Čo s príliš starostlivou svokrou?

tanja7613
30. aug 2013

Ahojte baby, mam problem so svokrou, moj maly ma tri mesiace, nekojila som ho lebo som nemala mliecko. Davala som mu UM hipp a nebol problem. Odkedy byvame u svokrovcou, tetka si zmyslela ze beba mlieko je lepsie , tak mu davame bebu. Stale mu pcha teplomer do zadku aby sa vykakal pretoze ho zapeka. Dnes mi povedala ze mam tak ked bude mat maly styri mesiace ho dat sadnut a podlozit vankusmi. Oponovala som a ona sa zdula... uz ma nebavia jej predpotopne nazory. Ved posledne dieta mala pred 25 rokmi. Pusinkuje ho hlavne ze cela smrdi od cigariet. Dostal zabu na jazyk a vraj je to moja chyba. Tak sa chcem spytat co by ste robili vy zeny,alebo ake mate skusennosti? Dakujem

eeffka
30. aug 2013

odstahovala by som sa, nic lepsie nevymyslis a ani nedufaj ze sa to podda... len to bude horsie a horsie...

fuska
30. aug 2013

Viem, ze je to prve dieta, ale ver sebe a svojim instinktom. Ak Ti povie nieco, s cim nesuhlasis, bud jej oponuj (ak mas chut a cas), alebo priblblo pritakavaj a urob si po svojom. Vratila by som sa k UM, ktore nerobi problem. Ak mu bude stale pchat teplomer do zadku, neskor sa bez neho len tazko vykaka. Najdes tu o tom vela popisaneho - rurkovanie. Pusy po cigarete by som zatrhla, sedenie a obkladanie vankusmi v 4 mesiacoch tiez. Ty si matka, musi Ta respektovat. Ona uz svoju sancu mala pri svojich detoch, tam sa mohla realizovat, kolko chcela, teraz rozhodujes TY. A najlepsie by bolo, kebyze sa odstahujete do svojho.

cecil36
30. aug 2013

A kto je matka? Ty ci svokra? Su veci, ktore odtolerujem a su veci, do ktorych si nenecham kecat ani keby bola svokrus urazena. Slusne, ale dorazne vysvetlit, ze o tomto rozhodujes ty. Nechapem preco si menila mlieko, ked mu hipp sedel? A sup sup do svojho, lebo toto sa bude stupnovat. Ja som nastastie nebyvala ani s jednou z mojich svokier, ale ta prva sa aj tak starala do vsetkeho a druha svokrus je poklad. Ked poviem nie, respektuje a este milo povie, ze ved nevadi, ja som sa len opytala, ja uz tieto nove veci pri babätkach neviem, ty vies co a ako. A to robila dlhe roky detsku sestru v nemocke 🙂

lienkafoj
30. aug 2013

UTEKAJ 😒

surriana
30. aug 2013

Kvôli svokre meníš mlieko?Preboha prečo?zapeká ho?Prečo?píšeš že si dávala hipp a bolo všetko v poriadku.svokra si zmyslí že beba je lepšie,a dieťa zrazu zapeká,tak je naozaj lepšie?každé dieťa vie kedy má začať sedieť,.tvoja svokra ho obhádže hračkami,vankúšmi a potom povie:jééééj ono sedí!nie nesedí,to ho držia iba hračky a podušky.nedaj si dotoho rozprávať.tebe vadí že ona sa zduje,tak jej to radšej budeš tolerovať?je lepšie ked sa radšej nahneváš ty?To je dieťa tvoja,vychovaj si ho tak ako chceš ty.ked jej teraz dovolíš toto robiť,potom už to bude len horšie a horšie.

julkav22
30. aug 2013

Nakolko zijeme v Nemecku 1000 km od svokry aj tak s anam miesala do vsetkeho a stale vyvolavala a mne to uz liezlo hore krkom no zmenila to vsetko jedna navsteva na svk a aj muz pochopil ze to nebolo a neni zdrave a dobre, tak sme sa odmlcali a zavola muz len 1 x do mesiaca a normalme som pocitila klud a aj viac sa venujeme sebe samym ako predtym to bolo normalne ako pod dozorom .....

