City verzus rozum

ajaviem13
6. aug 2015

Ahojte. Zaregistrovala som sa tu, lebo by som chcela vediet nazor inych. Na uvod, som slobodna, po 30.tke. Pred 3 mesiacmi mi zacal pisat kamarat, ktoreho poznam uz asi 10 rokov. Je o 10 r.starsi, slobodny a deti nema. Mal priatelku, davnejsie sa rozisli a odvtedy je sam. Nie je to doslova kamarat, skor znamy, obcas sme sa stretli nahodou, hodili sme rec, vzdy to bolo prijemne a popravde neraz som si povedala, ze ma aj fyzicky pritahuje. Je to ten typ cloveka vzdy s usmevom na tvari, pohodak. Vela pracuje, a ja tiez. No ako mi napisal, potesilo ma to, zacali sme si pisat viac a viac. Od zaciatku bolo jasne, ze to neostane len pri pisani, no zaroven sme obaja nechceli vztah, v tom sme mali jasno obaja. Stretli sme sa, a ano spali sme spolu, beriem to s rozumom, pritahuje ma a ja jeho. Na zaciatku sme si stanovili akesi pravidla, ze to udrzime na tejto urovni, nebudeme to posuvat na vyssi level, takto nam to obom vyhovuje. Presli vsak 3 mes., a my sa velmi casto vidame, coraz viac a je to intenzivnejsie a uz sa v tom stracam. Zo zaciatku byval nepristupny, napr.ked sme si pisali, bolo to take vseobecne, o tom kto co prave robi, sem tam nejaka tema a tak, ale akonahle som napisala cosi milsie, bud to zakecal alebo ze uz podme spat atd, a uz vobec nie, aby on cosi tak mile mne povedal. Raz som sa ho na to osobne aj opytala, ze preco, tak mi povedal, ze je velmi tenka hranica a nechce ju prekrocit. On ma dokonca nikdy nijako neoslovuje, moje meno ani jediny krat nevyslovil, ale ani nijako inak, ze "zlato atd", to uz vobec :D Ok, konecne som pochopila, preco nevie byt mily...teda on nikdy nebol zly, je slusny, ked sme spolu osobne, je praveze iny, nezny...ale obcas vedel, co otazkami sledujem alebo chcem pocut a urobil ako keby presny opak. No potom som raz napisala, ze mi chyba a on napisal, ze ja jemu tiez. Neskor odisiel na sluzobku do zahranicia, bol prec 2 tyzdne, na dvoch miestach, v jednom hoteli nemal wiffi a na druhom ked uz mal, ozval sa, ze sa ma super atd, ale ze sa tesi domov na to male usmievave a niekedy nahnevane (tym myslel mna). Odvtedy sa uplne zmenil. Ja som si pocas toho, ako bol prec, nejako ani neuvedomovala, ze s nim nie som, a popravde aj som si to v hlave nejako uplne zafixovala, ze teda zbytocne budem nejako milo na neho, lebo cim som bola milsia a cakala to iste, tak to bolo len horsie...a zrazu ked sa vratil, bola som uplne normalna, ako keby sa to otocilo. On zacal byt strasne mily. Pozval ma na ranajky, a po milovani si 1x ku mne lahol, stiskal ma, hladkal po vlasoch a tvari, pusinkoval, fakt dost dlho. Potom ked som odisla, mi este zavolal, ze dakuje za krasne dopoludnie. Casto mi hovori, ze som krasna, vzdy ked moze napise, zavola. No a dnes sme boli znovu spolu a on ma nejako automaticky oslovil pri milovani mojko. Prvy krat. Mna to zaskocilo, ale neriesila som, a on tiez nie. Asi tisic krat mi znovu povedal, ze som krasna, a uzasna a vkuse ma bozkaval aj pri rozlucke. A ja som prisla domov a cely cas nad tym premyslam, co sa deje. Slovo "vztah" je u nas zakazane, a nechcem zas zacinat s touto temou a sama sa v sebe nevyznam, lebo sa vztahu tiez branim, no zaroven som rada s nim a ked sme spolu, je nam uzasne. Teda chodime spolu aj na obed, alebo ma veme na prechadzku, na bicykel, a obcas ma take hlasky, ked nie sme spolu, ze rad by bol teraz pri mne az do rana, priniesol by mi ranajky do postele...atd. No cele zamotane a ja neviem co s tym, uz som premyslala, ci to neseknut uplne este teraz, kym je cas, bojim sa uplne namotat a ze on mi potom povie, prepac, povedali sme si ze nebudeme miesat do toho lasku...

