Dospelý syn udrel matku

83lenka83
24. júl 2022

Ahojte, chcem sa opýtať aký je postup keď podám trestné oznámenie za fyzické a psychické týranie matky vlastným synom. Matka je zťp. Pochybujem o tom, že matka prizná to čo jej syn robí. Ako bude postupovat policia po takomto údaní keď matka všetko poprie? Predvolaju jej syna aspoň na výsluch? Ďakujem.

bajka16
24. júl 2022

Ak niesu svedkovia a matka bude popierať, tak s tým nič neurobia. Matka musí povedať pravdu. Ak má modriny, alebo iné dôkazy, tak by ju ešte vedeli spracovať aby to priznala.

dzulli1980
24. júl 2022

Tak pokiaľ bude matka zapierať, neurobíš nič ... je dospelá, predpokladám, že svojprávna ... iba sa zbytočne oberáš o energiu ...
@83lenka83

alguno
24. júl 2022

@dzulli1980 Zbytočne?! Je to jej matka!

dzulli1980
24. júl 2022

@alguno Ja viem, že je to jej matka ... no pokiaľ matka nepovie pravdu, ona s tým neurobí nič ... z vlastnej skúsenosti to píšem.

0silvia0
24. júl 2022

@alguno a ako by si to riesila ty?

janinah
24. júl 2022

Matka a syn sa nedajú oddeliť co sa bývania tyka?

83lenka83
autor
24. júl 2022

@janinah syn nemá kam ísť

0silvia0
24. júl 2022

@83lenka83 akoze nema kam ist? Ubytovna? Byt patri matke?

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 nik ho odtiaľ nevyhodi, podla mna sa ho bojí aj otec.

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 dom vlastni otec s matkou

0silvia0
24. júl 2022

@83lenka83 a tvoja matka suhlasi aby si podala TO? Alebo je to len tvoja iniciativa? Otec sa matky nezastane?

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 nesúhlasí ale povedala som jej, ze nič ine nemožem urobiť. Keby som bola chlap tak ho zmlátim ako žito, keďže nie som chlap tak môžem podať iba to trestné oznámenie. Otec sa jej nezastal.

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 povedala som jej, že ak by sa jej niečo stalo tak si nikdy neodpustim to, že som nič neurobila. Skušala som sa s ním rozprávať už veľa krát, kričala som a nič nezabralo. Dovtedy som neriešila TO lebo sa jej nedotkol no teraz ju udrel a to už nemôžem nechať tak.

0silvia0
24. júl 2022

@83lenka83 nemozes sa s mamou dohodnut, ze ti da echo ak by sa k niecomu schylovalo a ty zavolas policiu? Brat je nejaky asocial, alkoholik? Ci ma nejaku poruchu osobnosti? Bol vzdy takyto agresivny?

dardanella
24. júl 2022

podľa mňa je dobrý nápad podať trestné oznámenie, možno sa mama bude báť polícii klamať a povie pravdu (?) ... prípadne skús ešte postup prekonzultovať s nejakou organizáciou pomáhajúcou obetiam domáceho násilia, napr.: https://centrumnadej.sk/

bajka16
24. júl 2022

Syn nemá rešpekt. Otec by mal volať políciu na mieste, ak sa to zopakuje, hneď by ho brali do cpztky.

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 nepije, nefetuje. On bol agresívny od mala ale toto si nikdy nedovolil, viem, že mlatil svoje frajerky.

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 jedna jeho ex mi povedala, že ju zbil železnou tyčou, neverila som jej ale po tomto som presvedčená, že to bola pravda.

0silvia0
24. júl 2022

@83lenka83 preboha, keby aspon otec sa spraval ako chlap a vyrazil agresora z domu. Preco si mamu nezastane?

83lenka83
autor
24. júl 2022

@0silvia0 podla mna sa ho bojí, predsa otec je už starý a nemá tolko síl ako mladý 34 ročný chlap.

luccija
24. júl 2022

@83lenka83 podaj TO.Bude predvolany zvlast on aj mama.A ostatne nechaj na nich.Takych uz vypocuvali x vedia ako formulovat otazky

aliaray1
24. júl 2022

@83lenka83 ak podavas trestne oznamenie, tak na neznameho pachatela, vyhnes sa tym pripadnej kontrazalobe napr. za krive obvinenie. Odporucam advokata.

0silvia0
24. júl 2022

@83lenka83 mama sa asi boji, ze ak podas TO, agresia zosilnie. Ja by som volala policiu alebo sa porad v zdruzeni ktore riesi nasilie v rodinach. Poradia ti najlepsie, maju skusenosti.

http://pomocobetiam.sk/

kkovacovak
24. júl 2022

@83lenka83 nie je obeť, nie je zločin

mondolina
24. júl 2022

@83lenka83
TO môže podať každý, tvoja matka je dokonca blízka a chránená osoba.
o to horšie pre Tvojho brata.
aj keď matka odmietne vypovedať ( keďže sa jedná o jej syna),ale bude vypočutá.
nenechala by som to tak..

evica17
25. júl 2022

No ono ťažko sa to ak to mama poprie všetko. My sme mali skúsenosť s babkou, že teta čo pri nej býv si našla frajera,taku totálnu spodiny spitú. No a ten s babke vyhrážal a aj ju asi udrel. Babka volala mojej mamine nech volá políciu,že s boji. A keď prišli policajti,všetko poprela. Stalo sa to párkrát a uz to nemá záujem riešiť žiadne dieťa babky, keďže polícia s tým nič neurobí ak to ona poprie všetko a povie že sa nič nedialo.

andreatytler
25. júl 2022

@83lenka83 Ja by som urcite podala to trestne oznamenie.
Nezijem na Slovensku, ale pred par rokmi sme mali podnajomnikov. Hadali sa a poculi sme aj bitku. Ona volala policiu aby ho vyplasila. Ked policia prisla, povedala ze sa nic nestalo a ze nechce aby ho zatkli, ale policajt jej povedal ze ona o tom nerozhoduje. Ze je to na nom aby on rozhodol a zhodnotil, ci ho treba zatknut alebo nie a aj ho zatlki. Sice po par dnoch prepustili bez trestu ale uz ma zaznam. Ako uz povedala @luccija, policajti urcite vedia ze obete casto nasinika ochranuju a tak dufam ze to zohladnia.

cookiecook
25. júl 2022

Určite to podaj. Prípadne skús kontaktovať jeho ex, tie by možno mohli vypovedať tiež že ich mlátil. Možno by to pomohlo.
Alebo skús povedať mame že ťa trápi keď vidíš že jej ubližuje vlastný syn, že ty to podáš a ak to poprie, bude ti to veľmi ľúto, lebo jej nebudeš mať ako pomôcť.
A nemáte ešte ďalších súrodencov, možno by ste jej mohli dohovoriť spolu.

macikovaiveta
25. júl 2022

@83lenka83 Držím palce, ste veľmi statočná , že to chcete riešiť, smutne čo sa deje.✊🍀🍀🍀

cajomila
25. júl 2022

Nedala by sa namontovať kamera ku nim do bytuAby bolo dôkazy, ale asi nieje keďže to nieje váš dom.
Prípadne sa poradiť aj s policajtmi...oni vedia byť aj veľmi nápomocný, keď sa jedná o takúto vec .