Chlap, ktorý nechodí do krčmy. Ide o ôsmy div sveta?

mysga
13. máj 2016

Ahojte, zakladám túto tému čisto pre diskusiu a vyplnenie času, takže prípadné "veď keď vám to tak funguje, tak čo riešiš" odpovede mi netreba, len chcem podiskutovať... 🙂

Je chlap, čo nechodí do krčmy divný? Alebo je žena, ktorá neakceptuje a nikdy nebude akceptovať krčmové posedenia nejaká xantipa?

Totiž - môj dedo zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy, môj tatko zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy a môj chlap ak raz v živote zaparkuje auto pred domom a pôjde do krčmy tam môže ostať už navždy.

Odkedy je môj drahý v novej robote tak mu denno denne volá po robote kolega a pozýva ho na pivo. Môj chlap odmieta, denno denne, niekoľkokrát povedal, že on nie je krčmový tip a mne sa prevracajú oči vždy, keď mu zazvoní telefón. Samozrejme, že je divný, ja som nejaká, čo ho drží pod papučou (no, to je síce aj pravda, ale má na výber, buď bude chodiť po krčmách alebo bude mať mňa, zamykať ho nezamykám).

A najudivujucejší je ten tolerantný postoj okolia - veď ku chlapovi patrí pivo, po práci si musí ísť oddýchnuť na jedno, nemôžeš ho držať doma (kto ho drží?)... Ako je možné, že v 21. storočí sa stále akceptuje chlap s troma pivami v sebe každý deň, z ktorého razí? a z pár hodín denne, čo sa môže venovať rodine je razom len nejaké postavenie večere pred chlapa a môže sa ísť spať? A ako je možné, že chlap, ktorý týmto zálubám neholduje, tak je automaticky polochlap? :D

Ja do tohto môjho všeobecného pohoršenia nezaraďujem občasné vybehnutie si von. Na pivo. Veď aj ja idem s kamoškami na pivo/víno/čaj... Raz za mesiac, nech človeku neprepne...

Prosím vás, povedzte mi, že ešte niekde to takto funguje, okrem našej rodiny... :D

margarita
13. máj 2016

ani moj nepije pivo, ak, tak jedine ku nejakej kacke ked ma na obed 2x rocne 😀
do krcmy tiez nechodi, max.niekam s kamosmi na chlapsku jazdu na pizzu alebo na kofolu.

a nepride mi divny ani nic, je to asi len tym, ze vascina slovenskych chlapov ma k alkoholu blizsie, a namiesto do fitka chodia posilovat do krcmy 😀

janhe
13. máj 2016

Ani moj nechodi <3

susu29
13. máj 2016

Mojho mm maju tiez vsetci za "podpapucnika" 😢
Hovorim to vlastne so smutkom, pretoze vacsina ludi nechape, ze sa ten chlap pre to rozhodol dobrovolne. Odkedy sa ozenil, uprednostnuje rodinu, niekto to bohuzial nechape, aj ked vzhladom na jeho mladicke vyjazdy sa nedivim 😀
On sam hovori, ze si odpil svoje, vyburil sa a uz v tom nevidi zmysel 😆

adka31
13. máj 2016

Poznam vela muzov co nechodi po krcmach (myslim tych dennodennych) a aj ja mam takeho, ten moj nejde ani obcas, ak neratam 2 razy do roka so susedom na pivo. Malokedy si da doma pivo, to uz musi byt a ak si na nejakej oslave vypine napr. vino, alebo aj tvrde, je mu zle a je z neho hotovy marod. Ja som stastna, ze nema rad alkohol a vysedavanie v krcme, lebo som to mala pred ocami cely zivot s otcom a vlastne aj mam - nasi byvaju pod nami a veru stava sa, ze moj muz ho musi zbierat zo zeme a ja obvazovat oskierance. Ja som vdacna za muza akeho mam, sle samozrejme nemala by som nic proti tomu, keby raz za cas si isiel sadnut napr. na to pivo.

emilia25
13. máj 2016

Moj ani pokec ani Facebook nepozná a som fakt stastna ze mám super mozs.moj ked pride domov záleží aku má zmenu robi na našom dome.mal do vcera 4 dni voľna a chuda kopal ručne okolie domu izoláciu ci co to je a ja som mu potom pomáhala z hsdicu.moc ho milujem za to aký je a nemám ani potrebu ho menit.ako po niektore co si našli takých chlapov.

emilia25
13. máj 2016

Takých vseliskych chlapov a potom sa im to nepsci a henri a snažia sa ich zmenit.

mala_hobitka
13. máj 2016

@mysga Aj ja mám doma chlapa čo mu krčma nechýba. Z práce ide domov, lebo sa teší za mnou a rovnako ako ja nevidím dôvod sa dennodenne zašívať s kolegyňou/kamarátkou v bare či kaviarni ani on nevidí dôvod dennodenne chodiť na pivo. Načo? Ja tiež si občas zájdem von s babami, on s chlapmi na pivko alebo kofolu alebo ideme s niekým spolu. Môj otec tiež nechodí do krčmy a vôbec sa nesťažuje...a mamka ho doma nepriväzuje :D. Sám povedal "Na čo? Sedieť medzi ožranmi?"

V našej kultúre je všeobecne tolerované to "jedno po práci" ale pokiaľ niekto chodí po práci častejšie do krčmy než domov, tak ho ja považujem už za alkoholika (hoci niekto by so mnou nesúhlasil). Popravde...ak sa človek teší na rodinu (partnera) tak nemá dôvod sa po práci najskôr pravidelne (alebo často) zastaviť "na jedno".

ayfer
13. máj 2016

Ani moj nechodi do krcmy pivo ani iny alkohol nepije ,ked ideme tak niekam si spolu si sadnut,taraz uz menej ked mame malu,predtym sme chodili častejšie ☺

kristinka86
13. máj 2016

Tak môj muž odoláva aj rôznym spoločenským posedeniam - guláše, grilovačky, atď. Doma si grilujeme ako rodinka a nejak ho neláka chodiť do spoločnosti, kde sa pije. Do krčiem vôbec nechodí. To skôr ja s kámoškou raz za čas niekam vypadnem pokecať, ale on si skôr pôjde zabehať, alebo sa bicyklovať. A funguje nám to úplne v pohode. Ja som rada, že nepije. Ak má chuť, tak si otvorí nejaký Radler po ťažšom obede. Zatiaľ to u nás v okolí nik nerieši, aj keď je pravda, že na dedine sú krčmové partie, kde teda isto nezapadá. 😉

lucijag
13. máj 2016

tiez mam taky osmy div sveta doma pre mojho draheho je krcma tabu ani doma nic v com je alkohol nekonzumuje 🙂

xevulax
13. máj 2016

Moj.muz do krcmy nechodi. Ja som asi dovna ale sama ho posielam nech ide na pivo. On nikdy nejde nepatri to.medzi jeho zaujmy. My si fane radsej doma dobte vinko a nepotrebujeme do krcmy behat. Denno denne vylety do lrcmy by som.netolerovala ale ak by chcel raz do tyzdna do krmy s kamosmi preco nie?

charlie1980
13. máj 2016

Neviem, preco by mal chlap vysedavat v krcme okrem toho, ze mu chuti chlastat za malo penazi. Kazdy normalny si sadne do kaviarne, na terasu, do zahradnej restauracie, popripade si da 1,2 pivka ak mu chutia. Ale nie vysedavat v zadymenej krcme, len aby sa co najlacnejsie ochlastal. Da sa vysedavat aj v inych zariadeniach a vsetko s mierou. Moj teda nechodi a ani by som mu taketo zariadenie netolerovala. Pritom nie som ziadna stihomaniacka, moj chlap chodi bezne s chalanmi von cez den sadnut si, adelvatne k tomu samozrejme vyvenci aj nas v cukrarni, kaviarni, destskom kutiku, ihrisku.

bonavoxa
13. máj 2016

Asi se pohybuji v úzké společnosti, ale neznám nikoho, kdo by pil každý den, když má rodinu. Oslavy, setkání s kamarády, pivo po práci jednou za týden, to je úplná samozřejmost, ale každý den?
Znám ale typy chlapů, co si otevřou láhev piva hned po probuzení...a ne, nejsou to studenti 😀 S takovými typy obvykle společnou řeč hledám obtížně.

sardinka335
13. máj 2016

Tak v niektorých regionoch vychodnejšie od BA to iste je div sveta ....zeny do kostola a muži do krčmy - na Orave celkom bezné 😀 😀 😀 😀
Aj moj muz si ide sem tam sadnut večer ked poriadi deti s kamaratmi von...nech ide, nie som zaidna stihačka čo bude robit sceny, aj on sa potrebuje vyvenčit, tak prečo nie. Ale inak chodime spolu - na kofču do blízkej a velmi dobrej ,,picérie,,. A teraz ked ide sezona to veru ide do penazi...tieto ,,kofoly,, a človek to musí krotiť. Ale určite nie take ze zaparkuje auto z roboty a uteka do krčmy, to u nas nehrozi....

barcelona94901
13. máj 2016

@mysga tak sme divní nechodíme

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
holubicka28
13. máj 2016

@mysga
@whitecat666
Moj manzel robi ako zivnostnik na roznych stavbach zateplovanie, omietky atd (murarcinu nie, aj ked to je asi jedno😃), po praci chodi domov, vobec do krcmy nechodi, nefajci ani nepije🙂 sem tam chodia s kamosmi na kavu alebo na automobilove zrazy a pod. Moj oco ani dedko po krcmach nechodili tiez..😊

mima4
13. máj 2016

@mysga poloz sebe a mozno aj tym jeho kolegom otazku, ze co je to za chlapa, ked vysedava po krcmach?!! neponahla sa domov? nema rodinu? deti? domacnost?

ci doma ma chuderu, ktora dre ako mulica a on na chlaste kazdy den....

uvidis tu nasranost v ich tvarach

normalny chlap sa ponahla za rodinou, nie denodenne vysedava v krcmach...