alaguema
6. aug 2015

@ajaviem13 ste slobodní, bez záväzkov, priťahujete sa navzájom, máte spolu sex, ale nemáte spolu vzťah?? A čo to potom je? Ak si tým chcela povedať, že sa bránite záväzkom, tak to by som pochopila, keby ste mali okolo 20-25. Predpokladám, že on je ten, kto sa tomu vyhýba a ty hráš jeho hru. Neuverím totiž žene, ktorá tvrdí, že má iba sexuálny vzťah bez lásky, lebo to tak ona chce. Väčšinou to tak "chce", lebo jej nič iné neostáva. Prečo sa ho neopýtaš, ako to vidí? Stačí mu úprimne povedať, čo cítiš - je úplne jedno, čo on zakázal, aké slová, alebo prejavy, si predsa slobodný človek. A nech sa k tomu vyjadrí...máte už vek na to, aby ste sa chovali ako dospelí 😉

tomiholjubavi
6. aug 2015

@ajaviem13 ahojky,
od zaciatku bola podla mna chyba ist do vztahu friends with benefits. to je len pre ozaj silne povahy, lebo sa to lahko moze zvrtnut a ten druhy potom trpi, kym ten co sa nezalubi to v podstate vyuziva.
skus mu otvorene povedat, ze citis, ze ta zacina namotavat a bud teda nech idete do vztahu, alebo nech to zastavite. muz nevie citat myslienky, preto s nim treba jednat na rovinu. povedz mu uprimne, ze takyto druh kamaratenia sa, ti viac nevyhovuje. ak je ochotny na nieco viac dobre, ak nie, tak je cas sa rozist skor, nez sa zalubis a zlomi ti srdce.

oldman50plus
6. aug 2015

Človek sa často zamiluje tak nejako postupne hoci to na začiatku nepredpokladal. U väčšiny chlapov pokiaľ máte fajn sex by som povedal že je to skoro nevyhnutné. V tak vysokom veku sa toho určite ľaká ale ja by som na tvojom mieste mu povedal že sa bojíš že ho začínaš milovať a ako to on vníma ... dúfajme budeš prekvapená.

eeffka
6. aug 2015

@ajaviem13 no ja neviem, ja by som to asi riesila takto: Pocuj Feri/Jozi/.... chces vztah so vsetkym alebo len sex? moznost A, Ok aj ja, lebo tak to u teba vidim, moznost B, ja chcem A, dakujem a zostavam s pozdravom...
Normalne slusne a na rovinu. Nemas 15 aby ste sa natahovali ako guma v gatiach.

ajaviem13
autor
6. aug 2015

@alaguema @alaguema vies, ja sama naozaj neviem co chcem, ani co citim a neviem ako to zistit...myslim na neho?ano...som stastna, ked sme spolu? som...na druhej strane nepatram po tom, co cely den robi, ked sa neozyva, resp.viem ze je v praci a aj ked nie, neriesim kde s kym. Ked vsak bol prec, bolo pre mna prekvapenim, ked som si prve dni absolutne neuvedomila, ze tu nie je. Ako keby som zabudla, ze existuje, az potom zrazu mi on napisal a mne tuklo, ze aha to uz tolko casu preslo, co je prec? za inych okolnosti si viem predstavit, ze by sme spolu mohli fungovat, on je dominantny, ja zas ta citliva, mila. Chvalabohu ze napriek dominantnej povahe je slusne vychovany a teda sa to neznasobuje, nedava mi to pocitovat nejako priamo, skor mi vzdy vsetko pekne po svojom vysvetli, zdovodni, ziadne neprijemne prekvapka. No neviem, ci chcem mat presne ako pises zavazky...

