Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa vyriešiť náš problém bez toho, aby sme trpeli?

alenka0
8. sep 2015

Asi už veľa z vás písalo o podobnom probléme. Som vydatá dva roky. Predtým sme tri roky spolu chodili. Ideálny chlap. Vzali sme sa z lásky, prišlo hneď dieťa. Tri týžde po pôrode mi začal vyčítať, že som zlá matka a také. Mala som asi popôrodnú depresiu a on ešte po mne kričal. Asi sme boli v strese obaja. Po 8. mesiacoch mi povedal, že som tučná, že so mnou nemôže ani spať, lebo sa mu nepáčim. Schudla som 17 kg a vyzerám ako modelka...ale čo z toho. Naviazal sa na malú a mňa ma na háku. Stále sa vyhovára, že je v strese, chytá amoky a vyhráža sa mi, zastrašuje ma. Keď som ticho a nemám názor, máme ideálne manželstvo. Prikazuje mi všetko, lebo som jeho žena a budem ho počúvať. Minule som nechcela pustiť malú do ZOO tak na mňa vybehol, napadol ma a vyhrážal sa mi, že ma zabije. A dodal, že ten kto zarába na domácnosť, ten rozkazuje. Keď chcem niečo robiť a prispieť, zakáže mi to. Chce ma ovládať. Povedala som, že od neho odchádzam, že pre jeho ...neviem aké...stresy mňa biť nebude. Takže nastal problém, že mňa poslal preč a nechce mi dať dieťa. Vôbec neviem čo robiť...Nechcem teraz chodiť po súdoch. Dá sa to nejak vyriešiť bez toho, aby každý trpel??

natalym
8. sep 2015

Fúha..........Tak to je pecka. Neviem čo na to povedať, snáď len pevné nervy.

bajana
8. sep 2015

@alenka0 tak buď sa necháš vydierať, zastrašovať a manipulovať, alebo súdne zabojuješ o dcéru...ak sa s manželom nedá rozumne rozprávať a nie je nik, kto by mu dohovoril, ostáva súd...ako prvé požiadať o zverenie dieťaťa do svojej starostlivosti, kým to neurobí on

akdalv333
8. sep 2015

Och to je hrozne, ked sa takto chlap zmeni... Nema ti kto s rodiny pomoct? Ake mate vztahy s jeho rodicmi? Mozno ti by sa ta vedeli zastat, alebo tvoja rodina....

mimla
8. sep 2015

Volaj políciu.

kaktusik
8. sep 2015

Odist, vzat aj dieta, dat na sud ziadost o predbezne zverenie dcery do tvojej starostlivosti a s debilom sa rozviest. Pevne nervy, drzim palce. Urcite od dietata neodchadzaj sama, je mala potrebuje ta. A ten tvoj "idealny" chlap je obycajny chudak, ktory ta ekonomicky a aj fyzicky tyra....

nikuska744
8. sep 2015

si psychicky týraná žena....ísť na ÚPSVAR, dieťa do svojej starostlivosti, povedať im o svojom probléme, manželovi, vyhrážkach - úplne všetko...proste odísť, čím skôr

alenka0
autor
8. sep 2015

Ja mám kam ísť, naši majú dom. Pomohli by mi Všetci by sa to snažili zachrániť. každý by mu dohováral. Aj svokrovci by boli na mojej strane. My pred každým máme ideálne manželstvo. Ide o to, že ja mám byť ticho. Množí sa to a podľa mňa sa to len zhoršuje. On tvrdí, že je v strese a ja ho provokujem. lenže ja ho provokujem, že sa ozvem..Nadáva mi, že som žena a ženy majú držať hubu. Keď sa mi v niečom darí kladie mi prekážky, lebo jeho ego chce, aby sme velebili jeho. Na druhej strane maká vkuse, aby sme mali všetko. zarába na lepšie bývanie a ke´d sme to šli riešiť povedal, že mám ísť pýtať peniaze k rodičom. Na jednej strane sa chce postarať, na druhej mi dáva najavo, že jeho byt, jeho auto...Že ja nezarábam. Ale zrazu sa zabudlo na moje výplaty, na veci ktoré ja som kúpila, dosť peňazí zo svadby...Že rok som na materskej tak nič už nie je moje. Všetko dávam čo mám na spoločný účet...on ako chlap zarobí viac..ale ja za to môžem??