alebo im polooz otazku: co si myslite o zene - matke troch deti, co kazdy den ide na pivo po praci???

sardinka335
13. máj 2016

@mima4 ved to, ze u chlapa je to povazovane za ,,normalne,, ani sa nikto nad tým az tak nepozastavuje, ale keby zena išla po robote sediet do podniku tak to by bolo reči!!! X krát som uz počula, že ,,ale žena to je iné,,. Ako iné? Co su deti len ,,zenine,,? Domacnost je len zenina? ja nehovorim ze si občas aj neposediet, ale aby moje prve kroky smerovali ku ,,krčmárovi,, tak to teda nie. Mna by to nudilo tam sediet kazdý den, ako ja napr. rada posedím v cukrarni pri kave a zakusku, alebo ideme na kofču a objednáme si pizzu aj to skor koli deckám čo pobehuju na nedalekom ihrisku a furt pýtajú jest ako take ,,vtáčence,,.

mima4
13. máj 2016

@sardinka335 ale vezmi si, co je to aj za vzor pre tie deti ako otec, ako moze vobec sa aj tym detom venovat. Hlavne ze jeho zena pride domov s vyplazenym jazykom, v rukach nakupne tasky a sup do dalsej sichty a chlap sedi v krcme, pije a zvasta.

Zena je tiez unavena z prace, ale neriesi to chlastom. Pochopim, ze raz za tyzden si ist sadnut niekam, ale denodenne, to teda nie.

spominala si Oravu, no nechcem zovseobecnovat, ale mozno su to skor uz iba umele manzelstva, drzane nasilu, lebo rozviest sa by bola "hanba", a tak zena hlada utechu v tom kostole....

vydrnik
13. máj 2016

Svojho muza som spoznala uz ako chlopa co pivo nepije a do krcmy nechodi,a ked uz si pivo da tak len nealko

tomiholjubavi
13. máj 2016

@mysga moj tiez nechodi do krcmy 🙂 (a ani prvy muž, ktory mal milion chyb nechodil nikdy). dufam, ze sa nikto neurazi, ale mne sa taki chlapi vyslovene hnusia 😒 pred očami mam furt prototyp škopka v prepotenom tielku s pivom v ruke. u nas v rodine tato nepil a preto som si vobec nevedela predstavit, ze to niekto akceptuje ako beznu vec...az raz, som sa vypravala s jednou kamaratkou, ktora sa mi stazovala, ze jej chlap ma na nu malo casu, lebo kopu robi a potom krčma a ked pride domov, uz je noc...tak som sa opytala, ci by namiesto popijania s chlapmi nemohol mat nejaky spoločny program s nou..a ONA mi na to uplne zhrozene povedala: Hadam by som mu nezakazovala krčmu??? ved to uz aka by som bola žena! a určite by som ani nechodila s nim! chlap ma po robote íst na štamprlik a pivo s kamaratmi a nie aby som tam bola aj ja!...som čumela s predlzenym ksichtom jak maska z vreskotu... 😕 😕 😕 ...takyto postoj v 21 storoči 😒

sova76
13. máj 2016

Ani moj nechodi 🙂 v krcme snad nikdy nebol.

kikusa008
13. máj 2016

Asi zijem v inom svete😀😀😀precitala som komentare,90%je z nich nie,moj manzel nechodi..robim casnicku a teda,neviem,mam vacsinu zakaznikov chlapov,zenatych,co si na pivo,kavu...zajdu...aj ja ibcas s kamoskou vybehnem.von a veru,dobre mi to padne...takisto aj ked chce manzel ist,co je malokedy,kedze maka do 23 tej,nebranim mu,preco nie..

mima4
13. máj 2016

@tomiholjubavi škopka? čo je to? 😀

inak, aj mne sa taki chlapi hnusia...je to totalne antisexualne 😀

sardinka335
13. máj 2016

@mima4 to je z filmu Slunce, seno a ....Ten starý sa volal Škopek čo furt chlemtal to pivo a ona bola Škopková - hrala ju Helena Ružičková....

,,máš místo mozku z piva kostku,, 😀 😀 😀 😀
,,mamííííí, a co je to coura???? ,,,

tomiholjubavi
13. máj 2016

inak v chorvatsku ani nie su take tie typicke krcmy. tu su bud reštiky, alebo nočne diskokluby, pripadne herne, aj tie len v obmedzenom mnozstve, lebo tu maju limitujuce zakony. taky pajzel,akych mame len v nasej dedine na slovensku 7 som tu za tie roky nevidela ani raz.

tomiholjubavi
13. máj 2016

@mima4 nevieš? heleny ružičkovej muž vo filme slnko seno 😀 ...stary škopek večne ožraty 😀

kikusa008
13. máj 2016

@tomiholjubavi tiez akurat rozmyslam,ze ani v Rakusku taku "krcmu"asi nenajdem...skor restauracie,bary..

mima4
13. máj 2016

@sardinka335
@tomiholjubavi
baby videla som to stokrat ale neviem, ci namiesto mozgu nemam kostku z niecoho ineho... napr. z tony pukancov, co som akurat stiahla 😀