Chlap, ktorý nechodí do krčmy. Ide o ôsmy div sveta?

mysga
13. máj 2016

Ahojte, zakladám túto tému čisto pre diskusiu a vyplnenie času, takže prípadné "veď keď vám to tak funguje, tak čo riešiš" odpovede mi netreba, len chcem podiskutovať... 🙂

Je chlap, čo nechodí do krčmy divný? Alebo je žena, ktorá neakceptuje a nikdy nebude akceptovať krčmové posedenia nejaká xantipa?

Totiž - môj dedo zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy, môj tatko zaparkoval auto pred domom a šiel do krčmy a môj chlap ak raz v živote zaparkuje auto pred domom a pôjde do krčmy tam môže ostať už navždy.

Odkedy je môj drahý v novej robote tak mu denno denne volá po robote kolega a pozýva ho na pivo. Môj chlap odmieta, denno denne, niekoľkokrát povedal, že on nie je krčmový tip a mne sa prevracajú oči vždy, keď mu zazvoní telefón. Samozrejme, že je divný, ja som nejaká, čo ho drží pod papučou (no, to je síce aj pravda, ale má na výber, buď bude chodiť po krčmách alebo bude mať mňa, zamykať ho nezamykám).

A najudivujucejší je ten tolerantný postoj okolia - veď ku chlapovi patrí pivo, po práci si musí ísť oddýchnuť na jedno, nemôžeš ho držať doma (kto ho drží?)... Ako je možné, že v 21. storočí sa stále akceptuje chlap s troma pivami v sebe každý deň, z ktorého razí? a z pár hodín denne, čo sa môže venovať rodine je razom len nejaké postavenie večere pred chlapa a môže sa ísť spať? A ako je možné, že chlap, ktorý týmto zálubám neholduje, tak je automaticky polochlap? :D

Ja do tohto môjho všeobecného pohoršenia nezaraďujem občasné vybehnutie si von. Na pivo. Veď aj ja idem s kamoškami na pivo/víno/čaj... Raz za mesiac, nech človeku neprepne...

Prosím vás, povedzte mi, že ešte niekde to takto funguje, okrem našej rodiny... :D

mima4
13. máj 2016

@tomiholjubavi
@kikusa008

nechcem zovseobecnovat, a to sa ani neda, ale je zaujimave, kto v tych pajzloch vysedava, teda co su to za chlapi, ake maju povolania (ak pracuju)... lebo najpr. ja sa s takymi exotmi vobec nestretavam

tomiholjubavi
13. máj 2016

@mima4 ja poznam takeho..byva blizko nas.. od detstva sme ho volali Zombik..tu prezyvku sme mu dali podla jeho typickej zombikoidnej chodze..az v puberte sme pochopili, ze on je len furt navaleny 😀 ...ale rodinu nema a v podstate mi ho je luto.

kikusa008
13. máj 2016

Tak nie je to krcma,je to restauracia pri jazierku,takze rybari,dedincania,uradnici.......ale zas bie je to take,ze pivo a poldecak a potom ma odneste....takze zo slovenskymi krcmami porovnat neviem...avsak,co viem porovnat,chlapi,aj ked maju pripite,sa spravaju normalnejsie ako zenske...

dai
13. máj 2016

@mysga ahoj. Necitam diskusiu... v kazdom pripade pre mna je skor divny chlap ktory funguje ako ty popisujes kedze ja takychto chlapov vobec nepoznam☹
Vaecsina ktorych poznam pracuje casto po veceroch, skor cita alebo nejak kulturne zije... iste - raz zacas k tomu patri aj vybehnutie von- do restauracie, vinarne, na nejaky pkes apod. ... ale to je casto i so zenou, prip. Moj muz sa stretava raz za mesiac so skupinou novinarov, raz s ludmi ktori sa snazia riesit urcite spolocenske problemy, ja zase pracovne etc. ... ale 0roste tento dedinsky stereotyp z 19teho stor. Som si myslela ze je uz prezity...

