Ex chce syna na dva týždne

aninenka
7. júl 2015

Ahojte žienky. Chcem len vedieť Váš názor a aj poradiť, čo urobiť....
Ex chce syna (4 roky) v auguste na dva týždne. Syn je v mojej starostlivosti, ex mi platí, stretávanie nemáme určené súdom, je na našej dohode. Avšak ja neshlasím s dvoma týždňami. Podľa mňa je malý na to, aby bol takto dlho bez mamy. Nejdú ani na dovolenku do zahraničia alebo niečo proste budú len doma alebo na výletoch 2 týždne. Navrhla som mu kompromis - 7 dní. Odpovedal mi, že sa so mnou nebude hádať proste že si ho berie na dva týždne a bodka. Má právo mi ho vôbec takto zobrať keď ja nesúhlasím?....

natalym
7. júl 2015

@aninenka Ak majú spolu dobrý vzťah, ja by som mu ho dala. Prečo nie? Malý? Neboj on si zvykne, možno si na Teba ani nespomenie, zase až taký malý nie je. Nech si poradí. A hádam keby bolo veľmi zle, môže prísť domov, či? Ja by som mu ho dala, jasné , že by mi bolo smutno, ale ak on chce tak áno.

lulinka81
7. júl 2015

Ak otázka znela: Môže ho zobrať bez môjho povolenia keď je v mojej starostlivosti a súdom nie je určené kedy sa majú stretávať? Tak odpoveď je nie, nemôže bez tvojho povolenia.

charity
7. júl 2015

@aninenka Navrhla by som sedem dni s nim, jeden-dva dni u mna a opat sedem dni s nim. Vlk sa nazerie a koza ostane cela. Btw. moj rocny drobec musel ostat desat dni u otca, lebo som bola v nemocnici a v pohode to dal.

maary11
7. júl 2015

@aninenka
Ahoj, mam kamosku , ktora nechala rocneho syna babke na dva tyzdne a sli s muzom na dva tyzdne na dovcu, maly to prezil uplne v pohode, aj ked to mi prislo dost skoro. Dalsie dve baby co poznam od roka davali svoje deti starim rodicom na dva tyzdne a dva tyzdne boli s nimi. Takto fungovali vyse roka kvoli praci.
4rocny by to mal uplne v pohode zvladnut, hlavne ak ide o tatina, s ktorym zil 2.5roka, cize ho musi poznat.
A ako pisali baby, asi by som bola rada, ze ma onho zaujem, a ze si tie dva tyzdne vyhradil pre neho. A hlavne ty budes mat cas na oddych! Samozrejme asi poznas svojho ex, ci sa vie postarat o dieta, moj muz sa o nasu dceru staral od mala, dcerka mala presne mesiac, ked som sla na kurz spanielciny a nemal ziaden problem s nou ostat, no poznam aj muzov, ktory neboli ochotni ostat sami ani s rocnym dietatom..
A asi by som myslela aj do buducnosti, ked ti syn zacne chodit do skoly a bude mat vela prazdnin a ty sa nie vzdy budes moct uvolnit, tak by mal pomoct aj otec. No ked nebudu na seba zvyknuty, tak ani maly nebude chciet chodit k nemu na dlhsie a potom sa ti to moze vratit...

miminka327
7. júl 2015

Veď určite ho nebude držať nasilu,malého...keby mu je dlho a plače ,určite ho donesie 😊

mata128
7. júl 2015

Inak mojho manzela exka tiez "carovala"s malym....vtedy ano,vtedy nie...cize cely neobmedzeny styk s dietatom partner na sude zrusil,ziadal o presne stanovenie stretavania....a teraz ma na papieri kazdy druhy vikend a pocas letnych prazdnin je mesiac s matkou a mesiac s otcom....maly mal v tom case 3,5roka.Exka sa zo zaciatku stavala na hlavu,ale teraz.jej to vyhovuje tiez. Z mesiaca si dva tyzdne zoberie ona dovolenku,potom zavaruju jej rodicia a dalsi mesiac uz riesi otec....teraz ma maly takmer 9rokov a su aj ovce cele,aj vlk syty 😉

stanislavao
7. júl 2015

Urcite je lepsie 14 dni, ano 7-2-7. to by malo dieta len sok z toho, ze 2 dni doma a potom zas prec. 4 rocne dieta uz nieje male a pokial ma dobry vztah s otcom, tak preco by nemohol u neho byt. aj vy si oddychnete a budete mat cas len na seba a dieta bude mat zmenu, prazdniny, vylety.

