Dievčatá, dokedy ste „ ochotné" čakať na požiadanie o ruku?

terezkaa22
10. máj 2022

Takto je nám obom 32 a 33 a sme spolu 1.5 roka a aj bývame spolu,neviem ,načo čakať?!
Som netrpezlivá? Vy to máte ako? A áno aj sa o tom s ním rozprávam a tak .

a_alexandra_a
10. máj 2022

Tak po 1,5 roku čo ja viem či by som už riešila či som ochotná "ešte" čakať... nepozeraj sa na vek a kvôli veku ani netlač na svadbu

mandzula
10. máj 2022

Mňa keby nebol aj nikdy o ruku požiadal, tak mi to nevadí, ja som v tom zmysel nevidela. Áno, mala som to jednoduchšie o to, že som už pred našim vzťahom mala vlasné bývanie.

7lenka11
10. máj 2022

Mňa môj muž požiadal o roku takmer po 4 rokoch. Ak by ma nepožiadal, nebrala by som to ako tragédiu. Nikdy som si na svadbe nezakladala... Dôležitejšie je pre mňa to, či zdieľame rovnaké hodnoty, či máme rovnakú predstavu o budúcnosti a rodine. Svadbou sa pre mňa prakticky nič nezmenilo, keďže už pred ňou sme spolu žili v spoločnom byte a jednej domácnosti.

mima1
10. máj 2022

Chvilu som sa nad tym zamyslala ale potom mi to dako prestalo “vadit”
Prsten som dostala asi po 14rokoch myslim 😂😂😂
Ale na svadbe si nezakladame doteraz sme sa nezobrali sme cez 20r spolu🙈
Ked uz nebude co na praci tak niekedy sa vezmeme hadam

pukina
10. máj 2022

Mna moj muz o ruku nepoziadal, proste sme sa jedneho pekneho vecera dohodli v obyvacke pri telke, ze sa zoberieme a teda aspon mi kupil potom prsten co som si sama vybrala. Ale ja zas niesom nejaka extra romanticka, nepotrpim si 😀

h2
10. máj 2022

@terezkaa22 A keď sa s ním o tom rozprávaš, tie rozhovory smerujú k čomu?

gertys
10. máj 2022

My sme sa s muzom po 5r chodenia dohodli ze sa vezmeme. Ziadne romanticke ziadosti a blbosti. A po 9 rokoch prisiel rozvod. Druhy krat som sa vydala vlastne po par mesiacoch lebo ma nabuchal 😀 ale tohto si necham uz navzdy 🙂 Cas je len cislo. Ale nutit chlapa do svadby ak nechce nema zmysel. Raz by ti to mohol vykricat

lienka.7
10. máj 2022

@terezkaa22 niektoré sa nedockaju nikdy

elis248
10. máj 2022

My sme sa po 1,5 roku vo vzťahu rozhodli mať dieťa. O 3 mesiace sa podarilo. Na svadbu som ani nepomýšľala, ani na nič netlačila a keď mal synček pol roka, drahý mi len tak v aute povedal, že bol zobrať papiere na úrad, mohli by sme to vypísať a o 4 mesiace sme mali malú komornú svadbu v čase najprísnejších opatrení. Keď sme si dávali robiť obrúčky tak sa nás pýtali, či vážne chceme aj vygravírovať dátum svadby, keďže všetci svadby rušia alebo presúvajú. My sme chceli byť hlavne zosobášení, cirkus okolo toho je pre nás zbytočný. A hlavne muž sa ku všetkému postavil ako sa na chlapa patrí a sám hovoril, že to chce mať na poriadku. Že pre neho je druh-družka alebo partner-partnerka také divné. A tak sme manželia

zuzanna33
10. máj 2022

@terezkaa22 čakaj to je strašne málo

casavina
10. máj 2022

10 rokov 😂 rok pred svadbou sme spolu bývali... Teraz sme 20 rokov vo vzťahu, 10 rokov manželia 🙂

janka1011
10. máj 2022

@terezkaa22 netlač na pílu...Zrejme už tikajú biologické hodiny, ale 1.5 roka je veľmi krátko.

petamich
10. máj 2022

jediny dovod, preco tak tlacis je vek a chapem ta, mala som to rovnako, manzela som stretla, ked sme mali 30, to ale nie je dovod na to, aby si za 6M poklakol - ludia sa napriek tomu potrebuju spoznat a mozno aj spolu zit atd. v prvom rade sa skuste porozpravat o pohlade na zivot, spolocne byvanie, svadbu, vychovu deti, financie - chapem, ze ti asi tikaju hodiny ale toto fakt netreba preskocit, aby si tu potom neriesila, ze dieta vychovavas sama a zivis vas z rodicaku, lebo partner sa ukazal byt idiot 🤷‍♀️

a snad to pride, mna poziadal o ruku po 4 rokoch, hned som otehotnela, brali sme sa, ked som bola v 5. mesiaci

a ano si netrpezliva 🤪 aby som odpovedala na otazku

vevesh
10. máj 2022

@terezkaa22 my sme si to vyjasnili hned na zaciatku vztahu. Muz potreboval trochu spracovat myslienku svadby😆ale po 5 mesiacoch sa rozhodol...

janickacrazy
10. máj 2022

@terezkaa22 tak ja som nemusela dlho čakať, my sme mali zásnuby po 2 mesiacoch, ale je pravda, že sme boli trochu extrém, celá rodina bola z toho na prášky, babky mi dohovárali, že to je príliš skoro 😂😇

kitycat
10. máj 2022

Po skoro 4 rokoch. V 3,5 roku som zacala spominat prsten... Nasi znami sa brali, zenili a vydavali tak aj ja