maminecka2
13. máj 2016

Baby, ste mi chutky porobili- ze whiskey, fernet, mnam, by som si dala. Ja som poslednych 5,5 rokov bud tehotna alebo kojim, tak by som si uz nieco dala, no ale zas som par dni po porode, takze nic 😀 Este ani tu spominanu kofolu 😕 Akurat som dokojila, mam 20 minut volno, hura! 😵
A ani ten moj do krcmy nechodi, este to tak, a ja nic! Tiez radsej travi cas s nami, a teda nie je abstinent, parkrat v roku na oslave apod. si nieco malo da- napr. medovu whiskey (alebo whisky? uz neviem ktoru to ma rad, ci je irska, ci americka).
A ja som zasa na tie "zenske sladucke koktejlicky"- pinacolada, joj, uz ani neviem ako to chuti 🤐
Inak tiez pochadzam z regionu kde "zombie" chlapi uz aj rano v nedelu patria ku koloritu obyvatelstva. V nasom panelaku na kazdom z 8 poschodi byval minimalne jeden original alkoholik, na tom nasom okrem suseda byval jeden aj priamo v nasom byte... Takze toto ozaj nie, takuto etapu zivota mam za sebou a nemienim to dopriat ani svojmu potomstvu. Aj ked maly v obchode vykrikuje pivo, pivo- dedo moze, tata moze. (A minule krical- mama lubi). Takze ked budeme v nejakom obchode v oblasti mojej rodnej hrudy perfektne zapadneme 😅
Zdravim vsetkych podpapucnikov!

lauricka
13. máj 2016

@mysga kde zijes? Nie, vazne. Moj chlap to nerobi, jeho brat to nerobi, jeho otec to nerobi a myslim, ze ani moj brat, lebo ma svoju firmu a nema cas ani mat frajerku. jediny, kto to robil, bol moj otec, s ktorym sa mama prave pre alkoholizmus rozviedla a ma, co chcel. Odisli sme od neho. Divny je ktokolvek, kto chodi dennodenne po praci do nejakej posr....ej krcmy. Tychto krmovych vymetacov je stale vsade dost, ale divim sa zenam, ktorym to nevadi, ale ved nech maju, co chcu. Ja ten smrad z toho cloveka, co dosiel z piva neznasam. Pripomina mi to casy s otcom. Nehovorim,ze raz za cas si clovek vyjde von s priatelmi, to je ine. Pravidelne pitie alkoholu moze viest jedine k alkoholizmu. A ten kolega vasho muza je chudak, ktory asi sustavne nahana nejaku obet, co s nim pojde chlastat. Ubohe. Vas muz nech mu to najavo jasnejsie, ked je nechapavy. Vidno, ze prechlastany mozog.

lauricka
13. máj 2016

@sardinka335 no,mozno trochu pravda. Otec teraz zije v Levoci, my zijeme pri BA. A tiez povedal, ze to je iny svet. My z BA a okolia asi ani nepozname skutocne Slovensko.

bonavoxa
14. máj 2016

@sardinka335 ,, Proč furt chlastáš to pivo, co na tom vidíš?"
,,Já ti to řeknu a ty začneš chlastat taky" 😀

bonavoxa
14. máj 2016

A jinak my jsme měli na VŠ týpka z Košic, týden kalil s desíti klukama z kolejí, domů chodili za úsvitu nebo vůbec, na pokoji se jim hromadily suvenýry jako urvaná cestovní značka i s betonem a celá lavice ze zahrádky hospody. 😀 Žádný si nepamatoval, kdo to přinesl a jak se jim to vůbec podařilo zrealizovat 😀
Jeden si zapomněl klíče a vylezl do druhého patra přes balkony, až vystřízlivěl, zkoušel to...a nevyskočil ani na ten první balkon 😀
Nakonec vytáhli z rozkopané cesty kus obrovského plastového potrubí, dovnitř srolovali matrací a hybaj se kutálet z kopca 😀
Bylo teplo, dodnes si pamatuju, že jsme ráno rozdrapili očí a na zahrádce v květinách spinkali tady tito výtečníci.
No, abych se dopracovala k pointě, ten z Košic nekončí prohlásil, že tu je houby sranda, češi neumí pít, sednul na Košičana a odjel zpátky na SVK. 😀
Je to už pár let, ale zbytek jeho spolubojovníků, když si na to vzpomene, tak se jim navaluje a játra chrastí 😀
Takže, pokud by šlo o region, kde se holduje alkoholu, tak rozhodně ,,Východ", a pak ještě Záhorí.

