Dočkám sa?

19. okt 2021

Dobrý deň,
Potrebovala by som pohľad cudzích ľudí, lebo sama už neviem či mám na vec "reálny" pohľad.
Ja som samostatná žena, po rozvode s deťmi...dlho som bola sama...stretla som muža na zoznamke písali sme si a priebežne sa stretli (nie na sex chcem podotknúť) po určitom čase sme sa rozhodli, že sa presťahujem k nemu...on je starostlivý chlap ma svoje dieťa, ale keď treba pomáha mi aj s mojimi...zijeme spolu v jednej domácnosti 3 roky...stará sa, nie je konfliktny človek..rozumieme si, vieme sa dohodnúť a vychádza aj s mojimi deťmi dobre ale je strašne "chladný" keď chcem aby ma objal...idem k nemu a objimem ho ja...pusu mi dá, keď mu ja dám prvá...viem, že sú taky ľudia...len prednedávnom som stretla našu staršiu susedu...(s mojim si rozumeju...on jej pomáha, keď niečo nevládze) zišla reč na partnerovu ex s ktorou má dieťa a tá čo povedala...no on je v podstate romantik...ze vraj ju veľmi ľúbil.., keď od neho odišla bol zničený...po nej mal ďalšiu ktorú braval na výlety, braval ju k rodine a pod...tukla som si tie dve na FB...staršie foto...pomoooc tam samé moja láska, moje srdiečko čože a ja cely čas čakám aspoň na niečo a nič neprichádza???!!! Neviem strašne ma to štve...už som sa s ním rozprávala že v čom je problém a on že musím byť trpezlivá akože do 100-ky nechcem čakať...

asia83
19. okt 2021

Drzí si odstup, lebo ženám neverí. To je na psychológa u neho. Dosť ho tie rozchody vzali.

0silvia0
19. okt 2021

tak tu je viac možností:
1. nie je do teba zamilovaný, len ťa má rád
2. sklamaný láskou sa nechce viac sklamať a počíta s tým, že ani tento vzťah nie je navždy
3. už nie je schopný sa bezhlavo zamilovať

nic0le
19. okt 2021

Prepáč ale na rovinu. Buď to u neho je, alebo nie je, myslím tie city, prejavy voči Tebe. Časom určite neprídu. Ak to vedel prejavovať bývalým, problém je niekde inde. Možno si len náhrada, za predošlé dva vzťahy, a je rád že nie je sám. Ale nie je to žiadna ohromujúca mega láska, a pravdepodobne nikdy nebude... že musíš počkať, smiešne....

petranelkova
19. okt 2021

Tych moznosti je viacej, ale teda su ludia, ktori ked sa spalia tak uz svoje ciny prehodnocuju, mozno to ani nie je ze ma problem s tebou alebo ze ta nema rad alebo nieco.

marcellka32
19. okt 2021

Píšeš, že žijete spolu 3 roky, doteraz taký nebol? Prečo to riešis až po 3 rokoch spolužitia? Ak doteraz taký nebol, tak už nebude, nemáš na čo čakať...

autor
19. okt 2021

@nic0le presne toto si myslím aj ja...ak by to tak cítil tak by som nemusela si niečo "vydupkat" ja som tiež sklamaná...preto som po rozvode bola dlho sama, ale tak nie som typ, ktorí neprejaví ani štipku lásky....on je naozaj dobrý partner...vela sa smejeme, rozumieme si len som doteraz žila v tom, že on nie je na romantiku...ale teda asi je...

a_adamcova
19. okt 2021

Po tom ako som si prečítala tvoje riadky, som chcela napísať, že si pravdepodobne drží odstup, lebo sa veľmi sklamal. Ale ako tak rozmýšľam, človek si môže taký odstup držať zo začiatku, ale keď príde láska, a zasiahne jeho srdce, tak aj kebyže chce tak nevie až tak rozumom pozerať na ten vzťah a držať si odstup. Predsa keď ľúbi, tak potrebuje prejaviť svoje pocity nie?
No neviem, ... možno by sa spamätal ak by hrozilo, že o teba príde? Neviem ..

autor
19. okt 2021

@marcellka32 do teraz sme jednoducho žili akoby som...decka si zvykali na novú školu, prostredie, partnera...ja na robotu...prvy rok mi to ani neprišlo a neskôr jasne, že som si to všimla, ale tak som si myslela, že on na romantické prejavy nie je...takze tak

autor
19. okt 2021

@a_adamcova on mi aj povie raz za dlhýýý čas, že "ma má rád" tak mu vravím ale ja ťa ľúbim a on že to je to iste...ja už neviem...

