Dievčatá, dokedy ste „ ochotné" čakať na požiadanie o ruku?

terezkaa22
10. máj 2022

Takto je nám obom 32 a 33 a sme spolu 1.5 roka a aj bývame spolu,neviem ,načo čakať?!
Som netrpezlivá? Vy to máte ako? A áno aj sa o tom s ním rozprávam a tak .

h2
10. máj 2022

@nestastna21 Trošku som sa pousmiala nad tým, že je to istota.

petko81
10. máj 2022

@terezkaa22 my sme spolu 16rokov. A po 6 rokoch spoluzitia sa nam narodil syn. A ked sme boli spolu 12 rokov sme sa brali. Vedel ze sa chcem vydávať. Ale najprv sme po riešili hypo. Kupili byt a potom sme sa zobrali.

kikushaa
10. máj 2022

Muz ma poziadal po 8mich rokoch. Ale uz sme mali 👶. A zacali sme spolu chodit mladi obaja sme vtedy studovali vs.

phiby83
10. máj 2022

@terezkaa22 mna požiadal po roku aj to moja rodina vedela ešte skôr ako ja keďže mladý pan sa vybral na pytačky :D áno áno k mojim rodičom 🙂 takze to bolo pred desiatimi rokmi no a svadba stále nikde … nie je čas a mame aj syna tak keď sa budeme nudiť tak sa vezmeme :D nie je to niečo bez čoho sa nedá spolu fungovať

janulka1802
10. máj 2022

Mňa manžel požiadal na prvom rande. Doteraz to mám pred očami, aký bol do mňa zbláznený. Bolo to krásne!

shia
10. máj 2022

@terezkaa22 my sme sa brali takmer po 8 rokoch,síce je pravda,že sme boli mladší, ale beztak, po 1,5r by si tlacit este nemala

elementissa
10. máj 2022

My sme sa dohodli na svadbe veľmi skoro- medzi rečou s bratrancom (reč bola z okruhu kultúrne okienko- ako sa na indických svadbach schádza celá dedina či menšie mesto) sme na seba s mužom kukli a že "Lásočka a my by sme koľkých ľudí pozvali na svadbu?" Tak som doniesla z izby papier, pero, začali sme rátať a zapisovať. Bratranec na nás neveriacky pozeral, že to si musíme robiť srandu, veď sme spolu 2 mesiace. A my naňho nechápavo, že "nie, prečo?" :D do večera sme mali spísané, koľko hostí, mali sme aj provizórny zasadaci poriadok a o polnoci sme mali nájdenú sálu na našu kapacitu. A keď to vlastne môjmu mužovi doplo, že my sme si vlastne za pár hodín naplánovali svadbu, tak na mňa pozrel a pýta sa ma "ty by si ma vážne zobrala?" Moja odpoveď, bola, že jasné, aj hneď teraz. Tak sme o necelý týždeň išli zarezervovať tú sálu :D ale dostali sme termín až o rok a pár mesiacov, mali úplne plno. Oficiálne zásnuby sme mali po 10 mesiacoch chodenia- aj s prsteňom a obedom s oboma rodinami. Ale to už sme mali zaplatenú svadbu, ja už som mala doma ušité šaty a všetky doplnky, muž už mal oblek a všetky ostatné veci, mali sme už vytvorenú svadobnú stránku so svadobným wishlistom a mali sme už rozbehnutú kúpu bytu. Tú sme rozbehli mesiac pred zasnubami. Sme spolu 7 rokov. A ďalších snáď aspoň 60 ešte pred nami 🙂 my sme ale vedeli od prvého rande, že ostávame spolu, že sme našli chýbajúcu polovicu samých seba v tom druhom. Keď vieš, tak vieš a nemáš na čo čakať. Pred mojím mužom som mala iného frajera a tiež som trochu dúfala, že si ma bude chcieť vziať - ale len preto, že som túžila po svadbe, no v skutočnosti sme boli spolu, lebo sme nemali nikoho lepšieho. V niektorých veciach sme si rozumeli a vyhovovali, v iných nie, no nebol tam taký ten osudový pocit. S mojím mužom sme boli ako jeden od prvého stretnutia a hneď tam bolo aj také to puto, že k sebe patríme, svadba bola preto úplne prirodzený rýchly krok. Ale u každého to môže byť iné, nie všetky vzťahy sú také, že "toto je presne to čo chcem" úplne od začiatku, niekedy k svadbe prídete až po tom, ako ten vzťah vyzreje a na to je potrebných niekoľko rokov. Ty asi chceš svadbu, lebo už máš dosť rokov a asi po svadbe túžiš. Ale chceš naozaj manželstvo s týmto konkrétnym človekom alebo iba svadbu? Lebo niekedy si to ľudia zamieňajú 🤷 je to naozaj ten pravý? Ak by bol, necítil by to aj on tak isto? Nepoznáme vás ani váš príbeh. Len ty vieš, či je 1,5 roka veľa či málo

