Doma máme stále neporiadok

9. okt 2022

Ženy ako to robíte? Je to take únavne mam pocit že domáca práca sa nikdy nekončí stále to iste dookola

camelie12
9. okt 2022

Tiez mam ten pocit 😕

klarissa25
9. okt 2022

Kto chce mať poriadok tak si spôsob nájde vždy..

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2022

Netreba mat doma prilis vela veci, napr. rozne policky, ktore sluzia ako "oltar" a vyzaduju utieranie prachu. A treba si to doma zariadit tak, ze upratovanie nie je len na zene. Ale je pravda, ze domaca praca nekonci, vzdy sa nieco najde, co treba urobit, preto si to treba dobre zorganizovat. Ja viem presne, co v dany den urobim a uz aj viem, kolko casu mi to zaberie, takze si to planujem tak, aby som mala cas aj na (pre mna) dolezitejsie a prijemnejsie veci.

siska53
9. okt 2022

Ano, stale mam pocit, ze robim a aj tak nic z toho.

gondyo
9. okt 2022

Vitaj v klube...😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronicka88
9. okt 2022

Hračky a nanosene veci za bordel nerátam. Vysavam tyčovým každé dva dni normálnym raz do týždňa,prach utieram keď treba...z domu pred dvomi rokmi išli 13 vriec harabird ktoré som len presúvala....prešla som na minimalizmus a čo najmenej veci povykladanych,ak sa do čo najviac veci zavretých v skrinkách a skrine až po strop. Jediné čo mám otvorené je knižnica a tá si žije svoj svet 🤣

brugina
9. okt 2022

No kedysi to prišlo tak aj mne. Ale naučila som sa robiť veci priebežne t.j. keď prídem z roboty rýchlo nachystam večeru, skontrolujem d.u deti pripadne ich ešte preskúšam a potom urobím niečo v domácnosti. Hlavne upratovanie robím v piatok poobede a sobotu a ostatné veci na udržanie poriadku cez týždeň. Ci ešte povysavam,deťom skontrolujem izby,prejdem wcka , dám oprat, umyjem vonkajšie schody proste čo treba. A čuduj sa svete už môže prísť hocikto na návštevu 😃 a baví ma to to je asi hlavne…

viestta
9. okt 2022

Najlepšia metóda je naucit celú rodinu NEvytvarat bordel. Potom ich netreba nútiť do upratovania, lebo bordicek neprerasta cez hlavu a upratané je rýchlo.

sima1415
9. okt 2022

Nič si z toho nerob , väčšina z nás to tak má :D ja som to tiež riešila ale malý je teraz v období kedy chodí poza mňa a čo upracem to rozhadzuje :D už to neriešim , lebo by som sa zbláznila :D robím veci keď treba a to že sú niekde hračky rozhádzané ma už neštve :D a po dvoch týždňoch choroby už ani chlapa :D sám videl že nemá zmysel to stále dookola upratovať

anonymous87
9. okt 2022

Hracky za neporiadok nepovazujem. Na prach pouzivam swiffer, tym to trva asi 10 min cely byt. Raz tyzdenne prontom. Taktiez denne prebehnem podlahy swifferom. Raz tyzdenne vysavam. Kupelnu kazdy den-kazdy druhy antibakterialnymi utierkami. Raz tyzdenne normalne kompletka 🤷‍♀️

marca12
9. okt 2022

Každý to tak ma,len s tym rozdielom,ze kazdy vnima bordel inak. Najlepsie je ucit doma,aby si kazdy po sebe odlozil vec,ktoru drzal v rukach. A hlavne nemat doma vela haraburd,ktore len obkracujes a prekladas.

jarmilka86
9. okt 2022

Ja som si zvykla 🤣 snažím sa nebyť otrokom svojej domácnosti, nemám vyluxované, ale snažím sa udržovať domácnosť v normálnom stave, tak že keď príde neohlásene návšteva neprepadnem sa od hanby,,,

liloastitch
9. okt 2022

Ja raz do týždňa upracem celý byt vrátane podláh, kobercov a postelí inak priebežne čo si všimnem to urobím. Idem si umyť zuby a zbadám špinavé umývadlo? Opláchnem. Vidím pri príchode domov hŕbu oblečenia v chodbe? Odložím . To isté robí priateľ,ak mu niečo kole oči tak to uprace. Malý 4 ročný si po sebe odkladá hračky každý večer, nemá rád keď ich má porozhadzované.

