Čo tým svokrovci sledujú?

22. máj 2020

Ahojte mozno pre niekoho to bude uplna hluposť ale ja tomu nerozumiem. Chcela by som vedieť vaš pohlad na vec, čo by ste si otom mysleli? Čochvíľa rodim a chýbala nam ešte vanička do kompletnej vybavičky. Raz ked sme boli u nich sa ma pyta svokra ze kam ideme este dnes, ja ze ideme este popozerat veci že treba mi ešte vaničku kupiť atd. Tak trvala natom aby sme ju nekupovali, že mam jej poslať fotku z toho obchodu že ktoru presne chcem a že ona ju chce kúpiť že v žiadnom pripade ju nemam kupovať. Stála len 18€ bola velká a mala tam aj to take sedadielko. Podotykam že svokrovci maju OVELA viac peňazi ako moja rodina a rozhadzuju sa vsade kde sa dá ale to je ich vec ja to neriešim,to iba pre porovnanie. moja mama každy mesiac pošle 200€ malému, len tak lebo chce proste posielať peniaze na vnuka pritom sama ma malé dieťa, moju sestru. Pišem to preto, lebo teraz sa svokrovci dovalili s malym lavorom od čiňana, akože vaničku kupili. Nerozumiem tomu to mi chceli ukazať že ako šetria na ich vnučati alebo čo? Samozrejme že si kupim sama tu vaničku ktoru som chcela iba nerozumiem, že ma prosi že chce kupiť vnukovi vaničku ešte že jej mam poslať fotku a toto mi dotrepe domov :D :D :D

autor
22. máj 2020

@elisa1910 nechaj tak, este budes za zlu ze si si ma zastala. Ale dakujem, aspon za pochopenie😊

mirka2418
22. máj 2020

autorka, toto sa mi fakt nezdá, ja by som to ešte overila, to nie je možné, že by si nemala nárok, pozri si podmienky aj v zákone, nedaj sa odbiť

autor
22. máj 2020

@sasa1310 nie ty si proste iba zaťažena na moju osobu lebo si absolutne nepochopila mňa ani moj prispevok. Pišeš veci uplne odveci. A keby si čitala všetko tak ako maš tak v prispevku je posledna veta že si urcite kupim sama to co chcem. Lenze tebe robi dobre sa navazat domna a ponizovat. Ale je to uz trapne trochu. Ale ked ti to robi radost. Posluz si

elisa1910
22. máj 2020

vobec mi nevadi ze budem za zlu..tu su podaktore take harpie ze ked sa tu pride clovek vyzalovat zacnu donho skakat ako osy a liecit si vlastne komplexy..zazila som to tu uz..a mam podobnu skusenost so svokrovcami takze ta scasti chapem

autor
22. máj 2020

@mirka2418 mne sa to tiež nezdalo najprv, lebo neverim že všetky obyvatelky osád su zamestnané resp. Boli pred tym ako otehotneli a oni dostavaju. Ale povedala som im presne moju situaciu od A po Z a dostala.som 3 krat tu istu odpoved. Raz mi povedali ze mam si podat ziadost a uvidim ci mam narok alebo nie. Podla toho ci sa zamietne

bluka2
22. máj 2020

Každopádne úradníkom nikdy never. Niektori vedia čo robia, iní nie. Zisti si všetko sama a na úrady už iba "na podpisy" chod

sasa1310
22. máj 2020

nie som zaťažená na teba, kdeže. Len si ma prekvapila, ako dokáže byť niekto takto nevďačný. Ale už odchádzam. PAPA

airaw
22. máj 2020

a teraz zijes na slovensku? rodit budes na slovensku? lebo ak ano, podla mna by si mala dostavat tych 270 ci kolko to je mesacne.. ved to dostavaju aj baby co este nikde nepracovali

karpina
22. máj 2020

Tvoja téma ako vidno vôbec nebola zbytočná.. Ani nevieš kolkým frustrovaným, nechceným, unaveným, zanedbaným, unudeným,, zakomplexovaným ženám si dnes pomohla. Mali sa na kom vyzúriť, do koho si kopnúť, súdiť, zosmiešniť niekoho, skrátka vyventilovať si svoj zasraný život. Ja už by som nereagovala na žiadne zbytočné dotazy, nechaj ich už, nech si užijú svoje šťastie ako ťa dali dole a uži si zvyšok dňa s dobrým pocitom, kolkým ženám si dnes pomohla. Inak lavor je super vec, využiješ.

