Je hriech nechcieť dieťa?

edo64
28. apr 2016

Pripadám si ako netvor vhodný do pekla lebo nechcem dieťa. Žena je z toho vykoľajená, robí mi scény a výčitky ale ja sa na to necítim. Na tomto fóre je, argumentuje tu vašimi výrokmi často a mňa by zaujímalo či je jej odsúdenie mňa názorom všetkých žien alebo len jej výmyslom.

mateson
29. apr 2016

@rutie ale im pripadá ich život dobrý. Nepripadá im dobré v noci nespať, nemocť ísť kedy kam chcú, dávať peniaze na plienky, strachovať sa pri chorobách, pri prijímačkách, maturitách a štátniciach. .....

bluka2
29. apr 2016

@mateson Uplny suhlas, tiez mam rozne zeny v okoli a tie, ktore sa rozhodli nemat deti, nemyslim, ze to budu lutovat. Nie zrovna take, ktore myslia iba na svoje blaho, ale skor take, co sa rozhodli na 110% venovat niecomu inemu, zmysluplnemu. A kto cital najeke biografie istych zien, napr. simone de beauvoir, vie, ze ona na smrtelnej posteli rozhodnutie nemat deti nelutovala...

mircalla
29. apr 2016

@mateson no mas pravdu - su taki ludia. na druhej strane ja poznam dost zien, co deti aj chceli, venovali sa vsak napriklad kariere alebo niecomu inemu, nejako to stale odsuvali, pripadne nemali vhodneho partnera a jednoducho sa dostali az do urciteho veku po 40-ke, kedy zistili, ze skratka ich cas je fuc a tie deti mat nebudu.
A nie je ich malo, poznam ich ovela viac, ako tych, co nemaju deti, lebo skratka nechcu. Mozno tieto ich nechceli az tak velmi, ale tym, ze to odsuvali a stale boli v zivote ine priority, ich napokon nemaju. Nemyslim, ze su s tym vsetky uplne zmierene.

rutie
29. apr 2016

@bluka2 Ved presne o tom pisem. Ze podstatne je dat svojmu zivotu zmysel, zanechat stopu. Nemusi to byt len dieta, hoci pre vacsinu ludi je to ta prva, najsirsia cesta. Podstatne je aby po nas ostalo nieco viac ako selfie a statusy z dovoleniek a zurok na Facebooku. A to po Simone nepochybne ostalo.

bluka2
29. apr 2016

@rutie Ja by som chcela zanechat aj deti a aj inu (pozitivnu) stopu 😀

bluka2
29. apr 2016

@mircalla Ano, aj ja tu takych poznam kopec. Resp. mam kamosky na konci 30tky a nemaju nikoho, ale deti (lespie povedane dieta) by chceli, ale znizovat standardy na chlapa tiez nechcu (co je tiez fajn). Tazko v takej situacii...

rutie
29. apr 2016

@bluka2 😀 Jasne, to je uplne naj... Citim to podobne...

sardinka335
29. apr 2016

@bluka2 ja poznám 2-3 take...všeličo špekulovali, furt nejake zažitky, tam pobyt v zahraniči a tam hento - stale ,,sa hladali,, raz skušali to, potom hento,ale maju okolo 35 a veru.....stale sa nenašli. Čo sa chlapov tyka uz sa nevedia tak prisposobit, uz by nezniesli to a hento - nehovorim ze teraz sa maju prisposobit nejakemu ožranovi, ale proste uz nevedia robiť take kompromisy. Okolo 35ťky su muži ako mobilné telefony - bud su nedostupný alebo vybitý - pokazený.

adsumus
29. apr 2016

@sardinka335 ale netrep. o tých chlapoch myslím.

sardinka335
29. apr 2016

@adsumus tak ja neviem....ja mam 34 rokov a v mojom okolí su chlapy bud ženatý alebo zadaný s nejakým dlhodobejším vzťahom. Zvyšok su prelietavý, kurevníci, sebci čo vyhladavaju len zažitky, zabavy,kratke znamosti alebo takí podivíni ....Dobré je uz dávno rozchytané....

bluka2
29. apr 2016

@sardinka335 Musim priznat, ze napriek tomu, ze dieta mam, som sa v tych slovach aj sama nasla.... Nejaka rada na to? Ja uz teraz neznesiem to a hento a je toho naozaj dost.

adsumus
29. apr 2016

@sardinka335 božičku a to čo je akože dobre? bohate, či ake

sardinka335
29. apr 2016

@adsumus ???? o čeeem?? čo bohate či ake?

