Dá sa žiť život len s dieťaťom?

petronelka47
24. júl 2020

Ahojte žienky, chcem sa opýtať a možno aj vyžalovat..Asi to sem ani nepatrí.Da sa žiť život osamote len dietatom?? Niak to na mňa dolieha,žijem len s dcerou 2r. síce bývam doma u našich ale to ako by som tam bola len ja a moja malá, naši prekonali 60tku a je to riadny rozdiel,nič im nevyčítam,nazazlievam máme medzi sebou dobrý vztah, proste stárnu aj ked ešte pracujú. Citim sa tu strašne sama,nemam sa a kým porozpravat..som na RD ,do práce sa nevrátim lebo uz nemôžem robit 12tky na smeny,čižé si musim najst novu robotu aj ked to bude sakra tažké,som, som mobilna ale ludom sa taký ludia proste nepáčia otacajú chbtom..už ma ztoho chytá depka.

breznica
25. júl 2020

Ahoj,ja som zostala sama a bývať u rodičov keď mal syn 17 mesiacov,syn je ťažko postihnutý, ľudia pozerajú, občas majú bolestivé poznámky,ale väčšina mi povie ako ma obdivuje, že to všetko zvládam sama.ja poviem, že nebyť našich,tak to nezvladam,aj keď prvých 5 rokov som bola ozaj na všetko sama, lebo ešte pracovali.kamosky s deťmi časom ubúdali, keďže môj syn je ležiak a už s nimi nebolo o čom... Mám teraz 4 roky priateľa,ale nebyvame spolu,len príde za nami, chodíme na výlety, odvezie nás napríklad na liečenie ale poviem ti-sloboda je naj, občas sa fakt poteším keď sa za ním zavrú dvere😃 zvykla som si byť sama ale ja som celkovo introvert, takže mi to vyhovuje

afrodia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
afrodia
25. júl 2020

@sissy27 tak tak, kazdy si je strojcom svojho stastia

nikussss
25. júl 2020

Ja vychovavam maleho syna a sme v podstate skoro od zaciatku sami. Ale nemam cas sa lutovat a riesit kraviny, lebo uz davno pracujem. Ale tak ja mam hypoteku na krku :D Ale chvalabohu za to. Keby ma rodicia este drzali vo vaticke doma a ja by som tam sedela a lutovala sa, tak amen tma. PS niektore zeny asi myslia, ze rodicak je povinny do 3r. ale nie je... kludne mozes ist do prace.

nikussss
25. júl 2020

A ak to na teba prilis dolieha, tak navstiv psychologa ci psychiatra, ved na to su. Ak sa nie je naozaj komu vyzalovat... Fakt nic v zlom, ale rochnit sa v sebalutosti ti nepomoze ani ako zene, ani ako matke. ja to dobre poznam.

meluela
25. júl 2020

@eriksonka1234 a ty tak aj realne zijes? lebo teda je to riadne nahovno riesit len deti a jediny kontakt s ludmi blizku rodinu/rodicov. stale lepsie nez byt uplne sam, ale stale riadne neprijemna situacia. pozitivne myslenie sa neda prikazat. jedina jej sanca je vyckat a nejako v ramci moznosti plnohodnotne prezit ten cas kym deti trochu odrastu a potom si najst nejaky okruh ludi.

matricia
25. júl 2020

Ano, urcite sa to da, hlavne, ked je dieta este male a potrebuje ta. V prvom rade by bolo pre mna dieta/deti a az potom partnersky život. Vela zien si urcite hovori, ked ich muz naserie, ze radsej by boli samy s detmi. A obdivujem slobodne maminy, lebo sa musia viac obracat, aby sa postarali o dieta. Ale treba byt kriticka a nepodlahnut tomu pocuj samoty, pretoze vyber noveho partnera velmi ovplyvni život tvojej dcérky. Zvazila by som, ci bude k nej chapavy a ci je po vsetkych strankach ok. Aj by som sa bala. Radsej to nechat pomaly plynut a uvidis casom, ked niekoho spoznas lepsie.

