Dokonalé životy

anja27
19. máj 2021

Take male zamyslenie na dnes. Ci mam len ja taky pocit z ludi vo svojom okoli ci uz v praci rodine pri kamaratkach atd.. Ze vsetci opisuju ako si super nazivaju akych maju perfektnych chlapov a deti ako dobre sa im zije ako sa im vsetko dari ci uz v praci alebo sukromi. Kolko penazi zarobia atd atd. Aki su sikovni a vsetko vedia. Nakoniec zistite ze vacsina z nich to tak nema a neviem koho chcu vlastne klamat ci sami seba alebo vsetkych okolo. Ja to nechapem. Ja som bola vzdy uprimna nepotrebujem hovorit co nie je pravda to radsej nepoviem nic..naco to ti ludia vlastne robia? Nerozumiem tomu. A dalsia vec co som si este vsimla ze ludia sa nechcu moc bavit napr o takych hlbsich temach ktore nie si vzdy vesele. Vsetci same chichi chacha akoby si mysleli ze ked si nebudu niektore veci vsimat tak sa to prestane diat atd..proste v skratke prestavam rozumiet tomuto svetu. Bola som kedysi rada v spolocnosti vela ludi a cim som starsia tym viac vyhladavam samotu kvoli tomuto. Ze nerozumiem ludom. Je to divne podla vas? Alebo neviem ci to len ja tak mam

dadis
19. máj 2021

@anja27 Tak si si ic z tohoto nezobrala. Si ako teflon. Stale vinis tych inych, teraz nas, ked sa ti snazime dat iny pohlad na vec. Jasne, ze to je v tebe. Ano, ludia su povrchni, ale nijakym sposobom by to hlbsie nemalo zasahovat do tvojho zivota. Ak chces rozoberat veci do hlbky, najdi si osobu s ktorou to pojde. Ak ju nemas, tak problem moze byt kludne aj v tebe. Preco sa ti ludia nezdoveria? Preco ti brat nedoveruje? Preco ti kamoska radsej nepovedala, ze byva na nu muz hruby? Mozno, ak by si sa jej uprimne zastala, tak vie, ze za tebou moze prist s cimkolvek. Zdoverujes sa jej ty so svojimi bolestami? Nerypem, len ti davam temy na zamyslenie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anja27
autor
19. máj 2021

@shee11 ved nejako podobne to vnimam aj ja. ja som uplne ina ako vacsina ludi z mojho okolia nemozem za to neviem sa pretvarovat nezapadam proste..a ano pride mi to povrchne. zabavat sa je dobre aj riesit sem tam hluposti nemam nic proti tomu a nevesat vsetko kazdemu na nos ale mne tiez pridu ludia povrchni proste

h2
19. máj 2021

@anja27 Tak ale ísť na pivo a debatovať o hlúpostiach je tááák príjemné! 😃 Väčšina ľudí si vo voľnom čase kompenzuje veci, na ktoré inokedy nemá čas. Ak niekto musí 8 a viac hodín denne v práci riešiť zložité problémy, ani sa nedivím, že mu urobí radosť dať si po práci pivko s kamošmi a riešiť len nepodstatné hlúposti. Je to relax, odreagovanie. Neznamená to, že je to plytký človek bez záujmu o hlbšie témy.

anja27
autor
19. máj 2021

@viestta nie som vztahovacna ale vies stalo sa mi aj v inych diskusiach normalne som pisala o veciach a zacali sa do mna niektore navazat aj blbe poznamky pisat ved da sa to aj slusne napisat ked uz tak. a bezdovodne nikoho som sa ani tu nedotkla si myslim

nistika
19. máj 2021

@anja27 vies na jednej strane opisujes vela veci pre ktore pochopenie nemas....a potom chces aby sa ti ludia zdoverovali so svojimi najcitlivejsimi problémami....napadlo ta ze mozno maju obavy ci to pochopis? ze by ich moznost nepochopenia mohla ranit? ty mas nejaku svoju hierarchiu nejaky rebricek hodnot - toto je dolezite toto nie....ale ludia maju ine hodnoty a ak neprijmes cloveka ako takeho nemozes cakat ze bude riskovat pri tebe veci, ktore by ho mohli zasiahnut....je to nejake vyzarovanie - clovek si vybera komu co povie.
druha vec nemozes pomahat tam, kde o to nikto nestoji...mozes sa spytat co mozem pre teba spravit? a ak nic treba to akceptovat.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anja27
autor
19. máj 2021

