Ísť bývať na samotu?

zuzanajamriskova
19. feb 2020

Ahojte. Mame moznost kupit dom s prekraaasnym pozemkom. Bol to vzdy nas sen mat dvor zahradu domcek a vsetko okolo toho. Jediny problem je v tom ze je cca 2km od najblizzsej dediny. V podstate uz je to skor laz..chaluparska oblast. Trvalo tam byvaju asi 4rodiny. Mame 3 male deti 11,7a 2 roky. V okoli ziadne deti nebyvaju. Starsi chodia doskoly tu v meste kde byvam. To je cca 15km od toho domu. Vedeli by sme ich vozit rano pred a po robote. Jedine co nas ale odradza ze by tam deti nikoho nemali. Ak ked moje dve starsie mam v striedavej starostlivosti. Takze tyzden su u otca tam kde aj teraz byvame a tyzden u nas. Viem ze konecne rozhodnutie je na nas no hladam niekoho kto zije takto mimo alebo sa tiez rozhodol odstahovat mimo mesti. Klady...zapory...ci to nelutuje. Dakujem za kazdy postreh a aby som dodala urcite bude treba druhe auto a ja som velmi slaby sofer🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

anita6666
19. feb 2020

@zuzanajamriskova zila by som takto na dôchodku...resp.uz sama s partnerom s odrastenymi deťmi...s malými deťmi nie...ťa logistika okolo toho s toľkými deťmi by mňa odradila...15km je dosť...a teraz si skús predstaviť poobedne aktivity deti, krúžky, škola,lekár,povinnosti, praca...niekto by musel byť nonstop k dispozícii s autom,pretože nielen,že už bez tak si ďaleko,ale ešte aj tie 2km sú od ruky....s deťmi by som do toho nešla určite nie...a vôbec by som neriešila samotu a že by tam deti nikoho nemali,to je najmenej...prúser je tá logistika...

karolinakr
19. feb 2020

2 km od dediny by ma neodradilo ale 15km do školy urcite

petulda333
19. feb 2020

No ja neviem. Tych 15km to nie je tak vela. Mala som v skole plno spoluziakov kt dochadzali este viac km. Jeden cca 35. Ja v tom taky problem nevidim

0silvia0
19. feb 2020

@zuzanajamriskova a čo na to hovoria staršie deti?

petkaaa
19. feb 2020

Ja by som takto žiť určite neodišla. Pre mňa to má viac mínusov ako plusov. Napríklad v zime - sneh, kalamita, potrebuješ sa dostať do mesta, k lekárovi, alebo niekam, cesty neupravené. Neviem ako je to tam so signálom, prípadne s vodou, energiami. Deti keď budú takto izolované od kamarátov, to tiež asi nie je výhra, aby to tie staršie neomrzelo po chvíli a nezaťali sa, že nejdú k tebe, lebo je to na samote u lesa, ak celý život žili v meste. Okrem čerstvého vzduchu a vlastnej zeleniny zo záhrady, kde sa aj tak narobíš, lebo sa treba starať v tom až taký veľký prínos nevidím. Skôr ako chalupa, víkendový dom, ale na normálny každodenný život pre mňa určite nie.

qetka
19. feb 2020

@zuzanajamriskova chodi tam aspon autobus? ako casto? my sme tiez mimo zastavaneho uzemia, ale k nam chodi kazdu hodinku vlak, cez vikend kazde 2hodky. ale tu je viac ludi, mozno uz aj 50 domov obyvanych. su tu okrem nas dve rodiny s malymi detmi. Je to ale super byvat takto mimo, tiez mame velky pozemok, ale teda obchod aj skola je cca 7 km, cize auto je nutnost. Mame iba jedno, vacsinou ho mam ja, muz chodi casto vlakom. Poobede, ked sa mu nechce cakat na vlak, tak ho idem zobrat. Keby tu ten vlak ale nebol, tak je to problem. Ja ratam s tym, ze deti, ked budu vacsie, budu chodit vlakom do skoly...

zuzi56
19. feb 2020

My bývame na dedine, čo centra debini to mám 5 km- na obecný úrad, lekárka , do mesta 20 km, autom 30min.deti majú školu 1 km vzdialenú od domu.
Keď boli deti malé, tak super, ale deti chcú chodiť na krúžky, anglinu, a ja sa ich bojím púšťať samé tak ďaleko do mesta, mne cesta zaberá kvantum času, a tie kolóny,
Ja osobne by som najradšej žila 1 km od mesta,
A inak na dedine mame veľa susedov, ale deti nemajú žiadnych kamosov, teraz vsedci sedia na počítačoch a ani tie deti nechodia von.

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

No autobusy idu asi 3x za den. A muz aj tak dochadza za pracou takze ich skolu ma cestou aj casovo to akurat vychadza. Strednemu synovi sa to tam paci starsie tak 50na50. Byvame na sidlisku kde deti su ale aj tak nikto vonku a okrem futbaloveho treningu nikam nechodia. Ako pisete vsetci doma pri pc. Aj preto si myslim ze je fajn ze by sme tam isli. Aspon sa niecomu priucia. Vsetky siete tam su. Aj cestu vyhrnaju a snehu uz poriadne davno nebolo. Pridam link kde najdete video o domceku a posudte 😊

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

<>

Ak sa niekomu chce kuknite si to aj na mape. Je to Ivanisovo 280 podkrivan. Teraz byvame v Detve a tu chodia aj do skoly 😊

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
19. feb 2020

@zuzanajamriskova keby ste boli bez deti, určite áno. Ale..... Nerobte to tým deťom.

karolinakr
19. feb 2020

Ja som mestsky typ a vzdy sa trepem do mesta, ale v horizonte trebsrs 5 rokov by som tam bola ochotna byvať hlavne s tym psom a mačkou

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

Zatial ho mame rezerve. Cakaju ako sa vyjadrime. A zabudla som napisat do mesta sa da ist aj po dialnici takze to je cca 7min.

misha666
19. feb 2020

sadnite si s muzom a spiste si negativa na jednu stranu a pozitiva na druhu stranu... a uvidite kolko coho vam vyjde... a podla toho sa rozhodnite... jedno pre mna dost velke negativum je ze dom je stary to na nom vidno nie je ani zatepleny...neviem ako ste na tom financne ale do takeho baraku bude vkuse treba tiskat peniaze... priroda krasna... ono kebyze su deti starsie ze uz vedia sami dochadzat busom tak super...ale neviem hlavne ten 2 rocny no co ja viem...tiez vozim deti kazdy den do mesta 12km ...mam 4 a 11 rocnu ... ono ze tam nie su deti v tom problem nevidim...tiez byvame v dome a mame dookola deti ale tak moj 4rocny sa hraje vacsinou na dvore sam alebo so sestrou... sem tam k nam pridu kolegovia alebo rodina ktory za nami dochadzaju... dalsie velke negativum vidim v tom ze si slaby sofer...to ked zmenis tak super.... kebyze je to novsi dom tak ja by som do toho isla...

bibasc
19. feb 2020

@zuzanajamriskova môj mm stále o takom niečom sníva 😁 ale ja nie, pre mňa je už dosť kompromis že som šla na dedinu kde nikoho nepoznám. A pre malé deti je dedina super, pre tých pubertiakov je to už horšie, ale záleží od toho ako ich vediete. Keď sedia len na PC, mobile tak to bude pre nich asi ťažšie, lebo okolo takého domu a pozemku treba aj makať ☺️ ak nemáte problem s druhým autom a tankovanim, tak v pohode 15km sa dá

karolinakr
19. feb 2020

A este sa spytaj na kurenie.Ked tam udru mrazy a neni zateplený, pekne sa ta cifra vyšplhá

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

Domcek je momentalne komplet zrekonstruovany okrem fasady. Kurenie je nove tiez. Peniaze nie su problem keby bolo treba este nieco investovat. S tym zateplovanim ratame a aj s druhym autom.

ibrunova
19. feb 2020

Nešla by som, keď sú deti menšie, tak sa to zdá, že je to super, budú von atď. Ale decká majú väčšinu povinností aj tak v meste, to dochádzanie bude na obtiaž, môj názor.

777januska777
19. feb 2020

A vy by ste to zvládli? Keďže teraz žijete v meste, pre vás s mužom by to bola veľká zmena. Ja som išla z dediny do mesta a vidím ten rozdiel, keď má človek všetko poruke, v meste si človek zvykne na veľmi veľa veci, ktoré si ľudia, ale neuvedomujú (obchody, donáška jedla, reštaurácie, nemocnica, lekáreň atď.) Deti si skôr zvyknú na život na samote ako dospelí. A hlavne vy ste asi z paneláka a život v dome je tiež dosť rozdiel. 🙂

janage
19. feb 2020

Ja za seba ako dieta v dedine pri meste, kde chodil autobus raz,za hodinu mimo spicky a spicke pol hodinu. Kamarati na druhom konci, samych nas pustat nechceli. Nie, nesla by som. Problem s kruzkami, sa dopravit hlavne v zime, ked skoro je tma. Ja si uzivam vyhody mesta teraz. Moja dcera uplne v pohode sama kruzky, este aj mladsiu odnesie. Autobusy kazdu chvilu vsetkymi smermi. Pre starsie deti rozhodne v meste vacsi vyber a nezavislost na rodicoch s dopravou. Staci, ze ti jedno dieta ochorie, ci tie kruzky budu mat kazdy inak, moje maju aj do 18.30, to by si mimo mesta nemohli dovolit. Alebo jeden z vas by robil len sofera a dozor.