rainee
25. júl 2020

Moja známa zostala takto s dieťaťom, muž jej umrel tuším 3 roky po svadbe velmi mladý. A musím povedať že ma z toho neskutočne depresie, že zostane s nim celý život sama a nikoho si nenájde. Mam pocit ze s takymto prístupom to tak asi aj zostane, je len doma alebo v praci zavretá, nič ju nebaví, no je to ťažko. Myslím ze viac pozitívneho myslenia by to chcelo a potom všetko ľahšie ide.

lucinkab
25. júl 2020

@eriksonka1234 s tvojim zmyslanim sa neda nic 🤦

rata
25. júl 2020

@petronelka47 Ja som zostala sama s malými dvojičkami, manžel mi pred mesiacom tragicky zahynul. Nikdy som si nevedela predstaviť, že budem žiť sama s deťmi, mali sme taký vzťah, že sme si boli obaja istí, že sa nikdy neopustíme, nepodvedieme, nerozvedieme... až kým nezasiahol osud. Ale čo ti môžem poradiť, obklopuj sa ľuďmi, veľa sa rozprávaj, nezostávaj.doma zavretá pri rodičoch. Dá sa plnohodnotne žiť len s dieťaťom a nikde nie je napísané, že ti niekto do cesty nevstúpi. Ja som napríklad momentálne zmierená s tým, že budeme sami (riešim prítomnosť, nad budúcnosťou sa už nezamýšľam) a snažím sa, aby sme mali pekný život aj v trojici. Deti ma ženú dopredu, vidím zmysel života, nie je čas na ľutovanie sa a popri nich si liečim dušu.

meluela
25. júl 2020

@rainee urcite jej nepomoze ked bude okolie sudit. to ci je uz pripravena na novy vztah vie len ona sama. okolie viek akurat tak sudit .. raz je to priskoro, potom uz padne zahadna hranica a uz by jej vsetci niekoho dohadzovali. ak jej chces pomoct, tak 1) postrazit dieta 2) vziat ju von hocijako pokecat, kino, cokolvek (ak sa na to citi) 3) odporucit/najst jej kvalitne terapie, hlavne smutkovu terapiu a terapiu traumy ak este nemala

petronelka47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fadama
25. júl 2020

@petronelka47 a z kadiaľ si? Môj brat je tiež sám a hľadá spriaznenu dušu. 😊😘😘😂😚

petronelka47
autor
25. júl 2020

@matricia nepisala som o tom že mi chýba chlap! Teraz na to nemám pomyslenie ani náladu a ani čas!!

rainee
25. júl 2020

@meluela ona zije v zahranici, vztah by velmi chcela, len nikoho vhodneho nenasla a sa boji ze zostane do konca zivota sama, ze ju nikto nebude chciet s dietatom, mozno naozaj to aj niektorym chlapom aj vadilo,cele to zle znasa.

rfrd12
25. júl 2020

Ja som zila so synom sama (u nasich) 8 rokov (od jeho 4 do 12 rokov) a najlepšie na svete nam spolu bolo v tej 1 izbe samým dvom. Uzivali sme si, aj ked bez peňazí, chodili sme kade tade po výletoch. Chalan je uz dospely, ale myslím ze prave vďaka tomuto obdobiu mame super vztah, dúfam ze navždy. Vsetko negativne ma svoje pozitiva.

