Hádka na Silvestra

3. jan 2024

Ahojte zeny. Ja stale nechapem ako to mohol urobit. Mame male dieta, lahli sme si spat na Silvestra a ja som bola este aj chora, proste zima mi bola. Rada som.bola.ze lezim konecne. Maly zaspal a ja tiez. Budi ma na Silvestra o 23tej ze on ide k bratrancovi oslavovat. Ja ze co, ze na Silvestra mas byt s rodinou. Nasrata ze ma zobudil a este aj ze vymysla a ze ho to aj napadlo. Ako fajn. Tak sa odul a otocil na druhu stranu, ze ci je pod papucou a ze budem ja niekam chciet ist. Tak hadka, az som vybuchla a poslala ho k bratrancovi. On na koni, ze super, ved si ma aj sama poslala, tak pekne isiel oslavovat. My bez pripitku, bez nicoho. Nezaujem ci aj drobec v pohode dal ten cely rachot...Rano dalsia hadka a odvtedy cele zle. Ako ja normalne nechapem, co ho to napadlo. A on ze ide tam kde oslavuju. Ze ja ani nepozeram telku, ze som spala. Ako ja mam take nervy, ze doteraz som vytocena. Ako co cakal ze dieta zobudim 1,5 rocne na ohnostroj a pojdeme von zurovat? Neskutocne mu to idem dat cele pocitit a vyzrat. Co by ste robili vy? Ako boli by ste s tym v pohode? Som divna? Ja normalne odvtedy som v riti, ze za co nas ma, ked ani ten pripitok spolocny, ze proste s rodinou mal byt...ked aj v posteli.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
3. jan 2024

Za mna si reagovala prehnane. Ved si spala. Preco nemohol ist? 🤷

anjelicek26
3. jan 2024

Nechapem, co sa jedujes, prepac... bola si chora a navyse unavena, mas male dieta, vyhovuje ti to lepsie takto, nechapem, co ma sediet aj chlap, co ma chut ist oslavovat doma pri tebe... isiel k rodine nie nejake baby nahanat do baru...taketo s principu "mne je zle, nech chlap solidarne trpi so mnou" som nikdy nechapala a myslim, ze to vztahu nikdy neprospelo, ale skor uskodilo... zabavil sa, pondelok keby sa na neho rano usmejes verim, ze by dieta zobral a spravil ti ranajky a bol rad, ze vies spravit kompromisy, pripitok by mi bol niekde, ked si sa citila choro...

magic08
3. jan 2024

silvester je jeden den, JEDEN DEN v roku, ak toto u neho nie je pravidlo, tak ano, reagovala si prehnane a za to dusno, co mate doma, mozes ty

lneviemmeno
3. jan 2024

nepoviem, keby si hore a citis sa dobre, ze ostane doma s tebou a oslavite spolu a urobite si nejaky program aj doma, ale ked si chora a spala si? preco by mal ostat pri tebe a nicit si silvester? keby som chora a spim tak svojho mile rada poslem oslavovat inde aby nebol doma zbytocne aj on a nepremarnil ten den. potom sa niektore zeny cuduju, ze chlapi podvadzaju ked sa spravaju k nim ako ty.

autor
3. jan 2024

@jj298 praveze nedohodli. Dohodli sme sa ze budeme doma. Zrazu ma budil, ze vstavaj idem prec. Ja v polospanku co sa deje. Ci sa daco stalo. Uplne ma vytrhol zo spanku so sprostostou. U nas doma mame zauzivane, ze na Stedry den a na Silvestra je rodina spolu, proste zvyk. Takze som to nepochopila, ze s tym aj vobec prisiel.

emiinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
3. jan 2024

Tak sa chcel ist chudak trocha zabavit a nekukat do stropu. No chudak chlap.

thoughtfulweirdo
3. jan 2024

Ja som manžela sama posielala niekam za ľuďmi osláviť, keďže ja a deti sme choré 🤷🏻‍♂️ takže ti žiaľ tiež nerozumiem.
Ale teda, ja sa aktívne učím, že keď sa mi niečo nepáči, namiesto prskania to slušne poviem, vysvetlím, prečo s tým mám problém a navrhnem niečo, čo sa z mojej strany zdá byť kompromis pre obe strany. Nabudúce to tak skús a nemusí byť veľká hádka 🙂

autor
3. jan 2024

@veronikaszabova ved spal aj on, normalne sme si lahli spat, obaja. Zrazu ma budil ze on ide prec.

