Je to vôbec láska?

smaragd01
14. máj 2014

Ahojte žienky, som tu prvý krát a rada by som sa vás čosi opýtala. Mám 23 a priateľ 27, sme spolu 3 krásne mesiace prežité plné lásky avšak do chvíle kým mi priateľ nezahlásil že chce bábätko. Ľúbim ho ale prakticky sa ešte veľmi nepoznáme, nebývame spolu a ani to tak skoro asi nebude ale odvtedy sa to vo mne zlomilo neustále na to myslím, som mu povedala ak chce dieťa tak sa rozídeme a nech si nájde niekoho kto mu jeho sen splní on však že ma miluje a chce ho mať so mnou tak si počká aj keby to malo trvať roky ale odvtedy ma prechádza chuť na nežnosti, vadí mi ak ma chce bozkávať... Teraz neviem či ja som tá čo nie je normálna alebo si len hľadám dôvod pre ktorý sa s ním radšej rozísť. To akože si ma chce tým dieťaťom teraz zaistiť že sa s ním už nerozídem alebo čo? :(

saska.t
14. máj 2014

@smaragd01 na dieta mas este cas,ak to tak necitis,nie je dovod si dieta robit a tak mu to treba vysvetlit,jednoducho na tento stav treba dozriet a ma to byt spolocne rozhodnutie,nie jednotlivca 😉

smaragd01
autor
14. máj 2014

už som mu to pár krát vysvetľovala prečo teraz dieťa nie a on mi dal za pravdu hoci viem že po tom dieťati stále strašne túži . Toto je môj prvý vážny vzťah nechcem sa nikam ponáhľať ale toto je už na mňa príliš namiesto prítomnosti chce riešiť už budúcnosť

sirene
14. máj 2014

Ste v zaláskovanom ošiali, ešte mu daj aspon tri mesiace, po pol roku intenzívneho vzťahu si budeš istejšia, či on je ten pravý a už by si mohla badať aj prvé chybičky povahy a rozdielnosti. Obaja ste však mladí, ak by túto otázku nadhodil znovu, priprav si pre neho zoznam otázok napr.: kde by ste spolu bývali, ako by ste to finančne zvládali, svadba, etc...Ak bude mať na všetko hneď bez rozmyslenia odpoveď, tak si pre neho "vhodná adeptka na plodenie detí" a len si super zapadla do jeho životného plánu. Ak ale dôjde medzi vami k diskusii, kde bude prihliadať aj na tvoj názor a tvoje plány a sny, tak je to proste zalubený chlap a chce mať s tebou rodinu ...sú však aj chlapi, ktorí majú deti len ako prostriedok na získanie a udržanie ženy.

kaktusik
14. máj 2014

@smaragd01 v ziadnom pripade s nim dieta este nemaj - je to priiiilis skoro, ved si uzivajte jeden druheho, ste spolu tak kratko - po 3 mesiacoch je vsetko este krasne, ruzove, bez problemov... realita by vas mohla pekne prekvapit....

25daniela
14. máj 2014

Mladi to v dnesnej dobe maju poprevracane neako 😀 😀 😀
Tak snad najprv svadba, potom byvanie a nakoniec dieta...

dunakiliti80
14. máj 2014

Prestaň na to myslieť , keď príde ten správny čas tvoje telo sa ozve 😀

smaragd01
autor
14. máj 2014

vraj by si zobral hypotéku na kúpu na byt ja budem pekne na materskej a starať sa o bábo a domácnosť a akože účty, strava....či by sme to zvládali platiť na to nemyslí. Na to že som mladá rozmýšľam že to nie je len tak a človek v dnešnej dobe nedostane nič zadarmo. A už povedal aj to že svadba by bola s pár ľuďmi taká maličká že stačí... akože brrr ma zamrazilo lebo neviem začínam mať z toho všetkého zlý pocit len samé viete keď kohosi milujete ťažko sa s ním viete rozísť

25daniela
14. máj 2014

@smaragd01 no ine by bolo, keby si mala o nieco vias rokov a tikali by aj tebe biologicke hodiny...
Sama by si to chcela, ale takto urcite nie...
Ked ta nepocuva teraz, tak co bude potom ked budes na materskej odkazana na neho a jeho prijem?

medyna
14. máj 2014

Daj tomu čas ... teraz je iste zaľúbený a vidí všetko ideálne.... Ak máš ty s tým problém, jednoducho mu to povedz ....Je to príliš skoro, podľa mňa je skoro aj po roku ......

