Dokázali by ste zniesť po svojom boku takého chlapa?

de_cember
6. okt 2022

Ahojte, idem si vyliať dušu, prípadne po vaše názory ...som krátko s manželstve s človekom, ktorý stále rozdeľuje peniaze na moje a tvoje, nikdy nekúpi nič navyše, všetko platíme vždy presne na polovicu a pri pokladni pri platení v obchode sa ma vždy pýta, či máme ešte spoločne peniaze( áno,sme spoločnú peňaženku z ktorej všetko kupujeme ).
Ak sa stane,že už nemáme a zaplati on, doma vyťahuje bločky a pýta sa ma, či sme sa za toto a za toto už vysporiadali.
Snažila som sa mu ukázať,že da sa fungovať aj ináč, idem do obchodu, kúpim niečo, prekvapím ho, prípadne uvarím, ale ja sa nikdy nedočkam ani len malej pozornosti navyše, okrem štandardných sviatkov, kedy sa to patrí a očakáva.
Dokonca aj keď ma zavolá či s ním idem na obed, zaplatim svoju polovicu...niesom na peniaze,ani zlatokopka...ale toto ma tak akosi uráža. Sme manželia, ale stále fungujeme oddelené,každý za seba.
Povedala som mu,že mám obavy,keď teraz funguje takto,že ako si to predstavuje napríklad ak by som bola náhodou na materskej, a budem mať obmedzený príjem,ako chce toto zvládnuť...jeho reakcia je,že preto musime šetriť.
Mám po 30tke, ale mám strach ísť s ním do zakladania rodiny, necítim v ňom istotu a oporu. Vlastne som ho prestala ľúbiť za to,ako mu viac záleží na materiálnych veciach a peniazoch, mam strach,že by som počúvala reči potom na materskej, že nás živí on a podobne.
Pýtam sa sama sebej, prečo som si ho vzala, vždy bol taký, len som dúfala,že nás manželstvo spojí a budeme fungovať spoločne. Aká som bola naivná. Drží ma nad vodou len to,že našťastie nemáme spolu ešte deti, pretože ja s takým mužom žiť nedokážem.
Do poradne kde by sme si veci vykomunikovali ísť odmieta, nevidí problém u seba..

laskamojajeidna
10. okt 2022

@de_cember anulovať manželstvo čím skôr...

karolina196
10. okt 2022

@de_cember Nevsimaj si uz nikoho.Dostala si viacero odpovedi a vidis,ze to "normalne" nie je.Urcite s takym clovekom nezakladaj rodinu.Toto urcite nie je chlap na spravnom mieste.

de_cember
autor
10. okt 2022

@karolina196 diky, potrebovala som vedieť názor viacerých žien a veru len sa mi potvrdilo to,čo som si tak veľmi nechcela priznať ...

karolina196
10. okt 2022

@kaca222 Fuuu,ak to u vas funguje a ste s tym stotozneni,tak to je vasa vec.Ja by som sa citila ako mužatka...🤣 Platit veceru na polovicu na vyrocie svadby?Boze,nieeeeeeeeee. 🙈 Toto bych nedala,preboha.Pre mna je normalne,ze zaplati chlap.Ale je aj pre mna normalne,ze obcas svojho muza pozvem ja na nieco dobre a zaplatim to ja,ale platit taketo veci na polovicu? 🙈 Na toto musia byt urceni ludia,inak si to neviem vysvetlit,tomuto zmyslaniu...

bmuller
10. okt 2022

@de_cember no s tymi rodicmi narazam na to, ze ak oni takto (nestandardne) funguju, tak zial, ma predstavu, ze to zene nevadi (co je prave hlboky omyl u standardnej zeny). A ak to doma nevidel, tak by ma zaujimalo, co by na to povedali jeho rodicia, teda najma mama...
Ja som riesila podobny problem este v case chodenia. Priatel byval blizko prace a v tej stvrti nebol blizko obchod, a ja som mala obchod po ceste, tak som casto kupovala nieco na veceru, alebo dokupovala, co bolo treba. Sice sme chodili obcas na vacsi nakup spolu, ale tym, ze viac zje, z navareneho mal aj do zasoby, kym ja som si obedy (aj vsetko ostatne) kupovala sama, a castymi drobnymi nakupmi som mala skratka pocit, ze platim viac, pricom moj plat bol nizsi. Tak sa to vo mne nahromadilo a po case som mu povedala, ze to tak vidim a nezda sa mi to uplne ferove. Bol prekvapeny, ale pochopil a v manzelstve plati rodinne nakupy on, ja obcas nieco dokupim, zas jemu na oplatku kupujem oblecenie, atd.
Tak skoda, ze si na to netlacila pred svadbou. Na vztahu by nemal nikto (ani zena) parazitovat, a muzi to vacsinou nejak neriesia, zvycajne maju vacsi prijem nez zena a kym ta nie je nejaka rozhadzovacna, tak ok. Ale ved ked uz si muz na tie peniazd potrpi, tak aby niekto nemal ten pocit, treba si sadnut, zratat prijmy, vydavky, kto co viac mina, kto kolko zaraba... a dajme tomu dohodnut nejake podmienky (napr. 3 ucty, moj tvoj nas). Ale takato podielovost, poziadavky, spätne doplacanie, bez nadhladu, velkorysosti... verim, ze ti to ublizuje, frustruje, a ochladzuje city k muzovi ☹

