Čo mám odpísať susedke?

6. okt 2022

Ahojte. Rýchla rada 😁 boli sme na huby, nazbierali sme košík, väčšinu sme nakrajái na sušenie, dala som dozicku aj do mrazaka a večer bude praženica. Zvýšilo sa mi asi 20hub, ponúkla som ich susede č.1 už očistené, či si nechce nasušiť alebo na prazenicu. Že jej sa s tym nechce babrať, je to veľa roboty a smradu zo susenia. Ja že Oki, ponúknem druhej, druha suseda to rada zobrala,že si nasuší na kapustnicu. Pred chvilou mi prišla správa od susedky č.1, že či mám nasušené huby, že ona by radšej už nasušené chcela 🤭 čo mám odpsiat, som zaskočená 😁 nechcem byt za lakomu, ani za skúpu, ale veď som jej dnes nukala zadarmo huby, aby si nasušila, a povedala, že sa jej s tým nechce babrať, je s tým robota a smrad. Za iných okolnosti by som neváhala a dala. Čo diplomaticky odpísať?

heidi4
6. okt 2022

@heidi4 To iste, ako je nespravne spojenie Pod tu, Idem tu. Lebo Tu sa vztahuje na vyjadrenie miesta bytia, pri otazke Kde (si)? A nie Kde ides? (Spravne sa pri smere pytame Kam ides? A teda odpoved Sem/Tam, ale nie Tu.)
Tu je vyjadrenie miesta (Kde si?), Sem/Tam vyjadrenie smeru (Kam ides?). Takze nie je spravne Idem tu a Som sem. :D
Mne velmi pri tomto pomohla nemcina a ich sklonovanie slov v zavislosti od vyjadrovania miesta vs smeru. 🤭 @adri266
Uz tu nebudem viac spamovat, tiez suhlasim s asertivnou odpovedou (neznizovat sa pod uroven a klamat, zamorovat si svoju mysel, dusu, atd. takymito negativnostami a spinou), pekne a strucne bez emocii, vycitiek, povinnosti vysvetlovat a obhajovat sa - jednoducho podat vetu, ze ta kopka na darovanie, ktoru odmietla, je uz darovana inde a zvysok (ususeny) mame len pre vlastnu spotrebu, ten nemame na rozdavanie.
Drzim palce. 🙂 Verim, ze to nebude tazke. 🙂

autor
6. okt 2022

@viestta si, ale nikto okrem teba má neurazil, že niesom mentálne vyspelá. Tu je rozdiel.

heidi4
6. okt 2022

@autorka Ona ale myslim absolutne nemierila na teba. 🙂 Snad sa teda nemylim a pochopila som spravne. Ak nie, pokojne ma opravte.
Myslim, ze narazala na pouzitie klamstva, je to detinske a pod uroven, mozno i zbabele, neasertivne.
Sla by tou cestou, kde by sa pouzila uprimnost a pravda, ako tu radili aj dalsie diskutujuce.

zuzitko74
6. okt 2022

Ja by som asi susede na rovinu povedala, prepáč, ale so sušenými som sa narobila, takže tie nerozdávam.

viestta
6. okt 2022

Ale ja som nepísala o tebe, ale o komentoch jedného pana

autor
6. okt 2022

@heidi4 ale ja som nehľadala výhovorku, ani klamstvo ani dokonaly plán, ako ju oklamať. Hľadala som diplomatickú odpoved, nie výhovorku ani klamstvo.

heidi4
6. okt 2022

A ano, klamanie je veru parketa mentalne nevyspelych jedincov (nedospelakov), nebolo to ale mierene na teba. 🙂

heidi4
6. okt 2022

Vsak klamstva ti tu navrhoval len Zorro a Viestta to praveze zamietla, ze ona by nesla touto nevyspelou cestou, prave naopak. 🙂

viestta
6. okt 2022

Diplomatická odpoveď je slušne povedana pravda. Napríklad si jej mohla napísať, že je ti ľúto ale, sušené mate iba pre svoju potrebu a ostatné si už dala susede. Nič viac, nič menej.

viestta
6. okt 2022

Ešte raz a znova napíšem, aby sme mali jasno. Moja reakcia bola na natahovacky Zora a dfghjkl, kde Zoro donekonečna opakoval, že treba klamať a nájsť nejakú rafinovanu vyhovorku, že je to vo "vyššom záujme". No podla mňa sú takéto výhovorky infantilne a dospelý človek by mal byť mentalne niekde inde a nemal by sa k tomu uchylovat. Celé to bolo iba a len o Zorovi, nie o tebe.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Lepsie je s hovnom nejednat vobec😉

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raffaella
6. okt 2022

@dskjhfdlkdjhl 👍 svata pravda!

dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 No, ked myslis, tak si jednaj aj s h*vnom.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidi4
6. okt 2022

@zoro9836 Caka ta este dlha cesta. 🙂

viestta
6. okt 2022

@heidi4 on už došiel do cieľa. Ďalej sa už nedostane.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1
6. okt 2022

Napis huby nemam,zostal po nich len smrad 😂😂

lenvam
6. okt 2022

@zoro9836 ty si ako ten môj 🤣

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 v praci sa bavim o praci, tam treba byt profesional. V rodine-manzelku si si snad dobrovolne vybral, deti si vychovas a s ostatnymi clenmi sa stretavat casto nemusis. Ale hlavne, ak Ty chces byt za kazdu cenu diplomat a musis vzdy vymyslat nejake hovadiny, tak sa nedivim, ze aj tu sa neustale tocis ako pes za chvostom. Hold, mozno vies definiciu asertivity, ale tam to konci😉

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Ano, Ty zrejme tie argumenty nemas, preto si musis vymyslat somariny. No, kazdy podla svojich schopnosti. Pre mna osobne je ovela jednoduchsie a aj spravnejsie jednat s ludmi na rovinu, kto to nevie, alebo nechce, nech si jedna po svojom, ale potom nech sa nestazuje a nepresviedca druhych, ze maju aj oni klamat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
6. okt 2022

@zoro9836 Prosim ta, Ty mas reci ako koza bobkov. Mne je osobne uplne jedno, ze nie si schopny dat jeden argument, ze preco je vyhodnejsie klamat. Ten argument proste nemas, lebo neexistuje. A mozes tu pisat cele traktaty o tom, ako nevies jednat s ludmi.