worker_falcon
8. sep 2015

@nikuska744 veď to, že "úplne všetko". Nepočuli sme druhú stránku problému... Lebo nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Keby došlo na súdne prejednávanie o zverenie dcéry, ktovie, čo by sa tam dostalo na povrch. Ja bývam skeptický pri takýchto "jasných" prípadoch.

alenka0
autor
8. sep 2015

Mne nikto nič na pojednávaní urobiť nemôže. Starám sa o dcéru každú chvíľu. Každé euro, ktoré si privyrábam ide jej. ja od neho nič nepotrebujem. Je to chlap so silným egom a ekonóm. Všetko rieši cez financie. Jeho otec bol taký a vraj brat bije manželku. Tiež im visí manželstvo na vlásku. Verila som, že má inú povahu. Raz vystrájala a jeho mama mu povedala, že ja som ku nemu ako med a neváži si ma a nemá sa správať ako jeho otec..

sardinka333
8. sep 2015

@alenka0 tak potom čo tu stracaš čas na koniku ked máš kde ist a rodičia ti pomožu ??? Balim švestky!!! Je to manipulátor a toto sa nezmení, a ked ťa ešte aj bije??? Na vývoj a psychiku tvojej malej to bude mat velky vplyv ak bude vidieť ako oco napada mamu a stane sa z nej minimálne neurotické dieťa. Vyhražky si kludne aj nahravaj na mobil aby si mala dokaz keby niečo.
Alenka na kolenách ťa prosím a ruky spínam!!! Utekaj...lebo aj to neurobíš tak ešte si užiješ ponižovania, napadania a bitiek...a pred zrakom svojej dcery. Takýto život chceš pre seba a pre malu ? S jedným deckom sa ešte nejako pretlčiete, rodičia pomozu, nebud hlupa.

mysicka36
8. sep 2015

@alenka0 Okrem iného si hneď daj preč fotku z profilu.

Je to chorý človek. 😒

alenka0
autor
8. sep 2015

Prečo? ja mám svedomie čisté a hovorím pravdu. Akože ma ešte neudrel, len ma pritlačil k dverám a držal ma tak, že mám modriny po rukách. Potom dvihol ruku a vyhrážal sa, že keď sa k niečomu vyjadrím, tak ma udrie, že už nikdy nevstanem. Že ho provokujem. Lenže povedať, že prší a nechcem, aby moje dieťa šlo von je provokácia? Pre neho áno, lebo on povedal, že pôjde. Včera povedal, že sa mám nad sebou zamyslieť...Rodičia ma presviedčajú, že mám byť radšej ticho a nech je kľud. Sme katolíci a rozvod je neprípustný. Len ja nechcem čakať, kedy stratí nervy a zabije ma. Kričal, že ho nepoznám. Štve ho, že sa ho nebojím.. Bojím sa toho, že keď odídem, začne poriadne divadlo v rodine a on si príde po malú a bude ju stresovať. na nej mi záleží.

natalym
8. sep 2015

@alenka0 No divadlo pravdepodobne aj bude. Rodičia povedali, že máš byť ticho? No pekne. Tam asi podporu nečakaj. Ťažká situácia.Nevedela by som čo robiť.

lubkavargova1
8. sep 2015

pri dalsom utoku, vyhrazke volat policiu a dat takuto priucku..heeeeeeeej tketo robia katolici? Ta fajne manzelstvo a manzel co si vazi a cti svoju manzelku ako svoje vlastne telo. Ale to asi v Biblii necital, co? 😀

janickacrazy
8. sep 2015

@alenka0 Prosím ťa, nečakaj kedy ťa udrie. Držal ťa tak, že máš modriny na rukách! To milujúci manžel určite nerobí! Takéto veci sa vždy len stupnujú, tomu ver. Okamžite sa pobaľ aj s malou a šup k rodičom. Požiadaj o zverenie dieťaťa do tvojej starostlivosti a o výživné, návštevy dieťaťa len za tvojej prítomnosti. On sa nezmení, je to tyran a manipulátor. Si mladá, nepokaz si celý život pre jedného debila.