@oldman50plus no to je to, nad cim premyslam...ani nie tak, co sa deje so mnou, skor ma prekvapuje jeho zmena. Vnimam ju pozitivne, je mile, ak je takyto pozorny, len neviem ako to chlapi vnimaju, ci je to len nejaka postupne nadobudajuca dovera voci mne, ci ozaj zacina nieco citit, alebo citi a nechce to tak priamo povedat, ci ake vy mavate pocity...a ano, to ze je starsi v tomto vnimam skor ako nevyhodu. Nie je to take este dieta hrr do vsetkeho, ja som este taka idealistka a sice sa so mnou obcas aj on zasniva, skor je pragmaticky. Ono na zaciatku to bolo citit, odstup, nic mile take tie prejavy a mile slova, fajn sme pokecali, skvely sex a ahojky...a teraz je to take...ja neviem, sex stale lepsi, ako keby sme vzdy boli na rovnakej vlnovej dlzke, vieme vycitit co ten druhy chce, potrebuje ci ocakava, a uz to nie je len ciste ako keby o tom...fakt ma zacat vela objimat, mojkat, dokonca ma plany, ze ma vezme tam ci tam...tak premyslam, co to v nom taku zmenu sposobilo. Nastala po jeho prichode domov, ked sme sa dva tyzdne nevideli. Bolo to odvtedy prvy krat, co sme tak dlho neboli v kontakte, inak sa vidavame kazdy tyzden aj 2,3,4x...a vzdy z jeho iniciativy, vzdy ma vola von, ci k nemu, alebo do prace ci ho nepridem pozriet. No...je zlaty 🙂

cerez
6. aug 2015

Ja mám pocit, že tebe nie je úplne ľahostajný a nejak v kútiku duše by si aj do budúcna brala viac. Vy vzťah máte, ale nezáväzný. Jemu to vyhovuje. Tebe teraz tiež, ale máš o 10 rokov menej. Z tvojej strany to vnímam viac ako len sex. Si si istá, či by si chcela najlepšie roky žiť takto a nijak inak? Netúžiš po vzťahu, kde by láska prevyšovala sex?

ajaviem13
autor
6. aug 2015

@cerez tazko povedat...tym, ze sme si to na zaciatku jasne zadefinovali, som s tym ako keby zmierena. Popravde, ak by na zaciatku prejavil zaujem o normalny vztah, aj tak by som do toho sla. Asi mas pravdu, mozno niekde v kutiku duse by som si to priala...na druhej strane je to aj moje rozhodnutie a tiez nechcem jeho nutit, a uzivam si pritomnost, ktoru s nim mam. Boli chvile, kedy som mu povedala ze nepridem, atd.ked ma niekam zavolal a bol aj trochu sklamany, a ze preco...vtedy som schvalne chladne povedala, ze co preco, ved raz to aj tak medzi nami skonci...tak bolo vidiet, ze mu to nie je jedno.

