Chcú mi zobrať dom. Čo robiť?

3. máj 2024

Ahojte, pred 3 rokmi som dostala od tety dom. U notára sme spísali darovaciu zmluvu. Ale nebolo to úplne zadarmo, chcela odomna 25000 eur. Hodnota domu sa mohla pohybovať okolo 90 000eur. Dala som jej hotovosť a len mi doma podpísala papier, že prevzala peniaze za dom. Svedka nemám. Bola som mladá, hlúpa a nevedela som, že bolo najlepšie urobiť kupnu zmluvu, všetko vybavila teta a ja som súhlasila.
Teraz po troch rokoch sa domňa naváža teta a jej ďalšia sestra, ktorá do nej hučí, že chcú dom späť, že ma dajú na súd. Čo mám robiť, dom nechcem vrátiť. Keď jej spomeniem, že dostala odomňa peniaze, tak sa tvári, že o ničom nevie. Čo robiť, prosím poraďte mi. Rozmýšľala som, ze prepíšem dom na snubenca. Ďakujem

oli18
4. máj 2024

Tak, ako pisu baby. Nevzdavaj sa dobrovolne domu, k tetkam sa pekne spravaj a nechaj, nech to ide na sud
Teta bude musiet sud presvedcit, ze si sa k nej zle spravala a dom ti odoberie. Ak sa k darkyni spravas dobre, sud nevyhra.
Tiez mame v rodine rovnaky pripad, ze sa dobrovolne vzdal daru, ked sa darca vyhrazal sudom. Na sude by darca nepochodil. Neurob tiez tu chybu.

draik
4. máj 2024

V prípade preukázania, že ste simulovali iný právny úkon, než na akom ste sa dohodli, existuje možnosť určenia neplatnosti darovacej zmluvy.

renatik91
4. máj 2024

A ako ten daný doklad znie? Pretože 25000,-€ ste jej mohli predsa poskytnúť na čokoľvek a nemuselo to súvisieť s domom.