Dala som facku manželovi a on mi to vrátil

lagrima123
7. dec 2013

Je mi velmi tazko o tom pisat, ale neviem ako dalej, S manzelom sme spolu 8 rokov, z toho 2 ako manzelia, mame dvoch synov (3,1 rok). Nevravim, ze v nasom vztahu je vsetko idealne, problemy su aj budu, ale dnes to zaslo pridaleko. Sama si viem priznat, ze som dost konfliktny tip, ziadne neviniatko, navonok ticha voda, ale doma viem rozprudit vzduch. Nie som na to hrda, ale svojho muza som uz viac krat udrela, ked sa hadame jedinou mojou obrabou su nadavky a kedze moj mm je inak kludny tip casto sa na tom ako sa ja rozculujem dobre zabava co ma vie vytocit este viac a v takýchto momentoch som na neho zautocila, jasne, ze mu nijako neublizim kedze je to silny, vysoky chlap. Moj manzel pochadza z rodiny alkoholika, ktory bil doma nie len svoju manzelku, ale aj deti. Vzdy som mu vravela, ze ak na mna niekedy zdvihne ruku, zbalim seba aj deti a odidem, doteraz sa nic take nestalo, aj ked teda vytocit do nepricetnosti sa mi ho podarilo viac krat, vzdy sa vsak ovladol a odisiel. Dnes to uz vsak nevydrzal a po tom co sme sa dost hnusne pohadali som mu strelila facku na co sa nastval a povedal, ze mi jednu streli a ja som mu pravdaze ako vzdy povedala tak skus, no a skusil ☹ Tak ako som povedala som aj spravila, po prvotnom soku som vzala deti a zacala ich obliekat s tym, ze odchadzam, ibaze nieco sa stalo a ja som sa v sekunde nemohla nadychnut, starsi syn zacal kricat na manzela, ze mi nieco je, ten prisiel a snazil sa mi pomoct, nadychnut som sa vsak stale nemohla, trvalo to asi 2 minuty, moj manzel reval, snazil sa mi pomoct, krical, ze ma potrebuje a ze ma lubi, v momente ked uz isiel volat zachranku sa mi podarilo nadychnut a pomaly som sa ukludnila. Myslim, ze islo o reakciu môjho tela na vsetok ten stres. Teraz sme stale doma, pospala som si, prestala som sa triast a rozmyslam ako dalej, viem, ze na hadku treba dvoch a viem aj to, ze som manzela provokovala, ale bojim sa, ze skoncim ako svokra, nechcem aby moje deti videli ako sa s manzelom hadame a bijeme ☹ Vzdy som bola toho nazoru, ze muz NIKDY nesmie udriet svoju zenu, len teraz rozmyslam, ci som si ju predsa len nezasluzila.

dejka77
7. dec 2013

Nehnevaj sa, ale facku si mu dala prva ty. To akoze ty mozes a on nie? A ano aj si ho vyprovokovala. Ak by si sa takto nespravala tak verim tomu, ze ti ju neda.
On moze takisto argumentovat, ze si mu dala facku a bijes ho tak bali kufre a ide prec.
V prvom rade prestan byt agresivna. Neviem o com sa hadate, ale da sa to aj normalne vydiskutovat.

sashabb
7. dec 2013

@dejka77 mne sa ani odpisovať nechcelo, príde mi to zase ako "nasadený" príbeh aby sa rozprúdili diskusie. Nová registrácia, prvý príspevok a ešte aj v nadpise chyba (akoby to zakladal muž) ...
@lagrima123 maš čo si chcela 🤐

mima4
7. dec 2013

@lagrima123

nitko si nikdy nezasluzi facku, udretie. Viem, ze v nasej slovenskej mentalite sa toleruje nasilie "za zasluhu" a preto je bezne bit vlastne deti a nazyva sa to alibisticky "vychovne", ale nikto nikdy nema pravo druheho udriet, ci ten druhy je partner, ci dieta, ci rodic...
A ani zena nema pravo udriet muza!!! A to nikdy!! Na jednej strane tvrdis, ze muz nikdy nesmie udriet zenu, ale ty sama sa voci svojmu muzovi davas do pozicie tej nadradenej, ktora nasilim ukazuje muzovi, kde je jeho miesto a znevazuje jeho poziciu v rodine, poziciu hlavy rodiny.
Velmi, ale velmi svojim spravanim ublizujete svojim detom, deti vidia, ze problemy sa riesia nadavkami, hadkami, nasilim... a pripravujete do zivota zatrpknutych ludi, ktori budu rovnako riesit svoje problemy.
Osobne si myslim, ze mala by si cim skor zacat navstevovat psychologicku, ty sama, ako zvladat stres, napor, ako znizovat agresivitu v sebe, schopnost ovladat sa... a chodit na terapie.
A taktiez aj ako par by ste mali chodit do manzelskej poradne.