alaguema
6. aug 2015

@ajaviem13 myslím, že je úplne normálne, ak žena po 30-tke nemyslí na muža non stop a nevzdychá za ním celé dni ako 15 ročná slečna 😉 Manžela milujem, ale tiež nepátram po tom, čo celé dni robí, keď je mimo domov väčšinou ani neviem, s kým sa stretol, alebo kde všade bol, tak isto veľa pracovne cestuje a tiež mi s deťmi veľakrát prejde týždeň, čo je preč, len taký fukot. V tom určite nehľadaj problém. Si dospelá a zrejme aj dostatočne zrelá na to, aby si sa na muža nezavesila ako závažie a potrebuješ monitorovať každú jeho sekundu. Ver tomu, že toto je vzácna vlastnosť a takmer každý muž ju len ocení. Väčšinou chce žena vedieť úplne všetko! 😀 Vyzerá to celé ako taký pozvoľný začiatok peknej love story...aj keby z toho nič nebolo, tak si to aspoň uži naplno a ak máš skutočne pocit, že k nemu cítiš niečo hlbšie, neboj sa prejaviť odvahu a povedať mu to.

zuzka_puska
6. aug 2015

Keby si hneď na úvod neprezradila, že máš po 3O tke, myslela by som si že to píše nejaká pubertiačka. Možno by si mala prestať klamať samú seba, tým že si ho vždy brala ako nezáväzný sex. Lebo z tvojho príspevku je jasné, že si ho takto nikdy nebrala. Fajn, mali ste sex, snažila si sa hrať jeho hru a nebrať to vážne, ale nevyšlo ti to. Keby si to brala "len tak" bolo by ti jedno ako ťa oslovuje, či ti zavolá, či ti povie niečo milé, či ti niečo odpíše na tvoje milé slová. Jednoducho si od začiatku na neho namotaná, a bola by si rada keby medzi vami bolo aj niečo viac. ALE, on ti zakázal hovoriť o vzťahu, lebo ON nechce prekročiť hranicu k láske..... Na??? Ty podľa všetkého ale chceš niečo viac. Prečo by ste mali hrať jeho hru??? Prečo by si sa mala ty jemu prispôsobovať ako nejaká puťka??? Však ty si žena, sebavedomá, krásna a silná žena. Neboj sa dať mu najavo, ale opatrne, že toto vaše pre neho nezáväzné milovanie prerástlo v niečo viac. Bude už na ňom, ako sa rozhodne, či aj on k tebe niečo cíti a chce byť s tebou, nielen v posteli, ale aj vo vzťahu..... Alebo naozaj vzťah nechce, a okašle ťa. Ver mi, ak mu povieš že chceš viac, a on utečie.... Bude ťa to bolieť 100x menej, ako keď mu nič nepovieš, budeš s ním naďalej nezáväzne sexovať, a on časom stretne ženu do ktorej sa zamiluje. Potom ťa tak či tak okašle, a ty nebudeš mať ani svoj úžasný sex, a ani jeho. Porozmýšľaj, trošku hrdosti v sebe nájdi a urob ten krok, ktorý pre teba môže znamenať veľa, alebo nič. Držím palce. PS: Presne toto som prežila pred pár rokmi - tiež som bola podobne naivná a hlúpa. Povedala som mu časom, že ho ľúbim a chcem byť s ním, on na to že vzťah nechce a bol koniec. Po čase si našiel priateľku, ktorú verne miluje. Keby som s ním hrala tú jeho hru až do konca, obišla by som z toho ako odkopnutá a ohrdnutá milenka. Neurob takú chybu. pa

kadri
6. aug 2015

@ajaviem13 ty si bola zamilovana donho uz davno, len si to dusila, lebo... teraz sa zalubil aj on, je to jasne, to si chcela pocut, nie? co mas za problem davat a prijimat lasku? nieco z detstva? z minuleho vztahu? zmysel zivota je laska a poznanie, tak si to nekaz hrou na "iba sex" 😖

cerez
6. aug 2015

Na začiatku ste mali v tom jasno, ale váš vzťah aj keď to nechcete takto nazvať je vzťahom. A padáte do neho hlbšie a hlbšie. To čo prežívate v prítomnosti je určite pekné, ale či to ako žijete momentálne ti a vlastne obom bude vyhovovať aj v budúcnosti. Ja by som sa asi bála takéhoto vzťahu. Hoďte spoločnú reč a skús sa ho opýtať, či by bral viac. Teraz vieš určite, že by bol sklamaný z rozchodu, ale či by dokázal pristúpiť aj na niečo viac ako len intímne stretnutie či raňajky. Rovnako aj ty ak do budúcna by si predsa len brala do úvahy manželstvo, či deti, mala by si mu to povedať. Ak cúvne, tak budeš vedieť na čom si a ako sa máš zariadiť.