janickacrazy
14. máj 2014

@smaragd01 On je od teba starší a zrejme sa už pomaly chce usadit, nepíšeš či pracuje, či má vlastné bývanie, atd. Samozrejme, ty si ešte mladá a nemáš sa kam ponáhlat. Musíš trvat na svojom, ak sa na dieta ešte necítiš, tak mu to vysvetli. Možeš argumentovat tým, že nemáte samostatné bývanie (ak nemáte) alebo že ste spolu ešte príliš krátko, čo je aj pravda. Hlavne nezabudni poriešit antikoncepciu, ak ta má rád tak počká, ak nie, tak sa rozprávka skončí. Uvidíš, nejak sa to časom vykryštalizuje. 🙂

0silvia0
14. máj 2014

@smaragd01 povedz mu že o dieťati sa chceš s ním rozprávať takto v máji 2015, čiže o rok 😉 dovtedy s ním chceš len chodiť 🙂

ushuaia
14. máj 2014

@smaragd01 tiez si myslim ze je to este prilis skoro...za 3 mesiace cloveka nespoznas a to nevravim ze niekedy ani za cely zivot, vychutnajte si najprv zivot, lenosenie...prosto vsetko to krasne co do vztahu patri...neviem ci v 27 je muz zrely na dieta, casto to v takychto vztahoch konci rozchodom-rozvodom, a pykaju deti...mate kopu casu, rodinny zivot to niesu len oblaciky a prechadzka ruzovou duhou...je to najma zodpovednost za tych ,,druhych,, pochopenie, opora a jasne ze aj ucty a to ostatne...

aliza
14. máj 2014

@smaragd01 podla mna ziaden normalny chlap netuzi po dietati po 3 mesacnom vztahu 😨 ....ja by som urcite spozornela a najma sa chranila pred otehotnenim. A uprimne, ak by si ho milovala, tak by si bola rovnako 'blazniva' a s tym dietatom az taky poblem nemala 😎, rozhodne by ta to takto nezlomilo... . a to, ze ti jeho dotyky a bozky zacali byt neprijemne svedci len o jednom - z tvojej strany zrejme o ziadnu velku lasku nejde. Kedze nevieme nikto presne, ako to medzi vami je, tak to zhrniem do 3 moznosti, na zaklade toho, co si tu popisala: 1. on je daky 'cudny' a bola by som sakra opatrna alebo 2. ty ho az tak nelubis, ako si myslis alebo 3. oboje naraz 😉

lenka1208
14. máj 2014

@25daniela nesuhlasim, ide to aj v poradi byvanie, dieta a svadba 🙂

staronova
14. máj 2014

pozor...nech sa z neho nevykluje majetnícky psycho, žiarlivý a podobne. Len si ho poriadne otestuj...Mal už nejaké dievča??? Ja by som si sakra dala pozor. Aby si tu za rok,dva nedala diskusny príspevok, že nevládzeš a že si v koncoch.....Prajem správne rozhodnutie...

haslerka27
14. máj 2014

si mlada,a on mentalne tam kde ty zhruba.mate cas.ak nechces,nie je co riesit.....ved mate zivot pred sebou

ava11
14. máj 2014

Nikdy by som umyselne nemala dieta s niekym, s kym som ani par mesiacov nevyskusala byvat, zit, existovat vedla seba a riesit bezne starosti ako su ucty, upratovanie, jeho rodina, moja rodina atd. Casovo sa to asi ohranicit neda, kazdy si to musi v sebe vyriesit sam, ale mat teraz dieta by bola naozaj hlupost. @smaragd01 U nas to islo v poradi chodenie cca mesiac, potom spolocne byvanie 2,5 roka, planovane babatko a v jeho dvoch rokoch sme sa vzali.

090379
14. máj 2014

@smaragd01 Ahoj, mala som podobný vzťah asi v tvojom veku, tiž chcel rýchlo sa oženiť, mať deti...pre mňa to bolo tiež skoro, takže vzťah som ukončila práve kvôli tomu, že som sa bála ako by to mohlo dopadnúť. Teraz mám 35 a mám dieťatko s iným mužom a som šťastná. Myslím, že budeš vo veľkom strese ešte dlho.Ale ak sa ti to už teraz nepáči, tak to nechaj tak...máš čas.Nenechaj sa vtiahnuť do niečoho čo nechceš

cerez
14. máj 2014

Do niečoho takého sa nedá nútiť. Rodičovstvo nie je hra, ale "radosť, starosť, druhá práca na celý život". Stať sa rodičom musíš hlavne chcieť a zároveň cítiť, že si pripravená. Za druhé ste spolu veľmi krátko a láskychtivý ošiaľ, ktorý je medzi vami môže čoskoro vyprchať. Takže daj si čas ho spoznať a ak máš pocit, že sa vo vzťahu do všetkého nútiš, či už do objatia myslím, že váš vzťah nemá význam. Takže načúvaj ušiam a hlavne srdci a oči maj riadne otvorené.

