Druhé dieta v dnešnej dobe

adeladulova
26. nov 2023

Ahojte, rozmýšľate ešte niektora nad touto ťažkou otazkou? Uz viac ako rok citim túžbu po druhom dietati, no vždy keď prídem z obchodu s potravinami, vážne váham či do toho ísť a či prežijeme prve roky na rodičaku.
Momentálne máme celkom slušný príjem, keďže obaja pracujeme, lenže su to práce, ktore sa nedajú robit formou HO, a mne navyše ponukli povýšenie, co som prijala, od januára sa mi zmeni aj pracovná doba, príde viac zodpovednosti.. a ja rozmyslam ze v tom case zacneme pracovat na bábätku, viem totiz ze to nepride hneď.
Mam len taku potrebu pocut nazor inych, a ci v tom nie som sama, dakujem za precitanie 😉

drahomirrra
27. nov 2023

@adeladulova Presne riesis to, co ja. Tuzba by bola, ale ja tak nejako sebecky sa bojim. Moj syn je a vzdy bol dokonale dieta. Spinkal, papal, nebol urevany, proste nic. Neprespate noci nepoznam. Ani urevane dni. Asi som rozmaznana…

luccija
27. nov 2023

@adeladulova keď už rok premýšľas asi ho chces🙂vždy bude 100 príčin prečo nie a prečo áno
Áno, dve deti budú viac choré, viac budú "stať"
pracovať budeš ešte roky rokúce deti môžeš mať obmedzeny čas.A možno sa ani nezadari.Spravila by som to ako píšeš od januára vyskúšate a uvidíš.

adeladulova
autor
27. nov 2023

@drahomirrra joj uplne ako ja, moj syn bol uzasny od narodenia a druhe som si vysnivala ze bude rovnake... spat od 7mes celu noc, pekne jest, v kocari vydrzat hodiny, nemat vdor a podobne 🤗 dakujem, prvy koment ktory sa do mna vie vcitit ❤️❤️❤️❤️

adeladulova
autor
27. nov 2023

@luccija uz sme dohodnuti.. od januara skusime, budeme setrit a uzivat si spolocny cas 👌

makodob
27. nov 2023

@adeladulova určite do toho choďte 😊 plánovanie, kedy bude tá najlepšia a naijdeálnejšia situácia sa nevypláca. Osobne poznám také prípady, že toľko odkladali a teraz už nevedia otehotnieť. Okrem iného máš stabilnú prácu. Okrem toho sa po finančnej stránke zlepšili aj príspevky od tehotenského, daňový bonus, materská a aj rodičák. A možno ťa to povzbudí, my práve s manželom čakáme 5te bábatko a veľmi sa tešíme. Sme za bláznov, ale dnes nikomu nevyhovieš. A všetko sa dá zvládnuť. Prajem Vám veľa štastia 😊

drahomirrra
28. nov 2023

@adeladulova Jasné, rozumiem ti. My sme s mužom tiež dohodnutí, že skúsime, ale vždy keď už máme skúsiť, tak si to rozmyslím :D :D :D :D
Nejaká som taká, vieš...Na jednej strane, akoby sme boli už zohratý tím, naša rodina, že máme zabehnuté rytmy, všetko tak nejako klape, škôlka, práca...že život je fajn, že decko už ti povie, keď ho niečo bolí, keď mu je zle...
Na druhej strane niečo nám chýba, nejaký dielik. Ale ja sa bojím, od základov, aby bolo zdravé, aby bolo všetko okej, zase tie desy, strach z potratu, strach z tehotenstva, rozmaznaná som, neviem si predstaviť vstávať v noci, pri synovi som sa vždy vyspala....och.
tuto baby povedia, že riešim sprostosti, a asi aj riešim, ale tak, čo už narobím, keď to tak cítim.

adeladulova
autor
28. nov 2023

@drahomirrra uplne si to vystihla 😇😇😇

drahomirrra
28. nov 2023

@adeladulova Držme si palce, nech sa stane, čo sa má 🙂

zorana999
28. nov 2023

@sissi2183 140 eur daňový bonus každý mesiac?

floki1994
28. nov 2023

@adeladulova čo by som dala za to keby som pri rozhodovaní riešila len túto otázku...u mňa je problém zdravotný stav...inak by aom hneď do toho šla a uskromnila sa na rok a potom by som dieťatko dala do jasli alebo našla mamičku v okoli ktorej by som rodičakom platila a ja by som robila ( aj niekomu pomozes zaroven)...ale je to na vas samozrejme...