pasikavamacka
6. aug 2015

myslim, ze si uz davno namotana a od ostatnych chces pocut, ze aj on je namotany. to my vsak nemozme vediet.
nerozumiem aky je problem nazvat toto cele vztahom- co by sa zmenilo? boji sa, ze by si mu nieco zacala vycitat, alebo sa pytat, kde bol a s kym? alebo spava s viacerymi a keby to bol oficialny vztah, uz by nemohol?
mam len jednu skusenost s niecim takym a nedopadlo to dobre- napriek tomu, ze chlap sa spraval v podstate tak milo ako tvoj a javil vsetky znamky zalubenosti, pri otazke, co to cele je, ma zdrbal, ze je to presne tak ako povedal na zaciatku, nic sa nezmenilo. vtedy sme to rychlo ukoncili a viac som sa nezamotala do takychto hovadin. takze radsej si to zisti skor nez ti ublizi toto cele.
nerozumiem terminu bojim sa zavazkov- ok, nikto nechce hned prsten, svadbu a veci okolo toho, ale taketo vyhlasenie mi pride detinske a znamena to asi ze aj ty si dobry/a kym nepride niekto lepsi

ajaviem13
autor
6. aug 2015

Ale ved ja predsa od nikoho necakam, aby mi povedal, ci je zalubeny. To sa neodvazim mysliet si to ani ja sama. Skor som sem prispela jednak sa vykecat, a tiez pocut nazory, kto to prezil, ako sa to nakoniec skoncilo, ci dalej vyvinulo a tiez nazory mozno aj chlapov, co ich vie takto zmenit, ci je to len taka ziskana dovera, ci nieco viac, alebo zvyk atd. A nemyslim si, ze som momentalne namotana. Viem si predstavit zivot bez neho, a keby mi povedal napr.on teraz, ze koncime, lebo...,tak by ma to samozrejme zamrzelo, lebo mam rada chvile s nim, ale urcite by som neplakala do vankusa preto a zila by som v pohode dalej. On sa nechce viazat, pretoze ma pracu aku ma, kolko krat je prec dlhsie a ak je aj doma, hocikedy sa stane, ze pride az po polnoci (ano, je workoholik) a ma pocit, ze bez neho v praci nepreziju. Kvoli tomu sa mu rozpadol predosly dlhorocny vztah, sice vikendy mava volne, ale pocas tyzdna to s nim bolo psycho. Ja mam vyhodu, ze som sama sebe panou v praci, cize mam cas kedy potrebujem a on moze vacsinou len doobedu, jeho priatelka zas doobedu pracovala, casto sa aj cely tyzden nevideli a byvali pritom spolu...no to je jedno. Jeho to jednoducho vtedy velmi vzalo, je to dost taky ten typ, co nema rad zmeny (dovolenka kazdy jeden rok len v jednej a tej istej destinacii, lebo tam je dobre, tak naco riskovat a menit) :D ma rad svoj bytik, nepotrebuje sa stahovat, je tam cely zivot (zdedil po rodicoch) atd. Nic, vobec nic ma momentalne nemrzi, co sa stalo, deje, nedeje...jedine, co ma mrzi je len to, ze s kazdym ked hovori, alebo vola, alebo niekoho stretneme, tak "ahoj Zuziii, cau Lenka,, Ahoj Tomas"...ale mna ani za nic na svete neoslovi :D nechapem preco. Ale uz si aj zvykam. No pride mi to cudne, ja ho oslovujem pekne menom, dokonca zdrobnelinkou :D

