Dokázali by ste zniesť po svojom boku takého chlapa?

de_cember
6. okt 2022

Ahojte, idem si vyliať dušu, prípadne po vaše názory ...som krátko s manželstve s človekom, ktorý stále rozdeľuje peniaze na moje a tvoje, nikdy nekúpi nič navyše, všetko platíme vždy presne na polovicu a pri pokladni pri platení v obchode sa ma vždy pýta, či máme ešte spoločne peniaze( áno,sme spoločnú peňaženku z ktorej všetko kupujeme ).
Ak sa stane,že už nemáme a zaplati on, doma vyťahuje bločky a pýta sa ma, či sme sa za toto a za toto už vysporiadali.
Snažila som sa mu ukázať,že da sa fungovať aj ináč, idem do obchodu, kúpim niečo, prekvapím ho, prípadne uvarím, ale ja sa nikdy nedočkam ani len malej pozornosti navyše, okrem štandardných sviatkov, kedy sa to patrí a očakáva.
Dokonca aj keď ma zavolá či s ním idem na obed, zaplatim svoju polovicu...niesom na peniaze,ani zlatokopka...ale toto ma tak akosi uráža. Sme manželia, ale stále fungujeme oddelené,každý za seba.
Povedala som mu,že mám obavy,keď teraz funguje takto,že ako si to predstavuje napríklad ak by som bola náhodou na materskej, a budem mať obmedzený príjem,ako chce toto zvládnuť...jeho reakcia je,že preto musime šetriť.
Mám po 30tke, ale mám strach ísť s ním do zakladania rodiny, necítim v ňom istotu a oporu. Vlastne som ho prestala ľúbiť za to,ako mu viac záleží na materiálnych veciach a peniazoch, mam strach,že by som počúvala reči potom na materskej, že nás živí on a podobne.
Pýtam sa sama sebej, prečo som si ho vzala, vždy bol taký, len som dúfala,že nás manželstvo spojí a budeme fungovať spoločne. Aká som bola naivná. Drží ma nad vodou len to,že našťastie nemáme spolu ešte deti, pretože ja s takým mužom žiť nedokážem.
Do poradne kde by sme si veci vykomunikovali ísť odmieta, nevidí problém u seba..

inaemre
11. okt 2022

Nie, nikdy by som s takym chlapom nezila a uz vobec by som s nim nemala deti.
Moj manzel pochadza z takejto rodiny. Jeho rodicia sa bez prestavky bavia len o peniazoch. Lejie mi to strasne na nervy. Ked nas svokor niekam pozve a nedajboze zaplati aj nasu cast obedu, tak uz je ohen na streche a svokra mu vykrikuje ze toto si zaplati zo svojich penazi, nie z jej. Proste nonsens....

No vedela som u manzela do coho idem a pred svadbou sme spolu chodili 8 rokov. Naucili sme sa za ten cas normalne spolu zit a vzala som si ho az ked som si bola ista ze mam unho 100%tnu podporu.
Vzdy pomahal len uprimny rozhovor a moja rodina ako pozitivny priklad toho, ze to ide aj inak. Sam potom pochopil ze chce radsej zit ako moji rodicia, ani ako ti jeho....
Su to roky prace, takze na tvojom mieste si rozmyslim ci mas tolko casu a ci ho lubis natolko aby si ten caa investovala. Kym nebude normalny, urcite by som s nim nemala dieta

barbora18
11. okt 2022

@de_cember a to si si nevsimla predtym ako si si ho brala aky je zgrglos? Kto by mal dlhodobo nervy toto riesit? Vzdy budu aj neocakavane vydavky a mat deti s niekym takymto si naozaj neviem predstavit, zbav sa ho este teraz kym sa da...preboha

majahruska
11. okt 2022

Mala som doma takeho. Vsetko na polku ved Obaja pracujeme ale domace prace sa nedelili ved som predsa zena. Uz som stastne rozvedena a naozaj vam radio este pred detmi to urobte. Takyto clovek nebude mat zmysel pre Rodinu nikdy. A po detom to bude este horsie...

magdusaaa
11. okt 2022

@de_cember posli ho do prdele ,nechcela by som ho ani keby bol jediny

karolinakr
11. okt 2022

Držim ti palce ! A bud stastna v buducom živote ! A nedaj sa oblafnut rečičkami, že teraz, aby odvratil rozvod, sa plasne po vačku a pozve ťa na kavu za 1.70€ a bude hrať granda, že nevypyta si 0.85€

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jedna_mamina
11. okt 2022

@de_cember Chcem odpovedat len na jednu vec: toto nie je o setreni. Setrit sa da aj spolocne, v spolupraci a uplne inak. Na ostatne uz myslim, ze mate odpoved sama. Bohuzial. Rozchody su emocionalne narocne, ale roky zivota v trapeni by zrejme boli horsie.

stella1314
11. okt 2022

@de_cember mala som to takého istého, snažila som sa na túto jeho vlastnosť nesustredit, ale nedalo sa to...vždy keď sa chcel pritulit v posteli, spomenula som si na tú jeho tabuľku, kde si písal kto je komu koľko dlžný. Začal sa mi hnusit. Išli sme napr. do aquaparku a on stál v rade predomnou a kúpil len jeden lístok...pre seba. Bežne som kúpila čo bolo treba, nepýtala som si polovicu. Začala som si pamätať čo "spoločné" som kúpila a keď prišiel pýtať za niečo polovicu, tak som to vytiahla. Takto som si lásku nepredstavovala. Vlastne som na ňom za tie roky prerobila 😀, lebo jedlo sme platili na polovicu a zjedol asi dva krát toľko (vážil o 50 kg viac ako ja). Deti sme nemali, podmieňoval to tým, či mám dosť našetrené. Mala som tiež po 30tke keď som od neho odišla (toto lakomstvo bol ale len jeden z troch rovnako závažných problémov). Do roka som bola zasnúbená a tehotná s úplne normálnym partnerom, ktorého by ani nenapadlo niečo rozpocitavat.