barushkaaa
8. sep 2015

"Sme katolíci a rozvod je neprípustný" - a takéto chovanie k manželke už prípustné je? 😕

zbaľ sa a odíď. Čím skôr, tým lepšie. Toto už iné nebude, práve naopak. Bude sa to iba stupňovať.

nikolet_89
8. sep 2015

@alenka0 to je silna kava...mozno mediacia by pomohla, ale myslim, ze v tomto pripade sa sudu nevyhnes...a on nema pravo na taketo nieco

alenka0
autor
8. sep 2015

My sme katolíci-moja rodina. On to má na háku. Rodičia ma podporujú, ale nevedia presne čo sa deje a chcú zachrániť rodinu.

pribinak
8. sep 2015

@nikolet_89 skôr manželská poradňa ako mediátor

alenka0
autor
8. sep 2015

Lenže on chybu na sebe nevidí a nikdy to nebude riešiť. On potrebuje psychloga, lebo nevie ovladat svoje nervy a vybuchuje pre banality

modryponik
8. sep 2015

Psychopaticku osobu vzrusuje, ked moze vedome zranovat a nicit druheho cloveka (najma psychicky/emocne, finacne, jeho socialne kontakty a pod.). Zakladnou vlastnostou tychto ludi je absolutne chybajuca empatia a ziadne vycitky svedomia alebo pocit viny.
Psychopat moze byt ktokolvek, aj clovek, o ktorom by ste to nikdy nepovedali. Moze to byt muz, zena, dieta, vas priatel, rodic, kamarat, znamy, kolega, sef, ktokolvek.
Tieto osoby maju pre kazdeho cloveka alebo skupinu ludi svoju masku. Pre jednu skupinu ludi (fanklub) sa tvaria ako zodpovedni a normalni ludia s normalnymi zaujmami. Pre dalsieho cloveka - ciel, s ktorym chcu nadviazat romanticky vztah maju zase inu masku, ktora mu umozni presne kopirovat vlastnosti, ktore ten druhy clovek momentalne hlada. Tieto osoby si zistia, kde mate slabe miesta a ake su vase vlastnosti, zaujmy a dokazu ich kopirovat (ked si ziskavaju vasu doveru). V tejto faze mate pocit, ze ste nasli perfektneho partnera. Ked si je psychopat vedomy, ze ste na neho citovo naviazani, ma Vas presne tam kde chcel. Zacne Vam vycitat rozne veci, stanete sa prenho v roznych oblastiach neatraktivni a budete mat pocit, ze ho mozte kedykolvek stratit. Casto mozte zazit aj situacie, kedy Vas na verejnosti vedome ignoruje a ked mu to potom vycitate, tvari sa, ze nevie o com hovorite a robi z Vas prakticky emocne nestabilneho chudaka. Alternativnych scenarov je nespocetne mnozstvo, ciel je ale rovnaky, ponizit Vas a nechat Vas v tom, ze za vsetky problemy ste zodpovedni Vy.
http://www.zdravie.sk/forum/1980447/clovek-bez-...

miriam11
8. sep 2015

@alenka0 ak sa ti da, najblizsiu hadku a jeho amok si nahraj napr.na mobil. V pripade zverenia dietata by si mala dokaz, ze jemu rozhodne dieta na vychovu nepatri. Potrebujes mat dokazy, chod aj co najskôr na UPSVaR, poradia Ti ohladne zverenia dietata, aby to nespravil skor on. Mysli hlavne na dcerku, aky ma vzor od otca, to povedz aj rodicom - katolikom. Spytaj sa mami, ci by kvoli viere trpela taketo spravanie voci sebe a svojim detom.

barushkaaa
8. sep 2015

@alenka0 má v rodine presne takýto prípad. Preto som aj napísala, že toto už lepšie nebude. Práveže iba horšie.

Tento môj prípad z rodiny o ktorom hovorím ja tiež začal "iba strkancami" a skončil mlátením hlavy o vchodové dvere skoro do bezvedomia a kopancami.

Ono je fajn udržať rodinu dohromade, ale to sa týka bežných partnerských kríz, NIE FYZICKEHO ALEBO PSYCHICKEHO TYRANIA!!!!!

bajana
8. sep 2015

@alenka0 a prečo nechceš rozvod a súdne riešenie vašej situácie? Kvôli tvojej rodine? Nerozumiem...

mysicka36
8. sep 2015

@alenka0 svedomie čisté mať môžeš, ale ak mu niekto povie o tejto téme tak sa ti možno aj doma nejaká facka ujde.