h2
3. jan 2024

Ak by som chcela Silvestra prespať, tak predsa nebudem brániť chlapovi, aby išiel žúrovať, keď chce. To má zostať spať pri mne doma? Na Silvestra? Keby ste dali malého spať a oslavovali spolu, tak pochopím. Ale ty si spala. 🤷‍♀️

veronikaszabova
3. jan 2024

No tak si to rozmyslel. Robis s komara somara.

autor
3. jan 2024

@emiinka a este s malym dietatom, ktore neviem ako bude reagovat na Silvestra, ze? Toto som aj ja. Ako fakt, mne nebolo dobre. Este on mi pridal svojim konanim, a maly chvilu aj veru plakal za ohnostroj.

autor
3. jan 2024

@h2 to nie. Ak by som vedela ze chce ist a dopredu to povie, som s tym ok. Normalne sme si lahli spat spolocne a zrazu ma budi ze ide prec. Ako ja som najprv myslela ze sa daco stalo. Ze musi surne odist napr.k rodicom...a nie toto. Keby ozaj viem o tom dopredu, nemam s rym problem. A nieze lahneme si, spime, zrazu ma budi, ze on ide na oslavu, ako ja som myslela ze mi odpali dekel.

gabika0825
3. jan 2024

Ako na jednej strane tá rozumiem, mohol si aspoň o pól noci s tebou pripit alebo popriať šťastný Nový rok a potom mal ísť žúrovať. Ale zas rozumiem aj jeho že asi nemal náladu ist spať, to že si ty bola chorá tak on za to nemôže. Ja by som práveže bola rada že mám klud doma že mi dieťa spi a ja sa môžem vyliečiť a pospať si bez počúvania chrapania svojho muža 😀 ale tak každý to mame inak

oblecenie99
3. jan 2024

Ženy, ja som si tiež povedala, že zareagovala prehnane, ALE tak si to otočte prosím: je Silvester, dohodli ste sa, že budete doma. On je chorý, ľahol si, máte jeden a pol ročné dieťa. Viete si predstaviť, že za tejto situácie si to zrazu rozmyslite, zobudíte chorého muža, že nasrať na takú o ničom zábavu, ja idem k sesterke oslavovať, čau. Žiadna pricetna žena by to neurobila, ani by ju to nenapadlo. Tak prečo ich stále čičíkat a tolerovať tieto veci? Mať rodinu je aj o Tom, že tak jedného Silvestra vynecháme a nebude sa žúrovať a pripíjat sa, lebo decko je malé a jeden z nás je chorý. Predpokladám, že zábavných Silvestrov mal už dosť, aj ich bude mať.. Chlapi sa nemôžu niekedy obetovať? Presne niečo podobné sa stalo kamoške minulý rok, presne tak sa vybral chlap pripiť si s bratrancom, ja nechápem, jak pubertiaci. Ibaže sa vrátil až ráno, vo fasa stave. Tak možno aj preto taká reakcia autorky.

klip0
3. jan 2024

Záleží ako natom je dieťa. Lebo niekedy treba choré dieťa mať celú noc na rukách, plače, nevie spať, dokola meranie teploty, odsávanie soplov, podávanie liekov, nasilu tekutín atď. A inokedy dieťatko prespí.
Ak prvý prípad, tak nemal vymýšľať keď je tebe zle, mal ti pomáhať. Ak druhý, tak si ho reálne doma nepotrebovala.
Mne osobne ak by išlo o druhý prípad, tak nech ide. Ale keby sa dohodneme vopred a preberieme si to, aký nato máme obaja názor. Nie že na poslednú chvíľu zmení plány a budí ma s tým a mení dohodu. Ale môj muž by nikdy nešiel keby sa predtým pohadame že mi to vadí a keby ho v nervoch niekam pošlem že veď choď, tak nejde
A ak máte dohodu že Silvester a Vianoce spolu ako rodina, tak už vôbec nemal vymýšľať a už vôbec nie o 23 v noci.

autor
3. jan 2024

@thoughtfulweirdo ved my sme boli dohodnuti.ze ostava doma. Zrazu sa zdvihol ze odchadza a mna s tym budil, ze teda ide a ja ze kde ved sme boli dohodnuti inak. Po pravde som si chcela aj pospat konecne lebo som posledne noci vela nanaspala a cakala som ze ked sa necitim dobre, pomoze mi s malym. Vedel to.