ivetkab.
14. máj 2016

@mysga môj muž nepije vôbec. Ani na rodinných oslavách ani vôbec. A ani by som mu to nikdy netolerovala. Pre mňa alkohol je doslova pliaga. Nikto od nás z rodiny nebol alkoholikom, ale ja mám priam paniku z alkoholu. Možno si aj o nás niekto myslí, že sme obaja divní, ale proste my sme takto spokojní. V našej domácnosti na žiadnej oslave nie je tvrdý alkohol. Proste kto k nám príde, tak vie, že sa toho nedočká. Tým, že alkohol nepijeme, sú to pre nás zbytočné vyhodené prachy. Radšej si dáme fakt dobré vínko alebo však v konečnom dôsledku ani jedno spoločné pifko nie je zlé.
A čo sa týka Teba, ak máme spoločne dohodnuté fungovanie ohľadom alkoholu, tak to veľmi s ním už nerieš. Nerieš s ním ani svoje okolie, aby si nebola ako obohratá platňa a nepoliezla si mu tým na nervy. Dúfam, že vieš ako to myslím, v každom prípade to nemyslím v zlom 😎

lienka182
14. máj 2016

@mysga ahoj... Tak pridavam sa ani moj manzel nechodi na pivo... Jasne raz za cas naposledy uz ani nepamatam kedy to bolo... Okolie no priamo nam nic nepovedia, ale podla mna si predstavuju ako ho nasilu drzim doma 😀
Teraz cakame nase prve babatko a manzel sa vyjadril, ze on nechape niektorych muzov, ako zandebavaju svoje rodiny... Ze on bude z prace utekat k nam 🙂
Mne osobne sa zvyk kazdy den pivo nepaci... Nic ine ako pestovanie zavyslosti na alkohole...

alenky
14. máj 2016

@mysga Ahojko, necitala som ostatne reakcie. Moj manzel odjakziva krcmu nenavstevoval ani nenavstevuje. Robi velmi zodpovednu pracu 5dni v tyzdni niekedy aj 6dni, vstava skoro rano a alkohol mu jednak nechuti a nemoze si to dovolit aj kvoli povolaniu. Nevravim obcas vybehneme spolu aj s malou a dame si obaja radler od smadu. Alebo vecer zvyknem kupit plechovku radlera a vypije si to pri telke. Nedrzim ho na kratko ak cestujeme k mojim rodicom s dcerkou bez neho na par dni davam mu volnost na oddych, relax. Kludne mu poviem zajdi si na pivko s kamaratom. Ale vies to je taka moja fraza, viem, ze tam nepojde. Radsej si vyberie bicykel, alebo si pojde zabehat. Tiez potrebuje relax a vycistit si hlavu a nepotrebuje k tomu ani krcmu ani kamarata, ktory sa s nim opije. Taktiez ked sme na rod.oslavach nerad pije, on sa radsej dobre napapka 🙂 Obaja sme sa brali z lasky, ale samozrejme pozerala som aj na povahove crty a netajim sa aj tym, ze som dlhu dobu sledovala ci nema sklony k alkoholizme agresivite a pod. Predsa je to na cely zivot kazdy sme vedeli co chceme. Mame spolocne konicky, robime to co nas bavi a vacsinou okolo krcmy len prechadzame ako vchadzame a sme obaja normalny :D

0silvia0
14. máj 2016

@mysga toto sa ti fakt chce riešiť? Robte ako vám vyhovuje. Ja si pripadám voči väčšine odjakživa divná, takže mňa by reči od väčšiny nerozhádzali, ja s tým žijem celý život 😉
A k téme, môj manžel nechodí denne do krčmy, ale radi si spolu zájdeme na pivo do pivárne, alebo na letnú terasu nejakého podniku, krčmou to nenazývam, nechodíme predsa medzi nejakých noťasov... V lete pravidelne každý týždeň a v zime sporadicky. A tak raz za pol roka ide na pivo aj so svojim kamarátom, to ja chodím na pivo s kamarátkou častejšie 🙂

siska53
14. máj 2016

@mysga nie,nie je 8,div sveta. U nas nik po po praci do krcmy nechodil.
Tu v mojom okoli nie sme jedini,co pozorujem,vela muzov tu pride za detmi na ihrisko a zeny idu cvicit,upratovat a pod.