vodnik25
30. aug 2013

ja sa chcem vyjadrit len k tomu zapekaniu: vynikajuca vec je rektalna tycinka a na nu troska vazeliny. obe sa daju kupit v lekarni za par šupov. my sme s tym mali tiez problem. ked sa viac dni nevie vykakat, treba do zadocku strcit rektalnu tycinku a hned sa vyprazdni. rektalna tycinka je taka gumena hadicka, ktora je duta.

lussy666
30. aug 2013

@tanja7613 co by som robila? slusne by som jej odporucila, nech si zobere svoju bebu, vankuse a teplomer a nech sa ukludni....to uz neni normalne, co tu o tych svokrach citam....preco si ich tak pripustate? nechapem vobec...ona povie, ze treba zmenit mlieko a ty ho zmenis...svokra ma - ak je ochotna - pomahat radami, ktore ty mozes ale nemusis akceptovat, rozmaznavat vnucence, travit s nimi cas, ale ne menit im mlieko....hranice, dievca....ak si ich neurcila na zaciatku, pojde to tazko, a bez odutej huby to nebude. drzim palce🙂

louvre
30. aug 2013

Co takto jej vzdy slusne povedat: "Dakujem za nazor" a potom si aj tak robit po svojom. Malokde funguje dvojgeneracne byvanie, preto ak mate nejake moznosti skuste sa osamostatnit. Drzim palce.

linuska1
30. aug 2013

pri takych radach... sa len usmiat.. otvorit dvere a vypoklonkovat svokru z izby....

moon321
30. aug 2013

Kazdy si mysli,ze hned seci sa mozu odstahovat.nekedy nieje kam.urcite si si kupovala nejake materske casopisi a knizky.daj svokre precitat.mozno sa skludni.alebo to treba vydrzat.prajem pevne nervy

tomiholjubavi
30. aug 2013

moj svokor je tiez hrozny a do vsetkeho sa miesa 😠 mam o tom aj celu temu. sme bezdetni, takze s podobnym skusenost nemam a ani nepredpokladam, ze by v buducnosti daval teplomer do zadku, lebo jemu sa vsetko hnusi, nenapije sa z flase, ktora je otvorena, lebo sme z nej pili my a podobne...ale nas stary ma tiez kazdu chvilu nejake rady, tipy a napady...
moje triky su dva - uvedomit si, ze staru nezmenis a vojnovou sekerou si len pokazis najkrajsie roky manzelstva a materstva. a druhy typ, nechat svokru nech si vyprava, ale hlboko a uprimne ignorovat jej reči. vsetko co nas deduch povie prepustim...chceli sme si kupit telku, kupili sme si telku, chceme si kupit auto, kupime si auto, aj ked z toho besni, tvrdi, ze treba masnotu z panvice liat do starych krabic od mlieka, aby sa neupchaval odtok? mile od neho, nech si separuje, ale ja si vylievam dalej. nadava, ked vyhodim potrhane topanky, jeho problem...nepaci sa mu, ze travim cas za pc, smutne, ale co uz. ja mam tiez vyhrady k jeho hobby a on ich kvoli mne nemeni...
takze, najlepsi recept na starostlivu svokru je nechat ju nech si vyprava, nehadat sa s nou, ale robit si po svojom. a nenechat sa vyprovokovat. ty vies co je najlepsie pre tvoje dieta, rodinu, domacnost. mne sa celkom dari podobnym sposobom dostavat nad vec 🙂 postupne som sa dostala na uroven, ked uz dokazem byt na stareho sarkasticka bez toho, aby som sa vytocila.

majkaa
30. aug 2013

bebu by som nedávali už nikdy. Tiež sme ju mali odporúčanu a ako mamička s prvý babom som nevedela. Malého presne ako píšeš zapekalo. Pri druhom som povedala vziadnom prípade bebu, mal bezproblémové kakanie. Vieš svorka pôjde dokial jej ty sama dovolis. Ona vidi že si ta slabšia tak ide ale úkaz jej kto je tam mama a kto babka. Musíš jej ukázať hranice.ak chce vychovávať deti tak nech si spraví vlastne.

m_ij_ka
30. aug 2013

zober dieťa a choď preč, ak partner stojí pri tebe tak pochopí a pôjde s tebou. Ty si predsa matka, tak ty najlepšie vieš čo je pre tvoje dieťa najlepšie. Svokra už mala svoje deti tak nech sa stará o seba. A rozhodne by som jej nedávala dieťa do rúk, keď smrdí od cigariet.

