Farár mi zakázal ísť na spoveď, lebo hriešne žijem

anas123
2. jan 2015

pisem vam akmi mozte poradit,som katolicka,nezijem s manzelom v jednom dome,ked sme byvali tak mi nadaval dost zle,a pocuval svokru na kazde slovo,a so mnou sa v domacnosti ani nerozpraval,malu by brali z ruky a ked som im nieco na to povedala,tak ma nazvali cigankou,teraz ked som chcela ist na spoved,ale nas pan farar mi zakazal pretoze zijem hriesne,pritom ten isty kolobeh len idem do prace a potom sa staram o malu,priatela nemam.Ak mozte poradte mi na koho sa obratit

mamulienka30
2. jan 2015

@anas123 veriaci nie sme, ale silno pochybujem, ze farar, ktory ti povie, ze zijes v hriechu pokial zijes sama, spoved ti nevezme a taketo hlasky dava, by zasluzil poriadne podkurit 😠 Chapem, ze je takato dusevna podpora pre niektorych ludi dolezita a uplne nefer taketo nieco odopriet!

No ale na koho sa obratit - z prace domov, starat sa o dieta, spat, rano vstat, odviezt dieta do skolky a potom do prace, ano takto zijes a utapas sa? V prvej rade sa rozved a dories alimenty a opatrovanie dietata, dost pochybujem, ze si sa tymto smerom este velmi pohla. A najdi si kamaratky!!!!! Chod von, chod na komzetiku, daj si urobit vlasy, po praci supni malu k babke a chod sa nadychat volneho vzduchu. Nie si stara ani skareda, ani nepouzitelna, zacni zasa zit. To, ze si katolicka - tym predsa zivot nekonci. Vybrala si si magora - nie si prva ani posledna, takych bolo. Treba to doriesit a zacat nanovo. Je este vela inych dobrych muzov na svete, ktori by za taku zenu ako si ty dali vsetko.

anas123
autor
2. jan 2015

zase sa takto neutapam ako pises,zijem pre malu sama aj ked je to niekedy tazke hlavne ked vidim ako si manzelia pomahaju ,chodim aj do spolocnosti aj ku kamaratkam,keby som mala byt doma zatvorena tak neviem aka by som bola,ale mi ide o to ze ma nas farar takto odsudil,za to ze som odisla od chlapa ktory ma psychycky tyral a on ked to robil tak na spoved chodil a nebol ani hriesny,kde sa mozem obratit na biskupsky urad?

jasminka7
2. jan 2015

@anas123 mozes ist za inym knazom, vo vedlajsom meste/dedine. A opisat mu situaciu a kludne mu aj povedat, ze "Tvoj" farar Ti odmietol dat rozhresenie.

nelina1
2. jan 2015

@anas123 Čo presne ti farár povedal?

yarnie
2. jan 2015

Nájdi kňaza, ktorý ťa pochopí, ak cítiš potrebu sa vyspovedať.. Aj takí sú... Urobila si dobre, násilie na duši treba prekaziť, uchrániť pred tým jedom seba aj deti... Ja to za hriech nepovažujem.

anas123
autor
2. jan 2015

@nelina1 ja som pri nom aninebola on ma nevidel,ja som mu pred svitkami telefonovala,popisala moju situaciu a on mi povedal ze nemozem pretoze som hriesnica a zijem hriesne,a ak pojdem ku inemu tak konam svetokradez a spoved bude neplatna

17alexis
2. jan 2015

@anas123 máš nárok na spoveď aj rozhrešenie, lebo nie si rozvedená ale povedzme "odlúčená". Predpokladám, že váš kňaz už má za sebou nejaký ten rôčik - odporúčam nájsť mladšieho, pri spovedi sa s ním normálne porozprávať, informovať sa ohľadom katolíckeho rozvodu - tým pádom by si sa mohla spovedať s rozhrešením a dokonca aj znova vydať v kostole a v bielom. BTW, na spoveď máš vždy nárok, akurát nekatolícky rozvedení ľudia nedostávajú rozhrešenie a tým pádom logicky nemôžu ísť na prijímanie.

nelina1
2. jan 2015

@anas123 Ale veď odluku katolícka cirkev umožňuje. Nechápem toho kňaza celkom. Sťažovať sa môžeš na biskupskom úrade. Nebola by možnosť vzťahy s manželom vyriešiť sami dvaja? Bývať u svokrovcov nikdy dobrú vodu nerobí.

anas123
autor
2. jan 2015

@jasminka7 uz som to opisala,ja som sa s nim rozpravala len po telefone,ci mozem on mi na to ,ze nie lebo zijem hriesne,moj nazor poslal ma rovno do pekla,ked som zila pri muzovi,ktory mi dennodenne nadaval do debilov a psychopatov vtedy som zila dobre len som trpela...ale uz nech mi aj farar povie co chce ja sa k muzovi vratit nemienim

jasminka7
2. jan 2015

@anas123 a co konkretne podla toho farara je hriesne na Tvojom konani?

anas123
autor
2. jan 2015

@nelina1 myslim ,ze v tom pripade nie ja som pri nom hned po svadbe nemala uctu len psychicke tyranie ,on pocuval mamu a zil len pre nu ,ked som svokre nadhodila aby sa do nas nemiesala ,tak sa mi vyhrazal ,ze ma zadusi

nelina1
2. jan 2015

@anas123 Dobre si urobila, že si odtiaľ odišla. Ako sa k tomu stavia manžel teraz?

