Dieťa s Čechom a návrat na Slovensko

5. jan 2023

Baby ako je to, keď máte dieťa s cudzincom - český občan. Žena chce odísť na Slovensko, do svojej rodnej zeme, ale otec dieťaťa to nechce dovoliť. Navyše je policajt.
Čo sa dá robiť v tomto prípade? Má otec dieťaťa právo zakázať žene a dieťaťu návrat na Slovensko?
Otec dieťaťa sa vyhráža, že to bude riešiť ako únos.

autor
5. jan 2023

@luccija Som u brata. Brata mám tiež v ČR.

annm81
5. jan 2023

@luccija Drvivá väčšina ľudí sa nezmení zo dňa na deň. Bohužiaľ veľa žien (a vlastne aj mužov) má ružové okuliare a k dieťaťu sa dopracujú skôr ako sa reálne stihnú spoznať. Toto už ale autorke teraz nepomôže. Najlepšie čo môže spraviť je správať sa aspoň teraz čo najrozumnejšie a vyhnúť sa hlúpostiam, ktoré by jej skomplikovali situáciu pred súdom. Teda buď ostať v ČR a o pobyte dieťaťa a stretávaní sa s otcom sa dohodnúť na súde. Alebo sa skúsiť ešte pred súdom rozumne dohodnúť s otcom dieťaťa o možnostiach, ako by sa mohla vrátiť na Slovensko tak, aby aj on bol v kontakte s dieťaťom, ak oň má záujem.

biaa
5. jan 2023

Ak sa jedna len o vycestovanie viem že v tom roku 2015 myslím to boli 3 mesiace potom si sa musela vratit. V takom prípade nepotrebujes suhlas ale bolo tam to časové obmedzenie. Určite najlepšie sa opýtať na sociálke.

luccija
5. jan 2023

Aspoň, že tak, že tam máš brata.Najlepsie je teraz nehrotit emócie, nevydierat, čo najmenej sa osočovať.Ste manželia?treba, aby ste vychladli.Je ešte nejaká šanca, že to prehrmi a vrátite sa k sebe?

biaa
5. jan 2023

Aspoň máš nejakú pomoc. Potrebne to riešiť súdne. Ak má babatko na rodnom lište otca tak vsetko na sud take malinke babatko mu nedaju do striedavej musel by chodit on za ním a ak je to takyto chrapun myslím že by ho to časom preslo. Takze by si mala od neho pokoj. Zažívala som ako mala tieto veci s rodicmi. Sud male budeš mat ty chlap sa môže na hlavu postavit pokial zena nieje alkoholička a kriminalnicka chlapovi dieťa nezveria

biaa
5. jan 2023

@luccija veď autorka pise že ju podviedol. Keď s ním byt nechce tak aké prehrmenie. Chlap spravi dieťa žene necha ju zit v ilúzii idilickeho partnerstva cakaju babo a ten chrapun zastrci do inej!? S prepacenim ani by som na neho nepozrela a fieta by tiež nevidel

autor
5. jan 2023

@luccija Vieš, on si sypal popol na hlavu, prosil o odpustenie po tom, čo sa to prevalilo, ale mňa to strašne zranilo. Neviem mu to odpustiť, veď akú mám záruku, že sa to nezopakuje zase? Áno, sme manželia. On ma podviedol v čase, keď som bola tehotná. Po tom, čo usúdil, že ma neobmäkčí, zmenil rétoriku a vyhráža sa mi. Ja sa samozrejme snažím s ním dohodnúť, napríklad vždy keď chce vidieť malého, tak mu to umožním, nerobím mu zle. Ale on sa so mnou dohodnúť nechce.

kaktusik007
5. jan 2023

pockaj, odisla si kedy? kam? a teraz si kde? Tvoje dieta ma 6 mesiacov. V ktorej krajine si s nim kolko mesiacov zila? Ak ma 6 mesiacov, 2 mesiace CR a potom 4 mesiace SVK - s prizmurenim oci a statim vsetkych svatych pri tebe a dobrymi argumentami typu partner ma odmietal zivit by to mozno mohlo prejst.
@annm81 nie je pravda ze by deti musela vozit otcovi... to je vo hviezdach, ako by to bolo.

luccija
5. jan 2023

@biaa čítam...nebola by prvá ani posledná, ktorá by odpustila.autorka nikdy nemáš záruku.Najviac chlapov podvedie ženu v tehotenstve a prvé 2,r po pôrode minule som niekde čítala článok so psychológom.
@kaktusik007 pochopila som, že žije v ČR u brata

kaktusik007
5. jan 2023

@luccija ano, uz citam aj ja..... neostava nic ine iba ostat v CR, alebo sa dohodnut. Zial.

biaa
5. jan 2023

@luccija je to otras fakt načo si ti chlapi robia deti. Ja by som ich zaživa kastrovala takýchto … joj😃 len sa rozculujem.