lenka2710
19. feb 2020

@zuzanajamriskova ahoj, ja som tak žila 24 rokov, od narodenia, sme dvaja a tiež sme boli od mala samy, lebo okrem nás tam sú len 2 domy, kde žije stará a ešte staršia tetka! Cez zimu pred nami vždy chodil niekto s lopatou, keď napadlo veľa snehu a traktor už nemal šancu vyjsť, lebo je to dosť kopec! Strašne nás to obmedzovalo, nemali sme moc kamarátov, lebo sa nám z toho kopca nechcelo chodiť hore dole, krúžky žiadne, bola to škola na dedine, takže nič moc!
Teraz mam dcérku a vidím na nej, že keď ideme k rodičom na viac dní, tak prvé dva dni ôk a potom už nevie co so sebou! Už je naucena byť v meste, má tu kamarátov, blízko škôlka, krúžky, lekár pomaly pred oknom, proste všetko blízko! Žiadne ťahanie nákupov, auto sme tiež ešte vtedy nemali, koľkokrát som išla od lekára v teplotách a už som myslela, že skonam v strede kopca a to som bola mladá baba! Ja by som to dcérke nespravila, ja som tak vyrastala a veľa veci mi chýbalo a teraz sa to snažím akosi vynahradzovat dcérke!
Muž to na mne tiež vidí, že sa snažím dat všetko to dcérke, čo som ja nemala 🙄

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

Obaja pochadzame z domu

janage
19. feb 2020

@lenka2710 suhlas ja si uzivam a moje deti tiez, ze hlavne tie kruzky si mozu vybrat od vymyslu sveta. Mozu si vybrat, co chcu, nie z dvoch moznosti. A pridam aj jazykovky, ci zusky, vsetko mas v dosahu. A je lahky aj presun medzi kruzkami.

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

Starsie deti mam v striedavej teda by boli tyzdrn u otca v meste a tyzden u nas. Praveze som to brala teraz ako vyhodu ze maju moznost zit aj v meste a potom zase v dome...a s ex dobre vychadzame takze sa da dohodnut na hocicom s nim v pripade ze by potrebovali ostat v meste niektore dni...ach sama neviem co robit

zuzanajamriskova
autor
19. feb 2020

@janage moji navstevuju kruzky len v ramci skoly. Oni na to nie su a ja ich do toho netlacim.

dopolbokaodrata
19. feb 2020

Ten dom už predávajú 4 roky, možno aj dlhšie tak asi to taká super kúpa nebude. Zrejme záujemcovia nekúpili, lebo tam bude nejaká zrada. Ak to vezmete a, potom zistíte že je to naprd, budete to predávať možno ďalšie 4 roky.
A či by tam niektorá išla alebo nešla je úplne jedno, bývať tak budete by. Ja som tak nikdy nebývala, ani ma to nejak neláka.

fokuska
19. feb 2020

@zuzanajamriskova Mne sa na tom zda byt najviac zvlastne, ze ho vlastni niekto zo zahranicia a od roku 2016 ho uz predava, ale pise, ze kvoli Brexitu... no neviem, akosi mi je to podozrive.
S kym to riesite osobne?

0kristina0
19. feb 2020

Pri kupe nehnutelnosti vzdy mysli na to, ze ked ho budes musiet predat ci ho predas. Veetko je krasne, priroda, ticho, klud ale ja by som toto brala ako vikendovy ci prazdninovy domcek.

kittykat22
19. feb 2020

@zuzanajamriskova prosim ta, a to mesto 15km - su tam aj stredne skoly? Ze by si vozila za par rokov najstarsie dieta do inej skoly ako tie 2 zvysne? Aby nahodou tych 15km nebolo malicke mesto, ze dieta by si potom vozila 25km niekde do tramtarie na strednu. Dom sa nemusel tak dlho predat pretoze je to blba lokalita. Dom na samote moc niekto nechce 🙂 predavala som byty a niektore fakt pekne stali aj rok - nikto ich z nejakeho dovodu nechcel, ale nic zle s nimi nebolo. Ak mas obavy, chod k susedom, slusne zaklop a povedz, ze uvazujes o kupe domu, a spytaj sa ako sa im tam zije, plusy minusy. Ludia sa radi rozpravaju, a ty aj zistis, ci to niesu nahodou šiši vlacik susedovci. Nechaj sa pozvat na kavu - a uvidis co povedia 🙂