sardinka335
29. apr 2016

@bluka2 ja to tiez vidim na sebe, z roka na rok som komotnejšia, menej sa mi chce prisposobovat, skor sa ozvem atd.... 😠 to je asi podla mna tým ze rokmi, časom si vytvara človek taky svoj zivotny štýl, svoje zvyky, nazory a to sa potom uz tazko meni. Inak som premyslala ked som mala 20 a inak premyšlam ked mam 34....S mužom sme sa spoznali ako 17 ročný takze sme velmi nemali nejaky ,,zivotny štýl,, boli sme študenti a velmi ,,neriešili,, proste sme zili. Preto sme sa rokmi tak nejako spoločne obrusili, my uz dokonca ked sa niekam chystame, tak často pri odchode zistime, ze sme sa farebne zladili bez toho aby sme o tom vedeli. Napr. ja mam modre tričko a muz si uplne nevedomky tiez oblečie modre tričko.....
My to voláme ze to su ,,roky suzitia, suznenia,, ze uz pozrieš na človeka a vieš....
Asi treba robit viac kompromisy, komunikovat, niekedy vyjst v ustrety ale malo by to byt obojstranne.

alaguema
1. máj 2016

@sono2 to vážne nemáš schopnosť pochopiť, že veriaci iných náboženstiev sa neriadia bibliou?

zuzana76
1. máj 2016

@alaguema nechapem, preco sa navazas do sono, v prvom rade je zle polozena otazka, ak autor chcel objasnenie svojej otazky, tak mal specifikovat podla ktorého z nabozenstiev. Podla mna autor chcel pocut nieco ine, ale mal konkretnejsie specifikovat.

zuzana76
1. máj 2016

@alaguema okrem toho sa ku katolíckej cirkvi na Slovensku hlasi 60 percent ludi, ku gréckokatolíckej cirkvi vyse 3 percenta a k protenstatskej cirkvi vyse 9 percent, takze to je vzse 70 percent, z toho statisticky moze vyplyvat , ze sa bavime o krestanstve aj v tejto otazke, kedze vacsina obyvatelov sa ku krestanstvu hlasi.

lubkavargova1
1. máj 2016

No, takze ako sme nakoniec vyriesili??? Pojde na tu vasektomiu ci nie? 😀

sono2
1. máj 2016

@alaguema som si myslela, že máš Boha ale nechodis do kostola to je úplne normálne, ale riadis sa bibliou. Keď nie veď OK, nemá ma telepaticke schopnosti, keď nenapises konkrétne ale V otaznikoch. Ja nemám prehľad o všelijakých vierach. Sa tu doteraz pisalo len o kresťanstve, by som si rada prečítala aj ako to je V iných náboženstvách ale nikto tu nenapise konkrétne, akoby sa za to hanbil v čo verí. A nechápem, čo sa chceš pajedit dva dni dozadu reaguješ. Hej viem pochopiť.

sono2
1. máj 2016

@zuzana76 presne!

sono2
1. máj 2016

@lubkavargova1 😀😀

lubkavargova1
1. máj 2016

Ako fakt, nevidim vtom najmensi problem. Ak on uz nechce mat deti a je o tom skalopevne rozhodnuty tak sup sem-sup tam a je to. Co, ved sex si moze potom uzivat naplno tiez a bez nejakych problemov a nasledne vycitiek a strachu ze nebodaj zamiesili...jednoduche ako facka 😀

mandala77
1. máj 2016

baby, sa tu div nepohádate v mene kresťanstva. Pritom ste si vôbec nevšimli, že on vôbec nereaguje a už na začiatku táto celá diskusia bola dáka zvláštna. Prvé komenty sú dosť nejasné. Hlavne, že 5 strán tu filozofujete nad ním a nad hriechom. Mi rozum zastáva 🙂 Tak ako mi zastával pred časom nad tým, keď niekto označil tému za vymyslenú 🙂

alaguema
1. máj 2016

@sono2 sa chcem pajediť?...a to si ako na to prišla? 😀 Nechcem vôbec. Len neviem, ako by som ti vysvetlila, že sa dá veriť v boha úplne bez biblie, bez kňazov a kostolov, ale asi nevysvetlím, nevadí. No a o dva dni neskôr odpisujem, áno, mala som na víkend iný program, než debatovať na koníku 😉

alaguema
1. máj 2016

@zuzana76 ak niekto niekomu oponuje, tak to ešte neznamená, že sa naváža. To len vy ste poniektoré precitlivelé na svoju cirkev. Inak, je to pre katolíkov typické.

sono2
1. máj 2016
edo64
autor
2. máj 2016

@ckatka Ďakujem

edo64
autor
2. máj 2016

@mandala77 vymyslená nie je, len som nečakal toľko príspevkov. je zaujímavé aké rozdielne názory sú a aj fakt, že sa niekedy anonymne dá vydiskutovať viac ako osobne. ste naozaj milé, mám nad čím uvažovať

misel0806
2. máj 2016

@edo64 tak uvazuj , snad ti mk nieco dal aj nazory si si precital. No mozno zmenis nazor to je uz len na tebe🙋

zuzulikh
5. máj 2016

@zita19 mno, ja som sa tu pekne do niecoho zaplietla ... asi sa nema z prace chodit na forum a uz vobec si neukladat hesla! najhorsie je, ze asi citam sukromne veci, ktore nemam, lebo vela moznosti nie je kto to pisat mohol ....