Čudný pocit z nového bývania

mina0202
19. mar 2022

Ahoj chcela by som sa opýtať že či to niketora z vás už zažila alebo počula o tom ..s mužom sa snažíme si kúpiť dom našli sme už jeden kde všetko prebehlo poriadku už len zaň zaplatiť a je náš s peniazmi problém neje lenže bola som v ňom asi 5 krát na obhliadke a mala som z neho taký cudni pocit necítila som sa v dom veľmi dobre/bezpečné neviem sama taký pocit som ešte nezažila no muž je z neho hotoví veľmi sa mu páči po 2rokoch hľadania sme našli pekný domček za dobré peniaze a teraz toto neviem sama čo robiť koľko krát som sa vrátila z toho domu mi bolo celý deň zle strašnu migrenu som mala vôbec tomu sama nerozumiem stretli ste sa niketora s takým niečím? Neviem z či či to sama dohováram ale veľmi som sa tešila na nové bývanie pretože momentálne bývame u svokry a ktorou nevychadzame veľmi dobre...ďakujem za každú odpoveď

katkamatka7
19. mar 2022

@mina0202 Áno, zažila a tým pocitom intuitívne verím. Odporujú racionálnemu uvažovaniu, keď rozum vraví o výhodách.

98
19. mar 2022

@mina0202 ja som tiež mala take pocity, ale bol to len stres... byvame tretim rokom a som rada a nikdy by som nemenila...

savanna
19. mar 2022

Co to znamena, ze si sa v nom necitila bezpecne? Urcite mas nejake dovody, preco si sa tak citila. V kazdom pripade aj takyto pocit je dost padny argument, preco dom nekupit.
Ja napr. by som sa nevedela citit bezpecne v byte na prvom poschodi, stale by som mala pocit, ze mi tam niekto preskoci z ulice. Preto som taky byt ani nekupila a nelutujem. Domov je na to, aby sa clovek citil bezpecne.
Ale je tiez otazne, ci nemas len celkovo stres zo stahovania, je to predsa len velka zivotna zmena. Ze ked ste konecne nasli ten spravny dom, tak zrazu prisiel cas urobit ten krok vpred, podpisat zmluvu a mas z toho trochu strach. Aj to je moznost.

zuzanka.zuzu
19. mar 2022

5x na obhliadke??? 🤦 to ta asi pocarovala predavajuca s realitackou 🙈

mina0202
autor
19. mar 2022

@zuzanka.zuzu nie nepredáva to cez realitku predáva to dcéra muža ktorý dom vlastnil ale pred 4 mesiacmi zomrel tak ho predáva a keďže sa poznáme tak mi ho predáva za dobrú cenu

mina0202
autor
19. mar 2022

@savanna nie ja sa nebojím bývať sama s dcérkou momentálne bývam u svokry kde niesom sama žijeme tu 8 každý si žije svoje len sme v jednom dome a mne to už lezie všetko na nervy tu tak sme začali sporiť na dom pretože manžel nechce ani len počuť o kúpe alebo prenajati domu aj keď ja by som chcela mne je to jedno len žeby sme išli už stade tak pred mesiacom mi povedala kamarátka že v blízkosti jej známa predáva dom tam sme sa spoznali skamaratili a dohodli bola som tam Už viac krát pretože vždy keď som odchádzala som sa cítila veľmi zle to ani neviem vysvetliť a sama som si to nevedela vysvetliť tak som si dohadoval ďalšie stretnutie no a teraz už prichádza ten posledný krok zaplatiť a podpísať zmluvu ako hovoríš

katkamatka7
19. mar 2022

@mina0202 Ženská intuícia . Mne v tomto prípade svieti kontrolka o dedičstve po zosnulom, kde 4 mesiace je krátka doba na ukončenie dedičského konania, no môžem sa mýliť.
Zažila som aj ,,dobrý pocit z miesta" súčasne s racionálnym zhodnotením výhod a nevýhod.

h2
19. mar 2022

Nie, toto som nezažila, ale zažila som pravý opak: úžasný pocit z domu, keď som ho ešte len videla cez plot. Maklér telefonoval s ďalšími záujemcami, ktorí mali prísť na obhliadku predo mnou, ale niekde zablúdili. Ja som zase prišla skôr. Ako telefonoval a ja som čakala a pozerala na ten dom, hovorím mu: "Zrušte ich, beriem to!" 😁 Proste som hneď mala pocit, že som doma a že to je ono. Ak nemáš z domu dobrý pocit, hmmm, neviem. ☹️

mina0202
autor
19. mar 2022

@katkamatka7 no neviem o takom niečom nehovorili chce to čím skôr aby dom bol už nás len ja tak predlžujem vyhováram sa manžel namna nabruseni že čo vyvadzam že on sa trápi v zahrniciy aby na to nasporil a keď už konečne mi ide splniť to čo som vždy chcela tak vymislam no neviem sama zase sa bojím že už takú šancu nebudeme mať neviem sama

mina0202
autor
19. mar 2022

@h2 ta to vám veľmi prajem kiežby som mala aj ja to šťastie

zuzanaete
19. mar 2022

@katkamatka7 Tiez ma ako prve napadlo, ze ved este nemohlo byt ukoncene, ale dom mohol byt uz prepisany na inu osobu a pan tam dozil.

h2
19. mar 2022

@mina0202 Ak je to pekný a dobrý dom za výhodnú cenu, tak ho kúpte, je to dobrá investícia. Možno zistíš, že tie pocity prejdú, keď sa zabývaš. A keď nie, vždy ho môžete so ziskom predať a nájsť si iný.

katkamatka7
19. mar 2022

@mina0202 Platiť Ťa núti Tvoj muž a aby to bolo čo najrýchlejšie pre tú pani..........tých pár € za domček mu pani s radosťou dá na hazard.
Prepáč, z tohoto sa Ti prevrátil žalúdok a máš migrénu.