Ten chlap ťa deptá a nechce aby ti tu baby radili - chápeš? Keďže by rád vynadal aj nám tak tú svoju zlosť znásobí a vyvrší sa na tebe.

pribinak
8. sep 2015

Daj si prec fotku, pri takejto téme to nie je bezpečne, chodia tu rôzne baby pod rôznymi nickami, nevieš ci si tuto diskusiu práve necita nejaká jeho pribuzna, ci kolegovia manželka a ta to môže len tak doma nadhodil, ze napr Novakovci majú aké problémi doma, alebo dajaký skodoradodtna suseda.
Tvoj muž to bude brat ako ohováranie ci prepieranie súkromia

Pri takýchto témach to nie je veľmi dobrý napad, môj názor

dominikav123
8. sep 2015

ako sorry ale normalne neverim, ze v dnesnej dobe sa este necha nejaka zena tak ponizovat ako vy...preco s nim este ste ?

bonaqa2013
8. sep 2015

toto som mala aj ja s mojim ex. prvú po papuli som dostala 2 týždne po svadbe na ulici a len preto, že som chcela ísť domov k rodičom. Len pozrieť. Tiež sa mi vyhrážal, že ak od neho odídem ,zoberie mi syna. po rozvode aj spravil nejaké kroky na súde, ale sôd určil že syn bude u matky - teda u mňa. Potom nevidel syna takmer do jeho dospelosti.
Ten môj bol starší odo mňa o dosť rokov - 9,5 roka, bol veľmi žiarlivý, nemal rád ak sa mi niekto pozdravil, ak sa ma niečo pýtal, stále vravel že ho podvádzam - nikdy, chodila som ešte do školy, chodil ma kontrolovať, ráno do obchodu nemal rád ak som si pery len troška natrela rúžom, ak som sa česala viac krát za deň - aj k tomu mal výhrady, ak som si kúpila nebodaj niečo pre seba - hneď pre koho som si to kúpila.
inak s financiami sme problém nemali - mohla som kupovať potravín a hlúposti koľko som chcela - on aj tak všetko pojedol .....
nevydržala som pri ňom. Na jednej strane bol chlap, ktorý vedel zarobiť korunu, ale ja som sa cítila hrozne. Jednoznačne by som volila odchod od takého chlapa. Že bol sobáš v kostole?No a čo aj ja som mala v ev.

alenka0
autor
8. sep 2015

Tak nech, aspon sa ukaze. Nechcem sud, lebo by ma to deptalo a malo negativny vplyv na dieta. Ona ho ma rada a chce nas oboch. Navrhla som mu dohodu. Povedal, ze mam odist, ale mala nikam nepojde.Praveze on je teraz urazeny a so mnou sa nerozprava.

jolinka
8. sep 2015

@alenka0 cize ty si uz prec a on ti nechce dat dieta?? dobre som pochopila? Ak uvazujes smerom..ze sa to akosi vyriesi samo bezkonfliktne, ze on sa zmeni, zrazu budes rovnocenna partnerka s vlastnym nazorom a uctou... tak to asi tazko 🙄 🙄 🙄

Jedine nekonfliktne riesenie u takychto partnerov je byt ticho, dat sa tlct, dat si rozkazovat, nemat ziaden nazor, nechat trapit seba, neskor aj dieta, ci deti az do uplneho psychickeho a fyzickeho znicenia ☹ ☹ ☹ co zrejme asi nechces 😝

Potom druha moznost je BOJ...ano aj na sudoch, bojovat o svoje prezitie o svoju dostojnost, o dostojny zivot pred dceru 🙂 Vela stastia a sily, budes ju potrebovat, najdi si v okoli nejaku podporu, aspon psychicku, kamaratku, sesternicu, zajdi na urady popytaj sa na moznosti, zverenia dietata do opatery, nastastie mas rodicov ktori ta prichylia, povedz im vsetko o vyhrazkach, o modrinach o tom ako musis drzat hubu a krok, o tom ako ta ekonomicky ponizuje...katolici nekatolici, ak maju svoju dceru radi, pochopia ze s takym clovekom nemozes zit, ak nechcu stratit svoju dceru i vnucku.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli