Hádky v manželstve

mataklinec
28. jan 2013

Som vydatá takmer 16 rokov... Máme spolu 4 deti. S manželom sme sa často hádali za každu maličkost a obačas to vyvrcholilo aj do fyzického násilia. Nie som ani ja dokonalá mám chyby ale nikdy som nebola mužovi neverná. Preto som minulý rok od neho odišla a mamka mi vybavila byt do prenájmu... Manžel mi nedal pokoj do vtedy, kým som mu neodpustila a nevrátila sa k nemu spat. Velmi som to neskôr olutovala a ked sa u nás začalo peklo znovu a manžel ma nazýval penisom, kurvou... atd aj pred jeho rodinou a občas som schytala aj nejaku facku odišla som po druhý krát. Mamka mi zas pomohla, našla mi podnájom. Bývam uz v nom 6 mesiacov. 2 mesiace som úspešne odolávala môjmu manželovi avšak zas som mu odpustila ale nevrátila som sa do nášho spoločného domu. Môj manžel žije s nami už 4 mesiac v podnájme a naše hádky znovu ožívaju... je hronicky žiarlivec... ničomu neverí, stale ma z niečoho obvinuje, dokonca tvrdi že som od neho odišla bez príčiny. Chce aby sme vrátili do násho domu, ale ja mám strach, uz mi moja mamka viac nepomôže ak sa vrátim a zas by mi ubližoval. Môj muž nás miluje ale je chorý... je paranoik... Bojim sa návratu a to je dôvodom na hádky u nás denne. čo by ste robili vy???

irriss
30. jan 2013

@mataklinec
Mati..toto ale neni spravny slovnik tak malickeho ditete..
prijde mi, ze se na to divas pozitivne..ze jsi pysna na malou,ze ti toto vsechno povida..ale ja si myslim,ze je to spis Smutne...je to opravdu Prohra.. 😔
to znamena,ze ani ta nejmensi dusicka neni Maminkou ochranena od rodinneho pekla..
mela bys ji ochranit..nemela by videt nic podobneho, natoz o tom mluvit.... 😔
p.s. Psychiatr je ta spravna volba,uvidis 😉 a zhodnotis svou situaci spravne prave s jeho pomoci..protoze mi prijde,ze nejsi schopna ji videt spravne..
nikdo Ti tu nechce ublizovat,preci jen jsi "NASE" konikovska uz dlouho a mame Te radi..a na to nezapominej,ze cokoliv Ti tu bylo receno, tak proto, ze chceme, aby Ti bylo lepe.. 😉 🙂 a ze te mame radi 🙂

mataklinec
autor
30. jan 2013

@irriss dakujem velmi pekne, aj mne dobre padne ked sa môžem vyrozprávat aspon trošku si vyliat srdce...čo ma bolí, čo trápi... ja som to s maličkou myslela tak, že je poslušná, že vidí čo je zlé a uvedomuje si to, a vedome to odopiera. Sama prehlasuje, že ona taká nebude a nechce byt...A to mala len terat 3 rôčky...Modli sa sama od seba ráno...Je iná ako ostatné moje deti

zigy
1. feb 2013

@mataklinec Maťka to je síce pekné že to chápe už ako trojročná,lenže ona by toto mala poznať tak maximálne z rozprávok kde baba jaga je zlá alebo drak čo žerie princezné a nie zažívať to v reále.Detská psychika je veľmi krehká a keď nie teraz tak v dospelosti to môže mať vážne následky.

irriss
1. feb 2013

@mataklinec
Ahoj Mati.. 🙂
Jak jsi dopadla na pohovoru s psychologem?? 😉

mataklinec
autor
6. feb 2013

@irriss Ahoj, noodporučila mi v prvom rade psychiatra, pretože sa musim ja dat dokopy až potom môžem riešit problemy okolo seba... Ale bude mi pomáhat zvladat všetko a vraj mi chyba spravny pohlad na seba... vraj som úžasná a silná žena... tak dufam že to bude ok.... 😉

babulik505
26. feb 2013

@mataklinec Mata, ako sa Ti dari? Co mas nove?

didi44
26. feb 2013

..niekde som cital, vraj manzelske hadky upevnuju vztahy...., ale len tie milenecke, tak tie co sa trtulia s milencami by mali byt vlastne manzelom povdacne... 😀 ...a pomoc mamicky je urcite zo strany "hadaveho manzela".. 😀 ...nedocenitelna...

