Čo tým svokrovci sledujú?

22. máj 2020

Ahojte mozno pre niekoho to bude uplna hluposť ale ja tomu nerozumiem. Chcela by som vedieť vaš pohlad na vec, čo by ste si otom mysleli? Čochvíľa rodim a chýbala nam ešte vanička do kompletnej vybavičky. Raz ked sme boli u nich sa ma pyta svokra ze kam ideme este dnes, ja ze ideme este popozerat veci že treba mi ešte vaničku kupiť atd. Tak trvala natom aby sme ju nekupovali, že mam jej poslať fotku z toho obchodu že ktoru presne chcem a že ona ju chce kúpiť že v žiadnom pripade ju nemam kupovať. Stála len 18€ bola velká a mala tam aj to take sedadielko. Podotykam že svokrovci maju OVELA viac peňazi ako moja rodina a rozhadzuju sa vsade kde sa dá ale to je ich vec ja to neriešim,to iba pre porovnanie. moja mama každy mesiac pošle 200€ malému, len tak lebo chce proste posielať peniaze na vnuka pritom sama ma malé dieťa, moju sestru. Pišem to preto, lebo teraz sa svokrovci dovalili s malym lavorom od čiňana, akože vaničku kupili. Nerozumiem tomu to mi chceli ukazať že ako šetria na ich vnučati alebo čo? Samozrejme že si kupim sama tu vaničku ktoru som chcela iba nerozumiem, že ma prosi že chce kupiť vnukovi vaničku ešte že jej mam poslať fotku a toto mi dotrepe domov :D :D :D

miriam11
22. máj 2020

Slušne podakuj, asi nemali teraz na to. Nič za tým nehľadaj a neporovnavaj vašich so svokrovcami. Každý je iný. Neodsudzuj. Je to kravovina, ktorej sa neoplatí dlhšie venovať. Mne nikto nič na deti nedával, ani veci, ani peniaze a tu som, Ty si kúpiš co potrebuješ. Sú dôležitejšie veci v živote.

luccija
22. máj 2020

@zuzkaz91 a čo si vzťahovacna?prosím Ťa je to normálne, že niekto robí v zahraničí na čierno, brigadne a potom sa čuduje na čo má a nemá nárok?tak asi to je o zodpovednosti a celkovom rozhlade a nie ešte dieťa neporodila už hovorí o jasliach a básni o kurze a robení nechtov😊spraviť si dieťa a naťahovať ruku vie každý ešte ju život trocha prefacka

luccija
22. máj 2020

A nie, že mama pošle 200 eur na vnuka, lebo chce poslať, ale musí, lebo dcéra nemyslela na zadné vrátka a ide sa odúvať za 16 eur vaničku.

petkaaa
22. máj 2020

@zuzanka.zuzu a načo by mala pred svokrou hovoriť, že jej mama posiela každý mesiac 200€? By som sa od hanby pod zem prepadla, keby mi moja mama posielala toľko peňazí mesiac čo mesiac a ja by som ich s usmevom brala. Nikdy v živote! Milá autorka, v prvom rade toto rieš, lebo tvoje dieťa nie je továreň na peniaze. Nie je ti trapne brať od mamy peniaze, keď asi biedu netriete?

autor
22. máj 2020

@luccija nooo uz len ty si tu chybala už ste tu všetky spolu 😂😂😂

andula77
22. máj 2020

@evalin88 ha, my mame na chalupe nočník do ktorého cikaval môj muž... Pred 2. Dňami oslávil 44

gdulskadarina
22. máj 2020

boze baby co tu riesite, ja by som neriesila, podakovala by som a dovidenia, bola by som vdacna, ale aj tak by som si urobila po svojom 😀

bettie
22. máj 2020

Tie co tu tak obhajujete tu pani a kritizujete autorku. Neviem, ktora by sa potesila veci, co si mate sama vybrat a kupia vam nieco ine, co by ste si nikdy nekupili. Na co to je vobec dobre? Bud kupim to co ten clovek chce, ale nic. A vanicka stala 18 eur, tak nechapem, odkial mate tu vyssiu sumu. A ohladom 200 eur, ked sa rodic rozhodne pomoct financne svojnu dietatu, ostatnych to nema co trapit.