de_cember
autor
10. okt 2022

@bmuller ak mam byť úprimná, ja ani neviem presne koľko zarobí alebo koľko má na účte, vždy si tu aplikáciu "nenápadne" schováva aby som nevidela 🤣 pane bože čím ďalej táto debata zachádza tým mi je trapnejšie.
Nuž, asi som expert na katastrofy 🤔🙄🤣

kaktusik007
10. okt 2022

@de_cember nie si expert na katastrofy. Iba ti nedoslo ze manzel moze byt az takto divny, to je cele.

lalilla
10. okt 2022

Ukazkovy priklad ruzovych okuliarov ako viera ze svadba ci dieta nieco zmeni. Nezmenilo sa to doteraz nezmeni sa to nikdy. Nie nevydrzala, je fajn ked ma prehlad o financiaco co kde kolko a kto minul ale toto je extrem. Myslim ze casom to s nim sama vzdas. Drzim palce!

ropucha6
10. okt 2022

@de_cember tak toto je dost pruser, ze ti este aj toto zatajuje.Normalne sa ho spytaj, ze aka bude reakcia.

de_cember
autor
10. okt 2022

@ropucha6 vieš čo, asi ma to už ani nezaujíma...myslím,že som si ujasnila ako budem pokračovať v živote a jeho tam po svojom boku nevidim. Vážne, keď som sa pokúšala predstaviť si svoj život o 10 rokov s ním, tak čistá depka.
Nuž, spravila som chybu,teraz to musím napraviť...tak aby aj on mal šancu nájsť si ešte partnerku s rovnakým pohľadom na život.

bmuller
10. okt 2022

@de_cember a on vie, kolko zarabas ty? Zas nie je nutna podmienka vediet uplne detaily (ja som kedysi vedela u mojho tiez len odhadom z titulu jeho prace, on moj tiez; teraz viem skrz to, ze mi dal skontrolovat jeho prac.zmluvu)... Ale ludia trpiaci na cisla by o tych udajoch vediet mali. A mozno by bol aj prekvapeny, aky mate nepomer. Lenze to by musel mat nejaku sebareflexiu, aby financie tykajuce sa vasho manzelstva tak nedelil. Byt ostrazity vo financnej oblasti je dolezite, ale zas v manzelstve to moze byt zdrojom nepeknych problemov (coho si dokazom).
Stale mi vrta hlavou, odkial zobral tu predstavu, ze 50/50. Je jedinacik, nema surodencov zijucich v rodinach? Alebo nevidi, ze takto vo vztahoch urcite nefunguju jeho kamosi, kolegovia? Proste - aby si mala argumenty a dokazy, ze realnejsia je tvoja predstava fungovania vztahu ohladne financii, nie jeho.

zltalienka
10. okt 2022

@de_cember to si si mala "predstavovať" život s ním o 10 rokov vtedy keď si s ním svadbu chystala....že budete stále vyplácanie bločkov riešiť...

fergiea
10. okt 2022

@de_cember ahoj. Mna by este zaujímalo, ako ste riešili svadbu? A veru, nemohla by som byť s takým človekom. 👀

zltalienka
10. okt 2022

@de_cember alebo... žeby zarábal menej....a ledva mu to vychádza....a nechce sa priznať....a nechce "prosiť" o pomoc ženu, žeby ho "živila" tak to hrá na 50:50 ...a aj tak si musí strážiť výdavky. Rovnako môže mať iné pozdĺžnosti, ktoré musí splácať a Tebe o tom nepovedal.
To by chcelo úprimný a otvorený rozhovor.... myslela som si, že ľudia čo sa berú po dlhodobom vzťahu majú také veci vyjasnené.....

