti, ja 3 a ked sa všetci stretnú, vedia sa pekne prehrať spolu, starší dajú pozor na mladších, my pokecáme, ani nevieme, že sú tam. Zabili ma tie tvoje reči zo školy, že je zlé mať súrodencov, lebo všetko mi berú, musím sa s nimi hrať, atd. Samozrejme, že občas sa niečo rieši, čo kto komu zobral a prečo on mal niečo a ja nie, ale ved to je úplne normálne a tým sa deti učia riešiť problémy vzťahové. Ja si myslím, že určite súrodenec dá dieťaťu viac ako čokoľvek iné, ale je to moj názor, chápem, že niekto može mať iný. 😇

eliska13
5. okt 2017

@nelinka2009 tak ako nie je pravda, že jedináčik je o niečo ochudobnený🙂čítala som zbežne 2,3 stránky myslím, že som tomu dobre porozumela.su jedináčikovia, ktorí celý život snili o súrodencovi a tí majú potom viac detí, a tí, ktorí si to užívali mať pozornosť rodičov pre seba a z toho plynúce výhody a rozhodnú sa mať jedno.Ja, keď som videla ako sa deti mojich kamarátok bijú, ako sa deti odkladajú cez víkend k starým rodičom,lebo....ako sa uprednostňuje jedno a druhé súperi o priazeň ako jedno je super žiak a druhé má nízke sebavedomie, lebo nemá na to byť dobrý veď nie všetci môžu byť dobrí v učení je to smutné.Ale ja to vidím príliš citlivo a empaticky.jedno viem iste, že jedináčik nepotrebuje byt tak asertivny a priebojný, lebo nemusí s nikým súperiť.Mojho syna, keď tlckovali pri hre v škôlke zostal ako obarený, lebo to nepoznal, že niekto doňho sotil, vychmatne mu hračku u susedov počas súrodeneckých hádok odišiel toto je veľká nevýhoda.

nelinka2009
5. okt 2017

@janickacrazy presne 👏👏👏👏👏 presne najviac ma prekvapuje, ze mama jedinacika takto reaguje. @eliska13 osobne si myslim, ze vacsina z vas by aj dalsie dietatko prijala, ale nemoze z roznych dovodov a tieto reci su len vase obranne mechanizmi v hlave, ale u vacsiny z vas to vobec nieje vase prianie mat len jedno. Nikdy si to neskusila mat dve a uz vies, ze to bude zle. Ako som pisala este pred casom som mala rovnaky nazor ako ty, ale skysila som druhu stranu a zmenila som postoj. Hoc tomu neveris viem, ze aj ten tvoj by sa zmenil, keby si mala druhe.

nelinka2009
5. okt 2017

@eliska13 tvoje kamaratky su cudne matky... Zmen kamaratky, ti nerobia dobre.

eliska13
5. okt 2017

@janickacrazy to nie sú moje slová, ale slová synovych spolužiakov.Pre 9 r chlapca je nevýhoda mať doma 3 r súrodenca tak mu to bolo podané.Idealizovala som si aj ja súrodenecké vzťahy vieš koľko x mi povedala suseda buď rada, že máš jedno ja padám na ústa robiť s dvoma poobede úlohy a riešiť ich hádky jeden chce ísť na bicykel druhý tu mať kamaráta.Kazdeho baví niečo iné mám pocit, že nevenujem sa ani jednému dostatočne.To nie je o tom, že som zásadne za jedináčika, ale reči druhých ako ešte ráno pred školou sa vedia deti poskriepit a s plačom ísť do auta prišlo mi, že som naivná, keď si myslím, že som o niečo prišla.A to deti milujem chcela som druhé, ale až po 6-7 r to už bolo doma zvláštne ticho a,keby ma netlačil vek chcela by som este neskôr ako po 6 r.Skratka uzavrieme to tak, že sú ľudia stavaní na viac detí a takí čo majú jedno.Poviem to veľmi hlúpo a cez peniaze tým, že som bola jedináčik nemám teraz hypotéku mohla som si svoje dieťa užiť do sytosti a neutekat hned do práce.Dlho som hľadala dôvod prečo sa vlastne trápim, že moje dieťa nemá surodenca.Vztah jedináčik rodičia je špecifický a zvláštny.Vzdy sme boli obklopení veľa deťmi, ale máme radi svoj kľud a pohodlie.Asi sme sebci.Keby čo i len niekedy môj syn spomenul, že mu je smutno či prečo som sám hneď by som do toho išla.

eliska13
5. okt 2017

@nelinka2009 máš pravdu neprešla som cez strach aké by to bolo.bude už na druhej koľaji, bude žiarliť, bude menej času, budem ešte unavenejsia...asi som hlúpa našla som viac negatív ako pozitív.Ja neviem zabudnúť na prebdete noci, choroby, strach o dieťa všetko je krásne materstvo je super, ale stačilo.A klobúk dole pred ženami, ktoré majú 2,3 deti po sebe vedia sa zaradiť do práce, stíhajú všetko ideal, ale mne dlho trvalo pochopiť, že sa nemám týrať tym, že som si vždy niekde prečítala ako život jedináčika je smutný a o niečo sa ochudobňuje.

nelinka2009
5. okt 2017

@eliska13 som jedinacik hypo sne mali aj tak... Muz ma 3 sueodencov a jeho rodicia nam ju pomohli vypkatit... Ako fakt skoda slov s tebou...