@viestta hlavne ze ty mas vzdy na vsetko spravnu odpoved 🙂

dadis
19. máj 2021

@anja27 Preco si taka utocna?

0silvia0
19. máj 2021

@anja27 tak pretvárkových, falošných ľudí ja bez milosti odstrihávam zo svojho života. Ak sa nedajú odstrihnúť, tak vzťah udržujem na formálnej a neutrálnej úrovni.

tatisna
19. máj 2021

@anja27 asi Ta to zaujíma z psychologického hľadiska. Tak jeden pohľad je, že človek sa potrebuje pozitívne prezentovať, lebo je to atraktívnejšie, nikto nechce vidieť frustrovaneho smutného človeka, lebo ono tie negatívne pocity vedia preskočiť na iného človeka. A zároveň si pozitivnym postojom a prezentáciou chcú pritiahnuť do života viac úspechu, pocitu šťastia, atd. Vieš ako sa hovori:Jaky si to udelas, takovy to máš. A inac, mozno keby si skúsila o vážnych témach debatovať najprv s takou ľahkosťou, s humorom (ak sa dá), potom by sa viac bavili sebou aj o vážnych témach. To sú moje postrehy, ale je to téma co sa da totálne obkecavat, veľmi všeobecná. Nevieš aj konkrétne príklady dat?

anja27
autor
19. máj 2021

tak pre baby ktore ma mozno zle pochopili a zaskatulkovali ze sa rada staram do druhych ja si zoberiem z toho co ste mi pisali nieco ale aj ja mma pre vas radu netvarte sa ze viete vsetko najlepsie a viete kazdemu v diskusiach aj najlepsie poradit. lebo mam z niektorych aj ja taky pocit 🙂 takze kazda z nas nech si z tohto nieco zoberie

anja27
autor
19. máj 2021

@tatisna ano skor z toho psychologiskeho hladiska ma to zaujima a co som uz pisala xkrat nemam pochopenie pre falos a klamstvo ktoreho je v dnesnej dobe tak vela a ke priklady myslis?

shee11
19. máj 2021

@nistika tak s tymto nesuhlasim. nemozes vediet ze nikoho neprijma, to ze vnima veci inak, neznamena, ze ostatnych neprijma. Napr v duchovnom zivote, luda vzdy hladali duchovnych vodcov, zboznych knazov, alebo starcov pustovnikov, ktorí ich prevysovali mudrostou k zivotu a tito ludia ich prijmali takych aki su. Takze preco by sa jej nemohli druhi zdoverit aj ked je ina. Praveze prave preto!
@viestta a este pre Teba, mam pocit, ze si komplet nepochopila tuto debatu a praveze ty si ta co odsudzuješ a hejtujes.

anja27
autor
19. máj 2021

@dadis v com utocna?
nestiham vsetkym hned odpisat snazim sa v rychlosti mozno neskor to viac rozpisem

anja27
autor
19. máj 2021

@shee11 ta baba nizsie ona mi vzdy takto odpisala a neviem preco akoby som jej nieco spravila vzdy mi to pride take od nej akoby ma odsudila za nieco mozno len moj pocit

dadis
19. máj 2021

@anja27 "@viestta hlavne ze ty mas vzdy na vsetko spravnu odpoved 🙂" toto je napriklad podla mna velmi silne agresivna odpoved...aj predtym si tak podobne na niekoho reagovala. Ved su to vsetko mile baby podla mna

shee11
19. máj 2021

@dadis
@anja27 takto rypavo reaguje aj v inych diskusiach, odporucam nereagovat

anja27
autor
19. máj 2021

@dadis prepac ale agresivna? :D zato som jej to tak napisala lebo v kazdej diskusii doteraz mi takto pise a nepaci sa mi to uz..