autor
22. máj 2020

@airaw nie nie vo viedni praveže. Ja som vždy vo viedni robila už aj počas školy, cez vikendy. Lenze vzdy som robila sprosta čašničku na čierno alebo ma prihlasili iba na minimum hodin neviem bolo.to vyhodnejšie premňa vtedy, nemyslela som.do buducna vobec. Tym padom ja som nemala vo viedni ani zdravotne poistenie iba na slovensku. Teraz som ako samoplatca, takze nemam zaznam ze som niekde robila ani na sk ani vo viedni takze mozem ist do prdele🤷🏻‍♀️trvaly pobyt mam ale na slovensku este u rodicov. Takže to najpodstatnejšie pre narok , "centrum zaujmov" mam vo viedni a nie na sk.

janulik2008
22. máj 2020

@deti95060810 pise jasne ze mala poslat foto a svokra kupi TU kt ona chcela nie nejaku od Cinana.

iva812
22. máj 2020

@elisa1910 Ak jej naozaj kúpila lavor, t. z. nádoba priemer cca 40 cm, výška steny nádoby cca 13 cm, tak je to jasná provokácia a vyhlásenie vojny. 🙂

loginexistuje
22. máj 2020

no ak ti naozaj kupila hentaky lavor tak by som jej to povedala ze to neni vanicka a moze si to zobrat spat a kup si vanicku sama a hotovo
a to ze ti mama prispieva je cisto jej vec ostatnych do toho prd chapem ze ta to stve mne tiez vycitali z rodiny preco platim sukromnu skolu cez 500 eur mesacne ale co koho do toho mama ak moze svoje deti podpori

janulik2008
22. máj 2020

Narok na pridavky ma. Sestra otehotnela skoro a dostavala rodinne 250e tusim nvm presne ja sa v tom nevyznam 😃

maminuska
22. máj 2020

na tvojom mieste by som som si podala žiadosť o rodičovský príspevok ,nevešala nikomu na nos kde si pracovala , ak nie si nikde evidovaná . Čo sa týka prídavkov aj na tie by si mala nárok , ak tvoj partner na Slovensku pracuje.

maminuska
22. máj 2020

no a k príspevku od mamy , ja prispievam dcére každý jeden mesiac sumou 200 eur , jej biologický otec 180 eur, ale ona nie je zdravá a bez našej podpory by nevyžila.
To že ti tvoja mam peniaze dáva je síce pekné , ale supluje tvojho partnera, otca tvojho dieťaťa, toto by mal prevziať on do svoje kompetencie. Svokre treba poďakovať , ale asertívne vysvetliť že toto si nechcela a že si teda kúpiš to čo si pôvodne chcela.

mogaa
22. máj 2020

Ale na druhej strane ide o darček - sú to svokrine peniaze a ak sa jej niečo páčilo viac ako chcela nevesta, kúpila v dobrej viere to čo sa páčilo jej....Ja by som to zbytočne nerozmazávala a už vôbec za tým nič nehľadala.....

autor
22. máj 2020

@maminuska tak ja by som samozrejme tiez robila do konca tehotenstva ak by som nebola na rizikovom. Chcela som vymysliet aj nieco z domu alebo ze si spravim nejaky kurz na nechty alebo tak a robila by som to zdomu. Lenze nevyšlo. Mama posiela peniaze lebo vie že nedostanem nič a nechce to nechat vsetko nanho, nesupluje ho len chce proste pomoct. Vie že pojdem do prace hned ako budem moct a maly bude dostatocne velky na jasle, takže to nieje že teraz si budem valať šunky 3 roky doma a mama ma bude dotovať a uz vobec nie moje kavičky tak ako to tu mnohe pochopili.
Ja by som urobila pre svoje dieťa to isté ja neviem prečo to tu každy tak hrozne bere 🙂 samozrejme keď som pracovala tak som davala ja mame. Nepotrebovala, ale vzdy som jej dala minimalne zato lebo sa omna starala "cely zivot". Kazda rodina ma ine zvyky no...

gastankaa
22. máj 2020

CITANIE S POROZUMENIM znamena, ze zaujat vas mala otazka autorky, preco ( podla vas) jej svokra doniesla uplne inu vec, nez aku autorke mala doniest po ich vzajomnej dohode.
Ostatne informacie (prispevok jej matky na vnuca) su na dokreslenie ich situacie, nie na riesenie.
Potom tu tieto diskusie nemaju uroven,lebo kazdy sa vyjadruje k nepodstatnostiam.