marcellka32
19. okt 2021

Tak to bude tým, že už zanevrel na nehynucu lásku, má ťa rád, aj ľúbi, ale boji sa dať najavo a ty sa s tým budeš musieť zmieriť

marcellka32
19. okt 2021

Mať rád a ľúbiť je rozdiel (aspoň u mňa)...máš rada kamošku, priateľa ľúbiš

maximilie
19. okt 2021

On ma dieťa z prvého vzťahu a ty tiež.
Klape vám to? Hľadáte sa? Pomáhate si? Respektujete sa?
Precitaj si knihu 5 jazykov lásky.
To ze exkam vypisoval vyznania, že vesali foto na FB ako sa milujú (podľa mňa maximálne trápne, a realita je väčšinou presne opacna)... neznamená, že bol s nimi šťastnejší a že ich viac miloval. Ved sa rozišli, sú jeho EX....tak ta romantika a vyznanie bola v tom Prípade na prd 👍
Kašli na to co je zavesené na FB, on si uz jednoducho nepotrebuje dokazovať to ako ta ľúbi pred celým svetom.
Základ je, aby vám to klapalo a nenic si fungujúci vzťah pre niečo, čo je minulosťou.

tanickalab
19. okt 2021

Každý nejako inak lásku prejavuje, to čo je pre teba podstatné a dôležité tak pre neho nemusí byť, možno jeho prejavy lásky sú to, že sa stará aj o tvoje dieťa, že ho berie jak svoje, že uprace alebo ja neviem, každý to máme inak.

fleur1111
19. okt 2021

Ak musis byt trpezlivá, tak to je nanič. City tam buď sú alebo nie sú. Na druhej strane, ak zažil veľa sklamaní, mohol sa zmeniť v prejave lásky. Otázkou je, či ti stačí takáto láska z jeho strany?

darinks01
19. okt 2021

Fúha, tak to je teda na tebe, či si povieš, že ti to za to stojí alebo nie no.

miadi
19. okt 2021

Hmm to na Fb by som moc nebrala ako vzor aky je . On tie zvasty mohol pisat v stave zalubenosti alebo preto ze tie zeny si na to potrpeli, tak to robil aby vyhovel. Ty si nic take prvy rok nestihala riesit tak je to ine. Asi mu to nechyba. Mam jednu kamosku co na fb si prve roky denne pisali milacik najuzasnejsi milujem Ta najviac na svete 🤮nie Ja teba milujem viac laska moja najdrahsia. Kazdy den .. casom to prestalo a su spolu len koli dietatu uz od neho 3x odisla no vratila sa. Tie reci na fb nic neznamenaju. Ja mm ani nemam na fb a neznamena to nic . Ze sa nemame radi..urcite nie. Ciny su viac ako slova . Ale za tie 3roky ti mohol davno povedat “ milujem Ta.” Nemusi denne ale aspon raz za cas. Mam Ta rad je slabe slovo. Nechapem ako mas byt trpezliva po 3r spolu. Ked ti na vasom vztahu chyba pocit ze si milovana treba na tom popracovat.Dajte deti na vikend exom a chodte spolu niekde na vylet hotel s bazenom masaz atd. Vecera romantikus. Lasku by si mala citit z neho aj bez slov. Ale on by ju mal vediet aj vyjadrit.

autor
19. okt 2021

@tanickalab áno, on sa postará, keď potrebujem s niečim pomôcť pomôže...len je celkovo "chladný" doteraz som to nebrala až tak "tragicky", keďže nie sme rovnakí...ale keď teraz viem, že dokáže byť romantický tak to trošku boli že exkam povedal "láska" a pod. a mne nič také ešte nepovedal...mrzi ma to

autor
19. okt 2021

@miadi presne to by som chcela...nemusi mi to vravieť každý deň ale aspoň raz za čas...on mi povie, že kopec sladkých reči hovorí kade kto a pritom zahyba...chýba mi ten "prejav lásky" možno to naozaj nevie, alebo nechce povedať

janickacrazy
19. okt 2021

Možno sa proste bojí, že si ním potom budeš príliš istá a že ho opustis tak ako jeho byvalky. Takže zmenil taktiku a radšej sa uzavrel do seba. To my nevieme, čo sa mu v hlave odohráva. Úprimne mne by to vadilo hneď na začiatku, ja som dotykový a mojkaci typ. Zvláštne je, že to riešiš až teraz. A to, že deti si zvykali na novú školu s tým ozaj nemá nič spoločné.

vilma7
19. okt 2021

Tak niekto má asi len jednu veľkú lásku v živote a keď ho tak veľmi sklamala , pramení to zrejme z jeho minulosti. Zmeniť to môže len on.

gabika0825
20. okt 2021

Podľa mna je len opatrný. Nie ste spolu až tak dlho, ber to tak že bol asi veľmi zamilovaný a tie ženy mu ublížili tak už si mysli že to tak dopadne aj pri tebe preto si drží odstup. Treba to pochopiť. Keď tak sa treba viac rozprávať povedať mu že mu rozumieš. Ja som to mala tak isto. Tiež som mala 2 vzťahy ktoré boli vážne a potom skončili nie mojou vinou. Veľmi má to zobralo lebo som aj veľmi citlivá duša, ale bola som hlavne veľmi zaľúbena. No potom keď som si našla další vzťah tak už som tiež bola takáto, mala som problém sa otvoriť tomu človeku, nevedela som mu za cely čas do oči povedať že ho ľúbim, lebo som sa bala, že potom to bude koniec, keď zisti že už má má, a že som naviazaná. No lenže on si myslel že z mojej strany nie je záujem byt snim, lebo sme sa o tom nerozprávali. On sa podľa toho zariadil. Preto hovorím že treba tomu partnerovi povedať že si tu pre neho a že ho chapes, zabehnite na nejakú večeru alebo obed, urobte si pekný večer a porozprávajte sa o tom. Hlavne to neber tak že o teba nemá záujem. On tá určite lubi len sa to boji prejaviť nejakými gestami, lebo si bude myslieť že zas ostane sám. Je ostražitý a opatrný. Držím Vám palce.