mataklinec
autor
3. mar 2013

@babulik505 ahojte, momentalne spolupracujem s psychologom aj psychiatrom, uživam antidepresiva... ale stále mám rovnaké problémy aj s manželom aj s detmi, len ich možno menej vnimam vdaka liekom... Ale zásadna zmena sa nekoná ani u nás, stale sa to strieda jeden den pokoj, druhý den hádky.... ☹

laurikagab
8. júl 2016

@mataklinec ahoj,je to uz starsia tema ale ako sa ti dari-🙂)..

pperrsseffonna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
obsadenemeno
9. júl 2016

@pperrsseffonna manipulator ako vysity..... a ty mu to zeries..... precitala si si to po sebe? Ved on ti uz uplne vymyl hlavu.... mne to pripada ze on veeeeelmi dobre vie, aky poklad v tebe ma, a citi sa menejcenny, tak ta zhadzuje, aby si pozdvihol sebavedomie. Rozmyslala si nad tym, ze mozno nie je az taky uzasny a sikovny, ako ti to predhadzuje, mozno je nedoceneny lebo na to proste nema? Mozno by si nemala pouzivat svojho muza ako zrkadlo, v ktorom sa vidis, je to len odraz, nie realna ty. Never ze vsetko, co povie je pravda. Nesnaz sa byt perfektna, zapadnut do jeho "noriem". Ked si mu bola dobra predtym a zrazu nie si, bude problem niekde inde. Moj prvy manzel ma tak zhadzoval, ked si nasiel mladu frajerku a zrazu nic nebolo dobre, na vsetkom nasiel chybu, vsetko som robila zle...... a pritom jedinou chybou bolo, ze som nebola nou....... Tak sa prestan sledovat a bud sama sebou. Bud mas chlapa s nizkym sebavedomim co nevie prijat sikovnu partnerku alebo ta porovnava s niekym. A teraz neviem, ktory pripad je horsi.

monusik73
9. júl 2016

Ja ti napisem len tolko ze ked sa k nemu opat vratis bude to stale take iste nikdy sa to nezmeni, ja by som sa k nemu nevratila urcite podala o rozvod aj deti do tvojej starostlivosti, ziarlivost je velmi zly znak vsetkeho osobne by som takeho muza nechcela a nestrpela

obsadenemeno
9. júl 2016

@mataklinec aj by ma zaujimalo, ako pokracujes? Su to uz 3 roky, ako zijes?

pumpkincake
9. júl 2016

Neviem co ti napisali ostatne , ale ja ti napisem , ze si oresne takeho debila ako je tvoj muz zasluzis. Ten komu niet rady tomu niet pomoci. Mama ti pomohla dvakrat aj tak si sprosta avratila sa k nemu. Ty potrebujes asi takeho muza. Ziadna normalna by mu nedala sancu

pumpkincake
9. júl 2016

@pperrsseffonna vies co ked si citam co si napisala tak zial ty ani nevies co to je laska od muza. Toto co opisujes rozhodne ma od lasky na svetelne roky daleko.

majaxy
9. júl 2016

@mataklinec ako sa ti darí dnes?

intrograla
9. júl 2016

Môj manžel vyrastal v takejto rodine. Takéto prostredie nie je vhodné na výchovu detí. Manžel s ťažkým srdcom spomína ako sa rodičia doma hádali a facky lietali. Nie je pre dieťa dobré, keď takéto veci vidí a cíti v prostredí kde má vládnuť kľud a istota. Keď sa budeš musiť znovu rozhodovať, zamysli sa kde sa tvoje deti momentálne cítia istejšie, šťastnejšie. A tam je riešenie 🙂

puklica13
9. júl 2016

@pperrsseffonna komu chces nahovorit ze vase manzelstvo je vo vsetkych aspektoch v poriadku? Nam..alebo sebe? Vzajomna ucta a respekt je zaklad spoluzitia...

staronova
9. júl 2016

@majaxy
@obsadenemeno tak to by som aj ja rada vedela, nakolko mi Martina určitú dobu bola velmi blízka, hoci som ju nepoznala. Skontaktovali sme sa, ked sa odsťahovala od muža a mojou snahou jej bolo pomáhať čo-to materiálne, aj morálne. Po tomto diskusnom príspevku sa Martina úplne odmlčala. Ale často na nu myslím. Snáď sa má dobre, alebo aspoň lepšie.

obsadenemeno
9. júl 2016

@staronova to dufam, ze sa ma lepsie, lebo toto bola silna kava, bolo mi jej aj luto, aj som s nou potriast chcela, ze zeno, zobud sa uz....... tak snad nasla silu a mozno sa ozve, kukla som na profil, tak ze je aktivna.... halooooooooooooo, haloooooooooooo, Mata, si tu?

pperrsseffonna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puklica13
9. júl 2016