lucia147852
28. nov 2023

@saxana000 nepotrebuje? Nooo práve mi príde kuriér s balíkom UM za 140€. Vydrží jej mesiac 🤷🏽‍♀️ to ešte nerátam plienky, kremy má citlivú pokožku, atd. Nie každá matka môže kojiť, nie každé dieťa znesie najlacnejšie plienky a rybaciu masť.
Autorka napriek vyššie napisanemu, ak obaja dieťa chcete treba do neho ísť. My mame teraz 3 mesačne. Staršia je prvacka. Takze tiež kopu výdavkov. Mladší už nebudete, v každej dobe sa dá najist dôvod prečo nie. Všetko sq zvládnuť dá a ako písali vyššie, ten rodicak uz neni taký nizky ako kedysi. Pri staršej som dostala 240€ teraz máš okolo 600 aj s rodinnými na 2 deti.

natalka13
28. nov 2023

@hederamonstera daj dieta aj ty rodine.
Zeny dieta mate pre seba a ak ho neviete vychovst hold ho nemajte. Vy mate voci nemu vyxivovsciu povinnost, nie stat.

saxana000
28. nov 2023

@lucia147852drviva vacsina deti nema.specialne.mlieko ani nepotrebuje hypoalergenne pripracky. ak potrebujete.speci mlieko vie ho pediater predpisat.mame tu prispevok pri narodeni tehotenske davky aj matersku aj rodicovsky ten je na tieto vydavky alebo sa mylim?.ked teda potrebujem drahe mlieko nepotrebujem znackove dupacky vzdy sa da niekde usterit..je to o nastaveni...materska.je takmer cely.prijem.este rok sa da vydrzat zit skromnejsie a potom 600eurovy rodicak uz krasne pokryje jasle a mamicka moze veselo do prace.cely svet tak funguje len tu zeny placu z coho maju zit a.3 roky sedia doma..tu nie su problem financie ale zivotny standart pohodlnost a nevola polavit z narokov..

drahomirrra
28. nov 2023

@floki1994 Ročné dieťatko by som do jaslí teda nedala. Ani za svet.

floki1994
28. nov 2023

@drahomirrra robila som nanny v zahraniči a bolo to tam na dennej baze... ale kazda sme ina a mame ine zmyslanie 🙂

hederamonstera
28. nov 2023

@natalka13 ja nepotrebujem stat ;)

dobromila
29. nov 2023

@adeladulova muž koľko zarába? My máme 5 detí a majú toho viac ako potrebujú, ale určite nie všetko, čo by chceli. Báť sa, či rodina prežije, keď pribudne 4.člen sa mi zdá, prepáč, smiešne. Hlavne pri dnešnej výške materskej, štedrom a dlhi vyplácanom rodičáku....

elmivelmi
30. nov 2023

@floki1994 Presne tak ajoze tocne do jasli??To uz by sim musela byt ozaj na mizine a nie tuzit po 5 a este nie je na svete a uz rozmyslat ze v roku pojde prec z domu.
Mame tiez susedu ,co ma 5 deri (mozu si to docolit) ale ona tie deti mala poctivo doma do 4-3r ze sa ich tak nezbavivaka hned v roku aby mohk mat klud od detskehi revu a radsej si ist idychnut do prace v roku dietata.

lucia147852
30. nov 2023

@saxana000 očividne nemáš dieťa so speci potrebami ale ok. To mlieko čo kupujem ja, neni speci, takze mi ho nikto nepreplaca. Proste lacnejšie typy jej nesadli a vytvárali zapchu alebo hnačku. Pri prvej som mals špeciálne mlieko na predpis. Vybrali si jednu krabicu. Des a hrôza. Áno nie každé potrebuje ale v dnešnej dobe vôbec nie ke pravda, že drvivá väčšina nepotrebuje. Ja na svoje dieťa peniaze mám, dokonca aj na tie značkové dupacky, aj keď ich nekupujem. Ale neznášam výrok, že bábätko toho veľa nepotrebuje. Pretože je to vysoko individuálne a nikto nevie , aké bábätko sa mu narodí.