h2
10. máj 2022

@elementissa Úžasné! 😍 Nech vám to vydrží.

zorkahorka
10. máj 2022

Ked sme zistili, ze nam je spolu dobre a chceme ostat spolu, padla otazka: nezasnubime sa? Myslim,ze to bol moj napad. Nebol proti. Keby som mala cakat, tak cakam doteraz. Niektorym chlapom treba pomôcť 😀

andreatytler
11. máj 2022

@terezkaa22 Ak chces mat deti, tlacila by som na to. Si predstav ze mu das rok na rozmyslenie. Potom bude trvat rok kym sa zoberiete a mas 34 ked zacnete pracovat na prvom dietati. Plodnost zeny ide dolu vodou po 35ke. Ak chcete stihnut druhe dieta, uz nemas vela casu. A teraz si predstav ze po tom roku rozmyslania ti povie ze sa zenit nechce a ty ho nechas a zacnes is hladat niekoho noveho.
Asi by som mu dala 3 mesiace na rozmyslenie. Ono aj tak viac netreba. Chlap bude naozaj nad tym uvazovat mozno 3 dni... ak mu das rok, tak prvych 362 dni na to ani nepomysli.

elis248
11. máj 2022

Ja som si vždy hovorila, že svadba môže byť v dnešnej dobe kedykoľvek. Ale dieťa nie. Veľa párom sa nedarí. My sme najprv riešili dieťa než svadbu. Automaticky sme to brali ako rozhodnutie 2v1, že keď sa rozhodujeme pre dieťa, tak sa neskôr aj vezmeme. A to som mala 32 rokov keď sa narodil prvý synček, v 33 som sa vydávala a 34 keď sa narodil druhý. A medzi mnou a manželom je rozdiel 19rokov

vroni
11. máj 2022

Ja som evidentne mužovi bola jasná hneď. Len jeho spôsoby boli...ehm...vylepseniaschopne.. Asi po troch mesiacoch mi poslal fotky saly, že tu bude naša svadba. Ja som slušne vychovaná, tak som odpísala, že fajn, pekne a koho si to bude brat.... No, nič. Po dvoch rokoch sa nám narodila dcéra a on sa ešte na sále spýtal, či by sme sa teraz "nemali" zobrať. Ze na blbú otázku patrí blbá odpoveď, poslala som ho do čerta. Na tretí krát sa poučil, dal si to aj s klaknutim a požiadaním pri člnkovani po Dunaji. Romantika na totalku, keby sa pri tom nespytal: "Tak vezmeš si ma konečne alebo ta najprv musím hodiť do Dunaja?" A ja som to dorazila šialeným záchvatom smiechu. A tak bola po ôsmych rokoch svadba. Pravdu povediac mi bola svadba fuk, ja som túžila prave po tom poklaknuti a požiadaní. S iným textom, ale tak, zase nebudeme detailisti. 🤣

