Dokonalé životy

anja27
19. máj 2021

Take male zamyslenie na dnes. Ci mam len ja taky pocit z ludi vo svojom okoli ci uz v praci rodine pri kamaratkach atd.. Ze vsetci opisuju ako si super nazivaju akych maju perfektnych chlapov a deti ako dobre sa im zije ako sa im vsetko dari ci uz v praci alebo sukromi. Kolko penazi zarobia atd atd. Aki su sikovni a vsetko vedia. Nakoniec zistite ze vacsina z nich to tak nema a neviem koho chcu vlastne klamat ci sami seba alebo vsetkych okolo. Ja to nechapem. Ja som bola vzdy uprimna nepotrebujem hovorit co nie je pravda to radsej nepoviem nic..naco to ti ludia vlastne robia? Nerozumiem tomu. A dalsia vec co som si este vsimla ze ludia sa nechcu moc bavit napr o takych hlbsich temach ktore nie si vzdy vesele. Vsetci same chichi chacha akoby si mysleli ze ked si nebudu niektore veci vsimat tak sa to prestane diat atd..proste v skratke prestavam rozumiet tomuto svetu. Bola som kedysi rada v spolocnosti vela ludi a cim som starsia tym viac vyhladavam samotu kvoli tomuto. Ze nerozumiem ludom. Je to divne podla vas? Alebo neviem ci to len ja tak mam

mamamasama
19. máj 2021

asi sa dost nudis.. 😂

anjelicek26
19. máj 2021

Pfu mat tak cas rozjimat nad takymito vecami... rozpravat sa s kamoskami o hlbokych temach a vzniku vesmiru nemam ani cas ani naladu, hlavne ak to ma ist o temy politika, vojnove konflikty, smrt, choroby a veci, co cloveka tahaju dole...bavime sa o detoch, dovolenke, pocasi, zahrade, zvieratach, dobrom jedle, proste ultra light fajn temy a robi to dobre obom stranam...vyzarovat pozitivitu je lepsie ako vyzarovat negativitu... Neviem, ako "zistis", ze vacsina veci, co ti rozpravaju nie je pravda (alebo aspon vnimanie s ich strany, ze su spokojne), to si len ty robis svoj nazor, prieskum, ze to asi take dobre nebude? Ako pisem hore, mat tak tolko casu na blbosti...

terina25
19. máj 2021

@anja27 staci sa poobzerat tu na mk ,ci na fb ake dokonale zivoty poniektore maju. A pritom pravda je uplne inde. Skor ide o to,ukazovat sa pred ostatnymi,ze aky ma dokonaly zivot a v skutocnosti to tak nie je.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
19. máj 2021

Nemedituj nad zivotmi inych, zi ten svoj. Ak sa s Tebou nechcu bavit o hlbsich temach, to este neznamena, ze sa nad nimi nezamyslaju, alebo nebavia s niekym inym-mozno blizsim. Doporucujem sustredit sa naozaj na ten svoj zivot a menej posudzovat druhych, budes mat krajsie dni.

anja27
autor
19. máj 2021

Aha dalsie z radu ktore su strasne zaneprazdnene toto mam tiez rada a takmer pod kazdou diskusiou vidim ich prispevky a mne napise ze sa asi velmi nudim. To mam tiez rada 🙂

dadis
19. máj 2021

@anja27 Aj moj zivot je dokonaly. Nechcem stale mysliet na tie zle veci, ktore v mojom zivote su. A su dost zle, aktualne 😂. Nijako to vsak moj zivot nerobi menej dokonaly, stale som spokojna a stastna. O negativnych veciach sa rozpravam skor tak vseobecne - o politikoch, hluposti ludi. Ale viac sa smejeme, vyuzivame ironiu a tak. Okrem najblizsich znamych, ktori vedia co prezivam, nebudem hocikom len tak btw spominat, co tazke prezivam. Radsej sa rozpravam o detoch, skole, kruzkoch , chudnuti, behu a civceni, aky serial pozeram, kam na vylet, dovolenku, kozmetike, mode a tak - zalezi od spolocnosti. Nemyslim si, ze som falosna. Jednoducho, stale si myslim, ze moj zivot je dokonaly. Nepoznam cloveka, co nema nejake svoje issue. Ale naco to hlbsie rozoberat s kvazi "cudzimi" ludmi. Ak mam riesit cudzie problemy a mam pocit, ze moje skusenosti by niekomu mohli pomoct, idem na kona.