3nana13
10. máj 2022

My sme spolu od decembra 2019, v októbri 2020 boli zásnuby, august 2021 svadba, a dnes každú chvíľku čakáme prírastok. Máme 29 a 32. Načo čakať. Svoje sme si odzili.

sense
10. máj 2022

Mne je to jedno, hoci s terajším partnerom spolu žijeme už rok a pol, nakoľko v mojom veku a jednom nevydarenom manželstve na požiadanie o ruku alebo ďalší sobáš nečakám.
A ex manžel ten mi dal prsteň asi po roku ze chce so mnou stráviť zvyšok života ale nebola to žiadosť o ruku, a zobrali sme sa potom asi o ďalší rok a pol s tym ze kvôli dcére by sa patrilo nech mame všetci rovnaké priezvisko.

zanka777
10. máj 2022

@terezkaa22 nevidím veľmi význam v Tom tlačiť na to ako ty... Je vám spolu dobre zjavne to funguje ste spolu bývate spolu načo potrebuješ silou mocou svadbu???neboj ak to tak bude cítiť tak to príde samo.... Keď sa s ním o Tom budeš rozprávať stále a pripomínať mu to bude to brať že na neho tlačis a len si to sama týmto správaním oddialujes.... Dávaj mu každý deň pocítiť že si pre neho tá pravá a neboj on sa sám "rozhýbe ", 😉❤️

nestastna21
10. máj 2022

Ja som svojmu po dvoch rokoch naznačila ze je čas. Ze ak ho náhodou klpene nech mam nárok na vdovske 😅 na tretí rok sa vyslovil. On 38 ja 30. Podľa mňa mu občas tu myšlienku posun nech si na ňu zvykne. A úprimne nie je to len papier ako hovoria niektorí, je to istota.

ivangeline
10. máj 2022

Ked ste to na zaciatku neprebrali a teraz ma uz vsetko ako so zenou... Uz spolu byvate...tak je to pre chlapa tazko poziadat.. :/ Vek na to je. Skor tie ine faktory..ako som pisala.

gabriela_obzerova
10. máj 2022

Ja som sa rovno na zaciatku vztahu opytala, ze ak by nam to fungovalo, ci by chcel neskor svadbu a deti. Povedal ano a dalej som neriesila. A potom to samo prislo… najskor prsten, potom svadba a deti 🙂 Ale uz som sa ho to nikdy nepytala, len na zaciatku.

marca12
10. máj 2022

@terezkaa22 a ked sa o tom bavite,tak co povie? Ak hovori,ze raz chce svadbu aj deti,tak by som sa to uz viac nepytala. Mozno caka na spravny okamih a chce ta prekvapit. Len mu to nevychadza,ked vie,ze na to cakas. 1,5 roka nie je dlha doba,netlac na svadbu.

lucia147852
10. máj 2022

My sme sa zasnúbili po 2 rokoch. A dlhšie by som ani nečakala. Obaja sme ale v tomto mali viac-menej jasno a nechceli sme prechodeni vztah. Ja by som hlavne nerodila deti mužovi, ktorý nie je ochotní si má vziat za zenu.

mb2021
10. máj 2022

No ja som predhodil otázku že či sa nevezmeme len tak v aute asi po 8 rokoch a dvoch deťoch…

julka828
10. máj 2022

@terezkaa22 ja som bola jasna a strucna. Ja som mala 22 on 30 povedala som kedy bude svadba stanovme si uz datum. Skola skoncena 5 rokov chodenia nemienila som uz cakat. Tak sme dali datum medzitym ma poziadal o ruku dodatocne a dobre 🙂

thoughtfulweirdo
10. máj 2022

Ja som nečakala 😁 raz som navrhla, že by sme sa mohli aj zobrať, partner súhlasil a dohodli sme sa, že to stihneme do narodenia druhého dieťaťa, jedno sme už mali, druhé vtedy ani v pláne. Nakoniec sme mali sobáš 3 týždne pred termínom druhého pôrodu 😄 podľa mňa je 1,5 roka skoro. Ja som sa teda "zviazala" dieťaťom po cca takej dobe, bolo to skoro, ale mala som veľké šťastie na úžasného chlapa, nie každý také má. Radšej dlhšie počkať, než potom riešiť manželstvo a deti s nekompatibilnym partnerom.

inana11
10. máj 2022

Po roku a pól cca,svadbu sme (som) naplanovala o 7 mesiacov a po roku a dvoch mesiacoch od svadby som porodila prvé dieta,mame už sj druhe,teraz oslávi rok,starší má 4 prec… ja som sa vyjadrila keď sme ešte spolu nechodili,že najbližší moj partner už bude mojim muzom a nejak to vyslo,kamarati to spomenuli hneď keď sme spolu začali 🤷‍♀️😃 vydávala som sa den po 29ine a manžel mal 27…

didi2102
10. máj 2022

@casavina 16r a 4r manželia 😄

midka
10. máj 2022

my sme spolu randili 5 rokov.... 🙂 velmi sme si uzivali to "zamilovane frajerenie". ..sme spolu cez 20 rokov,, doteraz na to spominame,,, ako na jedno- z tych najkrajsich obdobi, ale zas je pravda, ze sme boli o dost mladsi ako vy,,,,, 🙂, napriek tomu je podla mna 1,5 roka,, malo....