drahomirrra
30. nov 2023

@dobromila Smiešne ako pre koho, to nie je vždy len o zárobku. A Adelka uvažuje úplne správne, ceny potravín sú šialené, čo sa deje s energiami si môžeme prečítať, hypotéky pôjdu raketovo hore.
Mať 10 detí je easy. Vyživiť ich tak, ako sa patrí, už easy nie je.

rozovykon
30. nov 2023

@adeladulova ja som po druhom šla po 6 mesiacoch do prace, presne kvôli peniazom. S podporou muža sme to zvládli.

makodob
30. nov 2023

@lucia147852 vieš, ono keby bolo podpora dojčenia vyššia, tak by mnoho žien nekupovalo to chemické UM. Len poznám aj mnoho žien, ktorým sa dojčiť nechce, pri prvom probléme sa na to vykašľali a išli rovno na UM. Nebudem hovoriť koľko zdravotných a iných problémov dojčenie ušetrí. Mám 5 detí a nie všetky som dojčila, tak si viem porovnať. Ale nedojčené malo zďaleka viac zdrav. problémov, čo sa dosť odrazilo na financiách. Dnes je ale ľahšie hodiť dieťaťu fľašu do úst, ženám sa všade otŕča reklama na UM. Podpora dojčenia v porodniciach na fakt ojedinelé prípady je nulová. A pritom by to mal byť základ, od ktorého sa veľmi veľa odvíja. Naozaj veľa, nemyslím teraz len ušetrené financie.

floki1994
30. nov 2023

@elmivelmi pane bože žena gramatika...to sa nedá čitať prepáčte 🙄🙈

elmivelmi
30. nov 2023

@floki1994 Nie si prva co mi to pose🙂

hederamonstera
30. nov 2023

@makodob tvoje slova mozu ublizovat, tak sa prosim ta trochu kontroluj

makodob
30. nov 2023

@hederamonstera treba čítať s porozumením. Poukazujem na chybu systému v prvom rade, lebo podpora je nulová. A osobnú skúsenosť žiaľ mám so ženami, ktoré dojčiť mohli, rozhodli sa inak a potom aj zhadzovali dojčenie. Takže snáď mám právo vyjadriť svoj názor. Nikoho nehaním a poukazujem na mnohé výhody dojčenia.

hederamonstera
30. nov 2023

@makodob “chemicke UM”, “lahsie hodit flasu do ust”…no prepac ale su to bolestive slova

luccija
30. nov 2023

@makodob podpora dojčenia je nulová?to si vôbec nemyslím nejedna žena sa dostala do zlého psychického stavu, že nevie, nemôže dojčiť.

makodob
30. nov 2023

@hederamonstera ja som tiež používala UM pre syna a moj názor to na to, že je UM chemické nezmení. Je to fakt. Čo ma ale mrzí je, že mnohé ženy prvoplánovo pred porodom rátajú s UM a to je chyba spoločnosti, systému, lebo to pretláčajú ako super voľbu pre mamičky. Nemám absolútne problém so ženami, ktoré nedojčia, ale čo ma ozaj mrzí, že málo žien o to dojčenie zabojuje a aj kvoli slabej informovanosti a podpore dojčenia. A potom aj z ich neskúseností a zranení sú dojčené ženy často postavené po pozície nejakých slušne povedané ,,bio eko matiek”, lebo sa rozhodli dojčiť dlhšie ako je prípustná norma spoločnosti.

makodob
30. nov 2023

@luccija no práve, ak bola podpora dojčenia vysoká a to znamená aj efektívna, tak tie, čo bojujú o dojčenie by sa vďaka správnym informáciam nedostali do zlého psychického stavu, pretože by sa mliečko rozbehlo a dojčenie by bolo úspešné. Tie chabé až priam žalostné info v porodniciach absolútne ženy nepripravia na dojčenie. Vobec neponúkajú funkčné rady a často si aj protirečia, lebo oficiálne (slovne) akože podporujú dojčenie, ale potom prakticky ponúknu žene klobúčik, cumlík, príkrm, atď, čo si proste s úspešným dojčením dosť protirečí. A potom prídu ešte tie nezmyselné váženia pred a po dojčení- teda všetko pre ,,dobrý psychický stav mamičky a každá žena odchádza plná sebavedomia domov ako super jej to ide (samozrejme irónia).” Je to katastrofa a nie podpora.