anja27
autor
19. máj 2021

@viestta no ja by som neriesila co hovoria inym ani tak ale naco to hovoria pisu mne. Uz dom s viacerymi ludmi skrz to prerusila kontakt nebavi ma to proste pocuvat 🙂 ked viem ze klamu

anja27
autor
19. máj 2021

@anjelicek26 si na kazdej teme ktoru otvorim takmer a mne toto napises naozaj? Tak neviem no 🙂

anja27
autor
19. máj 2021

@terina25 ved toto..

unicornlady
19. máj 2021

akurát včera mi toto na fb vyhodilo:
"Psychologička: Porovnávať sa s obrazom na sociálnych sieťach, je ako neustále sa porovnávať s vrcholovými výkonmi"
https://bezpecnenanete.eset.com/sk/it-bezpecnos...

tina4931
19. máj 2021

@anja27 Vnímam to presne ako ty. Preto tiež už bočím od ľudí ako sa dá najnovšie🙂 Tento svet je jedna veľká pretvárka.

dskjhfdlkdjhl
19. máj 2021

@anja27 Tak neviem, ale mam taky dojem, ze si sa dnes nemala s kym pohadat, tak si to skusila takto🙊

anja27
autor
19. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl snazim sa ale vies. Pridem do prace kde vacsina ludi riesi intrigy hovadiny riesia len kto kolko ma.penazi a ja to pocuvam aj ked nechcem musim. A nebavi ma to uz. Mam chut sa zavret niekde kde ludia nie su aspon na mesiac 😁

dskjhfdlkdjhl
19. máj 2021

@anja27 a ved tak sa zatvor niekde, kde budes sama. Ja myslim, ze to zvladnes.

anja27
autor
19. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl akoze teraz nechapem tvoju narazku kde vidis nieco ze sa chcem hadat ale tak dobre. Zjavne dalsia rypalka. Dobre vediet nebudem reagovat viac..

anjelicek26
19. máj 2021

@anja27 ale ale s rozjimania do utoku, milujem whataboutism 😂 Doobeda nemam deti doma a mam porady, sluchadla na usiach, tak mozem pri tom listovat a odpisovat na kona, ked sa mi Marocania v pozadi dohaduju a nemusim to nikomu vysvetlovat 😂 Zlaty home office. Mam to tu rada a nevidim v tom ziaden problem... ale vidim to ako
@dskjhfdlkdjhl nemala si sa s kym dnes pohadat, tak to skusas takto... ked ti vseobecne vadia ludia, tak sa od nich odputaj a zij si sama pre seba, to hadam take tazke nie je, ved je to vsetko v tvojej rezii... Ja by som zas umrela bez toho nevidiet sa s kamoskami a vykecavat sa o hlupostiach, kazdy mame proste ine potreby.

anja27
autor
19. máj 2021

@tina4931 vnimam to aj ja tak sama falos vsade. Mne sa to uz protivi. Alebo zijem na zlom mieste a mozno je cas ist niekam inam neviem

ivkazba
19. máj 2021

@anja27 ja mám 43 a nikdy som nepracovala v kolektíve, kde sa riešia intrigy a kto koľko má peňazí. Vždy to boli fajn kolektívy, v ktorých bolo funny. Rovnako tak som nikdy vo svojom súkromnom okolí nemala takýchto ľudí. Obklopujem sa ľuďmi (pracovne aj súkromne) ktorí sú so mnou kompatibilní v životnom nastavení. Tak možno si treba vyberať lepšie kolektívy. ČI v práci tak i v súkromí.