zmrzlinka2021
9. okt 2022

Z mojich postrehov - mnoho rodin si ten bordel vytvara dobrovolne, aj ked si to nemyslia. Za mna rady na zaklade mojich skusenosti:
- von vsetky somariny, zlaty minimalizmus
- vezmem vec, odlozim ju vzdy naspat, toto plati pre KAZDEHO clena domacnosti a treba to ucit aj deti od roka-dvoch - ziadne take, ze hracky sa povaluju v obyvacke a podobne
- udrziavat poriadok, mat cca rozvrh tyzdna, ze vzdy treba urobit nejake zakladne veci
- vyuzivat pracku, umyvacku riadu, pripadne ak mas ten speci vysavac
- domacnost udrziavaju VSETCI clenovia rodiny, praca sa zasadne deli - gro dospelaci, + pravdaze aj deti - neexistuje, aby domacnost mal na starosti iba jeden clen rodiny, najcastejsie si sluzku ludia urobia zo zeny

simona1306
9. okt 2022

Ja to riesim tak, ze popracem kazdy den. Kupelne, a prach utriem kym mala spi ( ma 9 mesiacov ), kuchyna sa spratava priebezne pocas dna, vecer ked mala zaspi umyjem dres a pracovnu dosku. Uvidime, ked bude mala vacsia, ale isto ju budem ucit na to, aby po sebe neporiadok nenechavala.

mamelka
9. okt 2022

Neviem aké máš veľké deti, ale moja už skoro 13r a 10r ,,fungujú,, za detskú sú zodpovedné, uložia veci na poriadok ako treba, ja v týždni prebehnem prach, zvyšok upratujem sama, keď sa Mária dohra(11m)poprosím dievčatá a ja robím niečo iné. Upratujem každý deň, ale ráno o 9tej keď idem von s Máriou alebo idem do postele uspať mam upratané.
U mňa platí,že treba dodržiavať poriadok každý deň. A ja neznášam bordel. Ani nejak sa nezamyslam,že robím každý deň to iste

minenkas
9. okt 2022

My, máme tiež furt neporiadok a keď máme chuť tak upraceme a je ,zásadne neupratujeme keď máme voľno, vtedy len oddychujeme

mackamizjedlaskrec
9. okt 2022

Ocd

momoftwo
9. okt 2022

Pracka-susicka-umyvacka riadu-roboticky vysavac aj s mopovymi hlavicami na umyvanie podlahy-life changer a velmi velka pomoc. Ostatne prace mame podelene, manzel ma vonku na starosti kosenie a ked treba zazimovat/odzimovat terasu cize tam je toho minumum takze mi pomaha aj vnutri on ma na starosti vypraty kosik so spodnym pradlom a ponozkami vytriedit kazdemu do skrine, vykladat mycku ked je plna to robime kto to skor zbada, kuchynu upratujeme tiez tak ze kto vidi ze je bordel uprace. Asi viac ja, kedze som na materskej doma. Kupelne mam na starosti len ja ale ved to raz za tyzden a este utieram prach. Lenze nemame vela lapacov prachu ani ziadne zbytocne vitrinky takze je to o to jednoduchsie. Musime castejsie napominat sestrocnu dceru pretoze ma tendenciu vykladat hracky a ked sa s niecim dohra vyklada dalsie, roznasa po dome a “zabuda” ukladat takze toto este musime vyladit😁 Treba mat proste nejaky system, ochotneho muza, technologickych kamaratov a potom sa to da zvladat aj pri viac m2 bez panej na upratovanie😊

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana19877
10. okt 2022

Na to som si tiež už tak povediac zvykla a keď napríklad aj spravím poriadok, tak sa z neho teším len chvíľu, lebo to sa hneď položí tam, iní vec zas tam a je po poriadku

mirkaandrej
14. okt 2022

Tak v prvom rade sa treba zbaviť nepodstatných veci. A tých sa v každej domácnosti nájde dosť. My sme sa zo 140m2 domu presťahovali do 40m2 (dočasne bývanie, kým sa nám postaví dom), a pomestili sme sa. Všetko, co sme mali sa pretriedilo, a zistila som, ze žiť sa dá aj bez veci, ktoré len zbierajú prach. A upratovanie je o to jednoduchšie. Ale inak áno, vysavam každý deň, prach musím tiež pretierat, kuchyňu umývať...len mam toho oveľa menej, ako kedysi. A zapojiť aj zvyšok rodiny, však nežijes tam sama.

domca1408
19. okt 2022

v prvom rade musia robiť poriadok všetci.....ked ho robí len jeden človek tak je to veľa,...