Ono to je zvacsa na dzdinach tak zauzivane,ze po praci do krcmy,netvrdim,ze tu su krcmy prazdne,ked ideme okolo,tak to vidno..

Ono niekde su divni muzi nechodiaci do krcmy, pre niektorych su divni ludia nejedavajuci maso, divni su aj ti,ktori davaju pozor na to,co davaju sebe a detom na tanier - ze im nechcu davat sladkosti plne ecok a udeniny.. Takze sa nediv,vidis aj na koniku,ze vsetko,co sa vymyka roky zauzivanemu,beznemu,sa povazuje za divne.. A pozivanie alkoholu zvlast,kedze uz starocia s tym.bojujeme ako narod,no len s malym uspechom.

emily76
14. máj 2016

Tak aj ja ma takeho "divneho" doma, chvalabohu. A aby bol este divnejsi, nepije alkohol vobec, nefajci, nepije kavu a neje mäso ☺ az na to mäso sme na tom vlastne rovnako. 😒

lukaskam
14. máj 2016

Tiež mám doma divného a som zaňho vďačná, ale teda on má doma divnú tiež 😁

jana_eyre
14. máj 2016

tiez sme doma divni a do krcmy u nas nikto nechodi, dokonca ani do baru.. 😅

muz ma pivo rad, da si ho doma vecer, ked ma chut, ale malokedy ide niekam mimo /a ak ide, tak je to zvacsa "nutene" z prace/.. je introvert, takze sa to da ocakavat, ja taktiez.. taktiez nefajci uz 5rokov, nepije ziaden iny alkohol, stravuje sa relativne zdravo a pije caj.. /ja samozrejme tiez/ my sme taki nudni proste 😀 😀

matulikm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
flakulka
14. máj 2016

@matulikm nie ste cudny ani moj nechodi do krcmy

dasiacik
14. máj 2016

Jeezis,toto je tema presne pre mna 😀 Cely zivot v sebe bojujem s tym,ze chlap a pivo su nerozdelitelna dvojka.Totizto takmer kazda moja spomienka spojena s otcom sa mi spaja s pivom.Bohuzial.Odkedy si pamätam od pondelka do piatku z roboty vzdy isiel na pivo.V sobotu po celom dni makania doma isiel "za odmenu" na pivo.V nedelu bol u nas na dedine futbal,vzdy po nom sa islo bud oslavovat alebo zapit zial pivom.Cez leto ked sa sadilo alebo zberala uroda,vzdy po praci sa isiel uhasit smäd pivkom.Ked bola nejaka brigada u nas doma na dome,opät sa museli nakupit litre piviska.Avsak najviac mi asi prekazal pohlad na mamu,ktora si tiez doma obcas otvorila pivo 🙄 Neviem preco,ale k zene mi naozaj pivo nepasuje.No,ale aby som neodbocila od temy.Moj otec dnes pracuje doma,pivo pije "od smädu" pocas celeho dna a vecer este sem tam skoci do krcmy na pivo.Mama mu to cely zivot tolerovala,sama mu pivo kupuje.Aky z toho plynie zaver?Myslim si,ze tato generacia to naozaj vnimala tak,ze si davali pivko za odmenu.Moji rodicia boli vzdy jednoduchi ludia.Ale,mna to poznacilo napr.tak,ze by som nemohla byt s muzom,ktory je ako moj otec.Nenavidim pivo,krcmy mi smrdia,sama nefajcim,nepijem.A ani moj muz.

bianca
14. máj 2016

@mysga i u nas to tak funguje.

evittam
14. máj 2016

@mysga Nie, nie je to 8.div sveta. 😉 Ako taktiež nie je nič zlé na tom ak ide chlap niekedy s kamarátmi na pivo. Alebo ako to funguje u nás - máme tu takú rodinnú "krčmičku" kde majú detí veľké ihrisko, chodíme tam so známymi, kamarátmi a ich deťmi - deti sa vyhrajú, my posedíme pri kofole, džúse, pivku, vínku - ako kto chce, keď je už na to počasie grilujeme, varíme guláš..... 😉