miadi
26. júl 2020

Musis sa v prvom rade zbavit komplexou že krivaš. Ked človek chce vsetko sa da ( ok maraton asi nevyhraš) poznam jednu pani starsiu ako tvoji rodičia to iste co ty -kriva mà jednu nohu kratšiu ale nic si z toho nerobi. Bola vydata mala dve deti a xxx milencou. Ty nemas problem. Mas zdave dieta a život pred sebou. Momentalne si v situacii ktora tu nevyhovuje ale to nebude vecne. Uživaj si matersku ak to nevies tak chod do prace. Budes to mat chvilku tažke ale taky je život kazdy mà obdobie ked je dole a zas hore. Osobne tragedie ktore treba prekonat. A toto nie je tragedia. Len ti nevyšiel vztah s otcom tvojho dietata. Nežijeme v minulom storoči nie je to už hanba . Stava sa. Este mozes byt rada ze mas tych rodicov a mas kde s babom žit. Aj ked to Nie je idealne pre nikoho su tam 3generacie kazdemu moze nieco ine vadit no ste rodina. To co citis je prirodzene. Je to na plac a depku ale ty sa v tom nemozes utàpat. Su ludia co najdu lasku neskoro alebo zo zdravotnych dovodou nemozu mat deti. Ty mas zazrak zdrave dietatko. Pre mna je materinska laska to najkrajšie. Sustred sa na to čo mas netrap sa nad tym co nemas. Chod von s kamoskou chod von s dietatom ak chces vztah hladaj ho. Najdes . Alebo si uzivaj chvilku samotu,oboje je ok. Mozno mas aj z rozpadu vztahu naštrbene sebavedomie-mal Ta milovat mate spolu dieta a dopadlo to takto. Treba sa otriast a zobrat si ponaučeniw do buduceho vztahu. Nieco si robila zle ty nieco on .. vies preco ste sa rozisli tak budes hladat nieco ine aby sa to neopakovalo. Popripade sa na materskej uč Aj alebo si urob nejaky kurz aby si mohla hladat inu lepsiu pracu.Lebo sa chces potrebuješ raz osamostatnit a na to potrebuješ financie.Bude ti dobre aj samej s dietatom len si musis zariadit život. Vela žien sa citi osamelo doma na materskej hoci maju muža. Mas uplne normalne pocity a potreby Uz len sa nauč ako riešit tieto veci. Ujasni si co chces . Ako chces žit o rok dva. Daj si ciel a chod .. krivaj .. plaz sa za nim. Je uplne fuk že nedobehneš do ciela rychlo lahko elegantne ako gazela. Hlavne ze sa dostanes kam chces. A maj sa rada.

patres10
26. júl 2020

😆😆
@petronelka47 tak uz viem prečo sa nudíš a vypisuješ každému blbosti, prvé su dať dokopy svoje problémy a potom rieš druhých 😉

petronelka47
autor
26. júl 2020

@patres10 prosím? O čom tu trepeš??

petronelka47
autor
26. júl 2020

@patres10 koho ja riešim ?

zuzinapipina
26. júl 2020

@petronelka47 ahoj, odporúčam vypočuť si tento webinar, myslím, že ti veľmi pomôže. Dúfam teda. Lebo šťastie, respektívne byť šťastnou môžeš byť stále, nezáleží natom ako vyzeráš, či si sama alebo nevien čo ďalšie. Je to v tebe 💜
https://event.webinarjam.com/register/3/380nmhx

mirgenah
26. júl 2020

Uzivaj si obdobie s malou kym si s nou doma a mate cas pre seba. Pojdes do prace neskor a prides na ine myslienky. A bude ti aj chybat obdobie ked si bola doma s dcerou a mala si cistu hlavu a cas len pre nu. Deti rastu rychlo. Musis si vycistit hlavu od zbytocnosti, najst si nejaku zalubu.

rose32
26. júl 2020

Ja tiež sama s 2detmi a každé ma iného oca🤷‍♀️a som nepočujúca ešte a ztp, tiež mam problém si nájsť práca žijem sama v rodinnom dome.

kikina84
26. júl 2020

@petronelka47 hlavne to ber z pohladu ze si nezavisla..nepotrebujes na krku muza ktory je niekedy ako dalsie dieta v rodine..Ak mas zazemie ,aj ked len u rodicov..to je super..velmi vela ludi si nedokaze zivot s rodicmi predstavit..urcite by som to nebrala tragicky tvoju situaciu..ber to s nadhladom..teraz sa venuj potomkovi..daj mu to najlepsie co vies..vsetok cas mu venuj..A ked podrastie a zabehnete si system napr.v skole uz..tak potom mozes chytit druhy dych a zacat sa venovat sebe..ja sice zijem s manzelom 16 rokov..ale od kedy sa dcera narodila,tak sme sa ako keby zasekli v case..9 rokov sme riesili stale iba dceru..cestovali sme len s nou..nikde sme bez nej neboli..ziadne akcie,koncerty,festaky a kamosi nehrozili..a teraz uz ked je tretiacka v skole..a uz je aj sebestacna vo vela veciach,vela veci chape super..Tak sme nabrali nejak druhy dych,je to take uvolnenejsie a zacali sme opat s aktivitami a konickami co sme mali radi..velmi rychlo cas plynie..myslela som si ze mi vsetko uteka medzi prsty za tych 9 rokov..ale zistili sme,ze je vsetko po starom a v nicom sme nezaostali..len sme to skratka nesilili zbytocne kedze to situacia vtedy nedovolovala a nechali tomu volny priebeh..a naozaj teraz citime ze je to vsetko fajn a je tak ako ma byt