autor
20. okt 2021

@janickacrazy riešim to až teraz lebo doteraz mi vravel, že on není taky typ mnohých sladkých slov že on to prejavuje inak...ale po stretnutí s tou pani ktorá tu býva dlho a pozná ho keďže jej chodí pomáhať so záhradou a pod. ona mi to o jeho ex povedala a ja som ich kukla na FB ach jaj...

autor
20. okt 2021

@gabika0825 môže to byť aj tým že sa uzavrel do seba ale ja by som chcela, aby mi niekedy aj povedal ze ma ľúbi...pohladil...hlavne, keď toho mame obaja veľa tak vieš aspoň verbalnu podporu že som tu pre teba, mám ťa rád...som rád, že ťa mám...ale on nič

taga
20. okt 2021

Mam opačný nazor ako vacsina: predtym mal vztahy kde bol romantik, prejavoval city a napriek tomu to nevyslo. Mozno si len uvedomil, ze skutočná laska nie je o slovach a pusinkovani sa ako pubertaci. Ale o cinoch. Ci chcela by si viac chlapa, ktory by ti od rana do vecera rozpraval rozpravky a s tvojimi detmi by mal zly vztah? Pozeraj na to pekne co mate

anita6666
20. okt 2021

Nechápem,čím ťa tak pobláznil,že si bola ochotna meniť svoj život a čo je ešte horšie,život svojich detí kvôli cudziemu chlapovi? Na čo ťa vlastne namotal? veď asi bol chladný od začiatku,predpokladám. Jednoducha matematika hovorí,že ste spolubývajúci,deliaci sa o náklady na bývanie,lásku by som v tom nehľadala. Proste si náplasť a domáci spotrebič v jednom,ktorý sa jednoducho do domácnosti hodí,ale bez neho sa zase svet nezrúti. Zbytočne si si skomplikovala život,veď si si ho mohla nechať na sex,voľný čas,ale nie na život. Naco

autor
20. okt 2021

@anita6666 dúfam, že nemáš pravdu...zmenila som život svoj aj svojich detí, práve preto, lebo sa mi javil ako rozumní a slušní človek....nebolo to z mojej strany bezhlave rozhodnutie...sadli sme si a čo je ešte dôležitejšie sadol si aj s mojimi deťmi a je to tak do teraz...to že je chladný človek neprejavuje lásku...mojim deťom nevadí...lebo my spolu vychádzame dobre...nevadime sa pred nimi...ale nechcela by som byť ako "spotrebič" chcem niečo pre neho znamenať...

anita6666
20. okt 2021

Ty musíš vedieť...každopádne čo mi je dosť čudné,že už v začiatkoch píšeš,ze sme sa "našli,ale nie na sex", to mi príde rovnaké,ako hľadať spolubyvajuceho na internát alebo nájomníka,ktorý mi pomôže zatiahnuť výdavky za bývanie. Chlap vždy hlada v prvom rade sex,až potom sa rieši niečo iné,casom. Vy máte podľa mňa veľmi chladný,z jeho strany vypočítavy vzťah,také kamarátstvo viacerých cudzích osob a vzájomne tolerovanie sa pod jednou strechou. A mimochodom z teba ide tiež chlad, ani by som sa nečudovala,keby ste ten sex nemali nikdy. Tak mi to pripadá.

gabika0825
20. okt 2021

Ale o tom sa treba porozprávať, lebo Vám vzťah fungovať nebude.. preto píšem vyššie že skúste ísť na večeru alebo na obed povedať si to medzi sebou keď budete sami a budete mat čas, najlepšie čo najskôr možno ti povie prečo to tak je

autor
20. okt 2021

@anita6666 ide zo mňa chlad? Neviem...možno...no ja som v tomto konzervatívny človek...myslím intímnu oblasť...v mojom živote bola moja prvá láska, môj ex manžel a teraz on...jasne, že sex patrí ku vzťahu, ale práve preto, že som už nebola mladá pochaba...potrebovala som ho najprv spoznať...z počiatku som možno aj ja bola trošku "rozumnejšie" ale tak láska predsa vo vzťahu má rásť...takže ja ho ľúbim ale on ma má rád...alebo to nevie vyjadriť

autor
20. okt 2021

@gabika0825 áno, to som tiež navrhla, ale on radšej vezme celú rodinu (myslím naše zoskupenstvo) a pôjde na turistiku...on vraví, že mojou súčasťou sú moje deti, takže keď plánuje niečo tak stále s deckami...ale ja by som chcela čas len vo dvojici