vroni
14. máj 2016

podla mna je "divne" chodit denno-denne do krcmy. Nie len divne, priam uchylne, co nema dotycny kde byvat, aby sa furt utiekal do krcny? No, nechcela by som takeho ani keby bol inak zo zlata. Takze nie, muz nechodi do krcmy a ani nikto z nasho okolia, nie je to spolocnost, ktoru by sme vyhladavali. Obcas vybehneme von, spolu alebo kazdy zvlast, vacsinou na kavu, nie sme abstinenti, ale nasa spotreba alkoholu je proste nizka. A inak je v Rakusku krciem na mrte. Takych klasickych "slovenskych" 😉, prefajcenych, smradlavych a plnych miestnych ozranov a pivnych revolucionarov. Miestni ich volaju Presslufthütten (zbijackove budy), ako ze vzduch v nich treba rozhanat zbijackou, taky je husty....

gia87
14. máj 2016

Ani môj nechodí do krčmy. Nechodil ani jeho otec, ani môj. Takže to do istej miery záleží od prostredia v ktorom človek žije.

bonavoxa
14. máj 2016

Zaráží mne i tento fakt: každý druhý mrčí, že peňez málo. A na vysedávání po krčmách čas i peníze? Však známé pořekadlo, že čas jsou peníze. A jsme doma 😀 Circle of life 😀

sardinka335
14. máj 2016

@lauricka vieš čo verím tomu - ta tolerancia alkoholu je vychodnejšie od BA vyššia...mame tam aj nejaku rodinu, títo občania maju vysoku hladinu tolerancie alkoholu - ked naši ludia uz kapu pod stolom tak oni ešte bez problémov funguju a nalievaju dalej 😀 😀 šoferovanie po dedinách s ,,hladinkou,, je celkom bezné.

operaphantom
14. máj 2016

Toto sa neda hovorit vseobecne chlap. Ja nepoznam nikoho v mojom okoli z chlapov, co by cez tyzden chodil niekde po krcmach. Mozno preto, ze byvam v meste a moji kamarati maju VS a zodpovedne roboty ( nie su manualne pracujuci ludia bez vyssej perspektivy) 😀 Iste, obcas cez vikend idu (alebo aj ja) niekde von sa zabavit, pokecat a k tomu patri nejake pivo alebo panak tvrdsieho. Ale ako hovorim, vacsina z nich ma svoju dobru pracu, rodinu, zaujmy.
Takze v akom prostredi sa pohybujete a zijete, takych ludi budete stretavat a take problemy budete riesit.

dada7701
14. máj 2016

...preco to vobec riesis ? , bud pysna, ze tam nechodi a na ludi zvysoka kasli....myslim, ze je to o hodnotovom systeme...moj chvalabohu tiez nie je krcmovy typ a ani by som to nezniesla 😀

moni244
14. máj 2016

@mysga zase raz za cas ist si sadnut na terasu, dat si pivko, nie je nic strasne, tvrdit, ze ked zaparkuje auto a vybehne si na pivo rovna sa rozvodu, je divne. Aj ja raz za cas idem s kolegami z roboty na pivo, sadneme na terasu, pokecame mimo pracovneho prostredia, muz tiez raz za cas ide, to castejsie je, hlavne v lete, ze ideme spolu niekam, kde je terasa, ihrisko, dame si jedno capovane, dcera sa zatial pohra a pokracujeme prechadzke. Robit alkoholika a krcmoveho cloveka s obcasneho posedenia mi pride divne

ujanka
14. máj 2016

@mysga neboj sa, nie ste jedini 🙂 Len mate smolu ze zijete v prostredi kde je to norma. My sme vo velkom meste, nevidi nam kazdy do taniera. Moj muz je abstinent lebo mu to proste nechuti, skusal vino, pivo, tvrde, nic ho neohurilo :D Jasne ze obcas ide vecer s kamaratmi posediet, oni nech si piju co chcu, on si da kofolu, v pohode. Doma ho nedrzim. Ale tiez by som nechcela aby moj muz cele poobedia "oddychoval" pri pive. To je len taka chlapska vyhovorka, aj ty by si si mohla kazdy den povedat ze si potrebujes oddychnut a ist si vypit. To by uz ale pre ostatnych samozrejme nebolo. Takze okolie pokial sa da neries, ak mas z toho neprijemne pocity porozpravaj sa o tom s muzom, spolu sa zasmejete a bude to ok.