ifkael
7. júl 2015

Uplne v pohode maly prezije, len mu ho daj a uzi si oddych aj Ty

seahorse27
7. júl 2015

Nemyslim si, ze je maly na 2 tyzdne u otca...uplne v pohode by som mu ho dala...ak spolu dobre vychadzaju, maly je na neho zvyknuty a ex je normalny v tom zmysle, ze mu da normalne jedlo a normalne sa dokaze o neho postarat...

andula78
7. júl 2015

@aninenka Moja staršia dcéra bola so starými rodičmi 2 týždne na dovolenke v Chorvátsku. Mala 4 roky a bolo to prvý-krát v jej živote, keď bola bezo mňa 😉 Všetci sme boli prekvapení, že vôbec s nimi išla a že s ňou tam neboli žiadne problémy, čo sa týka plaču za rodičmi a pod. Podotýkam, že bola na mňa veľmi naviazaná, ale aj tak sa tam cítila super a užila si to. Týmto som ti len chcela naznačiť, že 4-ročné dieťa 2 týždne so svojím otcom (pokiaľ sú na seba zvyknutí) v pohode zvládne! Horšie to bude s tebou... ja som revala takmer každý deň (aj keď u mňa to mohli pokojne byť aj tehu hormóny, keďže som bola vtedy v 9.mesiaci) 😀 Chápem,že postoj tvojho exa ťa tak trochu vytáča, pozri sa však na vec z jeho pohľadu... Tiež svojho syna asi má rád a chce mu venovať svoj voľný čas. Možno mal takisto pocit, že sa voči nemu správaš nadradene, keď si s jeho návrhom nesúhlasila... Keďže doteraz ste sa, predpokladám, vždy dohodli, skúsila by som mu navrhnúť, že po 7 dňoch sa uvidí. Ak bude všetko v poriadku a malý bude v pohode, tak kľudne môže stráviť s otcom aj ten ďalší týždeň.

mamina_25
7. júl 2015

Ja nikdy nepochopim zeny,ktore si myslia ze su dolezitejsie ako otcovia.je to tak isto aj jeho krv,ako aj tvoja,je taky isty rodic ako ty,preco si myslis ze mas vacsie pravo na syna ako otec?su aj otcovia,ktori sa nestaraju,ale ak je tvoj ex vzorny a milujuci otec,preco robis z toho take halo?tebe by sa tiez nepacilo,keby maly bol zvereny otcovi do starostlivosti a on by rozhodoval o tom,kedy ho budes mat a na ako dlho.

krissy1
7. júl 2015

teba prekvapila jeho reakcia a mozno jeho prekvapila tvoja,ked si mu to zamietla.Podla mna maly ma uz dost rokov na to,aby si uzil prazdniny aj s otcom.Ved neboj,keby si otecko nevedel s nim radu,bol by doma raz dva...
a to ,ze mu je smutno za tebou??Mam 8 rocnu dceru ,je v tabore ,bola v skole v prirode a vzdy mi povie,ze maminka bolo mi za vami smutno,vecer mi aj slzicka vypadla do vankusa.ale viem,ze to je stav na chvilu...
A viem,ze jej je super.

