icon

Hádka s manželom kvôli tomu, že som chcela chodiť súkromne k fyzioterapeutovi

24. máj 2020

Ahojt, chcela by som si vypočut nestranny nazor. minulý rok mi začali problémy s chrbticou a pomohol si jeden fyzioterapeut v súkromnej klinike.bohuzial som vyčerpala počet sedení a predtým ako budem môcť čerpať ďalšie musi prejsť cca pol roka (kvôli poisťovni).tak som sa ho spýtala či neposkytuje svoje fyzio služby aj mimo tej spoločnosti a povedal že áno u neho doma ale len po večeroch keď jeho malý syn zaspí aby to nešlo na úkor času s ním.Manzel sa ale hnevá a podľa neho je to nevhodné a nechce ma pustiť.Snazim sa mu vysvetliť že bude mať doma ženu aj dieťa, nie je to vôbec môj typ muža, dokonca si aj vykame,ide o to aby mi cca 2razy do mesiaca ukázal nové cviky na doma.podla mňa úplne zbytočne máme doma tichu domácnost. Nechápem jeho obavy a on nestojí o moje vysvetlenie.

autor
24. máj 2020

@panelacikova on tvrdí že ten byt mu vadi

avatar
panelacikova
24. máj 2020

no neviem, tak skôr má možnosť ťa večer pretiahnuť v ambulancii, kde niet nikoho ako doma, kde má rodinu... muž je nejaký divný

autor
24. máj 2020

@daganov ak si to zoberiem tak že ja idem k niekomu komu bude spať synček v byte a mám tam dovliect manžela s mojimi dvoma synmi ktorí nezostanú ani chvíľu na mieste....

avatar
yoxinka
24. máj 2020

@hettinka
Nejde to online. Ja momentálne chodím k fyzio a už som absolvovala veeeeľa cvičení s fyzioterapeutmi. Tam rozhodujú centimetre a je úplne iné, keď sa fyzio môže na človeka pozerať, dotknúť sa ho. Ja som bola presvedčená, že robím cvik správne a fyzio mi o 5cm posunula ruku a trochu potiahla panvu a ÚPLNÝ rozdiel. To nemá šancu vidieť cez webkameru alebo nijako inak ako osobne.

avatar
janinah
24. máj 2020

@panelacikova liečim sa na chrbticu roky,lieky,rehabky,teraz konečne kúpele,viem o čom to je....ale to neznamená,že budem podporovať veci,ktoré neznášam a sú neprofesionálne...
autorka,ja som pochopila,že ty si iniciátor,ale nie si prvá ani posledná a zas z čistej charity po večeroch toto nerobí....

avatar
daganov
24. máj 2020

synov bude niekto strážiť a nevyhováraj sa, že nemá kto, lebo už to pripadá podozrivé aj mne a to môj partner chodí tiež k fyzioterapeutke, samozrejme sám

autor
24. máj 2020

@yoxinka presne tak,tam ide o centimetre.

avatar
janinah
24. máj 2020

inak mne najviac pomohlo SM cvičenie

avatar
taskataska
Odpoveď bola odstránená
autor
24. máj 2020

@daganov úprimne nemá lebo svokrovcov sú 300km ďaleko a moji rodičia 150km,nikoho v meste nemáme,iba ak tak susede by som ich nasackovala a btw ja som to manželovi navrhla že nech ide ale on že nie, dokonca má manžel veľmi dobrého kamaráta doktora ktorý pracuje s týmto mojím fyzio a ešte on ho chválil že s ním má velmi dobre skúsenosti

avatar
panelacikova
24. máj 2020

@janinah to neznamená, ak to robí aj doma navyše, že je neprofesionál alebo špekulant. možno chce pomôcť. aspoň ja som bola ten prípad. dokonca nevzal ani cent...

avatar
daganov
24. máj 2020

a ako to chceš teda riešiť? Bez ohľadu na to, čo ti tu baby popíšu.

autor
24. máj 2020

@janinah áno aj mne ho odporúča, len kvôli neustálym zavratom som nemohla nič,len teraz sa ako tak vraciam do formy,ešte mám pred sebou štátne rehabky ale tam mám len magnet a ešte jednu procedúru

avatar
daganov
24. máj 2020

inak poznám fyzioterapeuta, býva kúsok od nás a pracuje len doma

autor
24. máj 2020

@daganov neviem, uvidim ako sa ráno zobudím,rozhodne mi to nestojí za hádky s manželom ale má druhej strane viem,že nové cviky by mi prospeli keďže sa mi opäť vrátilo hučanie v ušiach

avatar
daganov
24. máj 2020

čo navrhuje manžel?

autor
24. máj 2020

@daganov počkať kým k nemu začnem zase chodiť na kliniku🙂

avatar
mondolina
24. máj 2020

Ak by mi tie cviky pomáhali, a potrebovala ich, tak nie je o čom.

autor
24. máj 2020

@mondolina ono ja ich bytostne teraz nepotrebujem lebo sa už netocim ale chrbát mám stále v zlom stave a ten mi to môže opäť spustiť,preto som k nemu chcela ísť a samozrejme po uplynutí pol roka opäť na kliniku,ja som netušila že medzi sedeniami musí byť taká dlhá pauza

avatar
taskataska
Odpoveď bola odstránená
avatar
oslo1
24. máj 2020

Isla by som k fyzioterapeutovi. Ked ti sadol a si spokojna, tak by som oduteho manzela neriesila.
Ked s tym ma problem, mech to teraz hlada niekoho vhodneho.
Moj muz chodil o 8 vecer k chiropractor, lebo sa mu skor nedalo, chodil ale do ambulancie, co he uplne bezvyznamne.
Ja chodim k ucke ns klavir ku nej domov v sobotu, hram na klaviri, nemuckam sa s nou.
Podla mna je to uplne v pohode tam ist vecer, vsak to to sam navrhol. Pojdes tam 2 x do mesiaca, nie kazdy vecer. Naozaj nevidim, v com ma muz problem. Asi ho tak super v chrbte neseklo, led riesi svoje ego namiesto tvojho zdravia

avatar
pesmaxipes
24. máj 2020

Keď je to súkromná klinika, možno by si mohla chodiť tam aj na priamu platbu, bolo by to asi drahé ale však nech pán manžel zacvaká, keď žiarli. Nech si na to kľudne vezme brigádu, možno ho aj žiarlivosť prejde. A keď nie, tak presne, nech preberie komplet starostlivosť o deti, upratovanie a pranie, ty si musíš chrbticu šetriť...

avatar
eliska13
24. máj 2020

Mňa by zaujímalo, že čo spraví, keď tam pôjdeš?nebude sa s tebou rozprávať, napíše o rozvod...nedaj si do toho kecat nemám rada tieto majetnícke vydieračské tipy ešte, keď ma kamarátka lekára, ktorý sám povedal, že fyzio je dobrý odborník.Bezne chodíš niekam je zvyknutý, ze bude sám s deťmi, lebo naozaj neviem o čo mu ide

avatar
hopsadobrandejsa
24. máj 2020

Byt zdravo ziarlivy je normalne, ale prehnanu muzsku ziarlivost som nikdy nechapal. Ak ma zena zaujem podviest svojho partnera, jednoducho k tomu dojde a jedina prevencia tejto problematiky je priputat ju doma retazou.

Obavy tvojho muza nechapem pretoze ako vravim, ak by si mu chcela zahnut, prilezitost sa vzdy najde pretoze v domacom vazeni nie si. Sype si popol na hlavu.

avatar
ave17
24. máj 2020

No určite by s nebrala manžela k nemu. By som sa hanbila ako pes, ako co by som povedala, dobrý den, prisla som aj s manželom, lebo trpí paranojou??
Išla by som, nech sa manžel hodí o zem, dúfam, že ku kadernícke, alebo tak, ho už nikdy nepustis samého. Aj to je riziko ci?? 🙂

avatar
zuzanka.zuzu
24. máj 2020

@janinah neprofesonálne? no ty máš možno čas čakať pol roka, než sa dostaneš do ku špecialistovi do národného XYZ ústavu, ale niektorí sú vďační, že po večeroch doktori ordinujú... okej toto je fyzio, to je trošku iné, ale ja som happy jak dva grepy, keď doktor, ku ktorému je čakačka na pol roka berie pacientov aj večer v domácej ordinácii 🙂 a prečo píšeš o charite? tomu som nepochopila, zatiaľ menej ako 50e za sedenie som ešte neplatila, či už to bol reumatolog, srdciar, očný alebo gynekolog... proste po šichte v nemocnici/ústave ide do ambulancie (byt v ktorom nebýva s rodinou, časť rodinného domu ak majú deti dospelé atď.)

manžela nekomentujem, na sedenia počas dňa si tiež rodinu nevláčiš. on ťa nejde pretiahnuť, takže mňa by "podmienka" prísť s mužom asi aj urazila. obzvlášť ak na teba nie je odkázaný a klientov má aj tak.

avatar
meluela
24. máj 2020

Poznam pripad ked manzel nechcel pustit ku koznemu, ze co ma co cudzi chlap kukat na dekolt a nakoniec to bol melanom a uz bolo neskoro. Asi si treba stanovit hranice a ked ma s tym manzel problem nech poriesi svoju ziarlivost. Povedz mu ze tam ides, lebo je to nevyhnutne pre tvoje zdravie.

avatar
juliet86
25. máj 2020

tvoj manzel ma orejav zvlastny... ma asi nejake zvlastne presvedcenie. oreboha ved to je zdravotny pracovnik!!!!! zdravotak. skor by som mu dakovala ze sa o teba postara aj mad ramec riadneho pracovneho casu. ja som sa nachodila k fyzio. stali sme sa kamosmi. tykame si. doverujem im. a nikdy v zivote moj manzel neriesil. a ano ked mu vybuchlo potrubie v ambulancii tak som oar tyzdnov chodila k nemu domov. a co!

avatar
lindusss2016
25. máj 2020

@janinah preco sa ti nepacia bokovky odbornikov? Co je na tom zle, ze sikovny clovek chce vytazit co najviac zo svojej odbornosti?

avatar
moonlight1210
25. máj 2020

A nema tvoj muz problem s tym, ze sa ti stav zlepsil, tak ti toho fyzio neveri a mysli si, ze tym len chces zastierat vecerne stretnutia s milencom?
A kedze ti nema ako dokazat svoje podozrenie, tak iba striktne trva na tom, ze ziadny fyzio, lebo je to (u jeho rodiny) v byte?

Popravde, mna by nepresvedcil, aby som nesla. Pokojne by som ho aj konfrontovala, ci ziarli a naco.
Alebo ci ked na pohlad som uz ok, je pripraveny tahat celu rodinu, ak sa to zas zhorsi.
Zdravie je prednejsie. Ked sa vam raz niekedy manzelstvo pokazi a ty budes mat zdravotne problemy a problemy vdaka tomu s pracou (teda sa samostatne uzivit), tak si uvedomis, ze si manzelstvu obetovala privysoku cenu.
Tu cenu si uvedomis aj vtedy, ked vdaka zdraviu ostanes dlhsie pn, ci prides o pracu a budes nezamestnana. A tvojmu muzovi to zacne vadit, ze peniaze taha sam.
Zdravie mas len jedno a surovo povedane, chlapov je par miliard na svete, takze nahrada sa da vzdy najst, ak by bol tak hlupy a pre toto robil rozbroje. No zdravie ti nevratia ziadne obety voci nikomu.