aurorastone
11. máj 2022

Presne ako píše @petamich, dôležité je spoločné bývanie a aby ste sa dobre spoznali....dcera maminej kolegyne si vydupala svadbu keďže jej rodina je kresťansky záložena a vadilo im ze sa spolu len vlacia 2 roky a proste chalana viac menej donútila, a to sa poznali takým štýlom ze sa stretávali piatky soboty, nikdy žiadne spoločne bývanie ani prespanie jeden u druhého keďže každý ešte vtedy býval u rodičov... a po necelých 2 rokoch prišlo precitnutie a rozvod, ze ho ani nepozná a vôbec si nerozumeli keď zrazu boli 24/7 spolu v spoločnom podnájme a ziadne spoločne záujmy a predstava o živote úplne odlišná...

girl2524
11. máj 2022

@terezkaa22 po tak kratkej dobe sa nemozete ani poriadne poznať necudujem sa ze sa nehrnie do svadby😀

harmony0522
11. máj 2022

@terezkaa22 7 rokov vzťahu som sa dočkala prešiel skoro rok od zasnúbenia a plánujeme svadbu keď budeme mať čas 😁

iveta1970
11. máj 2022

No....... poznali sme sa asi rok a už som mala 34 a tak sme začali pracovať na deťoch, dosť rýchlo sa to podarilo. Keď som otehotnela povedal, veď sa hneď nemusíme brať .Som veriaca a myslela som že sme za jedno v tejto veci....no zistila som že zjavne nie. Tak som mu povedala, vieš v iných veciach nemám problém robiť kompromis, ale toto je pre mňa zásadná vec. Keď nechceš svadbu , ja deti vychovám aj sama. O týždeň pokľakol. To sme ešte nevedeli, že čakám dvojičky!

janickacrazy
11. máj 2022

@iveta1970 super prístup, keby každá žena si trochu vážila sama seba

stanulienkat
11. máj 2022

@terezkaa22 este ste spolu kratko. Este vam len zacnu padat ruzove okuliare. Nie je nic horsie ako hystericka zenska, co sa chce vydavat, lebo jej tikaju biohodiny. Vydrz, spoznavajte sa, zite spolu....
@iveta1970 mne sa na veriacich paci ich principialnost.😅 Veriaca a tehotna bez sobasa. Takze ta viera asi nie je taka pevna, ze?

zazalienka
11. máj 2022

@gertys my tiež tak, brali sme sa po dvoch rokoch, bol čerstvo rozvedený keď sme sa zoznámili, no a chceli sme dieťa , tak hovorím reku ja nechcem byť slobodna matka, tak sme zajednali termín, presne na moje narodeniny mali voľno na matrike a mali sme takú malú svadbu, do 20 ľudí.. v podstate len obed.. tiež nie som na také že požiadanie na kolene , verejne a pod. Už sme mali predsa svoj vek, tak to tak vyplynulo..

sonkaxxx
11. máj 2022

@pukina ja som tiez taka sme sa dohodli ze ako to citi a nechcem byt priatelka, druzka. Ak by sme sa nedohodli teda ak by to aj on tak necitil tak isli by sme od seba. S tym rozdielom ze mi bol kupit prsten sam a pekne vybral. Som mu povedala co sa mi paci 😂. Aj do velkosti kedze vie aku nosim velkost. Tiez nie som romanticky typ darceky si vyberam sama aj moj muz a zaplati 😂

sonkaxxx
11. máj 2022

@terezkaa22 no ja by som sa o tom s nim porozpravala. Normalne ze chces sa aj zobrat a potom mat deti. Ako to on vidi a citi.

jana_eyre_2
11. máj 2022

Ja som s mojím mužom bola 8rokov keď sme sa brali.. nečakali sme, proste sme to neriešili a urobili to keď som bola 2x tehotná.. tento rok to bolo 9r manželstva.. a až teraz som si uvedomila že sme obaja úplne odignorovali výročie sobáša 🤣🤣🤣

veronikastrickova
11. máj 2022

Svadba ti šťastie absolútne nezaručí.

ajush5
11. máj 2022

@terezkaa22 1,5 roka za mna nie je dlha doba. My sme spolu zili 4 roky v jednej domácnosti keď má požiadal o ruku. Vzťah nie je šprint ale maratón. Treba sa zamyslieť nad tým, čo si s ním lebo máš pocit že si stará a potrebuješ sa rýchlo vydať alebo si s ním preto, že ho miluješ. V druhom prípade ti bude jedno či tá požiada alebo nepožiada.