sovica
7. júl 2015

V pohode nechajte exmanželovi syna na tie dva týždne. 4 ročný to zvládne a predpokladám, keď ho chce váš ex na dva týždne, bude mať pre neho pripravený nejaký program - budú spolu niekde chodiť, kúpať sa atď. Možno budete nakoniec prekvapená a malý si to užije. Treba myslieť pozitívne 🙂.
Nerobte exmanželovi zbytočne prieky, lebo sa to nakoniec môže otočiť proti vám. Povedzte mu, že ste si to premysleli, nemáte proti tomu nič, ale máte jedinú podmienku - aby vám malý každý večer (dohodnite si približný čas) zavolal. Ak máte Skype, tak to by bolo ešte vhodnejšie. Malý by vás videl, porozprával by vám, čo cez deň zažil a bol by spokojný on aj vy a v konečnom dôsledku asi aj váš ex.
Môj syn nemal ešte dovŕšené ani 4 roky, keď bol na 2 týždne na Slovensku u starých rodičov (týždeň u mojej mamy a týždeň u svokrovcov). My žijeme v Nemcku, takže to bola naozaj diaľka. Zvládol to úplne super, ani raz za nami neplakal. Program mal každý deň, nenudil sa a večer, keď sme volali cez Skype, väčšinou len prišiel, že "Čavte, mám sa dobre, ľúbim vás, už musím ísť..." 🙂. Až mi bolo niekedy ľúto, že mu ani nechýbame a nemá potrebu sa s nami rozprávať. Ale bola som rada, že je spokojný a že si to naozaj užíva 🙂.
A vy si tie dva týždne užite tiež 🙂. Budete mať čas len pre seba. Tak sa zbytočne nestresujte a robte veci, na ktoré nemáte čas, keď ste stále s malým. Viem, že to nie je ľahké, budete na neho myslieť každý deň, bude vám smutno, ale keď vám každý večer zavolá, tak to bude fajn. Nebojte sa 🙂.
A s expartnerom jednajte pekne (aj keď možno nemáte chuť) - uvidíte, že to ocení a bude sa k vám správať slušne a určite vám výjde v ústrety. Držím palce 🙂

tova
7. júl 2015

Takze zverenie do starostlivosti a vyzivne dohodnute sudom ale stretavanie je na mamke? kde mal ten muz rozum ked si nedal urcit stretavanie sudom? Mozno by mal dat aj len polovicu vyzivneho , lebo syn je este maly, netreba ma plnu davku, Muz ma asi skusenosti s tvojim vymyslanim teraz ano vezmi ho teraz nie, ...... tak jemu je jednoduchsie si ho vziat na 2 tyzdne vkuse a mat od teba pokoj. Ak by si aj ty chcela pre dieta to najlepsie a nestresujuce by si nechala na malom nech chodi k otcovi kedy chce ci na hodinu, 3 dni, 3 tyzdne aj ako casto chce , dvere by mal mat otvorene rovnako u otca ako aj u mamy. To, ze ta podvdzal nenznamena, ze je zly otec, plati, ma zaujem o dieta a pricina preco podvadzal mohla byt kludne aj v tebe. .

janinah
7. júl 2015

A čím sa líši 7 dní od 14tich? Mne to pripadá,že just musíš robiť napriek.Je to aj jeho syn a ak by si mu ho dala na 7 dní /že vieš,že sa postará/ tak daj aj na 14 dní.....mohol by žiadať 1 mesiac z prázdnin a aj tak by to bolo stále spravodlivé .Nevyrábaj problém kde nemusíš.

maciatkolulu
7. júl 2015

@aninenka nechapem, vobec, ved na jednej strane sa zeny stazuju, ze muzi nemaju zaujem, nestaraju sa a ked sa chcu starat, tak je zase problem.... pisala si tu na MK, ze otec nema zaujem velmi sa starat, ze mas problem, lebo mas novu pracu a nechces nechavat maleho dlho v skolke. Tak teraz tomu nerozumiem, ma, ci nema zaujem. Ja nevidim ziaden problem v tom, aby bol otec so synom dva tyzdne vkuse, zeby v tom bolo to, ze si nezelas, aby bol s novou zenou-partnerkou tvojho ex ? ;-D najlelepsie co mozes pre svoje dieta urobit, je umoznit mu byt co najviac so svojim otcom a neriesit tu ma pravo, nema pravo, chce, nechce, ine by neviem co dali, keby sa otec zaujimal....

tom_i
7. júl 2015

Ja by som ho u ex nechala, Slovensko nie je take veľké aby sa nemohol kedykolvek vrátiť keby bolo zle. Existujú telefóny, skype atď. Dohodnite s byvalym podmienky, moznosti kontroly, ale asi bude lepsie volat jemu aby sa predislo plaču. Bude to pre vás ťažké, ale ak riadne platí je na vás ako sa k tomu postavíte. Keď bude zle vždy môžete ísť pre neho. Nekazte si to malo dobra co je medzi vami.

kiki68
7. júl 2015

podla mna ho po tyzdni donesie,lebo maly bude pilit usi kde je mama. Chlapi si niekedy predstavuju vselico,ale skonci to pri ich predstave. My zeny sme pragmatickejsie a vieme,co je to behat za deckom.