cervenaruza123
22. máj 2020

Starsi ludia su niekedy taki, svokra chcela podla mna akoze pomoct, ale zaroven to chcela spravit po svojom, lebo si myslela, ze to bude lepsie. Poznam, nam tiez par starsich a skusenejsich ludi z rodiny nanutili niekore veci, s ktorymi oni maju skvele skusenosti alebo len s nejakou znackou su spokojni a podobne. Velakrat sme nechceli, tak sme to dostali darom na nejaky sviatok 😀 . Jasne, ze vacsinu nepouzivame. Ale starsi si myslia, ze hej, ze sme len boli tvrdohlavi a teraz to samozrejme pouzivame, lebo ved podla nich je to najlepsie a oni sa vyznaju... Na tvojom mieste by som sa tym netrapila, svokra chcela dobre, ale po svojom podla mna a ty si kup tu vanicku co si chcela a mas pokoj.

xckaret
22. máj 2020

Nikto nie je povinny ti financne prispievat. Ani tvoja matka ani svokra. Bud vdacna za kazdy darcek a neporovnavaj ci 18 alebo 200. Ty si matka, tak sa spravaj zodpovedne a neries co tym sleduju.

adusa1987
22. máj 2020

Mne svokrovci na malych nedali ani euro..moja mama stale.kupuje aj na kocik prispela vetsou sumou a to je sama vdova...aspon im nemusim byt nic zaviazana chvala bohu

elanor
22. máj 2020

vies o tom, ze v obchode nechavas drobne uplne zbytocne? Pretoze to si tie predavacky a pokladnicky nemozu nechat, ani zobrat ani nic. Ostava to v kase, alebo na prebytkovy ucet, a teda do plusu ide iba majitel obchodu.
Myslis to sice dobre, ale uplne sa to mina ucinku.

luccija
22. máj 2020

@elanor ako si na to prišla?sestra si robí večer kašu a čo je navyše je jej veď vidí koľko mala tržbu podľa uzavierky

autor
22. máj 2020

@elanor viem, ved som to tam napisala ze o tom viem.

elanor
22. máj 2020

@luccija v nejakych malickych potravinach mozno. Ale vo velkych, urcite nie. Kasy sa prepocitavaju komisionalne. Ziadna pokladnicka si kasu nesmie preratavat sama.

vrabcek15
22. máj 2020

Ahoj počuj ten lavor si nenechaj 🙂bude z toho super mini pieskovisko na záhradku... Alebo keď bude dieťa väčšie tak sa tam zahrá (teda moje baby radi liezli do všelijakých plastových krabíc, vaniciek a kadečo ho 🙈) a vaničku si ty kúp akú potrebuješ 😊

autor
22. máj 2020

@bettie ďakujem pekne, čitala som to teda a podla toho članku ak som to spravne pochopila a precitala , stači na rodičak mať trvaly pobyt a teda mat dieta v osobnj starostlivosti. Mne pani z uradu vravela poziadavky ako napr. porodit na sk, navstevovat poradne na sk, mat centrum zaujmov na sk, trvaly pobyt na sk ale aj sa naňom zdržiavať..atd proste ma hned zrusila takze ja som dalej ani nepatrala brala som.to ako hotovu vec a neriesila som, aj tu na MK mi povedali ženy že nemam pravo na nič, ešte som dostala zdrba že čo si to dovolujem ja žiadať vlastne od štatu že prečo by som mala niečo dostať.

zaba21
23. máj 2020

Nevyjadrujem sa k vanicke...niekedy motívy správania iných ľudí ťažko pochopiť. Proste to vôbec nerieš a kúp si, čo potrebuješ. Ono aj lavor sa zíde určite pri malom dieťati.

Ale zaujal ma skôr ten rodičovský príspevok a rodinné prídavky. Tvoj manžel/ priateľ robí na Slovensku? Lebo ak nie, tak to môže byť problém, prečo nemáš nárok na Slovensku. Skús pozrieť ten link, či ti to trochu nepomôže zorientovať sa :

https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

tykat
23. máj 2020

Tak nabuduce mas aspon argument, ked bude svokra trvat na fotke a ze kupi ona tak povedz ze radsej kupis sama, chces si to pozriet a rozhodnut sa co kupis. A muz (jej syn) nech jej povie ze ked chce prispiet peniazmi tak ze sa nebranite, ze budete radi kedze teraz mate vacsie vydavky 🙂
A vybavene.

zuzkaz91
23. máj 2020

@luccija nechápem ale.ze.vobec nechápem ten tvoj príspevok čo si mňa oslovila.

autor
23. máj 2020

@zaba21 nepracuje na slovensku my sme spolu v rakusku. Ale obaja mame trvaly pobyt na sk. Prečitam si. Ďakujem

elizabeth175421
23. máj 2020

Nerieš 😁 jeden lavor hore dole, stále ho môžeš kúpiť. Ale ak vieš ty poradiť mne, tak daj. Čo sleduje moja svokra tým, že ročnému vnukovi pošle spievajuceho zajaca na veľkú noc v kriklavo ružovej farbe? Že mu kúpi oblečenie v sekáči a v dievčenských farbách? 🙂 že vyvoláva, aby sme na Vianoce prišli na návštevu a ani na meniny ani na Vianoce mu nič nedá? Detto narodeniny, každodenné telefonáty a ani ruku nepodá? Viem, je to malé dieťa, ale aspoň nevyvolávam, keď nemám záujem 🙂 takže buď rada, že ti dala niečo, čo využiješ, aj keď nie pre dieťa 😁

autor
23. máj 2020

@zaba21 este ma napadlo k tomu tvojmu komentu ci otec dietata pracuje na sk.. tie čo su v takej istej situacii ako ja ale nemaju partnerov? Keď je žena sama a otec nieje ani v RL zapisany tak nema narok tiez?

dee01
23. máj 2020

@simuskaaa123 tak toto je sila 🙊

amaro
23. máj 2020

Pozvi svokru na kávu, poďakuj jej za lavór a slušne povedz, že si jej predsa posielala fotku inej vaničky. Prečo kúpila tamto? Povedz, že ak chce, môže to ísť vrátiť a ty si kúpiš tú svoju vyhliadnutú. Alebo nech to vezme k sebe a bude sa tam kúpať dieťatko, keď bude u nich (viem, že v tom lavóri to nejde a príde na to aj svokra). Hlavne slušne. Či to urobila so zlým úmyslom, z lakomosti vie len ona sama. Možno ti to na tej káve povie. Nabudúce ale vôbec nie je potrebné vypisovať ako ti mama z mála posiela 200 a oni majú viac peňazí. Aj keby boli Trumpovci nie sú povinní ti nič kupovať. A pochody v hlave tvojej svokry ti tu žiadna žena stopercentne nevysvetlí.

loginexistuje
24. máj 2020

narok nemas zo Slovenska ziaden treba ziadat v Rakusku min ozec dietata ma narok na pridavky ale v Rakusku

amarilka26
24. máj 2020

Ach, niektore tu asi maju problem zo sebou 🙂 hrozne komentare, zeny zamyslite sa. Tiez dostavam od svokrovcov veci, ktore by som napriklad nikdy nekupila, slusne podakujem a veci predam, z penazi kupim to, co chcem 🙂 Teraz v zime dostal dokonca maly od svokry dievcensku zimnu bundu, lebo bola v akcii 🙂 podakovala som, bundu som predala a kupila som inu 🙂 Tiez neporovnavam rodicov a svokrovcov, kazdy da v ramci svojich moznosti. Tvoja svokra sa sice zachovala zvlastne, ked chcela obrazok vanicky ktoru chces a potom kupila inu, no neries, zbytocne Ti to dviha tlak 🙂 🙂 🙂 aj ked obcas si aj ja zafrflem na nu 🙂 🙂 Vanicku predaj, alebo daruj, budes mat aspon dobry pocit ze niekomu pomozes ;)