anavi2021
26. júl 2020

Ahoj aj prispejem mám 5 ročnú dcéru 2 na ceste v 14 týždni tehotenstva ostávam sama aj keď plačem každý deň a v zápätí si hovorím že všetko bude dobré len ticho e čas a preboliet . Partner bol strašné žiarlivý a pred mesiacom má dobil a povedal že aj tak to dieťa nie je jeho že som sa s niekým slurvila ,potom si prišiel po veci aj s kamarátom , ktorý má tiež zbil pred ním a pred našou dcérou .takže neviem čo mi prinesie život ale viem že takýto život s mužom nechcem

rose32
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marysa21
26. júl 2020

@anavi2021 Držím palce a buďte len rada ,že ste sa žiarlivca zbavila a nebojte sa určite sa časom nájde ten pravý , ktorý bude mať rád Vás aj vaše deti a nebude debil , len sa k nemu už nevrácajte .

katka_jasminka
26. júl 2020

Dobrý deň hľadám kamarátku na kocarovanie najlepšie vo Fiľakove slovenský hovoriacu najlepšie z dieťaťom nebývam tu dlho a mať tú len jednu kamarátku ktorá je dlho v robote chcela by som žiť trošku spoločenského život s mojou malou jasminkou 8 mesacnou

dankamg
26. júl 2020

@petronelka47 Ja žijem sama s deťmi 9 rokov. Bolo veľmi ťažké zbaviť sa muža, ktorý nám ubližoval. Síce novú známosť som si už viac nehľadala, ale s odstupom rokov ďakujem za pokoj, ktorý teraz mám. Nie každému je dopriate mať životného partnera. Odporúčam Ti proste nechať veci voľné plynúť a užívať si život v rámci možností.

chvostik1
26. júl 2020

Ahoj, tiez mám veľmi podobný zdravotný problém a mám dcérku priblizne vo veku tej tvojej. Ja síce malú vychovávam kvázi sama aj keď sama nie som. Muž chodí na týždňovky ale v okoli nemám žiadnu kamarátku. Nie, že by som nechcela, ale nikto v okolí tu nemá deti vo veku tej mojej, takže tusim ako "osamelo" sa cítiš.

Ono ako už dievčatá spomínali, to, že sme na materskej a náš svet sa aktuálne točí okolo detí na ktoré sme samé, alebo nemame čas na seba tiež "urobí" svoje.

Ale neboj sa. Ono sa to podľa mňa určite upraví keď už pôjdu deti do škôlky a budeme mať na seba viac času. Či už čo sa týka práce, spoločenského kontaktu alebo koníčkom celkovo 🙂 Treba myslieť pozitívne! Deti majú tri roky len raz. Ten čas ti už nikto nevráti. Je to to najkrajšie obdobie, tak si ho treba užívať 🙂 Potom budeš mať na seba času až až 🙂

Ja mám napr. kamošky čo sú bezdetné, takže keď raz za čas na mňa doľahne tažká chvíľka, nie každá má pre to pochopenie. Ale to je prirodzené. Mne sa nedavno stalo, že kamarátka, ktorú som považovala za spriaznenú dušu mi vynadala, že má ťažké depresie z toho, že ja dieťa mám a ona nie. Takže mňa toto ranilo oveľa oveľa viac než fakt, že som na výchovu svojej dcéry prakticky sama. Takže váž si čo máš, buď za to vďačná a netráp sa tým, že si sama. Nie si! Máš ten najkrajší dar a zmysel života aký si len mohla dostať 🙂