Je to život o ničom?

13. aug 2022

ahojte uz dlhsie rozmyslam ze sem napisem pretoze by som chcela poznat nazory niekoho ineho na moj zivot a to akym stylom ho zijem..mam 36 rokov som slobodna bezdetna a byvam s rodicmi ..nezadana som uz 6 rokov mala som vzivote len dva vztahy a v oboch som sa velmi sklamala a v podstate som na muzov zanevrela ..už skoro 6 rokov som sama bez partnera ale musim povedat ze moj aktualny zivot sa mi paci a som v nom spokojna..mam skvelych rodicov super sestru aj svagra s ktorym si rozumieme a ich syn je moje male zlaticko mam skvele kamaratky a v praci sa mi velmi dari..s rodicmi chodim na vylety so sestrou sa navstevujeme pomaham jej s malym..milujem svoju pracu aj kolegov proste si uzivam zivot a velmi mi to takto vyhovuje..len cim som starsia pocuvam hlavne od okolia ze uz by som si mala niekoho najst aby som neskoncila sama ze ved nemozem takto zit proste nechapu ze mi nic nechyba..ale vazne som teraz v takom stadiu ze som stastna akko to je..som rada ze ma nik neobmedzuje nikomu sa nemusim prisposobovat zijem pre seba a rodinu..6 rokov takto zijem a nikdy v zivote som nebola spokojnejsia..len je vela ludi v okoli ktori to nevedia pochopit ze som v podstate stara dievka co zije s rodicimi..najviac do toho rype sesternica ktora ma tri deti a muza ktory sa k nej sprava ako k handre ešte aj pred jej vlastnou rodinou..tá neustale ma poznamky na mna ze o par rokov budem lutovat ze nemam muza a deti..raz som sa jej spytala ci je ona stastna ci zije taky zivot o akom snivala a ostala ticho potom povedala ze samozrejme ze bez svojej rodiny by nevedela zit a ze nelutuje ze ich ma aj ked je to s nimi narocne, no sstretavame sa pomerne casto kedze byvame o ulicu dalej od nich ale vacsinou ju vidim len nervoznu vystresovanu a unavenu..ale podla nej proste ja som z nas dvoch tá co je nestastna v zivote..aky mate vy na to nazor?..

filipka250
13. aug 2022

Taky, ze je to tvoj zivot, do ktoreho nikoho nic absolutne nie je

niika21
13. aug 2022

je to hlavne tvoj zivot,pokial si TY spokojna tak ti moze byt uplne jedno kto si co hovori...mas svoju vlastnu hlavu,tak vies co citis...to tak byva,ze vela ludi sa stara do druhych a zatvaraju oci pred tym co realne maju doma...

janinah
13. aug 2022

Mám dve kamošky.bez deti a muža.v tvojom veku boli šťastné a bezstarostne.teraz sa blížia k 60. Rodičia pomreli.a aj šťastie sa kdesi podelo...ja práve kocikujem vnucika a neviem si predstaviť.ze by som ho nemala...

autor
13. aug 2022

ona sa ma stale pyta ze vyzeram byt stastna len navonok ale ze vie ze vo vnutri mi urcite nieco chyba..ale ked sa ja nad tym zamyslím tak vzdy dojdem k tomu ze nechyba..ze naozaj mi vsetko vyhovuje tak ako to je..fakt nemam ziadne stresy s kazdym si rozumiem doma mame pohodu tym ze vela pracujem ale je to praca ktora ma bavi aj financne som na tom dobre a mozem si dovolit dopriat rozne veci a nielen sebe aj rodicom..tym ze som ostala byvat s rodicmi nasi su radi ze maju niekoho kto sa postara o nich a ja to robim rada..

zmrzlinka2021
13. aug 2022

Take tie rypacky, ako robi tvoje sestternica su typicke pre ludi, ktori samy nie su vysporiadani so svojim zivotom, vnutorne trpia a proste ich sere, ze niekto je stastny, spokojny, aj ked nema partnera, deti. Namiesto toho, aby sesternica riesila svoju situaciu, tak svoj hnev a svoju frustraciu prenasa na teba a nasla si na to vhodnu temu.

Zivot bez partnera a deti moze byt neskutocne bohaty, krasny, vzrusujuci a naplnujuci. Vsetko je to o postoji cloveka k tomu, co sa mu deje.

Je klamstvo a manipulacia, ze len v manzestve a s vlastnou rodinou mozes byt neskutocne stastna a naplnena.

Poznam kopec zien aj po 60tke a nie je to o tom ci maju rodinu, deti, vnucata - je to o ich hodnotach, postoji.

matkav21
13. aug 2022

niektorí ľudia sa proste musia starať do iných a trochu rypnut, kazdemu vyhovuje niečo iné....to je najdôležitejšie, že ty si momentálne šťastná, tak sa len nad tým pousmej a nerieš 🙂

annamarin
13. aug 2022

Ja si myslím, že bud to hovoria len tak "aby reč nestála" alebo tí, čo to hovoria opakovane ako tvoja kamoška, tak chcú samých seba nevedome akokeby uistiť, že sú na tom lepšie. Ale prakticky je na tom dobré ten, kto si užíva ten život s úsmevom a nie nervozitou. Nech je akýkoľvek. S deťmi či bez detí.

mondolina
13. aug 2022

keď si šťastná tak máš super život, či s deťmi či bez detí 😉
hádam nebudeš hľadať nasilu niekoho len, aby si mohla kočíkať vnúča.

autor
13. aug 2022

viete ja sa nechcem o 20 rokov obzrieet spat a lutovat ze som nemala vlastnu rodinu ale ani sa zavesit na prveho co mi pride do cesty nech je akykolvek len aby som neostala sama..bola som par krat na rande za tych 6 rokov ale ani jeden z nich mi nevyhovoval..mozno som narocna ale ja proste zo svojich poziadaviek na inteligentneho slusneho chlapa ktory nepije a má prácu nemienim upustit

pimpulka
13. aug 2022

uzivaj a nemen nic pokial si stastna...a to ze co bude o 20r a samota a blbosti s tym sa ani len nenechaj odstrasit....deti, rodina, muz, sestra , brat, sused,kocur,macka atd nikto neni garancia na to ze nebudes osamela v starobe....ver mi....vidim to okolo seba ze maju deti, muza, vnucata atd a osamelost jak lusk....lebo je rozdiel sama a osamela, velky rozdiel...ty mas zivot naplneny na 100% sama so sebou, to ti uz nikto nikdy nevezme, je to velky dar a ver mi ze vela takych co maju muza, deti, rodicov , kocura atd ti mozno velmi zavidia...

bloger
13. aug 2022

Je to tvoj život. A ak si takto šťastná reči nerieš. Nie každý sa musí vydať či oženiť. Možno to časom príde, že pocítiš takú túžbu niekoho mať. Ale ak nie je to úplne v poriadku.

lily14
13. aug 2022

Ži si svoj šťastný život a nerieš

autor
13. aug 2022

naposledy som bola na rande s chalanom ktoreho mi dohodila kolegyna..vzal ma do restiky a neustale mal tam nemiestne poznamky na jednu z časničok..ze je pomalá tučná, a neviem co ešte nakoniec vysvitlo ze je to jeho ex..a zobral ma tam naschval aby ziarlila..vtedy som si povedala a dost. uz mam fakt chlapov plne zuby

juliet86
13. aug 2022

a citis ze by ti tikali biologicke hodiny? mas tuzbu po dietati? uvazovala si nad tyn urobit si dieta bez chlapa? ja som od isteho veku velm ituzila stat sa mamou takze ja by som si tiez debila na krk nezavesila ale dieta by som si urobila

otvorena
13. aug 2022

Nerieš ak si šťastná. Ono to všetko príde ak má prísť no nie ?😄

autor
13. aug 2022

@juliet86 necitim aj ked viem ze by som mala..sestra bola teraz na takom rodinnom vikende s manzelom a s malym..s vikendu mali nakoniec prd lebo maly tam dostal hned prvy vecer vysoke horucky na druhy den uz teploti nemal ale cely den bol uplakany a v nedelu sli domov..takze zo zaplateneho pobytu nemali v podstate nic cely cas boli na izbe s malym trochu vysli von asi na hodinku..ja som bola s dvoma kamaratkami v karlovych varoch..moje vysnene mesto spravili sme si taky babsky vikend a neviem si predstavit ze by mi to nieco takto pokazilo..viem ze to znie strasne sebecky ale bol to asi najlepsi vikend v mojom zivote rano sme sa zobudili isli na ranajky potom nejake nakupiy pozriet mesto dali sme si obed nejaky ten wellness vecer na drink proste parada..a vobec mi tam nechybali ani deti ani ziaden chlap..

sssss123
13. aug 2022

nie je to život o ničom, ak si takto šťastná tak ostatných nerieš

autor
13. aug 2022

segra sa mi obcas smeje ze dopadnem ako marta sladka zo susedov :d..hovorim si a co ked..

monkasponka
13. aug 2022

Ak si teraz štastna, je to Ok. Len budeš takto spokojna aj v 45? Alebo keď rodičia nebudu? Je fajn byt spokojny so sebou, ale predsa ten životny partner a deti maju dačo do seba. Nemusiš hneď sa vrhnuť na prveho chlapa, ale skus tomu dat šancu.. možno o par rokov budes ľutovať , že si tomu aspoň šancu nedala 😍
Tie problemy s malymi deťmi su, to si treba s prepačenim ,,odsrať,,.Ale vieš aky super to je pocit mať chalana šikovneho samostatneho už v staršom veku ?

leskovael
13. aug 2022

Ak si ty spokojná a žiješ život taký chceš, cítiš to tak že ti je dobre a nič ti nechýba, tak nie, nieje to život o ničom!

lily14
13. aug 2022

Veď to môžeš robiť keď budešat aj deti

autor
13. aug 2022

@monkasponka ale ja tomu davam sancu..ja sa nebranim mat rodinu..keby som teraz stretla nejakeho normalneho chlapa tak nedbam..len som nestretla..ale to neznamena ze keby sa taky nasiel tak mu dam kosom len preto ze chcem si zit tak ako zijem teraz..len mam pocit ze cim som starsia tym je pre mna mu a deti coraz vzdialenejsia predstava..

monkasponka
13. aug 2022

To tretice možno všetko dobre 😁, ja si myslim že do 40 ešte deti ľavou zadnou 😉

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@autorka Si uplne normalna zena - je uplne ok nemat tuzbu po manzelovi a detoch. Ani deti nie su povinnost. Vela zien ich ma len preto, lebo spolocensky boli do toho dotlacene alebo aby si udrzali chlapa.
Bud hlavne ty stastna!

autor
13. aug 2022

viem ze to co teraz napisem bude hnusne odomna a prosim aby ste ma neodsudili za to ale co sa tyka tej sesternice mojej tak poznamky na moj sposob zivota ma uz velmi dlho..ona je odomna o rok mladsia ma 14 rocneho 10 rocneho a 2,5 rocneho syna..najstarsi je v puberte casto im uteka z domu chodi po za skolu a berie peniaze..10 rocny je zase divny v tom zmysle ze nekomunikuje..mozete sa ho opytat co chcete nikdy na nic neodpovie len zazerá..uz aj ucitelky v skole odporucali aby s nim nieco robili lebo nema kamaratov..no a to najmensie ma obdobie vzdoru alebo ako to nazvat lebo vsetko co mu pride pod ruku rozbije, roztrha rozkope alebo nejak inak znici...jej muz razí filozofiu ze jedina praca muza je zarobit peniaze a zena sa ma starat o vsetko ostatne ak to nezvlada tak je neschopna..lebo nase stare mamy vsekto zvladali..sesternica bola naposledy u kadernika pred svojou svadbou pred 15 rokmi,,nevie co to je ist na kozmetiku alebo manikuru,,,nejake vylety u nich nehrozia vkuse ju vidim len nervoznu nenaličenu neupravenu vkuse sa niekam ponahla lebo nic nestiha..ma nervy z muža z detí z toho ze maju obrovsku hypoteku ktoru nezvladaju platit pre najstarsieho syna je trapna prostredny s nou nekomunikuje a najmladsi do nej kope..ale ja som z nas ta co je nestastna a ma o nicom zivot lebo nemam vlastnu rodinu

veronikaszabova
13. aug 2022

Anonym - ak si tak stastna...OK. Len aby ti to tak vyhovovalo aj o par rokov.
A k tej tvojej story o sesternici - k tej sa radsej nevyjadrim, lebo by som ti riadne nalozila....

autor
13. aug 2022

ja to nepisem preto ze sa jej vysmievam..viem ze to ma tazke ale pomoc odmietala vzdy..viem ze aj s detmi je zivot krasny ..ved to vidim u svojej sestry..odkedy ma maleho je najstastnejsia na svete ja sa len obavam ze sa mi toto nestane nikdy

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. aug 2022

@zoro9836 toje presne to coho sa ja obavam..ze ako to budem vnimat potom..

zmrzlinka2021
13. aug 2022

@autorka
Evidentne sesterka dost trpi a ked vidi teba, ktora si sice bez rodiny, ale si stastna, uspesna, cestujes, a hlavne si vyrovnana, tak proste namiesto toho aby riesila sovj zivot, riesi tvoj a svoju frustraciu vylieva na teba.