anas123
autor
2. jan 2015

@jasminka7 povedal,ze on nas do sobasa nehnal a ked som sa vydala mame byt spolu az do smrti,ked nie sme spolu zijem hriesne

anas123
autor
2. jan 2015

@nelina1 myslim ze mu to je jedno,ked si pride po malu ,tak ju len zoberie a so mnou sa ani nebavi

jasminka7
2. jan 2015

@anas123 nuz pokial viem, odluka nie je hriech. Ak jedine, co Ti vycita je, ze nezijete spolu, naozaj odporucam vyhladat ineho knaza.

janinah
2. jan 2015

@anas123 áno,máte byť spolu do smrti,len pán manžel asi zabudol,že sľuboval lásku,vernosť,úctu /neviem čo všetko presne,ale určite nie nadávky a ponižovanie......nič hriešne nerobíš,snažíš sa žiť najlepšie ako vieš,určite choď za iným kňazom,môžeš aj za greckokatol.,oni sú ženatí a veľa vecí z manželstva vedia lepšie pochopiť aj poradiť...a skús sa ty sama porozprávať s Bohom,nech ti dá silu konať správne 😉

anas123
autor
2. jan 2015

@jasminka7 este pojdem k nemu osobne ,ak nepomoze asi poviem aj jemu nech to riesi cez biskupsky urad,ale k manzelovi v ziadnom pripade,ked som sa spametala z toho,ze som sama zase prislototo

nelina1
2. jan 2015

@anas123 Tak asi je odutý, že si si dovolila odísť. Kde je hlavný problém vášho vzťahu?

marionmarion
2. jan 2015

@anas123 pan farar sa skaredo myli, vobec never tomu, co ti hovori...nie si hriesna, iba si chranis zivot a tvoj boh ta za to urcite nesudi, prave naopak. Myslim, ze si uz trpela dost a mas pravo byt stastna...

anas123
autor
2. jan 2015

ked sme byvali u svokry manzel drzal s nou,ona na mna nieco narozpravala,manzel mi potom len nadaval do debilov psychopatov,zacali mi bravat malu ,pretoze ja so bola nenormalna a ani som nevedela co svokre hovorim,potom uz prisli vyhrazky ze ma zadusi,ze svokra je pri mne chudera,aj ked som s a jej vyhybala radsej som sa s nou nestretla,potom zase ,ze ked som tam ja ona nemoze ani z izby vyjst a stale dokola manzel s maminkou,pri mne sa len najedol a potom som uz bola nenormalna,aj ku psych.som chodila posudila ze som uplne v poriadku

anas123
autor
2. jan 2015

@marionmarion diky,vidim aj na malej ze je ina aj ked stale cestuju raz k nemu potom domov ku mne,ale je stastnejsia predtym casto plakala

anas123
autor
2. jan 2015

@nelina1napisala som vyssie

nelina1
2. jan 2015

@anas123 Ja by som sa na toho farára sťažovala. Ďakujem pekne, keď takto človeka, ktorý od neho čaká pomoc dorazí. Ja by som sa nedala. Aj farár je len človek.

marionmarion
2. jan 2015

@anas123 urobila si spravnu vec. Knaz ta nema pravo sudit, sudit ta moze iba boh a ten urcite nechce aby trpelo dieta...urobila si co si musela. Skus sa porozpravat s inym knazom, mladym, ludskym a hladaj podporu aj inde, u kamaratiek, rodiny, kde sa da...nemusis sa citi vinna, ani pochybovat. Urobila by to kazda. Drzim ti palce!

anas123
autor
2. jan 2015

@nelina1 pojdem este osobne za nim,a ked nepomoze pojdem vyssie

nelina1
2. jan 2015

@anas123 Ja by som za takýchto okolností urobila to isté čo ty. Držím palce. 🙂

anas123
autor
2. jan 2015

@marionmarion da sa povedat ako som od chlapa odisla som uz aj ja stastnejsia,no zase toto pritom som neni este ani rozvedena

marionmarion
2. jan 2015

@anas123 oslobodila si sa od obrovskeho tlaku...je super, ze si stastnejsia...ako to tvoj muz vnima? Co bude s malou? Pytam sa len preto, aby vam nerobil aj takto na dialku problemy 😒

tova
3. jan 2015

@anas123 farari su vacsi hriesnici ako my. Ja som na spovedi nebola uz 15r? a na prijmanie chodim. zijem v usa a tu katolici v kostole chodia na oplatky jeden za druhym, nikto neostava sediet v lavici. spovede su tak 1 hod. kazdu sobotu a este je vycapene ze nespovedaju dlhsie, a pred sviatkamy ziane extra oznamy a rady na spoved.. ked som sa isla vydavat tak sa pytam 2 dni pred svatbou farara kedy spoved, on len na mna s muzom pozreli ved ze si olutuj hriechy doma a ked moc chcem tak ma vyspoveda. Verime v toho isteho Boha, takze hlavu si nelam a chod na oplatky.

bonaqa2013
3. jan 2015

@tova mám pocit že na Sk je to nejak inak. Nie som katolíčka, ale katolík je moj otec aj partner. A oni hovoria o niečom inom. Zvláštne, však všade by to malo byť rovnaké.