syrik
30. aug 2013

Toto poznám....tiež sa moja svokra radí radami z pred 20 rokov...Napočúvala som sa tiež, všetko, čo som robila, bolo zle...aj s príkrmami, lebo jej deti už v 4 mesiacoch jedávali fazuľovú polievku vo fľaši, jej syn začal chodiť v 7 mesiacoch, tak samozrejme chodítko riešila, takisto to sedenie v 4 mesiacoch...poznám...aj napriek môjmu nesúhlasu...a ešte si sadne aj pred TV s ňou, ktorú má na plné obrátky zapnuté, akoby nepočula už...keď som nechcela chodítko, zaze jej vadilo, že ju nevodíme za ruky a neučíme chodiť...skrátka, čo názor, to nezmysel...ale ona má pravdu, lebo vychovala 4 deti...Ale pomôcť mi neprišla ani raz..a to bola viac doma ako v robote....nebývame spolu...našťastie...Jedným uchom dnu, druhým von....keď nepomôže, jasne si povedať svoj názor, aj za cenu, že by sa mala oduť...ja som si tiež povedala svoje a momentálne si veľmi ani nemáme čo povedať, ale aspoň si robím po svojom...Tam sa len odsťahovať a mať pevné nervy 😉

mirkami7
30. aug 2013

ja som svokru zarazila len raz ked si myslela, že si bude presadzovať svoj názor,samozrejme sa zdula a asi dva týždne sa so mnou nerozprávala a potom ju to prešlo,ale už vydela že si nenechám kecať,a teraz si už nedovolí.Urob to aj ty.Ty si mama tvoj maličký ťa má aby si ho aj chránila,daj na svoje materské inštinkty a nedovol nikomu aby si s ním robil čo uzná za vhodné,ved určite nie si úplne neskúsená aj ked máš prvé dieťa, určite si si pre dpôrodom niečo naštudovala ako každá mamina.Tak si rob veci podla seba a nepoddaj sa svokre aj ked sa zduje,kašlať na ňu,tvoj maličký je najdôležitejší.

koniarova
30. aug 2013

V prvom rade by som si najprv poriešila bývanie a až potom robila dieťa. Kde máte rozum, keď si narobíte deti a nemáte kde bývať? Potom tu vyplakávate, aké máte svokry. 😀 😀 😀 😀

nicolle21
30. aug 2013

ja toto nepochopim, ako si mozes nechat do vsetkeho az tak hovorit?ja mam tiez prve dieta a rady vitam, ale s mierou, hranice som urcila aj vlastnej mame, svokru mam chvalabohu cez 1000km daleko,ale nedovolila by som jej takto sa do toho starat... A k tomu mlieku -okamzite ho zmen, myslis, ze drobcekovi je dobre, ked ho furt zapeka a kadi len s teplomerom?

dossy
30. aug 2013

Babatku neni dobre ani doporucne menit mliecko !!! To by sa nemalo robit . Mala by si zostat pri jednom ! Nezavidim ti a verim ze to mas tazke. Ja by som vybuchla jak sopka. Ale ja by som ju zobrala so sebou do poradne (mozno tak nenapadne, a takticky)...a povedala by som lekarke alebo dotycnej nech vysvetli tvojej svokre co sa ma a co nie !

vinifred
30. aug 2013

..vyprdla by som sa na ňu a robila to,čo uznám za vhodné..aj tak si dobrá,že znášaš,že si robí s vami čo chce..a keď sa zduje,aspoň bude pokoj..a rýchlo hladať iné bývanie..

1mirka10
30. aug 2013

ja mam nastasite dobru svokru do nicoho sa nestara iba ked sa opytam,ale moja mamka isty cas takto robievala tak som jej par x povedala na rovinu aby s tym prestala ze mi to vadi a ak s tym neprestane prestaneme k nim chodit na navstevy bola sice trocha oduta ale uz to nerobi.Mi ale s rodicmi nebyvame tam to mame lahsie sme sami.Pan manzel alebo priatel by mal tiez prilozit ruku k dielu ved je to aj jeho dieta nie?? a ma ho stebou nie s mamou....

