Je toto psychické týranie?

zorka1
18. máj 2012

dobry vecer.uz vyse roka a pol som vydata.hned po svadbe som zistila,ze manzel dost casto pije a potom zacne byt agresivny-teda hlavne slovne.ked si vypije,neustale ma ponizuje,moju rodinu,nadava na mna,aj na nich.podla neho nic neviem,mama ma nic nenaucila atd.atd.a dnes napr.povedal rocnej dcerke,ze som neschopna mater.na druhy den si to potom vraj nepamata,co povedal,aspon on to tvrdi.aj sa ospravedlni,no ja stale trpnem,kedy si znovu vypije a znovu ma bude ponizovat.ja uz dalej takto nevladzem,revem ako male decko.a najviac ma mrzi myslienka na to,ze ked ma manzel bude ponizovat pred dcerou a hovorit o mne nepekne veci,ze dcera ma nebude respektovat alebo bude si mysliet,ze to je normalne,ked sa k zene tak sprava chlap.
prosim pomoc.je toto forma psychickeho tyrania?ja uz neviem,ako dalej,co robit.jeho rodicia o tom vedia,nie raz som im povedala,ze ked sa to nezmeni,ze sa s nim chcem rozviest.aj mu matka asi dohovarala,no nevie ho ona odsledovat,aby nepil.moji rodicia nemaju ani potuchy,nic som im nepovedala.hambim sa za to,akeho manzela som si vybrala.a nechcem ich trapit,maju dost starosti aj sami.
kde najst pomoc?ako postupovat?hned ziadat o rozvod?ma s tym niekto skusenost?

cabby88
18. máj 2012

Ahoj,nečítala som všetko čo ti tu žienky radili,ale poviem ti niečo ako dcéra takéhoto muža...Môj otec má obdobia kedy pije moc a kedy nepije vôbec...Je to tak odkedy sa pamätám...Mamina to s ním vydržala neuveriteľných 23 rokov a rozviedla sa až ked sme my-deti boli dospelé...A poviem ti,že som to niesla veľmi ťažko...Celý život som vedela,že to príde,ale ked to prišlo,bolelo to...Svojho otca napriek všetkému ľúbim a mám s ním celkom pekný vzťah...No čo som tým chcela povedať je to,že muž,ktorý pije sa naozaj NIKDY nezmení,pokiaľ sa teda nelieči,ale aj to je veľmi ťažké potom,lebo príležitostí na pitie je veeeľa...Skôr či neskôr sa s ním možno rozvedieš,a môj osobný názor je,že dcérka bude ľahšie niesť odlúčenie od otca pokiaľ je malinká,ako neskôr,ked už bude všetko vnímať...Určite by si mala svoj problém povedať rodičom,teda hlavne mamine-tá je väčšinou empatickejšie k problému svojich detí...Opýtať sa ich,či sú v prípade rozvodu,ochotní ti pomôcť-finančne alebo s bývaním...No a pri najbližšom výstupe tvojho muža,skús si tie urážky nenápadne nahrať na mobil,ale naozaj nenápadne,aby ti neublížil,keby to zistil...Silno ti držím palce,lebo obdobie ktoré teraz príde,bude asi pre teba nesmierne ťažké...

klincek
18. máj 2012

@zorka1 urcite ti pomozu, jasne ze ich netreba prilis zatazovat, ale aspon keby ta trebars na nejaky cas ubytovali a hlavne psychicky podporili. moja mamina ma toho tiez dost, ale mne uz staci len to, ked mozem byt cez den s nou, nemusi mi ani pomahat s detmi. proste niekedy staci len citi podporu 🙂

lienka434
18. máj 2012

@zorka1 poslala som ti clanok,ty sa rozhodni,ja som tez nemala kompletnu rodinu,poviem ti pravdu,nebolo to ruzove ale u mna bola zlozitejsia mamka,lebo sme boli same. ale aj dvoch zenam je super🙂 a muzov tu je miiiliiiooonnn🙂)najdes si takeho ake si si priala!🙂

mardenad
18. máj 2012

@zorka1 Moja... zažila som presne to, čo ty, len s tým rozdielom, že u nás dochádzalo pravidelne aj k fyzickým útokom... jedného dňa som došla do štádia "A dosť"!!! Zašla som an políciu a všetko sa skončilo... deti majú teraz 14 a 15 rokov , ľúbime sa, ked sa ich opýtam, či im chýba otec, tak mi povedia, že nie a že si ani nevedia predstaviť vyrastať s ním (boli vtedy veľmi malí, dcérka mala rok a malý bol len v brúšku, ked som sa rozhodla ho opustiť. A poviem ti... nikdy som nemohla urobiť nič lepšie ...!! 🙂 Nikdy som to neoľutovala a žijem si (relatívne) kľudne(ked nehľadím na iné skutočnosti, ktoré ma v živote postretli) , nemusím sa báť, aký príde domov a akú bude mať náladu...

tiež sa nikdy na nič na druhý deň nepamätal... len sa čudoval, že odkiaľ mám tie modriny a tak... 😒

na tvojom mieste by som začala od nuly, skromne, aj ked s minimálnou podporou rodiny, čas všetko porieši, hovorím to z vlastnej skúsenosti... zažili sme si aj dni, ked sme nemali čo papať, ale sme tu, nie sme týraní a hlavne je to, že som rada, že som sa takto rozhodla včas!

držím ti veľmi palce, aby si urobila to najlepšie rozhodnutie, aby vám všetko vyšlo a hlavne, aby ste mali s malou klud! Myslím na teba , bud silná a sebavedomá. Ja som vtedy nebola ale už som 🙂 😉

bubusik88
18. máj 2012

nenechaj to zaaajst prilis daleko vzivote by som s takym chlapom nezila.nas otec nam navystrajal dost v zivote a je mi luto ze mam jeho povahu zakorenenu v sebe ale snazim sa ju potlacat ako najviac viem ☹ nedovol aby tvoje dieta v tom vyrastalo je to to najhorsie co si moze z detstva odniest do normalneho partnerskeho zivota.

jabadaba
18. máj 2012

predtym nepil? Neverim. Si pozabudla na jednu veeeelmi zasadnu vec - otestovat si partnera aj v situacii, ze pozije alkohol. Skoda, inak by si prisla na to, ze od cloveka, ktory je agresivny po alkohole treba tahat na hony daleko.

Ci sa verbalne utoky daju povaxovat uz za formu psychickeho tyranie neviem s istotou povedat, ale s istotou tvrdim, ze s opilcom sa zit neda. Aj ked nepije pravodelne, staci v urcitych intervaloch, napr. existuje diagnoza kvartalne pijanstvo, tzv. dipsomania. Ani to sa trpiet neda. Ak je frekvencia jeho cuco uletov castejsia, tak ja osobne balim kufre a asta la vista.

zorka1
autor
19. máj 2012

@katren nie,určite nečakám,že mi niekto napíše,že je to v absolútnom poriadku.skôr čakám radu od niekoho,kto si niečím takým prešiel.a či je teda možná náprava.lebo ja by som manželstvu šancu dať chcela,aj keď ich bolo až-až.ale ako čítam,tak jediné riešenie by mu pomohlo-liečenie.lenže ja sa s ním o niečom takom ani rozprávať nemôžem,lebo hneď by sa začal hádať,že čo to trepem,že ja som chorá,atď.podobný rozhovor sme už totiž mali.aj keď nie v úplne triezvom stave.ale myslím,že za triezva by to nebolo inak.spravil by hlupaňu a chuderu zo mňa.
chcela som vedieť,či sa to môže zmeniť.no samo určite nie.

zorka1
autor
19. máj 2012

@nicky182 neviem ako je to s preukazovaním alkoholizmu.mám mať na to dôkaz?aký?však on si len raz za čas vypije ako každý normálny chlap.teda moj otec medzi normálnych chlapov nepatrí,lebo v živote nepil-to sú slová a myšlienky mm

zorka1
autor
19. máj 2012

@cabby88 no toho som si vedomá.že skôr či neskôr k tomu určite dôjde.rozmýšľala som,že zostanem s ním,kým dcéra vychodí školu.ale to je tak nedohľadne ďaleko a ja už tak veľmi nevládzem toto ponižovanie.takže musím niečo robiť.
inak s tým nahratím na mobil.veru,už mám pár takých "kúskov".a veru je mi z toho nanič,keď som si to pustila.
aj som mu to povedala,že mám dôkaz o tom,ako sa rozpráva so mnou.tak potom som bola ja tá chudera-ako vždy.
ale nič s tým neurobil.možno si aj myslí,že len blufujem a nič nemám.

zorka1
autor
19. máj 2012

@lienka434 ďakujem za článok

zorka1
autor
19. máj 2012

@mardenad ďakujem za príspevok a povzbudenie.celú noc som nad tým rozmýšľala.musím konať

zorka1
autor
19. máj 2012

@jabadaba ci nepil?no pil,ale to,ze si vypil v robote so svojimi zakaznikmi-to som veru nemala ani paru /viď moje začiatočné príspevky/.a to,že si vypil,ked sme si šli cez víkend niekam sadnúť,zabaviť sa,tomu som tiež nejak nevenovala pozornosť.však aj ja som si vypila.a v živote som toho tiež navystrájala až-až,aj som bola neraz dobre opitá.lenže to boli naozaj len také úletné situácie,a nemám problém nepiť.a myslela som,že keď budeme rodina,že to bude ok.však inak by som sa do svadby vôbec nehrnula.
a okrem toho ako sa vraví,keď vtáčka lapajú,pekne mu spievajú.veru pred manželstvom agresívny nebol.teda možno raz mi povedal,že som oblečená ako tá "letná plážová obuv".ale to som si myslela,že na mňa žiarlil.a že mu vadilo,že sa iní chlapi na mňa pozerali.
žiaľ,oči sa mi otvorili až keď som vstúpila do manželstva.sranda,že vždy sa snaží urobiť vinnou mňa.za všetko.že za to môžem aj ja.teda že sa nesnažím.ale keď sa spýtam,že čo sa nesnažím,tak neodpovie.alebo povie,že vo všetkom.
je pravda,že mi môže vytknúť jednu vec-a to varenie.nie veľmi rada varím.ale aj to má svoje opodstatnenie.však kto by mal chuť variť chlapovi,ktorý ošomre všetko čo spravím,je to málo mastné,málo slané.že sa to nedá jesť,že som neschopná,ani variť neviem,že mater ma nič nenaučil atď. je toho veľa.
a tom som istý čas pracovala ako opatrovateľka detí a starala som sa o domácnosť,denne som varila minimálne jedno jedlo.a teda platili mi za to nemalé peniaze.ale pre ňho budem vždy len ja tá neschopná ☹

zuzikkaa
19. máj 2012

@zorka1 tak poradim co vacsina- odist a zbavit sa takeho chlapa!!! a kedze pises ze si chudacik nic na druhy den nepamata tak ho treba nahrat na mobil ,,pustit mu to a dat na vyber!!! a to hned budes mat aj dokaz na sude...teda ak ho nahodou neprepne a nejako ta nenapadne ze si ho nahrala a chcela by si to pouzit proti nemu 😒 😒 😒 popripade si ho nahraj a neukazuj mu to a nechas si to pred sud
toto sa nezmeni,,tiez mam otca alkoholika a chlapi si vzdy najdu dovod chlastat...doma sme si presli vselicim a mamu sme k rozvodu dokopali az po 30tich rokoch a on??? bez penazi,,neviem akym nedopatrenim na polovicnom invalidnom bez roboty a stale chlasta!!! ja ako najmladsia som zo skoly 10rokov cize peniaze co zarobil boli iba pre nho a kolko myslis ze ma naucte??? 0!!! lebo to vsetko prechlastal a je rad ak mesacne naskrabe na najom kedze denne musi mat krabicku cigariet + pitny rezim
to co opisujes ty je iba zaciatok,,tak ak sa nevies rozhodnut sama, mysli na svoju dceru - radsej vyrastat bez otca ako mat iba zle spomienky na detstvo...ak by sa jeho pitie stalo pravidelnym tak to zacne byt zle aj po financnej stranke nie iba po psychyckej ☹ ☹ ☹ a mozno aj fyzickej...bohuzial tak to je 😢

delideli
19. máj 2012

@zorka1 : ja sa len vyjadrim k tomu alkoholizmu, mozno v pociatocnych stadiach ale je..- ak vie,ze ti v stave opitosti ublizuje a aj napriek tomu si nedokaze rozkazat a opije sa, tak ano je to alkoholizmus a to bez ohladu na to,ze vydrzi mesiac bez pitia (aj ked by som si ani v tomto nebola celkom ista,nie si cely den s nim a nie kazde popijanie musi skoncit opitostou..) a aj bez ohladu na to kolko vypije- ako pises neznesie vela,podla mna je to dost,ak si potom nepamata..inak suhlasim s babami ohladne odchodu a to najma preto,ze vie,ze ti ublizuje a nijako sa nesnazi to zmenit (v tejto faze by uz mal byt ochotny vyhladat odbornu pomoc)..drzim palce a prajem vela sily..

lenka_da
19. máj 2012

@zorka1 zlatko, zarazili ma tvoje slova "však on si len raz za čas vypije ako každý normálny chlap"... normalny chlap sa neopija tak, ze si zakazdym na druhy den nepamata, co robil ☹ Ja som vyrastala na dedine, v nedelu zeny chodili do kostola a chlapi do krcmy. Uz od detstva mi bolo jasne, ze toto nie je pre mna to prave orechove ☹ Podla mna sa kazdy vztah da zachranit, pokial jeden z partnerov nie je na niecom ZAVISLY - a je jedno, ci je to zavislost na alkohole, automatoch, nahodnom sexe alebo drogach... Zavislost je velmi tazky oriesok a mysli na to, ze jeho spravanie na cely zivot poznaci tvoju dcerku!!! Ja by som zobrala nohy na plecia od takeho chlapa a to cim skor!

mamavera
19. máj 2012

@zorka1 ja sa iba pridám k tým, čo ti tu písali odíď!! Ja by som už neriešila ani protialkoholické liečenie, podľa toho, čo píšeš, aj tak s ním nebude súhlasiť a keby aj nejakým zázrakom áno, neverím, že v prostredí, v ktorom sa nachádza, nezačne po čase znovu. Kto ti dá záruku, že nie? A myšlienky, kým malá vychodí školu...no rýchlo zabudni. Čo si odnesie z tých rokov do života? Nervóznu maminu, ktorá ustráchaná čaká, v akom stave sa vráti jej manžel a čo bude vykrikovať. A po rokoch bude aj ona písať do nejakého fóra, čo s partnerom alkoholikom...
A že to finančne nezvládneš? Ale zvládneš, tak ako to zvládli iné, vrátane mňa. Až po rozvode som zistila, čo všetko dokážem. Myslíš, že s ním to bude ľahšie? Veď mu nenalievajú zadarmo a každej z nás, čo ti tu píšeme, je jasné, že tých peňazí na alkohol bude treba stále viac a viac a v rodinnom rozpočte budú chýbať. A on bude povinný platiť ti výživné, ak si na MD, tak aj na teba. Na začiatok ti určite rodičia pomôžu a potom sa zamestnáš a bude zase lepšie. On je alkoholik ako vyšitý, nedaj si ním skaziť najkrajšie roky života.
A ak to chceš definovať - nie že to je určite psychické týranie, ktoré čoskoro prerastie do fyzického, ale je to aj závislosť na alkohole ako vyšitá.

norwayka
19. máj 2012

Nebudem sa vyjadrovat k pitiu, toho tu uz bolo popisane dost. Ale celkovo o com ma byt manzelstvo. Manzel ma byt tvoj najlepsi kamarat, na ktoreho sa mozes spolahnut, ktory ide s detmi von a ty si si ista, ze su v najlepsich rukach. Je to clovek, ktory robi tvoj zivot lahsim a znesitelnejsim. Ked mas problem, podrzi ta, ked si stastna, tak on je este viac. A ked je to takto medzi tymi partnermi, tak cela rodina je potom takato. Deti vyrastu a budu take iste silne osobnosti, ktore budu milovat ludi a pomahat im a budu si iste sami sebou.

Pokial toto to manzelstvo nesplna, tak nevidim dovod zostavat. Neviem, ci sa mas hned rozviest, ale odist musis. To je v kazdom pripade prvy krok a vsetko ostatne uz poriesis potom. Ja keby si bola mojou dcerou a toto neviem, tak by som si nikdy neodpustila, ze som to nevedela a ze moja dcera zije v takychto podmienkach. Povedz to rodicom, urcite ta podrzia a oni prvi povedia, zbal sa a pod domov. Vsetko sa vyriesi, vzdy sa vsetko vyriesi.

V kazdom pripade nech uz urobis ako chces, vedz, ze sme tu a podrzime ta ako mozme. Drz sa, mojka.