Takze,mila autorka,odpoviem ti:
Neviem, co tym svokra sleduje,nastvalo by ma to. Kup si novu,ale urcite sa svokra ofuci, ze ti nie je dobra vanicka od nej a to bude priestor pre teba, vytmavit jej to 😜

autor
22. máj 2020

@gastankaa 🏆🥇 ..
Jasne že by sa urazila tak to necham ajtak na jej syna lebo unho je zvyknuta ze s nicim nikdy neni spokojny. On je znas dvoch ten naročny. Ja mam XY veci roztrhanych špinavych starych od nej ale je mi to jedno sak maly to ajtak ogrca a okaka takze na doma dobre😁 zoberie jej ju naspat ze aby mal maly unej jednu ked tam bude spať a ja si kupim tu čo som chcela,hotovo. To som napisala aj do prispevku ale tak to iba 3 zo 100 prečitali 😂

kassandra25
22. máj 2020

Boze. Videla som ten lavor, co si poslala v linku. Som sa musela az zasmiat. Pocuj, nie je svokra chora psychicky?? Nelieci sa? Jej to vrat a povedz, ze si si kupila vanicku, ktoru si jej ukazovala a hotovo. Keby bola normalna, ale nie je, tak ked stala vanicka 18 e, tak ti da 20 e s tym, ze ti povie: na tu mas, chodte si kupit a sadni si este na kavu. Davaj si pozor na nu do buducna. Uprimne ti poviem, ze v zivote, absolutne nikto, koho poznam, nekupal dieta este v lavori. Fakt , som sa az, zasmiala.

autor
22. máj 2020

@kassandra25 no ona mi totižto tvrdila že ta vanička tam nebola už.. ta čo som chcela ja. Dajme.tomu ze som tam bola v pondelok rano odfotit to bolo tam 7 vaniciek z kazdej farby ruzova biela a modra. A ona išla v pondelok poobede okolo 3 ju kupiť tak ja neverim že zrovna za 5 hodin všetky vaničky vypredali teda konkretne 14 vaniciek ze sa vypredalo.lebo kludne mohla zobrat bielu keby aj modre boli vypredane. Preto si tym zaťažujem mozoček 😁 snažim sa ju pochopiť a nerobit znej hned zlu😁

autor
22. máj 2020

@karpina tak som rada ze sa mohli vyventilovať a pošliapať po niekom, treba si pomahať!😁 rada poslužim ako rohožka aj nabuduce

elisa1910
22. máj 2020

@karpina presne si to vystihla 👍👍

laila22
22. máj 2020

Chudera svokra, keby tušila, že je tu o jej darčeku diskusia na 5 strán.. Veľkú radosť by z Teba mala..

zuzkaz91
22. máj 2020

Kopu žien ste tu riadne mrchy a chvalabohu nemám syna,lebo keby doniesol niektorú z vás...ďakujem pekne

kassandra25
22. máj 2020

Tak, ona si pripravila vychcane aj vyhovorku. Mala si tam hned ist a kupit. Jasne, ze tam boli a su. Len je presibana a ma vsetko premyslene. A sleduje tym to, ako ta naserie a ako sa zacnete hadat.

lucy4321
22. máj 2020

Mne napr svokrovci pre dieťa nekúpili absolútne nič( o peniazoch už ani nehovorím) a pritom majú peňazí dosť keďže inym deťom dokola kupujú a na sebe nešetria vonkoncom vôbec ... ja by som bola vďačná aj za vaničku od Číňana. Za mojim dieťaťom sa ani neobzrú .... z vlastnej skúsenosti zaobstarať si všetko sama, máš ponaučenie že jej ani nemáš hovoriť lebo aj tak kúpi podľa seba niečo iné, kúp si čo sa páči tebe a keď tak pochvál sa jej že si si to kúpila až keď to máš doma.... na druhej strane to že ti mama takto prispieva je pekne ale ja osobne by som si zo nebrala, v pričom rade sme rodičia ja a môj partner mame sa starať my sú to naše náklady, dať peniaze občas na narodeniny meniny alebo nejaký sviatok to áno ale každý mesiac určite nie.. to že to robí je jej dobrá vola takze od svokrovcov to určite neočakávaj nakoľko 99,9% rodičov toto nerobí že posiela mesačne peniaze ľuďom ktorí by sa už mali vedieť o seba starať sami... možno to svokra berie z toho pohladu že to je len vanička a úprimne dieťa sa rovnako okupe vo vanicke za 5€ áno za 20€, to nie je vec ako kočík kde je veľký rozdiel keď má niekto kočík za 300 a niekto za 1000€ a kadejaké vychytávky .... vanička je vanička vôbec by som to neriešila lebo je to nepodstatne ... slušne poďakuj a nabudúce si radšej kúp sama ani im o tom Nehovor lebo sa len zbytočne rozculis

kassandra25
22. máj 2020

@lucy4321 ale ona jej nekupila vanicku, ale lavor. Nepochopila si to. Lavor napr. na mokre pradlo z pracky.

basullinka
22. máj 2020

Treba byť vďáčný za akýkoľvek dar bezohľadu na cenu a nie byť urazený, lebo to neni vanička podľa gusta. Tak si kup vanicku akú chceš a túto niekomu daruj alebo nechaj u nich, keď prídete na navštevu, prípadne využi na iné učely v domacnosti. Vzrušovať sa nad vaničkou mi príde detinské.