Ja som názoru že keď to spravi chlap raz a ešte v takomto obdobi keď caka jeho partnerka babatko že sa majú nan obaja tesit tak to spravi žiaľ znovu.

zmrzlinka2021
5. jan 2023

@autorka
A je fakt jedine riesenie rozvod?
To je velmi vazna vec v zivote cloveka a malo by to byt uplne posledne riesenie.

toiba
5. jan 2023

@zmrzlinka2021 neviem ale ked chlap sa zacne zene vyhrazat, tak tam by som o zachrane neuvazovala ani... je to odstrasujuce velmi, ktovie coho je este schopny. radsej si poriesit zivot co najskor sama, drzim palce autorke, aby este nemala problemy typu prenasledovanie, vyhrazanie, prieky...

autor
5. jan 2023

@zmrzlinka2021 Aké iné riešenie existuje? Podviedol ma, v čase, keď som čakala naše dieťa. Zatiaľ som o rozvod nepožiadala, chcela som si všetko ujasniť a neriešiť s horúcou hlavou. Ale nevidím iné riešenie ako rozvod.

toiba
5. jan 2023

zvaz si vsetko, porad sa s pravnikom, nerob nic zbrklo, overuj si vsetky info a maj vsetko potvrdene, komunikaciu s muzom si ukladaj, aj vyhrazky... ale ked je policajt, tak ti to nebude pisat... skus ho aj natocit... davaj si pozor, ked sa ti vyhráža... to nie je normalne...

vroni
5. jan 2023

Mna by zaujimal ten zivotne dolezity dovod, preco sa vratit na sk. Nemas jazykovu barieru, problem s pracou, uznanim vzdelania, tak na kieho paroma si mam klast dobrovolne polena pod nohy a trepat sa materi pod suknu?

autor
5. jan 2023

@vroni Mám na Slovensku byt, k rodičom by som nešla. Svoje robí aj smútok.

autor
5. jan 2023

@toiba On vie čo si môže dovoliť a čo nie. Vyhráža sa, len keď sme sami, cez sms nikdy.

kittykat22
5. jan 2023

tak ho nahraj na telefon. stiahni applikaciu mikrofon a ides. zapnes ked si doma nahravanie - ma to vysoku kvalitu zvuku a nechaj to pustene. Co nahras, stiahnes do compu a je to.

kittykat22
5. jan 2023

Samozrejme, ze sa chlap hneva, ze mu chces zobrat syna na Slovensko. Nejde o to, ze je policajt ale aj ked ta podviedol, tak stale zostava otcom (o nic menej ako s podvodom alebo bez). Uprimne, zamavat ti s usmevom, ked mu beries dieta do inej krajiny, pretoze mal niekde jeden fling. Tak to by bol padnuty na hlavu.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
5. jan 2023

Nuz, chapem smutok i byt. Zial, ani jedno z toho nebude argument, aby sud povolil prestahovanie do ineho statu. Takze pokial buduci byvaly nebude suhlasit, nebudes sa moct prestahovat na sk. Na dovolenku ist mozes, v tom ti nema ako zabranit. Staci mu oznamit, ze si isla na dovcu a kedy sa vratis.

nelili1978
5. jan 2023

@kaktusik007 veď práve......vysvetľovali sme jej, aby porodila na Slovensku, nech má dieťa slovenské občianstvo. Ale zbytočne

annm81
5. jan 2023

@nelili1978 Slovenské občianstvo nemá s miestom narodenia nič spoločné. Stačí, ak aspoň jeden z rodičov je slovenský občan a dieťa má na slovenské občianstvo nárok. Z pozície SR dokonca v prípade, že sa dieťa slovenského občana narodí mimo územia SR, platí výnimka a dieťa môže mať dvojité občianstvo.

nicegirl369
5. jan 2023

Treba podat navrh na sud. Nepoznam vasu situaciu, ale je uplne logicke, ze zakon v takomto pripade chrani aj druheho rodica, teda sj otca. Su matky, ktore su rozvedene napriklad v USA a nemozu sa vratit na Slovensko prave kvoli detom. Ak sa zena rozhodne mat deti v zahranici, musimpocutat s tymto rizikom, ze nema pravo len tak vziat deti otcovi a odist kam chce. Otec by mal znacne stazene stretavanie sa s dietatom, na ktore ma pravo.

juliet86
5. jan 2023

ja byt tebou dam si stretko u ceskeho pravnika co sa specializuje na rodinne pravo. pripadne mediator.

kaktusik007
5. jan 2023

@nelili1978 obcianstvo nestaci - ak by zila na svk po porode mesiac, a potom v irsku rok - obvyklym pobytom dietata by bolo aj tak irsko

tu sa na to pozera v ktorom state zilo dieta vacsinu zivota - kde ma skolku, skolu.. tak tam patri