pasikavamacka
6. aug 2015

ak spravne citam, 3 mesiace takto fungujete. s mojim priatelom ked sme sa zacali stretavat, nenazyvali sme to zrovna vztahom, ani nijako, ale ani sme nezavrhli hned tuto moznost. proste sme sa o tom nebavili co to je a kam smeruje, nechali sme tomu volny priebeh a po par mesiacoch sme sa zalubili a vedeli sme, ze mame vztah, ale ani sme sa nemuseli bavit na tuto temu, nejako to vyplynulo cele samo. takze bud este pockaj, netlac nanho, a zacni rozhovor prirodzene, nie nutene na tuto temu. takze skusenosti su rozne 🙂 a odpoved sa dozvies len od neho

sue
6. aug 2015

@ajaviem13 raz sa mi podarilo dostat do pozicie "friend with benefits" a nikdy viac teda... Mam obavu, ze zena nikdy nevie byt 100% friend with benefits...aj ked si mysli, ze ano, skor ci neskor to prejde napovrch a budes nestastna...a myslim si, ze chlapi malokedy prejdu z cisto sexualneho vztahu do ozajstneho vztahu, pretoze by to bola prilis lahka korist...
Ak chces chlapika ziskat, tak by som nesla s kozou na trh, ale bola by som nedobytnejsia 😊 tajomnejsia a po par dnoch uvidis....ci sa vobec ozve 😉

tajka1986
6. aug 2015

@ajaviem13 ja neviem toto mi pride take divne. Cely vas "vztah". Spavas s nim,ale ked odide tak si neuvedomis ze ti chyba. Vlastne ani jeden z vas nechce vztah tak sa s nim o tom nebav. Je k tebe mily no ok,sak s tebou spava tak by mohol byt,ci? Ale si predstav ze by mal sucasne este dalsiu takuto akoze kamosku. Ani to by ti nevadilo? Alebo stretne zenu do ktorej sa zamiluje a zo dna na den s tebou prerusi kontakt,ani to by nevadilo? Podla mna si sa zamilovala,cize povodny plan nevysiel a teraz si to nechces pripustit ani sama pred sebou 😀 a to ze ta neoslovi menom,no ja neviem ale si prenho len matrac,ci?

timea7
6. aug 2015

@ajaviem13 polož si otázku, čo ti tento vzťah - nevzťah dáva. Polož si otázku, či by si sa s ním stretávala aj vtedy, keby prišiel niekto iný, lebo on zjavne nie. On ťa stále berie ako prestupnú stanicu, alebo jeho hru prijmeš a nebudeš sa zaoberať tým, či ťa oslovuje menom, alebo nie.

mihula
6. aug 2015

@ajaviem13 ja neviem,ja som stara škola.....ja by som nikdy nevolala,nerobila natlak na stretnutie,ja by som ho rozbesnela a nechala tak,vsak ak ma o mna zaujem kontaktuje ma on,nie ja jeho
a ak by som nahodou bola v takom vztahu/len sex/tak by som mu kludne napisala,že dnes doobeda nie,mam ine stretko,nech si z toho vyberie čo chce.
Boze mas 30 ten čas tak strasne rychlo leti,ries si vztah,bud je alebo nie je.Ak nie je a ani ti nechyba,ked je prec,preco toto riesis?Ak je to kamos,ako kazdí iní,tak si hlad niekoho ineho,kto ti poviem,pekne menom,nazve ta laskou,vymysli ti len vasu prezyvku a ty hned prides na to,že toto je tak ozaj

medwidkowa
6. aug 2015

Podle mne je to forma citové prostituce, jak můžu spát s někým, kdo se mnou neplánuje nic, jen sex a ještě to otevřeně řekne. Kde je hrdost ženy?
Nikdy bych na to nepřistoupila. Co z toho máš ty??? Co ti to dává?