25daniela
14. máj 2014

@lenka1208 najlepsie je jednym supom vsetko, ale to musia chciet obaja

cikyta
14. máj 2014

@25daniela niekedy chcieť nestačí 😉

rakywanda
14. máj 2014

@smaragd01 každopádne sa nedaj vtiahnuť do niečoho s čím nesúhlasíš, či už rozumovo alebo citovo.
ja som s chalanom chodila cca 3 roky, keď som začala hovoriť o svadbe, deťoch... dostala som od neho "po hube", vraj nie, sme mladí, je skoro a blá-blá. dlho som to rozdýchavala. nechala som to plynúť, viac som to nespomínala. Po pár ďalších rokoch sme začali spolu bývať, vzali sme sa, postavili dom, máme dieťa. Ono všetko chce svoj čas, tlačiť na pílu nemá význam.

maja031
14. máj 2014

@smaragd01 aj moj drahy chcel v tom veku babo, jednoducho sa na to tak citil. ja som povedala ze este nie, potom isli roky, jeho chut na dieta presla a ja som zrazu dieta chcela. pol roka sme debatili ci ho mat, nebol velmi za to, uz spohodlnel, ale zase sex si uzival 🙂 kym sa nam podrailo ho splodit uz si na tu myslienku zvykol, a teraz sme tehotni a tesime sa obaja spolu na babo 🙂

moonlight1210
14. máj 2014

@smaragd01 tak malicku trosiiiicku mi to zavana snahou dostat ta pod kontrolu, privlastnit si ta.
mozno ten pocit mam aj z toho, ze si voci radovankam ochladla. mozno to bolo v sposobe, akym dieta a spolocny zivot navrhol, ze sa ti podvedome rozblikala kontrolka.
(ono, manipulatori presne takto zacinaju - namotavky o spolocnej buducnosti - ty doma, on sa bude starat, rychlo deti, lebo po nich velmi tuzi, ... a potom je z rozprávky zrazu klietka).

mozem sa mylit. mozno len on sa vo svojom veku uz vyburil a citi sa pripraveny.

kazdopadne, ako uz hore povedali - ste spolu prilis kratko. este aj pol roka bude prilis kratko. vtedy si este stale velmi zalaskovana a chyby partnera nevidis, resp. beries velmi chapavo, ak ich vidis. to je este stale obdobie, ked sme naladeni na vysoku mieru tolerancie.

ak ta ma rad, tak ti ten cas da a nebude ta podchvilou znova presviedcat, aby si konecne suhlasila.

saxana36
14. máj 2014

no vidim to tak ,cim viac bude na teba tlacit,tym viac sa ti sprotivi,mal by tomu nechat volny priebeh a cas ukaze

jabadaba
14. máj 2014

@smaragd01 azsi by som trosku spozornela. Riesit taketo veci po trijesacnom "vztahu" je od veci.

zabka79
14. máj 2014

@smaragd01 Dieťa doporučujem až po ročnej spoločnej domácnosti. Potrebuješ čas ho spoznať. Takéto nezodpovedné plodenie detí môže vyrobiť len nejakú katastrofu. Ty máš vo veci jasno a pri nežnostiach sa asi bojíš že niečo vyvedie. Určite by som sa chránila sama a nespoliehala sa na jeho "šikovnosť". Ak by na tom ozaj trval volila by som rozchod...lebo ti s tým bude píliť uši a fakt sa ti znechutí....

maria1989
14. máj 2014

@smaragd01 tiež mám známeho, ktorý aj keď mal ďaleko pred tridsiatkou, túžil založiť rodinku. mal aj dievča, po pár mesiacoch chodenia sa dohodli na dieťati... už spolu síce nie sú, lebo o dieťa prišla, ale chalan má stále ten istý názor. chce rodinu, nie naťahovať roky randením

eeffka
14. máj 2014

@smaragd01 si mlada tak ti basnici asi nic nehovoria ,ale starsie pochopia, 1.dieta, dovolena v Jugoslavii, 2.dieta, dovolena v Bulharsku...

mala som takého frajera, poznali sme sa 4t a on vo februari planoval dovolenku na august 😀 😀 😀 , v auguste som uz ani nevedela ako sa volal

maria1989
14. máj 2014

@eeffka 😀 😀 😀