mata128
7. júl 2015

Dievcata,ja tu zasnem pri niektorych odpovediach....nedaj a.podobne...preco????sama pise,ze otec zaujem ma a podobne...vyzivne nepoviete ani jedna"posli len polovicu"...ale dat dieta,tp uz nie.Podaktore mi tu pripadaju,ze mali chlapa len ako "darcu biologickeho materialu"

moni244
7. júl 2015

@kiki68 lebo chlapi su blbi a neschopni postarat sa, co? Mamy su vo vsetkom najlepsie, nie?

prasiatko30
7. júl 2015

@kiki68 chlap ktory je ochotny sa o dieta postarat a este si ho aj pyta a pred tym s tym nemal problem bude schopny sa o 4r dieta postarat do pohody - ze pri tom nebude mat mozno este aj navarene, prach poutierany, ozehlene a riad poumyvany a ze dieta mozno nevyjde na ulicu v tak zladenom outfite akoby si to mamicka predstavovala to urcite ale dieta urcite nezahynie od hladu a smadu a mozno si to este aj uzije a na mamu si ani nespomenie a to mozno uz nam mamam az tak moc nelichoti😀😀😀😀

luciferkax
7. júl 2015

Cooo?? preco nie? ak by ste mali urcene sudom tak by ho mal polovicu prazdnin.. normalne mu ho daj..bud rada ze ma zaujem a stara sa""ved su to iba dva tuzdne..urcite.na to nie je maly a.zvladne to v pohode

luciferkax
7. júl 2015

@prasiatko30 mozno sa.boji aby naahle nebol lepsi rodic ako ona sama.. podla mna su chlapi super pestunky
@prasiatko30

ruthike
7. júl 2015

@ruthmaria tvojmu komentaru nerozumiem, male dieta a dieta celkovo dokonca castokrat i dospely jedinec nie je pripraveny na rozvod rodicov. Tuto konkretnu rodinu predpokladam nepoznas, ale len pre informaciu ludia sa nerozvadzaju len tak z rozmaru, teda urcite nie matky 2,5 rocnych deti. Ak si si potrebovala len rypnut, tak si daj radsej nieco sladke, ulavi sa ti rychlejsie

ruthike
7. júl 2015

@tova ked chlap podvadza je to ubohe a zbabele,ked sa mu nedobre zije s partnerkou, nech oddide ako chlap, ale serialove podvadzanie... To naozaj sa neda na mk bez osocovania??? Ty ju poznas?? Alebo len usilovne dedukuje? Sama vies, ze nik si nevypocuje taky nevrazivy argument, tak preco to pises? Akoby si sa citila ty ak by ti niekto argumentoval takymi iracionalnymi a jedovatymi argumentami? To je ako : ak si tvoje dieta zle vyberie partnera, tak si ho nedobre vychovala??Kokso, ta ludska zloba. ak jej chces dat radu ako sa na to pozriet z druhej strany to sa da i inak...

petra7777
7. júl 2015

@aninenka Tak teraz ide o to, aby niečo na teba malému nevravel?.....Alebo o to, že či môže byť bez maminy dva týždne? Trošku som sa v tom stratila...

hameeda
7. júl 2015

@aninenka : nečítala som odpovede, ale myslím že ma na to právo, pretože ak sa stará, a platí tak súd by mu pravdepodobne dal aj mesiac z prázdnin, takže 2 týždne sú v pohode, má na to plné právo

moni244
7. júl 2015

@ruthike ja si skor myslim, ze to myslela tak, ze to je pohlad z jednej strany a vacsine zien staci, ked pocuje, ze chlap podvadzal, tak kazda druha ho odsudi, zavrhne ako otca a pritom clovek nevie aj pohlad druhej strany.

ruthike
7. júl 2015

@moni244 nemam s takym nazorom vobec problem, napisala si to velmi korektne a myslim, ze je dobre na tu druhu stranu prihliadat, clovek tazko zachovava objektivitu, ked sa v nom miesaju emocie. Tiez si myslim, ze ta prvotna idea Tovi bola taka... Len ta forma ma sokovala.

moni244
7. júl 2015

@ruthike zla formulacia, na nete dost casta