natalka81
10. okt 2022

Rozviedla som sa s takým chrapunom 6 mesiacov po svadbe. Vlastne on bol horsi v mnohých veciach, ale tie peniaze boli pre neho alfa aj omega. Neľutujem.
Držím palce. Ak s ním ostaneš, život bude ťažký

evelynka86
10. okt 2022

@eludka preco by zena mala kompenzovat nizsi plat pracou pre rodinu? ona za to vacsinou nemoze, ze ma nizsi plat.. odrobi takych istych 8 hodin ako manzel, a niekedy aj narocnejsou (napr. fyzicky) pracou.preco ma prist domov a nieco kompenzovat upratovanim, varenim a ucenim sa s detmi? manzel si moze vylozit nohy a pozerat futbal, lebo ma vyssi plat?

evelynka86
10. okt 2022

@nhispvm My sme si obaja odrobili kazdy den 8-9 hodin v praci za cca rovnake peniaze, zalozili sme si spolocny ucet a kazdemu z nas ostal aj vlastny ucet. Na spolocny odchadzala od oboch rovnaka suma a z toho sa plati byt, vydavky, dovolenky, spolocne veci. Oblecenie, zabavu, hobby, zlozvyky si kazdy plati zo svojho. Ked sa mi znizil prijem len na rodicovsky prispevok, manzel posiela na spolocny ucet viac a ja len symbolicky. Sam mi povedal, ze mam posielat este menej, aby mi viac ostalo.

Ano,viem, sme manzelia, mame BSM. Ale BSM je podla mna dolezite/zaujimave az pri rozvode.. nie pocas manzelstva. Chcem si kupovat pre seba veci bez divneho pocitu ze je to aj z manzelovych penazi...a na druhej strane, nechcem aby som mu prispievala na jeho zlozvyky, s ktorymi nesuhlasim (cigarety, casopisy, zreby..). Chapem, ze sme rodina, ale sme aj samostatne osobnosti, ktore nakladaju so "svojimi" peniazmi slobodne a nie ovplyvneni myslenim toho druheho. Ja rada setrim na zbytocnostiach (nie som zgrlos, len napr. rada zaparkujem o ulicu dalej zadarmo ako zaplatit aj ked len 2eura o ulicu blizsie k niecomu....) Manzel je pohodlnejsi a rad si dopraje kavicky a podobne...

Takisto setrenia mame kazdy vlastne. Aby sme si do nich nevideli a nemuseli si vycitat komu kolko z vyplaty ostalo... Samozrejme, ked pojdeme napr. kupovat dom, vsetko sa to aj tak minie v jednej kope 😁

mamusa123456789
11. okt 2022

Ty kokos to je sila, nie som na peniaze, ale toto by som nedala, toto sa mi nestalo nikdy... Ani keď sme boli spolu niekde na prvom, druhom,... x-tom rande... Keď sme spolu začali, chodila som ešte na vysokú a keď vymyslel ísť do kina alebo na večeru, tak v živote odo mne nevzal ani cent a to sme už počas vysokej aj spolu bývali, keď sa mu dalo aj do školy má odviezol, teraz máme síce oddelenie účty, ale mame pristup aj on k môjmu aj ja k jeho, chodí do práce tak určite ho nebudem zaťažovať chodenie na je 'oblubene' nákupy a to mi ešte aj z domácnosťou pomáha, keď niekedy nestíham popri 3 malých deťoch, takže takto sa podľa mňa správa normálny chlap, ale podľa toho čo tu na MK ženy píšu, tak mam asi nenormalneho chlapa doma

kaca222
11. okt 2022

@karolina196 tak nevidím najmenší dôvod, aby som bola pozvaná, keď je to NAŠE výročie. Nemám predsa ja sviatok, ale my. Povieme si, že si nebudeme kupovať darčeky, urobíme si radšej pekný deň, zájdeme na výlet a do našej oblubenej reštaurácie. Oslavujeme predsa spoločne, obaja 🤷‍♀️
Iné je to, keď má človek narodeniny…

kaca222
11. okt 2022

@evelynka86 úplne súhlasím, máme to rovnako. Potom, ked je všetko akože “spoločné”, tak si navzájom vyčítajú na čo jeden alebo druhý míňa peniaze. Mne tiež vyhovuje, že si kúpim čo chcem a nemusím riešiť, čo si o tom mysli partner, keďže si to kupujem zo svojich peňazí. Možno by sa mu nepáčilo, že si chodím na kavicky, keď máme doma kávovar 🤷‍♀️😄
Ale zase treba dodať, že sú aj páry kde spoločné peniaze fungujú a fungujú bez výčitiek. Myslím ale, že je viac takých, kde to vytvára priestor na problémy