de_cember
autor
11. okt 2022

@stella1314 dakuj, tvoj príspevok mi dal nádej,že môj život týmto neskončil

bessie12
11. okt 2022

@de_cember mne moj ex po burlivom rozchode vyhadzoval na oci, ze ma cely cas zivil a ja som len odkladala peniaze. Este ma nazval zlatokopkou. 😂 A potom este odo mna pytal peniaze.

stella1314
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
11. okt 2022

@de_cember samozrejme neskončil.Myslis, že kazdy chlap je taky? moj oco daval mame celu vyplatu, potom si nenapadne pytal spať na pivo a cigarety, ale gazdovali spoločne ( a zarobil viac)

kaciatko00
11. okt 2022

Ja som s takýmto chlapom po 6 ročnom vzťahu založila rodinu. Máme syna, no vzťah vydržal len kým som nezačala poberať rodičovský príspevok a on musel zo svojho začať platiť viac aj za bežné veci pre mňa a syna ako plienky a strava...
To bolo peklo na zemi, ale na šťastie keď mal syn rok a pol odišiel za inou a som šťastná, že to tak dopadlo. Konečne sme mali doma kľud a po 8 rokoch spoznali aj najlepšieho chlapa ❤️🥰
Z vlastnej skúsenosti radšej by som počkala s dieťaťom na toho správneho. Takýto chlap sa nezmení nikdy ani kôli dieťaťu, len budete trpieť obaja pri ňom.

kristinuhro
11. okt 2022

@de_cember to mi je lúto, že má takýto prístup. Rozumiem ti ako sa cítiš. Tiež by mi to tak prišlo. Som presvedčená, že ak by si s ním spravila dieťa stále by aj počas materskej očakával od teba výdavky na polovicu ale z materskej to nemáš šancu ťahať. A vôbec-o čom je taký vzťah. Dieťaťu bude kto kupovať veci? Tiež na polovicu? Nechápem takýto prístup a tiež by mi to prišlo lúto.

mssmelly
12. okt 2022

@de_cember len sa spýtam, kto z Vás sa stará o domácnosť? Upratuje a vari?

cinza
13. okt 2022

@zoro9836 nezostala. Ja som to môjmu manželovi pred svadbou takto povedala, a oženil sa so mnou 😉 Máme spoločný účet. Nie som rozhadzovačná, som dosť šetrná. Viem, čo si môžem dovoliť a čo nie. Nie sme bohatí, napriek tomu sa radi obdarúvame. Tu totiž nejde o peniaze, ale o to, vidieť toho druhého šťastného, urobiť mu radosť (v rámci možností).

cinza
13. okt 2022

@de_cember keď sa najete, povedz mu (s úsmevom), že si rada, keď mu chutí. Aj keď zjedol viac ako Ty, účtenku mu nedáš. Jeho radosť je pre Teba dôležitejšia. Sem- tam mu niečo kúp. Nejakú maličkosť, ktorá by ho potešila. A zasa mu povedz, že to si chcela, vidieť, že má radosť. Po čase mu (zasa s úsmevom) nadhoď, že by si chcela (povedz nejakú centovú záležitosť), že ak sa chce "buchnúť" po vrecku, tak by Ti tým urobil radosť. Skús ho troška prevychovať. Vychováva sa príkladom a s trpezlivosťou. Ak ani toto nepomôže.....🙄

diaszoky
13. okt 2022

@de_cember s takym muzom by som ani nechodila nieto snim uzatvarala zvezok

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
13. okt 2022

A to bol taky aj pred tym?ja si toto nedokazem predstavit...v manzelstve fungovat stylom moje a tvoje..
Ine je setrit a nakupovat s rozumom.ine je byt lakomy a vypocitavy.takychto ludi neznasam.treba.pankovi vysvetlit ze v manzelstve sa takto fungovat neda..ja napriklad zarobim urcite menej ako moj muz ale do spolocneho uctu davam vsetko co zarobim a takisto on.teda svojim sposobom ideme na polovicu.moje vsetko a tvoje vsetko je nase spolocne vsetko a s tym gazdujeme..ako fungujete v domacnosti tuez mate podelene na polovicu?ja prach ty podlahy?ja varim ty umyvas?
Daj si veeelky pozor ci s takymto muzom chces mat dieta aby si trpko neolutovala..

vroni
13. okt 2022

@cinza, už v úvodnom príspevku autorka píše, že to takto skúšala a nepomohlo. A aj takáto "navigačná motivácia" patrí na začiatok vzťahu, keď sa otukavame a nie do manželstva.

helvetocka
13. okt 2022

@de_cember co najskor pobalit svoje veci a vsetko ostatne...presne co je vase a utekaaaaaaat od neho cim skor! Nevydrzala by som s takym chlapom, nie to este s manzelom!

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vroni
13. okt 2022

@zoro9836, to by bol dobrý argument, keby ho vyslovil nahlas.

majkamasar
13. okt 2022

@de_cember ja by som s nim urcite nedokazala zit

majkamasar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
20. mar 2024

@de_cember ako si to vyriešila,ak sa smiem opýtať

hopsas
21. mar 2024

@minenkak tiež by ma to zaujimalo

adulikka
24. mar 2024

@minenkak
@hopsas už je neaktívna