Nezneuzivaj to, ze si zena!!! Tvoj manzel si zasluzi uctu a lasku a vazene miesto v rodine. Chodili ste spolu predsa 6 rokov, to bol dostatocne dlhy cas na uvedomenie si, ci dokazeme spolu fungovat a chceme vstupit do manzelstva.

sharmana
7. dec 2013

@lagrima123 vidím že rozmýšlaš, takže už teraz si na dobrej ceste... ked sama píšeš, že si ho vyprovokovala, a dokonca mu strelila, tak bohužial áno, mal právo ti ju strelit, ale aj tak to nemal robiť, kedže je silnejší...
ja som tiež velmi impulzívna, takže viem o čom hovoríš... musíte si sadnúť bez detí a rozobrat vaše problémy a chodte spolu do poradne, ty by si mala íst aj k psychologovi, lebo je možné že máš nekontrolovatelné výbuchy zlosti a to sa bude stupnovať.... držím palce, nech to doma ustojíte a máte túto etapu spolužitia za sebou 😉

ematko29
7. dec 2013

presne tak súhlasím s
@dejka77 .ty si mu dala facku prvá tak sa nečuduj.Ved ťa nemlatil ,len ti facku vrátil tak nerob z neho tyrana.On má tiež len jedny nervy.Ak by si mu ty facku nedala ale on tebe ano tak to by bolo iné.Pekne sa snaž kontrolovať svoj hnev.Alebo chod ku psychiatričke ,lebo to ,že si sa nevedela nadýchnuť sa myslím vola panický záchvat.Je to psichického povodu aje dosť možne že sa to zopakuje pri nejakom dalšom strese

mata1001
7. dec 2013

podla mna by ste za tymto mali spravit hrubu ciaru. a zacat tak povediac odznova.ty prestan byt agresivna a zacni sa kontrolovat.podla mna ty si na vine ze ti jednu vylepil,lebo si ho vyprovokovala...ked sa ukludnis ty,myslim ze uz ziadna facka nebude... 🙂

freyjanr
7. dec 2013

@lagrima123 ty dáš facku,povieš nech ti dá aj on a potom urazene odides?myslíš ze je to ok?prečo vyvolavas hádky a bijes ho ked máte este aj deti doma?ked máš problém ovládať sa vyhladaj pomoc psychológa,aj ja som musela a teraz mame s mojím druhom TAKMER dokonalí vzťah vôbec sa nehadame a sme šťastný

mravvcek
7. dec 2013

@lagrima123 a ty ho mozes bit?

lagrima123
autor
7. dec 2013

@dejka77 @mima4 @sharmana dakujem za nazor, naozaj ste mi otvorili oci, moj mm mi casto vycita, ze si ho nezasluzim, ze mu neprejavujem lasku, asi nieco na tom bude 😔
@sashabb nick je pravdaze vytvoreny novy, kedze tu na MK som uz roky a par ludi ma pozna, chybu v nadpise som si vsimla az ked som temu pridala a uz sa neda zmenit

kattrin5
7. dec 2013

Zas sa nejake deti nudia

cawes
7. dec 2013

no podla toho co pises si si ju zasluzila. ako ak by mne niekto strelil strelim mu spät

dejka77
7. dec 2013

@sashabb Aj mna napadlo, ze je to vymyslene. No uvidime ci sa zakladatelka zapoji.
Ok takze mame odpoved.

marcelka932
7. dec 2013

Ahoj aj ja mam nazor a ten znie ..prehnala si to ty nie on !! Nato ze zil v takej rodine klobuk dole ! Ze toto bola prva facka a verim ze aj posledna. Teda ak si nevypitas druhu .. 😉 vaz si takeho manzela ako mas a hlavne mysli pri kazdom konflikte na deti ak trpia"

lagrima123
autor
7. dec 2013

@kattrin5 bohuzial ziadne deti sa nenudia, napisala som pravdu, ale aspon uz viem, ake to je pre zakladatelku ked si ludia myslia, ze si vymysla aj ja som uz par krat takto reagovala na niektore pribehy, ktore sa mi zdali nepravdepodobne a mozno boli ozaj pravdive 😕

dejka77
7. dec 2013

@lagrima123 Na muzovi chyby nehladaj, musis ty zmenit pristup.