medwidkowa
6. aug 2015

@mihula souhlasím, čas strašně rychle letí, jednou to bude považovat za zbytečný čas s někým, kdo o tebe nestál...

mihula
6. aug 2015

@medwidkowa nechcela som to az takto napisat,aby ma tu niekto nenapadol,ze....ale presne ako si napisala,aj ten sex,ak ma byt dobry,nemoze byt predsa s niekym len tak z ulice a ak nemu nic necitim,ja neviem ja by som nemohla,aj keby sa priroda zbesnela 😀 :-

medwidkowa
6. aug 2015

Mne by mrzelo, kdyby si můj partner vytyčil hranice, kde už nemůžu. Nevěřím, že emocionálně to může dlouhodobě některou ženu uspokojovat takový typ vztahu.

ajaviem13
autor
6. aug 2015

No neviem, necitim sa ani ako matrac niekomu, to by kludne mohlo byt aj opacne predsa, kedze tiez som do toho sla len s tym, ze ide o sex, ale zaroven sme sa stali dobrymi kamaratmi ako bonus. Ako som uz pisala, pozname sa dlhe roky, obcas sme sa stretli a vzdy to bolo mile stretnutie, ako ludia si sedime, rozumieme si. Nespava s nikym inym, je v tom otvoreny a ked som sa ho na zaciatku pytala, sam mi povedal, ze by to nebolo ani pre neho prijemne raz s jednou, potom s druhou. Navyse sam mi vzdy casto pise, vzdy je iniciator, takze aj ked nesondujem, kde je, viem to, ci uz preto ze mi zavola a viem, ci uz preto, ze vacsinou je v praci a to ma tiez hocikedy vola, ci nepridem aspon na chvilu za nim, ak mam cas. Bolo uz vela krat take, ze sme sa nestretli, lebo ja som "nemala cas". hoci som ho mala, presne aby to nebolo, ze on si kedykolvek zavola a ja pribehnem. Za posledne dva tyzdne dokonca som ho 4x za sebou zrusila, raz s tym, ze uz ma cakal, volal kde som a som povedala, ze nepridem, lebo bla bla bla. On zrusil nase stretnutie jediny krat, aj to preto, ze musel do prace neplanovane. A co mi tento "vztah" dava...mozno prave ten pocit, ze mam niekoho blizkeho, ze ked sa mi nedari, zavolam mu a on ma vypocuje, upokoji, a samozrejme sex nie je len ciste mechanicky, su v tom rozne pocity, tuzba, chcenie, sympatie, dovera, radost. Mam ho velmi rada a myslim, ze ma aj on mna. A nemusi to byt vylucne len laska, aby to takto fungovalo. On mi viac krat povedal, ze hranica medzi priatelstvom a laskou je medzi nami prilis tenka, ale to bolo uz davnejsie, uz sa na tuto temu nebavime. Nechce mi ublizit, ked sme do tohto "vztahu" sli, bol uprimny a mozno keby som sa zalubila, sam byt to ukoncil, aby mi viac neublizoval...mozno nie, netusim. Tak ci tak, istym sposobom som stastna teraz takto...dokedy, ktovie. Ale nerobim si iluzie, viem ze to raz asi skonci. No a ak, co uz, zivot ide dalej a aj tak ostane v mojom zivote, kedze byvame blizko seba, a tiez su miesta, kde sa stretavame nezavisle od seba ci chceme, alebo nie pomerne casto.

alaguema
6. aug 2015

@ajaviem13 a ako ťa oslovuje teda? Predpokladám, že nie "hej ty" 🙂 Veď s človekom, s ktorým trávi toľko času sa osloveniu len ťažko dá stále vyhýbať. Napadlo mi len také, že možno sa mu nepáči tvoje meno?

luvika
6. aug 2015

Ja by som ho neriesila.