cacianka
11. okt 2022

Skús veru prelustrovať všetky jeho papiere, mala by si nájsť stopy. Jeho pracovnú zmluvu, platový dekrét, výpisy z banky, podklady k bytu, hypotéke. Nie aby si ho okradla, to nejde,aké aby si mala obraz o jeho príjmoch s výdavkoch.
Lebo utajovanie týchto veci do manželstva nepatrí. Nie ! Môže sa stať čokoľvek , čo potom ?
On bude mať nedajbože úraz, ako poriešite úhrady ?
Ty budeš PN a zníži sa ti príjem, ako vyzijes ? Keď nebudeš vládať platiť 50% ?!
Aký má príjem môžeš iba vytušiť podľa jeho profesie a lokalite, aké sú v jeho odbore platy. Ale iba približne.
Aby si časom nebola prekvapená ešte viac. On si vlastne splaca svoj byt, a všetko ostatné tvrdo kalkuluje. A ty mu pomahas splácať JEHO byť.
Raz sa nasere že neplatis dosť, lebo medveď, raz bude byt splatený a teba s holou inou vyhodí, nájde si solventnu

megan777
11. okt 2022

No ja to mam tiez tak moje tvoje zatial nie sme manzelia ,mame spolocneho 3rocneho chlapceka,ale ked ideme do restiky pozyva vzdy on,aj nakupi navyse,plati ucty vsetky za dom,elektrinu,ja kupujem jedlo aj on kupi,ja nerobim skoncila sa mi materska maly chodi do skolky a za rok si chcem najst pracu ,ale toto je asi az moc ked vsetko do centa preratava ten Vas manzel

vanka18
11. okt 2022

akoby som čítala o sebe/nás... len ja som to dovrzala viac ako sa dalo, nie sme síce zobratí ale máme 5 ročného syna a sme spolu 10 rokov. až teraz to na mňa prišlo, som z toho už unavená.. všetko som mu vykričala a teraz trpí malý. nechce sa ani zobrať a odísť - veď čo by povedali ľudia. ja som vždy riešila naše spoločné veci - on iba svoje. veľmi sme si rozumeli, ale toto to zničilo, už mi to nestačí ☹

camelco
11. okt 2022

@de_cember urcite to ukonci co najrychlejsie, kym nemate deti, takyto clovek sa nikdy nezmeni a bude to este horsie

camelco
11. okt 2022

@de_cember este som zabudla, v manzelstve nie je "MOJE" "TVOJE" ale "NASE"

eludka
11. okt 2022

@evelynka86 automechanik zarobi viac ako ucitelka, napriklad, kto chodi s detmi po doktoroch, kto ostava na OCR? vacsinou zeny, moze zena robit kamionistu? Je to zamestnanie pre zenu? dost zriedkave, atd., tomu rodovemu deleniu roli sa uplne nevyhneme

tilly
11. okt 2022

@de_cember aj keď mu povieš, že sa chceš rozviesť? Aj tak nič? Určite mal bývalé partnerky, prečo sa rozišli?

tilly
11. okt 2022

@de_cember ale trošku chápem, že si čakala že to bude po svadbe iné. Aj keď už ta svadba každý za seba, by mi asi svietila, ako varovanie. Mne po svadbe chodí celý mužov príjem

janamorho
11. okt 2022

Ak ho uz nelubite, isto to ukocite. Ked uz teraz mate taketo pocity, ako to bude po rokoch. Znici Vas to. Viem o com hovorim. Prosim odidte od neho.

efka_k
11. okt 2022

Ja som bola prekvapená, keď som kdesi v strede prispevku prečítala ze MANŽEL. Prečo ste sa o tom neporozpravali pred svadbou? Ako budete fungovať, že ti toto nevyhovuje? Neviem či by to ešte niečo zachranilo a niektorí manzelia maju jeden účet a k nemu 2 platobné karty. Možno toto by šlo.
Mňa by takyto vzťah zabil. U nas na začiatku tiez bol pokus že načo su ti tretie sandále a naco su ti dalsie šaty. Robím v ženskom kolektive a nemôžem chodiť cele leto v 1 handrach. Vyjasnili sme si to raz dva a bol pokoj.
Toto by som nedala. Fakt nie!