h2
19. máj 2021

@anja27 Ja si aj tak myslím, že hlavný problém je v tom, že ak Ti napríklad ja poviem, že som šťastná, spokojná a žijem dokonalý život a Ty zistíš, že mám napríklad nejaký závažný problém, tak ja pre Teba budem falošná a pokrytecká osoba, lebo predsa nemôžem byť šťastná a spokojná, lebo je tu ten problém.

nistika
19. máj 2021

@shee11 ja som nenapisala ze nikoho neprijma, ale ze ma problem akceptovat ine hodnoty napisala to aj priamo nad tebou -" nemam pochopenie pre klamstvo a falos"
uz len toto je tak siroky pojem...niekto sa tvari ze ma ruzovy svet a je falosny alebo klame? ludia maju dovod preco jednaju ako jednaju. pre niekoho je tato "falos" obranny mechanizmus. uz tym, ze to neprijma dava cloveku najavo, ze neni ok - ze neni dost dobry...mrzi ma to ale ludia to tak chapu.

anja27
autor
19. máj 2021

@shee11 no ale hlavne ze len ja mam problem sama so sebou 🙂

shee11
19. máj 2021

@anja27 asi tak 🙂

jennky13
19. máj 2021

@anja27 mne sa paci, co si napisala. Aj mne lezie na nervy,ked su ludia neuprimní a snazia sa len akoby drzat formu dokonalosti. Vazim si ludi,ktorí vedia o sebe priznať , že to doma nemajú také super, že ich deti zlyhavajú a ešte viac si vážim keď ľudia okolo vedia takých podržať.
Načo sa navonok tváriť ako borec, ale doma je to inak. Súhlasím s tebou, že povrchnosť je nanič. Ale zas na druhej strane vidím, že sú aj takí, ktorí chcú ísť hlbšie , chcú mať hlbšie rozhovory ako len o počasí.....

anja27
autor
19. máj 2021

@h2 pane boze niee :D joj nemyslela som to tak. ved kto nema problemy? problemy kazdy berie inak kazdy to ma inak..ja to chapem.

anja27
autor
19. máj 2021

@jennky13 aspon par ludi chape ako som to myslela dakujem 🙂

0silvia0
19. máj 2021

@anja27 inak s tým bratom, ktorý nesmútil podľa tvojich predstáv: možno je pragmaticky založený. Posmútil si 5 minút, rozlúčil sa so zosnulým na obrade alebo vo svojom vnútri a život ide ďalej. Možno k zosnulému nemal taký vzťah ako ty. Ja na tom nevidím nič zlé...

shee11
19. máj 2021

@nistika v podstate suhlasim, ale co znamena akceptovat ine hodnoty? Napr ked viem o niehom ze je herec tiez nemam potrebu sa mu zdoverovat. Ked viem o niekom, ze pravicovy extremista, tak ano, mam probelm akceptovat tieto jeho "hodnoty" a vôbec sa za to nehanbim.

h2
19. máj 2021

@0silvia0 Alebo možno aj mal k zosnulému vzťah a to, že začne riešiť nepodstatné veci, je jeho spôsob, ako sa s tým vyrovnať. Proste sa chce myšlienkovo odpútať od tej bolesti.

janickacrazy
19. máj 2021

@anja27 pozri sa, ved každý vníma svoj život cez svoju optiku, napr. ja mám 2 deti ZTP a mali sme milion problémov a tiež to nevešiam každému na nos a som šťastná, spokojná vo svojom živote, mám dobrého manžela a žijeme si v pohode a podľa teba som asi tiež povrchná a klamem, lebo ved nemožem byť šťastná, nie? No kto nezažije, nepochopí. Ty nemôžeš vedieť ako sa dotyčný človek cíti naozaj, tak to preboha nerieš a ži si ako vieš, aby si ty bola spokojná.