trajamusketiery
6. aug 2015

Mne sa zda ze vy vstah mate 🙂

monita662
6. aug 2015

@ajaviem ..len tak by ma zaujimalo kedze mas po 30tke ci vobec planujes mat deti 🙂 lebo taktyto vztah moze trvat aj par rokov na takomto style ..ale ja takomto veku by som uz riesla skor najst pre seba niekoho koho milujem a skym chcem mat rodinu zazemie ....ak pravdaze chces mat niekedy deti ....neber toto vzlom ...len ma to zaujima 🙂 inak prajem vsetko dobre 🙂

ajaviem13
autor
7. aug 2015

@monita662 ahoj...nepremyslam nad detmi zatial. Mam ich rada, su mile, ale zatial som nepocitila tuzbu mat vlastne. To iste on. Ma deti rad, sice sme sa o tom nikdy nebavili, ale uz boli chvile, ked som ho s nejakymi z rodiny videla a teda v pohode, venoval sa im, hral, smial sa s nimi. Ja som viac zamerana na pracu, budujem si vlastnu firmu, a nejako som nad rodinou ani detmi ci muzom nerozmyslala.

oldman50plus
7. aug 2015

@ajaviem13 Za seba ti poviem že keby som javil podobné príznaky ako ten tvoj bol by som jednoznačne zamilovaný. Druhá vec že chlapi ktorí nikdy nežili v normálnom vzťahu boja sa to priznať sám sebe, potrebujú sa znovu a znovu uisťovať že to nie je niečo čo rýchlo pominie. Vzhľadom k dosť veľkému vekovému rozdielu bol by som ešte neistejší. Ako chlap si viem ľahko predstaviť kamarátku s benefitom (v mladších časoch dokonca viac naraz) ale pretože by som nedôveroval ženám že sa nezamilujú tak by som sa veľmi dôsledne vyvaroval všetkého čo by mohlo naznačovať lásku a úzkostlivo by som sa správal v rámci dohodnutých pravidiel. A to on podľa toho čo píšeš nerobí. A ešte raz ti opakujem, pokiaľ je vaša duševná úroveň podobná, máte o čom kecať a máte dobrý sex tak že sa chlap zamiluje je skoro neodvratné. Jedine pokiaľ niekde žije tá jediná femme fatale môjho života ktorú nemôžem mať ale nikdy neprestanem milovať tak nie.
Ja by som na tvojom mieste netlačil na pílu a proste si chvíľu užíval sex a jednoducho bol k nemu milý. Ak sa ho teda nechceš opýtať priamo. Je dosť starý na to aby si uvedomil že to je kardinálna otázka a pokiaľ ešte potrebuje čas povedal ešte neviem.

ajaviem13
autor
7. aug 2015

@oldman50plus dakujem za odpoved. Asi to tiez tak vnimam. Ja ani nepotrebujem vlastnit ho, ani na neho tlacit...ja si uzivam chvile s nim. Vsetko ako je je fajn, ved aj vcera v noci sme si pisali, robil cosi do prace a ja som sa rozlucila s tym, ze nech teda pracuje, a ja pojdem do postele a on ze ci som unavena...ja ze nie. Tak ci neostanem este, ze urcite nerusim. On mi sice priamo nepovie, ze hej ty mam ta rad...ale dava mi to najavo takymi malickostami, trebars presne to, ze aj ked viem, ze ho rusim, tak si najde cas a venuje sa mi aspon na chvilu. Ale stale citim v istych chvilach ten mierny odstup. Napr.ked napisem dobru nocku, blazoncek...a on mne dobru noc...mne to vzdy pride take..suche :D hodim vacsinou skaredeho smajla a on potom posle bozk. Ale ani za ten svet nenapise dobru nocku... :D toto jedine by som chcela casom dosiahnut, aby sa nebal prejavit, ak cosi citi. Myslis, ze cas tomu dopomoze?