slavka1988
3. jan 2024

Byt tebou mu poviem prepáč že som reagovala prehnane mal si sa ísť zabaviť aspoň ty keď ja som spala

emiinka
3. jan 2024

Určite veľa žien by nesúhlasilo, nestačím sa čudovať tej tolerancii ☺️
Skúste si to vyrozprávať,hnev to neporieši.

stvura
3. jan 2024

Tak ano, bolo to na poslednu chvilku, vytocilo ta to...ale no stress

kristinka92
3. jan 2024

tak dúfam že keď už sa išiel baviť a mal nato energiu, tak aj rano vstal k dietatu a obriadil ho, keďže partnerka je chorá. nemám nič proti zábave, ale keď je partner chorý tak sa snažím doma viac pomôcť a postarat sa o deti aby si ten chorý mohol oddýchnuť alebo pospať. silvester ako taký neriesim. ale pomôcť veru mal rano, tak dúfam že sa našla energia aj na to….

autor
3. jan 2024

@oblecenie99 presne moj nazor. Nema 18 rokov, ale vyse 40. Silvestrov bolo aj bude. Ja by som mu toto neurobila, ze proste ho zobudim, idem oslavovat inde, ty chory sa staraj o maleho na Silvestra. Ach. Mna sa to neskutocne dotklo.

miskakyska
3. jan 2024

...si vytočená a budeš ešte viac,lebo tu sa pochopenia nedočkáš... na koníku len maximálne tolerantné žienky, ktoré polutuju len tvojho nešťastného chudačika a ty budeš za deb1la..🤷
A potom otvoríš témy..a máš len samé "tam si vrzol" s tou si vrzol" "nespal doma" "opustil má z večera do rána" a tak ďalej a tak ďalej
Držím palce nech sa spor čo najskôr urovná☘️

h2
3. jan 2024

Tak ak ste sa dohodli, tak to je naozaj divné. Ale možno sa zobudil, spať sa mu už nechcelo, videl, že ty spíš, tak mu bolo ľúto ten večer stráviť v podstate sám. Neber si to tak, možno si bola naštvaná aj preto, že ťa zobudil uprostred spánku. Nechaj to už tak, Silvester je dávno za nami, tak si tým už nekazte dni.

autor
3. jan 2024

@kristinka92 rano ano pomahal s dietatom, ale proste mne to vrta v hlave, ze predsa Silvester a dohodli sme sa, ze doma budeme a zrazu otocka. Ako normalne si so mnou lahol spat, ako keby nic. Ako nema 20 rokov, ze potrebuje zurovat, ako ja som toto nepochopila, ze doma dieta male, ja chora, unavena, nevyspata par dni.....ozaj som potrebovala uz dospat, minimalne 4 noci som nedospala. A mala som v plane ako kazdy rok, ze si pripijeme o polnoci a znovu zalahnem. Aj sme dali chladit sampanske....

h2
3. jan 2024

@klip0 Dieťa nebolo choré, chorá bola autorka.

autor
3. jan 2024

@miskakyska dakujem

simca06022011
3. jan 2024

Tiez si jeho zastanem, divna si ty, tak si chora, spis, mala si ho nechat ist a nerobit dusno. Ze rodina ma byt spolu, je smiesne.. hlavne ked spite.. take detinske. Akoze ja budem tuto spinkat a ty sa nepohnes odo mna :D tiez by som sa vadila s tebou.
Proste na cloveka to pride, je silvester a ja tu mam lezat.. lebo niekto aj tak spi. Nechapem na co je dobre takto viazat ludi k sebe na silu, ze mne je zle tak nikam nepojdes, lebo mame doma sediet spolu. ked si chora neslop sampanske a spi.. prezijes bez jedneho pripitku v zivote hadam :D

missdiva
3. jan 2024

Podla mna mate komunikacny problem.
Stacilo sa normalne predom dohodnut, bud sme chori a len to prespime alebo pojdeme aj s dietatom niekam (my sme boli v zabavnom parku a bol plny malych deti na silvestrovsky vecer, jeden vecer v roku kedy ma clovek iny spankovy rezim nikoho nezabije) alebo ja budem sama a ty chod k bratrancovi (co by mne vadilo ale niekomu nie a bolo by to podla mn OK ak by ste s tym suhlasili obaja).