Dieťa s Čechom a návrat na Slovensko

5. jan 2023

Baby ako je to, keď máte dieťa s cudzincom - český občan. Žena chce odísť na Slovensko, do svojej rodnej zeme, ale otec dieťaťa to nechce dovoliť. Navyše je policajt.
Čo sa dá robiť v tomto prípade? Má otec dieťaťa právo zakázať žene a dieťaťu návrat na Slovensko?
Otec dieťaťa sa vyhráža, že to bude riešiť ako únos.

blanblan
5. jan 2023

@annm81 a ty by si sa ako dohodla keby ti muž povie (ak by bol cudzinec) že odchádza domov a berie aj dieťa?
Ja by som už tiež bola na Slovensku nebyť dieťaťa, už to taham 15 rokov, dá sa to prežiť....Česko je na skok, veď to aj každý víkend sa dá ísť domov.

biaa
5. jan 2023

Nahraj ho na telefon nechaj to pustene keď sa budete bavit normálne.

autor
6. jan 2023

Dievčatá ešte jedna otázka. Môže otec dostať dieťa do striedavej starostlivosti, keď má malý len 6 mesiacov?

kaktusik007
6. jan 2023

ak nie je kojeny teoreticky ano, prakticky si to jednak neviem predstavit a jednak verim ze az taky blby sud nebude.
striedavku by mali zakazat 😡

toiba
6. jan 2023

ak ho kojis tak urcite nie, bude realne doma s malym dietatom? ved si na materakej a rodicovskej, staras sa o neho 24 hodin denne... podla mna tak male dieta este do striedavky nedavaju, nedava mi to logiku, ale ako vyssie spomenute treba vsetko zacat riesit s pravnikom, hlavne ked je muz policajt. zacni naozaj pre tvoje dobre rychlo konat a porad sa s pravnikom o vsetkom

annm81
6. jan 2023

@blanblan Sqmozrejme, že by sa mi to nepáčilo. Tu má autorka výhodu, že ČR je za rohom. Keby sa obaja veľmi veľmi chceli dohodnúť, stále sa dá navrhnúť, že cez týždeň, resp. dni keď je muž v práci, bude dieťa na Slovensku a na víkendy pricestujú, ak už teda žena naozaj trvá na návrate na Slovensko.

autor
6. jan 2023

@toiba Ďakujem. Samozrejme už jednám s právnikom. Malého kojím. Keby sa s ním dalo dohodnúť, ale on robí všetko pre to, aby mi ublížil. A keď som mu povedala o rozvode, začal vyvádzať ešte viac. Už som z toho psychicky na dne. Ale držím sa kvôli malému.

zankalh
11. jan 2023

@kaktusik007 vysvetli mi,preco mas nutkanie do autorky rypat…Mas pocit,ze ss tym nieco zmeni?Este nevies,ako tebe zivot karty zamiesa,tak sa ukludni a chod si kopnut trebars von do nejakeho poriadneho sutra

kaktusik007
11. jan 2023

@zankalh nik do nej nekope - iba som jej napisala fakty