Používame cookies. Viac informácií tu. OK
marseillefan
25. mar 2019

Ja si myslím, že tieto veci si musí vyriešiť tvoj manžel. Ak sa do toho budeš príliš montovať, v princípe nebudeš o nič lepšia ako tá ex...

basska_b
25. mar 2019

@wagnerovka Napiš to do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/6884/ . Tuto ťa začnú všelijaké osoby hneď urážať. Hlavne také, ktoré sú samy "ex". Akože také správanie, aké popisujes, je často typické pre tieto ženy, filtruju si svoju zlost cez dieťa. Musíš sa s tým vyrovnať a nech ťa tvoj manžel drží od toho ďaleko. Inak hlavne počas tehotenstva a po ňom to bude na tvoju psychiku zbytočná záťaž

janinah
25. mar 2019

Napísala by som všetky výdavky rodiny,čiwerne na bielom ti ukáže kolko ide na tamto dieťa....všetky jeho deti majú mať rovnakú živ. úroven...myslím,že ak by ste na to nemali /na takú dovolenku a značkové hračky/ tak by ich dieťa nedostalo....a tiež ako píšu. je to vec tvojho manžela,vedela si,že tam to dieťa je...a nie,nie som ex.

mala_hobitka
25. mar 2019

@wagnerovka Toto musí vo finále riešiť tvoj muž. Je fajn, ak sa spolu o situácii rozprávate, preberete možnosti, podporíte sa atď. Ale priamo s ex nech si to rieši muž. Ak ona vracia veci, nech to dieťa nosí keď je s vami, hračky ktoré si samo vybralo môže mať tiež u vás (aspoň sa na ne bude tešiť) a popravde kam idete (aj dieťaťom) na dovolenku je vaša vec pokiaľ je to v dobe, keď má tvoj muž dieťa pridelené na prázdniny.

lienkazblnka
25. mar 2019

@wagnerovka ahoj, viem ze jednoducho sa druhemu radi ale 🙂 nam uz ex zere nervy asi 10 rokov, vzdy sme sa snazili vo vsetkom vyhoviet, vzdy sme skakali ako chcela len aby tym dieta netrpelo, vzdy sme sa prisposobovali lebo jej to raz nevyhovovalo, raz nemohla, ci sme mohli my tak to nikoho nezaujimalo, potom nam naposlednu chvilu rusila dni s malym (nebol chory) potom zase naposlednu chvilu nam ho doviezla teda vzdy ked sme mali niekam ist a vedela o tom....
Dni ked sme mali maleho ( ma 12 ale stale nam to nejak ostalo ze maly 😃 ) tak nam planovala program stylom ze sme dostali cas kedy a kde mame byt, raz nejaky kruzok, raz kamos, raz oslava...Co by sme chapali a neriesili kebyze nam povie aspon 3dni dopredu, ze nech si nic neplanujeme.
Taktiez sme si chceli urobit nejaky pekny program ci ist niekam na vik, no nedalo sa tym padom.
Tiez stale riesenie penazi, oblecenia ze kolko stalo, hracky atd... vyzivne ma tiez velmi pekne a to este polovicka plati este naviac rocne pupocnikovu krv, poistku, vsetky kruzky napolovicu. casto poslala blocek za bundu a topanky za 130€ ze chce polovicu. Kupovala len vsetko “znackove” (my ale taktiez kupujeme vsetko dvojito, musi mat predsa vsetky veci aj u nas ale teda na znacky a drahe veci si nepotrpime...) jedneho dna poslala sms ze nemame kupovat take pic....ny, ze za 5 korun u cinana (maly chcel nejake malicke auticka co aj u nas zbiera) ze ona mu kupuje darceky na urovni ako tablet, mobil alebo nejaka spolocenska hra...vtedy som asi aj odpadla, len neviem ci od udivu ci od hrozy🙈
Raz sme ho podla nej mali vela, potom zase malo, proste ked sa zena rozhodne znicit svojho byvaleho a chce mu ublizovat tak sa jej to dari, hlavne ak teda otec ma zaujem o dieta.
Raz sme si povedali a dost, uz sa to nedalo znasat, my sme sa potom kvoli tomu hadali a zrali a nicili vztah.
Priatel jej povedal ze proste nemoze toto robit, ze mu kupi on co chce a za kolko chce, kupi mu oblecenie ake sa jemu paci (alebo malemu) hracky taktiez, ze hracka nie je o tom kolko stoji, ale aby to dieta potesila, ze program si robime sami a ze ak ona nieco nahodou dohodne, chce to min.3 dni vediet dopredu. Mesiac dopredu dni kedy ho ma mat(sudne to zial nemaju)
a s tym ze sa nebude starat kam ideme (vzdy sa jej oznami ak ideme prec aj na vikend aby vedela) a kam nepojdeme a za kolko € tam pojdeme.
Chvilu bola ofucana, dieta priatelovi nechcela dat. Drzalo ju to dva mesiace (priatel teda tiez riadne trpel, uz chcel ist na sud) a potom si asi uvedomila par veci a zrazu vsetko islo. Ajked este sem tam vystrci rohy, ale uz sa to da zniest. Drzim palce, hlavne nestresovat a nenervovat sa, lebo evidentne to aj ona chce 😉

11mirka22
25. mar 2019

@wagnerovka topánky, oblečenie a školské potreby má zabezpečiť ona z výživného, sú to základné potreby pre dieťa, nakupovala by som nič. hračky, dovolenky sú vaša súkromná záležitosť, do toho ju nič nie je. Či venuje viac času dieťaťu nad rámec stanovených dní je manželova vec, nech ťa do toho netaha.

tatalin
28. mar 2019

ja som aj ex aj mám partnera s ex. všetko je o ľuďoch. ja som podľa bývalého a jej súčasnej stelesnené zlo (pretože ona žiarli) a s bývalou mojeho partnera sa navštevujeme a vychádzame... na jednej strane sú neustále boje a naťahovačky( o všetko! o peniaze, o výchovu, o to s kým sa malý bude stretať ...) na druhej strane je hlavné u oboch dieťa, raz sa prisposobí jeden potom druhý. nie že by bývalá môjho partnera niekedy nemala iný názor...ale každý pozná svoje miesto a nikto nemusí nikomu rozkazovať... a ak to nie je také harmoncké, treba jasne stanoviť pravidlá. aj deťom to bude jasnejšie. nemože bývalá organizovať čas bývalému...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli