Je normálne živiť chlapa s tým, aby nemusel chodiť do roboty?

2. apr 2022

Otázka čisto hypotetická,zatial vzťah nemam.Ak by ste boli bohatá,zdedili resp nejakym spôsobom získali veľa peňazí,pripadalo by vám normálne živiť chlapa,stym aby nemusel chodiť do roboty?Bez problémov by ste ho financovali?Zamýšľam sa nad tym preto,lebo veľa ľudí sa oháňa frázou,že financie sú vo vzťahu spoločne

83lenka83
2. apr 2022

Urcite by som nepodporovala niekoho aby si vyvaloval rit niekde na gauci ale ak by bol prospešný pre rodinu tak by som s tym problem nemala.

pribinak
2. apr 2022

Nie. Nechcela by som nejakého prizivnika, ktorá bude na mne visieť ako pijavica

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
2. apr 2022

Mať veľa peňazí užívam si spolu s rodinou a vtedy by som sedela na riti aj ja aj môj muž len škoda že toľko šťastia nemám a tie peniažky neprišli ešte

zmrzlinka2021
2. apr 2022

Neviem si predstavit ani ja sama nepracovat, nie to aj manzel. Proste zivot na gauci, pri pc... to teda nie. Pravdaze peniaze by som aj ja povazovala za nase, ved sme manzelia a to sme teda rodinou, cize ziadne vydelovanie, ze toto je moje.
Zivot bez akejkolvek prace si nechcem vsak predstavit. A mohli by sme v pohode robit aj nieco ako dobrovolnictvo, ale proste niecomu sa venovat, byt prinosom pre spolocnost.

simsalabim
2. apr 2022

Nie. Stare dobre Kto nepracuje, nech neje a Bez prace nie su kolace. Samozrejme, ine by bolo, ak by sa napr full time staral o deti.

sissy27
2. apr 2022

Keby som bola stará a škaredá a už by ma nikto nechcel, tak by som si kľudne nejakého zajka kúpila a nech plní moje želania, ale teda boli by to ťažko vydreté prachy 😂😂😂
Inak nie, nechcela by som neschopného darmožráča, ktorý by sa na mne priživoval. Nemala by som problém napr zaplatiť drahšiu dovolenku, ktorá je nad jeho pomery, ale aby si váľal gule na gauči za moje prachy, tak to ani náhodou.
Mimochodom, spoločné financie sú len v manželstve, nie vo vzťahu a aj to len tie zarobené počas trvania manželstva - nie tie, ktoré jeden z manželov zdedí alebo dostane do daru. Takže neexistuje dôvod, prečo by mal niekto druhý žiť a profitovať z dedičstva po mojej rodine 😃

jaroe
2. apr 2022

Nechcela by som chlapa, ktorý by sa nechal živiť, rozumej nechcel pracovať. Ale nevadilo by mi, keby mal resp. vďaka mojim peniazom mohol vykonávať prácu, ktorá ho baví a zároveň je slabo ohodnotená.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monuska112
2. apr 2022

asi je rozdiel, či by som nadobudla financie neskôr po vzťahu, ked bol so mnou aj v "chudobe" a ak by prišiel už do hotoveho. mala by som asi v hlave ze je zlatokop a ktovie či sa mu dá veriť....ale viem si predstaviť že by mi to nevadilo ak máš niekoho super a neskôr ešte aj zbohatneš. ale to by musel byť akcny život cestovanie sporty zazitky. chlap ktory sedi na gauči a zerie by sa mi urcite sprotivil.

andreakotesova
2. apr 2022

Poznám takého... ale toho aj s manzelkou živí svokor 😅

selest
2. apr 2022

Keby sme boli manzelia a vychovavali spolu deti tak uplne v pohode.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpg
2. apr 2022

To záleží od toho aký je to muž, poznala som také bohaté rodiny a ich dcéry, keď si našli muža, ktorý bol šikovný, vedel spolupracovať v ich firme, všeličo vybaviť, voziť deti, bol užitočný, veľa im pomohol. Ale takého, čo by nebol k ničomu užitočný, tak to by si tie ženy rozmysleli.

nikaeli
2. apr 2022

Nebola som bohatá, mala som 2 práce, aby sme mali z čoho žiť. Môj ex bol dva roky nezamestnaný, bez akéhokoľvek príjmu, spokojný, veď ja sa postarám. Nebol schopný ísť ani pre dcéru do škôlky. Po tom, ako mi na Vianoce povedal, že som povinná sa oňho starať, lebo som prisahala v kostole, som ho vrátila mamičke. Prídavky som naňho nebrala, nech sa oňho stará mama, keď si ho tak vychovala.

heidy222
2. apr 2022

Jasne Mne by to vyhovovalo aby Bol muz v domacnosti, konecne by som mohla mat moju vlastnu ambulanciu 😊 a Uz sme to Tak Mali, 3 x pol roka som tahala Len ja a on robil vsetko doma a okolo deti, za mna Raj na zemi 😂

anonymnemenoo
2. apr 2022

Nie je to normálne určite😃. Výnimka je ak žena ide do práce a chlap zostane doma s deťmi na materskej po dohode. Inak nevidím dôvod aby len sedel ne riti a nič pre rodinu nerobil.

sense
2. apr 2022

Ak by som mala toľko žeby som nebola musela ani ja pracovať a bola do konca života zabezpečená, tak by sme si užívali celá rodina...
Ale povalaca by som neživila....

babulkomale
2. apr 2022

Keby sa to stalo teraz, tak urcite by sme si uzivali spolu s manzelom, on by bez práce dlho nevydrzal, ale urcite by som mu nakupila vsetko na jeho konicky a cestovali by sme, investoval by, to ho bavi...ale keby som niekoho spoznala az ako bohata tak by som si davala pozor ako to on berie, pripadne by som vyhradila druh vzťahu aky mame, ci sa jedna len o zabavu alebo nieco viac. Ak by slo len o zabavu a bol by mladsi a sikovny 🤪, zadotovala by som ho 😃

adula12
2. apr 2022

zalezi ako by nepracoval! ci lezal cely den na gauci, nepohol ani prstom a dojdes domov a bordel. alebo nepracoval, ale staral by sa o domacnost, zahradu, deti a pod., tak to by som tolerovala 😀

lucka114
2. apr 2022

Nie je to normálne

autor
2. apr 2022

@viestta a ak by to bolo naopak a tie peniaze padli tvojim detom tiež by si od nich nechcela nič?

nikpa
2. apr 2022

Nie, nie je to normálne živiť niekoho len preto, že mám veľa peňazí.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
2. apr 2022

Ano, keby mi tie peniaze "spadli z neba" tal by mi to nevadilo. Ani s manzelom, ani s novou znamostou. Proste by som si ich chcela uzit s clovekom, ktoreho milujem. Rok dva by sme cestovali po svete a potom by sme sa vratili do realneho zivota. Bud zacali podnikanie, investovali a obaja sa vratili do prace. Myslim, ze clovek potrebuje pracovat aby neosprostel, aby sa citil uzitocny a aby dal svojim detom vzor do buducna. Kebyze ja ani manzel nepracujeme, aku motivaciu by mali do ucenia? Ziadnu.

petamich
2. apr 2022

cisto hypoteticky ak by som teraz zdedila vela penazi, aby sme obaja nemuseli pracovat a mohli si kupit vilu na Maledivach a tam vylihovat, tak uplne bez problemov by moje dedicstvo nas oboch zivilo 🙂 ved to nema nic spolocne s tym, ze zena maka a chlap doma na gauci chlasce pivo 🤷‍♀️

kandelabra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckynat
2. apr 2022

Zalezi od toho, ako by som sa stala milionarkou- ak by som peniaze ziskala bez vlastneho pricinenia- vyhrou, zdenenim a pod, nevadilo by mi zivit chlapa, ved ani ja by som nerobila 😂 ale keby som sa stala milionarkou tazko vydretou pracou, po nociach atd, tak by som chlapa nezivila ani omylom, pekne nech maka aj on (nemusel by zarabat miliony ale nieco by robit musel).

janickacrazy
2. apr 2022

Môj muž je workoholik, on by stále dačo robil, aj keby nemusí. Takže o to ja starosť nemám, keby náhodou ku mne dáky milión prišiel nečakane. 😂