graceful9
30. aug 2013

Moja svokra je taká istá, navyše ja mám 19 a tak má pocit že okrem môjho dieťaťa treba vychovávať aj mňa 😠 prvé mesiace som si odplakala svoje, no potom som sa naučila len prikivnuť a ďalej robiť po svojom, hoci ma za to ohovarala....no a teraz jej na rovinu poviem, nech sa nehnnevá ale že ja si aj tak spravím po svojom a už dala pokoj....

simca06022011
30. aug 2013

odstahovat, alebo sa nedat a nenechat si trepat do vychovy... je to tvoje dieta a nie jej. A kup malemu doplhius infanfus probiotika na to zapekanie a nech sa mu nesprta teplomerom v zadocku, to nie je na zabava. ked tam mu dopln pitny rezim o vodu, cajik...

mirka_aa
30. aug 2013

prve co ma napadlo po precitani otazky co s prilis starostlivou svokrou bolo,ze tak mi ju pozic 😎 ale jak som si precitala ten komentar pod otazkou,tak som pochopila o co tu ide,ze toto je uz moc... 😠 urcite by som jej povedala na rovinu ze ja som matka a robila by som vsetko po svojom (nie ze by som si nenechala poradit ak by bolo treba) ze dakujem za pomoc a za zaujem o vnuca a pod...ale ja budem rozhodovat o zasadnych veciach ake mliecko bude pit,ze dieta sa ma naucit sediet samo,ze teplomer do ritky len v nutnom pripade aby si babo nezvyklo ,ze si nezelam aby ho pusinkovala po fajceni a prosto vsetko by som jej vysvetlila preco tak a nie onak..skoda ze asi nemate zatial inu moznost,nez byvat s nou pod jednou strechou,lebo to bude svokra asi oduta stale...

maggie37
30. aug 2013

Ty si matka, tak prečo to dovolíš keď ti to vadí? Poriešte si iné bývanie alebo ju pošli do teplých krajín a zduje sa tak, že už nepríde a budeš mať pokoj..

sante81
30. aug 2013

Odstahovat, to mlieko si menit nemala, más vlastny názor, je to tvoje dieta. ja počuvam rady 1 uchom dnu, 2 uchom von.

martina28p
30. aug 2013

tiež si myslím,že ked si už bola zrelá byť matkou,tak ňou bud ty a nie tvoja svokra, je to tvoje dieťa a ak chceš aby to tak ostalo,tak sa čiň....rady vypočuj ak máš záujem a rob podla seba...aj my bývame so svokrovcami,žial nie keždý má šancu na vlastné bývanie ako si to niektoré myslia,ale aj ked vzťahy sú chabé,hranice som určila,nedala som sa a ani sa nikdy nedám,ak keby ako perlila a penila...sú to moje deti a vychovám si ich podla seba....

hameeda
30. aug 2013

mňa v prvom rade napadá ako to tvoja svokra vie že malý sa nemôže vykakať, snáď nie si so svokrou v jednej izbe, ako to je možné že mu pchá teplomer ona a nie ty? obmedz kontakt svokra dieťa na minimum, ak by si jej nepovedala že má zápchu tak by mu tam ten teplomer nepchala

22beba
30. aug 2013

no mne to robila moja mama a ešte stale robi ... liezlo mi to na nervy hlavne ked mi vždy vedela tak pekne povedať že ja som mala zahradku dve deti a mala som upratane navarene a ešte som si aj učto stihla urobiť ... pripadam si vždy ako neschopak ... ale čo ... vždy sme sa vedeli pekne pohadať ... teraz jej poviem nech sa nestara že si urobim podla seba a ked budem niečo potrebovat tak sa opýtam jej ... ale ono vždy musi niečim do mna rýpnuť 😀 aj ked si dam poradit divam sa na to všetko z nadhladom lebo by ma asi eblo ... 😀

lilysk
30. aug 2013

Vytlac si tuto diskusiu a nenapadne ju akoze zabudni na stole 🙂) Toto ked si precita tak sa vystahuje z vlastneho domu ak ma len trochu zdraveho rozumu 🙂))
Poznam to -zajtra pride k nam svokra na navstevu -nastastie byva 300 km od nas 🙂
Inak skoda reci -ako radia kocky jednym uchodm dnu ....je to hrozna drina ,lebo to musis trenovat -viem ,ze to sa neda ked si v stadiu ,ze by si ju zabila a nemas pokoja aj ked s nou nie si ,lebo ta proste cely den v mozgu zamestnava ako by si ju zadusila 🙂