mina0202
autor
19. mar 2022

@katkamatka7 aký máš problém ? A čo teraz že je závislí na hazarde ty z ním žiješ? Ako vidíš aj hraje a aj peniaze sme si nasporil na vlastné bývanie a čo teraz aký máš problém vysvetli mi to?

vazky_a_motyle
19. mar 2022

@mina0202 V prvom rade si treba uvedomit ze je to len dom. Je to vec. Zly pocit mozes mat, a moze to byt spojene s tym zosnulym majitelom. Ale. Pokial si veriaca, daj posvatit ten dom. Potom uvidis ze vsetky tvoje zle pocity pominu. Pokial nie si veriaca a posvatit nechces tak sa v tom dome nebudes asi velmi dlho dobre citit. Mrtvy ostavaju rozny cas na zemi. Pravdepodobne tu este bude duch zosnuleho a ty mozes byt viac senzitivna tak to citis. Alebo je pozemok na ktorom je postaveny dom cintorin z davnych cias. Aj v tom pripade pomoze vysvatenie. Po vysvateni to bude uz iba dom, v ktorom budes mat take pocity ake si sama navodis.

katkamatka7
19. mar 2022

@mina0202 Prepáč, ak sa Ťa dotkli slová. Uvažujem na základe Tvojich predchádzajúcich diskusií. Viac nemám čo dodať.

mina0202
autor
19. mar 2022

@vazky_a_motyle áno som veriaca ďakujem rozmislala som nad tým ale. Nebrala som to veľmi do úvahy

mina0202
autor
19. mar 2022

@katkamatka7 áno pretože som si to priznala verejné že je taký a ja snim problem nemám ( áno niekedy ma to serie)ale čo už píšem pravdu keď niekto potrebuje poradiť tak poradím tak ako ty teraz mne a keď o niečom viem a prežívam to nebojím sa o tom napísať

jaskolka
20. mar 2022

Ja by som dala na svoje pocity. My sme kupovali dom, chodili pozerať, a nasli sme jeden, čo zvonku nevyzeral extra pekne, taky starší typ domu, aj dosť malý pôsobil. Nuž sme si vraveli, že toto nie. Potom sme vošli dnu a bolo rozhodnuté. Bol to taký milý a útulný domček, v ktorom bolo niečo skrátka "príjemné a dobre".A zároveň vnútri sme zasli, aký je priestranný
Kúpili sme ho, a sme spokojní. Takže dala by som na pocity

evkamotka
20. mar 2022

Ja som zase pri kupe nasho bytu mala perfektny pocit, aj sme ho kupili. A ani sme sa nestihli nastahovat, cele sa to obratilo a odvtedy rozmyslam ako sa odtialto dostanem :D
Takze nabuduce na ziadny pocit nedam a vyhra ciste racio. Tebe odporucam spisat si klady a zapory, dom zobrat na zaklade toho. Ked uz tam budes mat svoje veci, budes tam doma. a daj ho posvatit, to sa pri novom byvani bezne robi a nie je to ziadna sarlatancina

januska20
20. mar 2022

@mina0202 ak by som kupovala po niekom dom ,tak ho dám v prvom rade vysvätiť kňazom.

karolinakr
20. mar 2022

Počúvla by som svoju intuíciu !! Ta nikdy neklame aspoň u mňa nie !! Určite by som ho nekupila, povedz, že chceš čas na rozmyslenie a muž ked vydržal 8 rokov, este nejaky mesiac vydrźí

marianarem
20. mar 2022

@mina0202 Urcite bud nekupovat alebo potom vysvatit, vycistit od negativnej energie. Su aj ine metody cistenia, myslim, ze sa sype okolo rohov, palia sa sviecky...presne neviem, ale pozri si to a urob vsetko, nech si muz mysli co chce Ja taketo ritualy nerobievam, ale verim na energiu miest. Svoj dom aj byt som si nasla tak, ze som vosla dovnutra a okamzite ma zalial dobry pocit. Pri byte dokonca uz vonku na ulici.

cacianka
20. mar 2022

Kto je ako majiteľ zapísaný na liste vlastníctva ! Videla si čerstvo vydaný originál ,? Lebo sa mi nezdá že ak dom vlastnil zosnulý pán, že už tak rýchlo prebehlo dedičské konani a papierovo je všetko ok.
Over si to na stránke katasterportal.sk,
Možno je naozaj vlastníckou predajkyna, už dlhšie a otec bol zapísaný ako vecne bremeno, na dožitie.
Toto všetko si over a poriadne, možno je tam zadrhhel a to ti vraví tvoja intuícia, pocity

h2
20. mar 2022

@cacianka Predpokladám, že nikto nie je taký sprostý, aby si toto pred kúpou dôkladne neoveril. Naozaj to mohlo byť tak, že vlastníčkou domu už bola dcéra, otec tam mal právo dožitia. Robí sa to často.

savoya
20. mar 2022

@mina0202
Daj na svoju intuiciu,ta ta niky nesklame.Smiem sa spytat na cislo toho domu?

cacianka
20. mar 2022

@h2 dôveruj ale preveruj, radšej pripomeniem aj takúto alternatívu, akoby sa malo niečo pokaziť

saraxyz
20. mar 2022

@mina0202 verila by som pocitom 😉 a toto je tiež divné "chce to čím skôr aby dom bol už nás "....🤔

savoya
20. mar 2022

Ja by som urcite nekupovala hlavne dom s vibraciou 40,43 alebo 16 sky.
Tiez vybracia cislo 25,34,52,61,68,77,86,92,94,97.

ankare
20. mar 2022

@mina0202 daj na svoju intuíciu.