veronikazuko
19. máj 2021

No ide o to odkiaľ to mas,že dokonale životy. Keď myslíš zo sociálnych sietí,tak netreba to brať vážne. Je to len virtual,nie realita. Zase keď ti o Tom ľudia rozprávajú aký majú wau život a ty nemáš,nemôžeš ich za to odsudzovať 🤷 nie každý chce rozprávať o svojich problémoch verejné,riešia si to doma v súkromí 🤷

anja27
autor
19. máj 2021

@dadis jasne ja to chapem nemyslela som to az tak ze mas riesit s cudzimi ludmi sukromie. Ale napr v rodine mam takych ludi viem co maju doma a pred nami povedia nieco ine tak radsej nech nehovoria nic. Alebo kamoska s ktorou sa pozname roky mi stale akeho ma slveleho muza atd a potom sa dozviem od niekoho kto ju takmer nepozna ze ju muz prefacka a take veci..cize asi to nedrzi v sukromi preco potom napr mne klame? Radsej nech mi to ani nepise. Nad tymto som sa tak zamyslela. Aj na soc sietach to vidim zalubene fotky vsetko tiptop davaju sukromie von a pritom vies tych co poznam ze je to inak. Pride mi to zvlastne

dskjhfdlkdjhl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvasenka
19. máj 2021

@anja27 tiez to mam tak...🤷

anja27
autor
19. máj 2021

@anjelicek26 nechcem sa hadat ale zjavne niektore nemali dnes do koho tu rypnut. Ja nikoho konkretne svojim prispevkom neurazam tak prosim ak sa niekomu nepaci nemusi reagovat na mna dakujem za pochopenie 🙂

dskjhfdlkdjhl
19. máj 2021

@anjelicek26 uz blbnem, som si to zle precitala😉

anja27
autor
19. máj 2021

@ivkazba asi mas pravdu nad zmenou prace rozmyslam uz dlhsie ale uz sa aj bojim kde zase pojdem. Lebo ka zaciatku sa ludia javia fajn az po case sa prejavia. No a kamaratky som uz dost vyselektovala a v rodine to niekedy az tak nejde to ja ovplyvnit neviem

dadis
19. máj 2021

@anja27 Ja som tiez ku koncu nemala dobre manzelostvo a vedela to len jedna moja kamaratka a moj kolega z ofisu. Ja som to ani rodicom a bratovi nepovedala. Este ked som bola rozhodnuta pre rozvod, vsetko bol s pravnickou rozbehnute, tak som sa mesiac odhodlavala im to povedat. Bola som potom rada, ze som sirsej rodine o tom nemusela hovorit, ze sa o to postarala rodinna informacna sluzba. 😀 No nie som ten typ, ze niekoho strtenem, pochvali mi vlasy a ja poviem. "Ano, dakujem, vlasy mam super ale co z toho, ked ma muz milenku". 😂😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
19. máj 2021

@anja27 to vieš nikde to nie je dokonalé všetci máme v živote nejaké trápenie ale ľudia prirodzene nechcú o svojich trápeniach hovoriť radšej si hľadajú niečo z čoho sa dokážu tešiť a vdaka čomu je ich život pekný napríklad tešia sa z detí alebo vnúčat alebo s toho že majú prípadne partnera ktorý ich miluje nemyslím si že existuje niekto kto to má v živote úplne ideálne ale niekomu stačí len to že príde domov z práce a má pri sebe svoje deti že môže objať manžela alebo manželku a potom si môžu povedať že majú dokonalý život lebo majú jeden druhého a lásku treba sa tešiť aj z maličkostí sú ľudia čo to vedia

anja27
autor
19. máj 2021

@veronikazuko jasne vsak nechcem zase odsudzovat len sa nad tym zamyslam co ich k tomu vedie rozpravat vsade ze wau a doma nie..definicia suoer zivota je pomerne tazka kedze kazdy si pod tym predstavuje nieco ine. Ja som nemala lahky zivot z detstva to boli veci ktore som ja nemala ako ovolyvnit ale ked uz som mohla spravila som to. A som spokojna vo viacerych smeroch nemozem sa stazovat ale zase nebudem kazdemu hovorit ako sa ja mam super a chvastat sa niecom co nieje ani pravda. Nechapem tuto potrebu a robi to dost ludi