Hlúposť alebo provokácia zo strany švagrinej

17. dec 2020

Ahojte,
Chcem sa opýtať. Mužova sestra, moja švagriná a krstná mama našej dcérky žije v Anglicku. Jej záujem o dcerku je veľmi biedny, žiaden. Tento rok oslavovala dcérka 2 roky. Švagriná nám tvrdila, ze jej kúpila oblečenie, ale ešte čaká na nejaké veci a tak jej balík dorazí neskôr. Až po mesiaci dcerkinych narodenín sa ozvala, ze ma oblečenie kúpené. Kedže sa nikoho nepýtala a v podstate sa ani nezaujíma, mužovi povedala, ze kúpila veľkosť na 1,5 rocne dieťa. Muž jej povedal, že nech to ani neposiela, to bude dcérke malé. Bol hlavne okrem iného sklamaný z toho, že zabudla na jej narodeniny, pritom je krstná a mali v tom obdobi v anglicku lock down, čiže ju nič take nezamestnávalo, iba sa celé 4 týždne nudila doma. A nasa dcérka je viac vysoká na svoj vek, čiže vedela, že budú malé. Problém je, ze ona nám chce tie malé veci poslat teraz balíkom pre dcerku na Vianoce. Mám chuť jej napísať, nech ich neposiela, príde mi to schválna provokácia.

erickatt
17. dec 2020

Nech pošle,. Predas a kúpiš si podľa seba

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
17. dec 2020

Ako bud rada ze aspon nieco jej kupila. Ona sice je krstna ,nema dovod neustale riesit vasu dceru, na to ste vy rodicia... Ako vies ze zabudla na narodeniny? a realne, aj keby zabudla? no a? Mne to nepride ako schvalna provokacia, uveodm si, ze kupovanie darcekov nie je povinnost... Mozno sa pomylila vo velkosti, veci objednala uz niekedy v lete alebo kto vie preco kupila na 1,5r veci.. ak nema deti, divim sa ze sa na objednavanie vobec sama dala, bez toho ze si zistila velkost a urobila riadnu rezervu v cisle, ale to ludia co deti neriesili nikdy ani nevedia. A inak ak sa nezaujima, tak ako moze vediet ze vasa dcerenka "je viac vysoka na svoj vek"? Ja by som jej podakovala, zobrala veci, pozrela, rpedala dalej.. nieco este moze byt aj dobre. A dohodla sa s nou, ze nabuduce sa opyta... vybavene.

limetka69
17. dec 2020

ja by som balik neprebrala a nech si zaplati aj postovne spat :D uz len z toho dovodu, ze mi ide nanutit male veci aj ked sme sa vyjadrili nech ich neposiela, ......neries moja krstna ustrikovala malemu krasny farebny sal, ruzovo-fialovo-oranzovy a poslala ho az z irska, samozrejme sam syn ho daroval kamaratke, vytocila ma, ale nestala za pol slova :D

0silvia0
17. dec 2020

zachovaj chladnú hlavu, nehľadaj v tom útoky a provokácie. Kúpila nevhodné, kúpila, jej vec. Uvidíš čo poslala, ak to bude všetko malé, predáš alebo sa jej spýtaš, či to nechce späť, že je to malé. Treba jej dať najavo, že sa z jej spôsobov neposkladáš. A to ako sa zaujíma, narodeninky, nenarodeninky, to sú vaše predstavy o tom, ako má záujem o krstňa vyzerať. Ale v reále to býva tak, že bezdetní cudzie deti až tak neprežívajú, dieťa je stredobodom hlavne pre rodičov, pre ostatných je to dieťa z rodiny, tak to ber ako fakt.

nelca0510
17. dec 2020

Pozri, popredaj na bazari. Aj ked je krstna, nie je to jej povinnosť. Naštve to, ale nič s tým neurobíš.

narayan
17. dec 2020

... nech posle, potom to podavaj sem do inzeratov a predaj. V anglicku su znackove veci podstatne lacnejsie, tak kludne za plnu cenu a co zarobis, zas len min na malu. Ucel to splni a vsetci budete spokojni 😉

katus226
17. dec 2020

A co ak jej to bude dobre? Všade je iné číslovanie a ze su tam niekedy riadne rozdiely. Mozno budete mat šťastie a budú väčšie 🙂

simca06022011
17. dec 2020

@limetka69 a co s nimi ma urobit ked uz ich kupila? hodit do kosa? :D

sense
17. dec 2020

Nech pošle, predaj a za peniažky niečo kup
Ono to ze je krstná neznamená ze musí kupovať dary a pozornosť pre dieťa tiež nevynutis... Hod to za hlavu