tmonika
7. dec 2013

ahoj ja mam podobný nazor, kazdy sme ina povaha, ale...neviem si predstavit a ani nechcem ze by sme sa mali s mm fackat a bit, neviem si predstavit ani ten dovod pre ktory by to malo zajt az tak daleko aj ked nervy su nervy a vtedy spravis hocico hlavne ked sa ten druhy usmieva. No musis sa ovladnut a vtej najhorsej chvili prestan otoc sa a chod prec, zavri sa v izbe, choj sa prejst prec, za par minut to prejde a budes kludna a rozmislat budes triezvo. Pekne si ho vyprovokovala, podla mna si vo vnutri chcela dosiahnut to ci ti tu facku da alebo nie. No a dal. Neviem dovod preco si mu strelila ale myslim ze v zdravom a normalnom vztahu to bezne nieje ani pri neviem akej hadke, jedine ze by ta podviedol vtedy by som mu aj ja dala zaucho-kebyze len to! vtedy by ti iste nevratil! Ale toto bolo ciste vyprovokovanie. Ja by som sa asi porozpravala a povedala mu, predsa si zena a zenu chlap udiet nema ako si napísala, ale v tej nepricetnosti to jednoducho nezvladol. No ruku do ohna nedam za nho aj ked nie teraz mozno o rok o dva o 8 sa to stane znova, pretoze ako píses sa hadate asi casto a zvykla si ho aj bit. No pozor na to ak ma k tomu sklony!!Praveze by si sa podla mna mala uberat inym smerom a viest aj jeho, k domacej pohode a bez hadok az takych ze by si ho mala mlatit lebo v tom okamihu ak by si ho vyhuckala tak ako teraz sa to proste moze stat znova. Lebo si ho prosto vyprovokovala. Dajte sa dokopy podla mna urob to neako rafinovane ak nechces byt ta co spravi prvy krok ale urcite si to vydiskutujte, a nemyslim ze by to malo pokracovat a mat zly dopad na vas. Poznam aj ja taky prípad ked bol muz alkoholik a bil manzelku, vzdy ju zbil v tedy ked bol opytý, jeho deti ma 3 synou a 3 dcery dospelých ani jeden nie je ponom. Vsetci su slusny. Takze nevidim dovod preco sa obavas.

kattrin5
7. dec 2013

@lagrima123 tak potom si tvoj muz zasluzi nejaku Nobelovu cenu za trpezlivost lebo iny chlap by Ta vyhodil cez zavrete dvere....

lagrima123
autor
7. dec 2013

@tmonika dakujem, mas pravdu, casto aj na zaciatku vztahu som ho skusala aky je, ci si dovoli do mna, vela ludi mi vravelo, ze to prehanam, ze takto sa ku nemu spravat nemozem, mam to vsak stale v hlave, ze co ak je taky ako jeho otec, mala som pocit, ze ak ho vyprovokujem a on to ustoji bude to tak vzdy, ale asi som uz prekrocila vsetky hranice a stratil nervy aj on.

lucia78
7. dec 2013

@lagrima123 tym, ze si ho uz niekolko krat udrela, tak si ty zo seba urobila osobu ako je ten jeho otec. toho co si sa tak bala, ze sa stane tebe, ze budes bita sa... stalo tvojmu manzelovi.

lagrima123
autor
7. dec 2013

@lucia78 neviem, vzdy mi prislo, ze ked ho udriem nijako mu predsa neublizim, nemam tolko sily, on sa povacsine na tych mojich vypadoch smial, este si aj pred kamosmi robil srandu, ze je doma bity, islo vazne len o moje nervy, facka od muza vsak boli, to uz viem isto, este teraz mam zalahnute v jednom uchu takze z jeho strany to ziadne pohladenie nebolo 😔

lucia78
7. dec 2013

potom ale mozes mat prasknuty usny bubienok (mozes mat trvale nasledky, zbehni za lekarom ale pocitaj s tym, ze on hned uvidi, ze ti niekto dal facku), je dost bezne poranenie pri facke od muza. chapes uz, ze sa nesmiete bit? si predstav, ze by sa takto spravali k sebe tvoje deti. vazne si mozete ublizit a to nehovorim o tom, ze vas vztah uz nebude ... neviem. proste s tym prestan, nie je to normalne, co si robila.