Ak vnimas surodebecke vztahy cez tie fakty, ktore si hore uviedla,a si presvedcena, ze aj u vas doma by to tak fungovali jebyze mate druhe tak ostan proste pri jednom... Pre mba je to v tvojom pripade o pohodlbosti a lenivosti a ako tak citam, tak tvoj syn sa bude ratat skutocne medxi tych rozmazbanych jedibacikiv, aj ked viem, ze nie vsetci jedinacikovia taky musia byt.

Okrem toho zakladayelje tejto temy je hasne, ze jedinacija nechce a ani nema... Riesi sa tu ci mat TRETIE teda ako presvedcit chlapa a nie ci ho mat. A uz ho aj presvedcila a snaxia sa, VYRIESENE.

Ty si presne ten typ, co ma mat len jedno.

janickacrazy
5. okt 2017

@eliska13 Ja viem, že sú to slová synových spolužiakov, nie tvoje, ale si uvedom, že sú to deti a tie povedia kadečo a určite to tak ani nemyslia. Ja mám veľké vekové rozdiely medzi deťmi a poviem ti, malý 2 ročný má najradšej 17ročného brata, skáče od radosti, ked príde zo školy a aj veľký ho ľúbi, jaší sa s ním, vystrájajú riadne. 6ročný tiež ho má rád, aj ked mu občas kradne hračky. Ked som bola tehotná, tak sa tešil, o ničom inom ani nerozprával. A čo ked každého baví niečo iné? Ja v tom problém nevidím. Jeden ide s chalanmi von, druhý s tatom na bicykel, tretí varí s mamou doma, vždy sa to dá nejako sklbiť. Ja si svoje deti užívam tiež a tiež som nemusela bežať hned do práce, s každým som doma 3 roky v pohodičke. No každý nech si robí ako vie.

nelinka2009
5. okt 2017

@janickacrazy keby som vedels, ze hned bezim do prace, tak druhe ani nemame 😁😂😁😂

jajka257
5. okt 2017

@eliska13 ja mam tiez jedinacika, ja som jedinacik aj muz je jedinacik. Uplne idealny vztah dvoch , teda troch jedinacikov na kope. Nie sme sebecki, rozumieme si, nepozname to je moje, to je tvoje. Je to nase.....nenechaj sa tu znechutit recmi proti jedinacikom. Jedinacikovia su skveli ludia, a zavisi to od prostredia. Nebudem tu spominat jednu konkretnu diskutujucu, ale je to priam fenomen, uplna "femfatal" 😀😀😀a naozaj jedinacik bola aj nasa volba. Ako dieta som nikdy nezavidela surodencov kamaratom, bola som samostatna a cielavedoma. Urcite si dieta o nuc neukratila. Surodenec nie je snom dietata, ale rodica. A prenasa tento sen na dieta. Kazdy clovek je individualista a chce mat svoj priestor.😉

eliska13
5. okt 2017

@jajka257 ďakujem si milá, ale toto sú ako tie príspevky ktorá mama je lepšia či tá, čo kojila či nie😉každý má iné priority neopísala by som sa ako lenivá a pohodlná skôr až príliš zodpovedná a pozerám pár krokov a rokov dopredu až zbytočne.
@nelinka2009 áno čítam, že ide o psychické a citové vydieranie muža o tretie dieťa.Aby žena dokazovala mužovi,že doma je všetko tip top o deti postarané, navarené a tým pádom priestor a čas na tretie je pre mňa nepochopiteľné, ale tak nemusim rozumieť všetkému.Navazovala som na príspevok m.i.r.i,lebo mám pocit, že má výčitky či ľútosť, že syn je sám.

jajka257
5. okt 2017

@eliska13 vidis a ja som sa prave od
@nelinka2009 dozvedela, ze mam vlastne tri deti😀😀😀😀jednu 14 rocnu, druhu neviem aku a tretie male dieta😀😀😀a pridala to uplne odlisnej temy😀😀😀idem sa opytat muza, kde mame tu najstarsiu a to najmladsie, lebo ja netusim, ale asi by uz mali byt o takomto case doma😀😀😀😀preto ju absolutne neries😂😂😂