zuzanka.zuzu
17. dec 2020

1. vôbec nemusí vedieť ako vysoké je vaše dieťa 🙈 obzvlášť ak je ešte bezdetná

2. ja by som jej teda napísala, že ho nechcem lebo je to už zbytočné a vôbec by som neriešila, že sa urazí.... ešte by som mala s inzerovaním oblečenia akurát tak starosti a ona si bude myslieť, že posiela neviem aký poklad (keby niečo hodnotné, tak ber, ale handry? plný bazar čo darujú) 🙄

nerya
17. dec 2020

Ináč súhlasím s babami, môžu jej byť kľudne dobre, môj syn nosí 12 - 24 niektoré veľkosti, niektoré ešte 12 - 18 mesiacov UK veci a má dva roky. Poskusaj, niečo možno sadne 😉

limetka69
17. dec 2020

@simca06022011 dat niekomu kto ma mensie dieta? predat? ja ju mam za provokaterku z toho co autorka napisala. vyslovene ked poviem neposielaj to a ona to aj tak posle lebo chce...no a od leta doteraz predppokladam letne veci a budu proste na prd. taka krstna, radsej ziadna, nikdy som necakala dary od nikoho, ale aby ma niekto rozculoval takymto sposobom... nemala by som zaujem proste o tie veci, od leta a narodenin to posle pod stromcek aj ked je to male, hlava mi to nebere, :D

tana85
17. dec 2020

to je naozaj krstna? to asi len preto, ze je rodina lebo krstny rodic ma mat o dieta zaujem, to su normalne ocakavania. a k tym veciam poviem, ze aj bezdetna snad chape, ze cislovanie ma opodstatnenie a ked uz ste raz napisali, ze je na svoj vek vyssia, tak naco silou mocou chce posielat. a vobec nesuhlasim, ze mas byt neviemaka vdacna ze vobec nieco kupila, skor je smutne, ze ma krstna a ani sa nezaujima 🙄 ale tak jedine potom predat, aj ked dnes je handier tolko, ze ja uz ani nepredavam, rovno darujem

pomarancu
17. dec 2020

Wow to fakt vsetky ju obhajujete? Ved ona je teta a krstna dietata, predpokladam mlada a zbehla v online nakupoch..a ked nema deti a netusi velkost,co tak sa spytat? Alebo kupit vascie..Ale ked zistila,co prislo co tak to vratit?
Nejde o to,ze ma povinnost kupit jej nieco ale to,ze kupi male,vie o tom a je jej to jedno to nie je extra ukazka vztahu k tomu obdarovanemu..

limetka69
17. dec 2020

@pomarancu nie vsetky nie, ja na to pozeram triezvo :D

minimilan
17. dec 2020

Cakat od hocikoho dary pre svoje dieta je take skromne. Moj syn ma 2r5m ale za cely jeho zivot som od nikoho nic pre neho neocakavala ani nepotrebovala. Ak toto ma byt priklad krestanstva, pokrstit dieta, aby dostavalo od krstnych rodicov dary, tak je to celkom smutne. A okrem ineho, nikoho nemozno prinutit, aby mal niekoho rad a je jedno, ci je to stary rodic/synovec/krstna mama. Nevravim, ze tvoja svagrina nema tvoju dceru rada, ale ked pises, ze zije v anglicku, tak je jasne, ze si s nou tazko vybuduje vrucny vztah takto na dialku. Veci vezmi a daj do detskeho domova, ak ich nechces. To je priklad, ktory by som svojmu dietata dala namiesto ocakavania darcekov od pribuznych.

0silvia0
17. dec 2020

@pomarancu nikto tu nikoho neobhajuje. Ano, krstná má milion možností, ale z nejakých dôvodov ich nevyužila (buď provokuje, buď sa robí blbá alebo intriguje). Takže autorke nepomôže rýpať sa v dôvodoch, prečo toto krstná robí, pretože je to zbytočné. Aj keď jej všetky dáme za pravdu, že krstná provokuje, nič tou napísanou pravdou nezmôže. Môže k tomu zaujať len nejaký postoj, ten najvhodnejší pre ňu. Čiže ignorovať trápne konanie krstnej mamy a zariadiť sa.

lucka_ke
17. dec 2020

mne svokra priniesla dojčenské perinky keď mal malý 10 mesiacov 🙂 som sa smiala, že on je strašne dlhý že mi to je nanič, ale ona že keď to už kúpila tak si to musím vziať 🙂 aj švagriná kupovala synovi zásadne o dve čísla menšie oblečenie, s vďakou som všetko vrátila a neustále opakovala, že nech radšej nič nekupujú

mpg
17. dec 2020

Keď jej muž povedal, že nech to neposiela, že to bude malé, tak čo povedala? Asi tomu rozumela.