3petka
11. máj 2022

@terezkaa22 my sme s mužom spolu chodili 7 rokov a 7 rokov sme spolu bývali. Na nič som nečakala. Keď sme začali stavať dom a rozhodli sa že je čas na dieťa. Tak sme si povedali že aby sme mali "všetko na poriadku" tak sa zoberieme. Obaja sme mali podmienku že to musí byť buď na moje narodky alebo na jeho. V ten rok vyšla sobota na jeho narodky takže mesiac od rozhodnutia sme sa brali.

nikka055
11. máj 2022

"Cakam" 8rok 🤣 v podstate necakam ,mame 2deti sme spolu naco mi je svadba? 🤷‍♀️ pre mna zbytočnosť

romca93
11. máj 2022

@terezkaa22 mňa požiadal snúbenec o ruku sám od seba… začali sme spolu bývať po polroku a niečo po roku ma požiadal o ruku… ale prislo to samo, on mal to presvedčenie, že si ma chce zobrať a chce mať so mnou rodinu a chce so mnou zostarnúť… určite by som netlačila naňho. Skôr ja som bola tá, ktorej sa do svadby ešte až tak nechcelo 😁 a potom nás akosi predbehli naše krásne dvojičky a obaja si uvedomujeme, že to čo zdieľame a máme chce jedno meno a ozajstné požehnanie, jeden krásny deň a krásny moment, ktorý si spoločne užijeme a budeme si ho pamätať navždy. A myslím si, že svadba je dôležitá (aspon pre mňa, ale nejde o čas kedy), pretože tým si vzájomne sľubime a dokážeme sľub pre celoživotnú dôveru, lásku a šťastie, ktoré chceme spoločne zdieľať. Sú to spoločne plány, sny, proste budúcnosť. Ale len pokial to vnímate rovnako, do ničoho nikoho by som nenútila. My sa ideme brať teraz, keď budeme spolu 4r.a naše deti budú mať 1,5roka 🙂

iveta1970
11. máj 2022

No ....v prvom rade sme sa tu nezišli, aby sme sa ponižovali a urážali. Dĺžka vzťahu nie je smerodatná v žiadnom vzťahu. Myslím, že dôležité je či je to ten pravý a taktiež v akom úseku života sa dvojica stretne ....či už má niečo odžité a podobne. stanulienkat ...taktiež si myslím, že písať o niekom že je panovačný a nikdy si ho nevidela....prinajmenšom dosť trúfalé. Ja mám 52 rokov a vydatá som 16 rokov, takže už dokážem posúdiť na akých princípoch môj vzťah funguje. Deti už sú na strednej. Pre niekoho je svadba nepodstatná ....pre niekoho, tak ako pre mňa dosť dôležitá. stanulienkat ...trochu tolerancie a nadhľadu by nezaškodilo. Inak .... terezkaa22 prajem správne rozhodnutie.🙂

vanilka83
11. máj 2022

@terezkaa22 10 rokov som čakala aj to som ho musela pomknut 😆 ale my sme sa spoznali a ja som mala 19 on 23 a neľutujem podľa mňa je to najlepší človek akého som kedy stretla ,podľa mňa by sa ale rozhýbal skôr kebyže ma byt a nejaké úspory, lebo nemal ani jedno

nejdemaprihlasit
11. máj 2022

@terezkaa22 my už máme spolu aj dieťa bývame spolu 10 rokov a legenda vraví že čakám dodnes 😂