buco15
7. dec 2013

@lagrima123 prepač ale všetemu si sama na vine aj ja sa doma s mužom hadam, ale facku by som mu nikdy nedala a nadaavat to je len poníženie pre mna nie pre neho. A podla mna možeš bit rada že ta tvoj muž ešte neopustil. Podvadza ta? Bije ta? nestara sa o rodinu????????

siskaa
7. dec 2013

vyhladaj odbornu pomoc, osem rokov takto prezit je aj na vola vela, nicis zivoty sebe, aj jemu a asi aj vasim detom... kde boli deti doteraz, ked ste sa hadali, hlavne, ked je to asi castejsie, podla toho co pises? pochybujem, ze si pockas na hadku kym budete sami a pri tak malych detoch to asi nebyva casto... pre deti je zle vnimat ako normalne aj to, ze sa rodicia kazdu chvilu hadaju a ze mama vyziva otca, aby ju udrel... ;) hovorilo ti to uz vela ludi, ze sa nespravas vhodne, tak s tym nieco rob... chcelo by to individualnu alebo partnersku terapiu, nie je to ziadna hanba ani nic strasne, hanba a strasne je to, ked nevies urobit ani takyto trivialny krok. mohli ste to uz mat davno za sebou a nezaslo by to az sem... 🙂

akrim1311
7. dec 2013

je to smutné.Vy mu nadávate,rozčuľuje vás,že je kľudný a bojíte sa,že skončíte ako svokra.Pritom on vás napadol podľa toho ako píšete prvý x a na vašu výzvu po hádke.Vy by ste mali absolvovať nejaké cvičenia na ovládanie a ak to nezvládate,nájdite si vo svojom okolí odborníka.A s manželom si otvorene a hlavne v kľude povedzte čo vám na tom druhom vadí a snažiť sa potom toho vyvarovať.Ja ho teda podľa toho čo ste napísali musím obdivovať,že to toľko vydržal. 😔

lagrima123
autor
7. dec 2013

Dakujem vam vsetkym za nazory, musim sa naozaj nad sebou zamysliet, este by som chcela dodat, ze sa s mm praveze casto nehadame, ked uz, ale ano tak riadne, inak je to super chlap, dobry otec, deti ho zboznuju a ja tiez len mi uz asi lezie na mozog ta materska 🙄

lagrima123
autor
7. dec 2013

@siskaa zo zaciatku to takto nebolo, mam pocit, ze to zacalo vtedy ako som ostala doma s prvym synom, uz mi je doma dlho, asi sa musim zacat obzerat po nejakej praci aby som vypadla z tohto stereotypu 😒

afrika
7. dec 2013

@lagrima123 nehnevaj sa na mňa, ale ja keby som udrela svojho bývalého manžela čo i len raz, tak mi takú trafí, že sa nájdem na zemi!! prepáč, ale to si kde videla, aby si muža fackovala?????????????????? sa čudujem, že mu nervy neprasli už dávno!!!!

afrika
7. dec 2013

@lagrima123 vieš ono je to len úbohá výhovorka, že mu ty tou fackou nijako neublížiš.. ublížiš - duševne veľmi... 😔 😔 😔 😔

mima4
7. dec 2013

@lagrima123 ospravedln sa svojmu muzovi, uprimne a v klude...

jasmika
7. dec 2013

čo ti poviem...vyhrážať sa mužovi že od neho odíjdeš ak ti dá facku a ty ho fackuješ jedna radosť a provokuješ....tak tu ti nepoviem že tvoj muž je grobian... ženy chceme rovnoprávnosť strašne....ale tu to jasne vidíte... dostala si rovnoprávnosť...pretože čo nechceš aby robil on..nikdy nerob ty.... Svojho muža si máš vážiť a on teba....ale tým že ho fackuješ si u neho rešpekt nezískaš...iba ako to pôjde dalej k horšiemu. ak je toto pravda čo si tu napísala tak veľká chyba je v tebe a až potom ju hľadaj u neho... a my s mojím mužom sme obidvaja konfliktné povahy..a vieme sa aj škaredo pohádať....ale proste treba si to uložiť v hlave pokiaľ to človek nechá zájsť....