joja101
17. dec 2020

Tak už teraz nech to teda pošle a prinajhoršom to môžeš predať aj tu ako balík úplne nových vecičiek 🙂

loginexistuje
17. dec 2020

UK velkti sú väčšie ako naše kľudne to môže byt dobre niektoré ste divné že vrátiť balík

monikamarmon
17. dec 2020

Neviem.. Nemusí to byť krsná.. Je jedno v akom vzťahu sú s dieťaťom. Ide o logiku. Keď chcem dakomu dačo kúpiť a obzvlášť pre malé dieťa tak si vopred zistím veľkosť a ani to nieje za potreby, keby o to šlo predsa vie koľko má rokov alebo aké staré je. Na väčšine vysaciek je písaná veľkosť podľa roku alebo mesiaca a keby aj nie tak predavačka v obchode poradí. Aj keby nemá deti, už snaž ľahšie to ani nemôže byť a keby aspoň trocha zapojí rozum a nenápadne ju aké je dieta staré tak kúpim predsa väčšie ako každý normálny rozumný človek. Samozrejme ak chcela robiť na priek tak potom chápem ze sa urobila blbou. A keby už, tak jej jasne manžel povedal ze jej to už bude malé. Mne by bolo trápne a veci by som bud vymenila za väčšie, ak by som mala alebo by som si ich nechala ako dar pre druhé dieťa. Nikde nieje napísané že sa musia dávať dary ale keď už tak nekúpim od buku a ešte sa to snažím na silu poslať.... Nechápem...😀 To je môj názor. 🙆

zooeynka
17. dec 2020

Najhorsie je nieco od niekoho ocakavat a potom sa jedovat ked sa dotycny nesprava/nerobi podla mojich predstav. Zakladat temu za to, ze mi niekto ide nieco darovat a ja sa dopredu jedujem ze to bude zle....ak to bude zle/male tak to vyhod alebo daruj a svagrinej napis ze bohuzial si to musela dat prec lebo nic nepasovalo. Hotovo. Fakt strasny problem.

nickpick
17. dec 2020

pozri, vela zien kym nema vlastne deti cudzie az tak neriesi, ak je v inych veciach relativne normalna naco vyvolavat konflikty, ak tie veci nechces tak ich predaj alebo daruj niekomu komu sa zidu, alebo hod do skrine a ked bude mat svagrina dieta tak jej ich s usmevom podaruj....celkovo tato funkcia krstnych rodicov mi pride v dnesnej dobe uz dost zastarana...

marryen
17. dec 2020

keby nekúpila nič, tak tiež by bola zlá..niektoré fakt neviete, čo by ste chceli..... moje deti tiež dostali veci, ktoré nevyužijem, prípadne už to mali a nikdy by ma nenapadlo to kritizovať. Veď posuniem niekomu, alebo predám. Podstata je, že chceli potešiť. Btw ja mám deti narodené v zime a na krstiny sme dostali letné body veľkosti 62 😀 Posunula som ich kamarátke a vybavené 🙂 Ozaj možno to pochopila tak, že keď jej muž vravel že nie nech neposiela ....aby si nerobila starosti a výdavky..ktovie

uglybetty1234
17. dec 2020

bud rada, ze aspon cosi kupila. Nie je to jej povinnost, ci je krsna, alebo nie je, ci je to tvoja svagrina a jej teta. Co ma ona robit s malymi vecami? tak to preber, nafot a predaj.

mogaa
17. dec 2020

buď rada že niečo kúpila....bože, netrafila veľkosť, veď aj horšie sa stáva.....čo to má vyhodiť a teraz kúpiť nové, lebo tvojej malej to nesadlo? druhý raz nekúpi nič a zasa bude za zlú.....veď predáš a malej kúpiš čo jej sadne.....

mogaa
17. dec 2020

iak neveim prečo si niektorí myslia že ak majú dieťa ostatní nežijú svoj život len čakajú kedy bude mať ich dieťa sviatok aby mu niečo kúpili.....o tom že autorka čakala že švagriná pošle cez lock down jej dieťaťu darček pomlčím......

alenka7777
17. dec 2020

ani nevies, ci jej to bude malé a uz to riesis. balik by som prevzala. keby boli male, nechala by som si pre druhe. alebo by som podarovala ako darcek pri najblizsom sviatku dietata v mojom okoli.