@pperrsseffonna pozri mne nemusis nic dokazovat...sama si odpovedz ci si stastna a spokojna
Na manzelstvo ..to dobre treba dvoch...vztah treba pestovat ako kvetinku inak uschne..
Mozno tvpj muz to co robi robi s "dobrym" umyslom..ze ta vyhecuje k lepsim vykonom...
Vsetko co ti vadi, lezie na nervy, chyba treba jasne odkomunikovat..vysvetlivat a omielat dookola...necakat ze muza to trkne sameho...
Pamatam sa ako mal moj muz podobne obdobie ked mu nebolo nic dobre..suviselo to vtedy ciastocne s jeho mamou ktora bola strasna puntickarka co sa poriadku a varenia tyka...lenze ja som mala vtedy tri male deti ..tret

puklica13
9. júl 2016

@pperrsseffonna ..lenze ja som flegmatik.na tak lahko nevyprovokuje..po par poznamkach co este nie je a mohlo by byt urobene som jasne a dorazne vysvetlila ze som len clovek a nie som dokonala a ak sa mu nieco nepaci nie je digitalny, ma rucicky a moze to urobit aj sam..a na vetu ale ine to zvladaju..som mu povedala ze este raz a moze si hladat inu...potom som zasadne odchadzala ziestnosti ked s tym chcel zacat...

obsadenemeno
9. júl 2016

@pperrsseffonna preco mu nema kto povedat ze co robis je tiez dolezite? A co ty, preco mu to nepovies? Lebo mozno vies, ze ta nepovazuje za "dolezitu" natolko, aby mu na tvojej mienke zalezalo?

charity
9. júl 2016

@mataklinec Ziarlivy paranoik je desiva kombinacia a k tomu neliecitelna. Takze rada je jedina: opatrny rozchod.

pperrsseffonna
9. júl 2016

@obsadenemeno poviem. Len to je ťažko vysvetľovať.
@puklica13 dobre si to napísala 😃dakujem vám za názory,ono je ťažko poradiť,ked nepoznáte detailne niekoho vzťahy. Predchádzajúce príspevky mažem,nechcem už,aby sa tu rozbiehala ďalej táto diskusia. Ale fakt vďaka za každý nazor

monikaparson
9. júl 2016

NIE, tvoj muž vás nemiluje! A toto si musíš stále a stále opakovať. Žiadny chlap, žena, ktorý milujú toto nebudú robiť tomu koho vraj milujú. Ak si bola schopná odísť so 4 deťmi do podnájmu, tak to dokážeš znova, ale už navždy. Podaj žiadosť o rozvod a o zákaz styku, ak sa to tu dá. Psychopat to je a to som si prečítala len úvodný príspevok.

obsadenemeno
9. júl 2016

@pperrsseffonna nikto nepozna detailne vztah niekoho ineho.... lebo ludia sa spravaju inak v sukromi a inak pred druhymi. A tiez ked to ty rozpravas, je to z tvojho pohladu, tvoj mm by mozno mal uplne iny nazor. Ale uz len samotny fakt, ze si to tu napisala a do temy s nazvom "Hadky v manzelstve" vela vypoveda.
Ked je inak vsetko ok, tak ho akceptuj, aky je. Niektory chlap nepochvali, ani keby ho rezali, su take natury. Moj tato taky bol, najvacsia pochvala, aku sme kedy od neho poculi, ze "to je dobre(cize tak na trojku)". Az sme si z toho zacali robit srandu s mamou a sestrami. Problem je skor v tom, preco tu pochvalu tak strasne potrebujes pocut. Hm?

mataklinec
autor
11. júl 2016

Ahojte... Tak od vtedy sa strasne vela veci zmenilo. Nakoniec som sa opat vratila s detmi domov, ale ked ma v novembri 2014 opat manzel bez dovodne zmlatil a lezala som nehybne lezat, moj vtedy 16 rocny syn sa postavil predomna a vyfasoval aj on bitku. Zavolal v zachvate policiu a zacalo sa to riesit. Nas socialka umiestnila do krizoveho centra a moj ex bol stihany za tyranie. Avsak zistili ze je s hyzofrenik a sud mu nariadil liecbu. Rozvod nam trval 15 mesiacov ale uz som 2 mesiace stastne rozvedena... A ex je stale zavrety v psychiatrickej liecebni uz 11 mesiacov....

obsadenemeno
12. júl 2016

@mataklinec smutne ze to muselo zajst az tak daleko, aby si to riesila....stale si sa k nemu vratila....dufam ze ked ho pustia, tak ho neprivitas s otvorenou narucou