vejula
19. máj 2012

@zorka1 Tak vraviš, že nepije často, ale ked si vypije je neprijemny. Tak potom mu ostava len nepiť. Viem chlapi ťažko znašaju ten titul Abstinenta, ale čo už, ked mu alkohol nerobi dobre a sprava sa potom k tebe nevhodne, tak s tym musi seknuť. Nemyslim si že sa to neda. Jeden môj kamarat bol na tom ovela horšie ako tvoj manžel. Dokazal piť 2 dni a 2 noci vkuse, bez spanku bez oddychu proste v kuse, a takto niekolko krat do tyždna. Až začal mať zdravotne problemy. Rodičia ho vyhodili z domu a jedina podmienka navratu spať bola, abstinovať.
Už je tomu hadam 2 roky čo si nevypil ani kvapku alkoholu. S kamaratmi normalne sedava v krčme ale pri kavičke alebo kofole. OBčas si sice zahuli, ale nieje to nič strašne, čo by sa mu vymklo spod kontroly....
A ku tej strate pamati. Môj mm ked si vypil, tiež si potom nepamatal čo mi hovoril. Ale on mi teda nenadaval, len som mala riadne nervy, ked v noci chrapal a ja som ho budila s tym že nech si lahne na bok, že nemôžem spať a on sa ešte na mna oboril, že čo vymyšlam, že on nechrape a nech mu dam pokoj. KEd som mu rano hovorila, že som celu noc nespala, lebo chrapal tak sa ma spytal. A prečo si mi nepovedala? On si nič nepamatal. TEraz to robime tak že ked si vypije tak spi vedla na gauči 😝
JA niesom z tych, ktore by uplne odsudzovali, ked si človek raz za čas vypije, lebo som tiež taka bola, a poviem pravdu, niekedy by som si ešte rada vyhodila na jednu noc z kopytka... Ale u mna to nejde, kedže prveho syna už 2 roky dojčim teraz som tehotna takže drobca budem zas dojčiť. Ale Chyba mi to. Viem viacere kočky mi vravia, však aj ked dojčiš poharik vinka ťa nezabije. Ale ja som presne ten typ, že poharik vinka mi je tak na nič, lebo mne chyba prave ten pocit beztiaže ked si vypiješ a to pri jednom pohariku nezažiješ.. Ale samozrejme naše detičky nam stoja aj za tuto obeť 😵 A našim mužom by mali tiež. Oni len potrebuju silnu motivaciu, ak mu daš jasne najavo, že pokial neprestane môže sa zbaliť a odisť, tak podla mna motivovaný bude až až

vejula
19. máj 2012

Jo a ešte na porovnanie. Môj otec je alkoholik. A bol agresivny. Dokazal po vyplate neprisť 2 dni domov a prechlastať pol vyplaty... Mama sa snažila nešetriť podla možnosti na nas, ale ona ako tehotna zjedla za cely den 1 rožok, čo si nemohla viac dovoliť. KEd tatko prišiel domov a mama pred nim skryvala peniaze, tak ju fyzicky napadal, tak že nakoniec mu peniaze dala, a zas nebolo za čo žiť. Ale teda vždu si daval pozor aby mamu nezbil tak aby mala modriny, sam jej povedal, že nieje taky blby aby ju zbil tak že by mala nejake znamky tyrania. Až jedneho dna sa mu to vymklo spod kontroly. MAma šla ku doktorke, tak jej povedala aby to nahlasila. Tak podala regres, ktory nasledne stiahla, pretože policajti ju pri vpočuvani donutili k tomu.
Od vtedy sa otec mamy nedotkol ale pije stale. Su spolu 30 rokov... A samozrejme ona je najväčším dôvodom jeho alkoholizmu. Kym sme byvali s nim boli sme to samozrejme aj my, že sme neporiadni a neposlušní, tak on chudak musi isť zapiť žial, aké ma strašne deti.... Toto je alkoholizmus a s takym človekom by som nežila ani keby mi za to platili milionmi

sisinka26
19. máj 2012

Zorka....muž sa nikdy nezmení, to v prvom rade. Sú len fázy, kedy je lepšie a nepije a horšie keď si vypije. Ak by sa mali veci zmeniť, zmenu musí chcieť on, ty ho nikdy k zmene nedonútiš. Mám za sebou tažké vzťahy....vždy som sa však musela rozhodnúť sama, čo je pre mňa najlepšie, dlho som to nechcela pochopiť, že veci sa nezmenia, že musím nazbierať silu a odísť. Stálo ma to more sĺz, 10 kg váhy smerom dolu, rozhovor s psychologičkou a výsledok?....odišla som a odstupom času som pochopila, že to bola najlepšia vec akú som mohla urobiť. Prešli roky a dnes som šťastna. Takže to čo ti robí tvoj muž je citové vydieranie, ponižovanie. Neverím, že tokážeš normálne fungovať ak žiješ s takýmto mužom. Nekonečný krrč v žalúdku, stres každý deň čo bude, strach, kam sa to až vystupňuje....viem, že toto sú isto tvoje pocity. Nazbieraj silu, obráť sa na ľudí, ktorým veríš, vstaň a odíď. Život plynie rýchlo, každý problém má riešenie, len sa na neho treba reálne pozrieť. A jeho vyhrážky ber s nadhľadom...muž chce stál preukazovať, že je silnejší jedinec, chce ti ukázať, že to nedokážeš, lebo sa bojíš, lebo čo by si robila bez neho....vstať a choď. Urob to kvôli sebe a najmä kvôli dcerke. Na ňu to bude mať totiž obrovský dopad...viem čo hovorím, je to vyrovnávanie sa s vecou celý život. ☹ Držím ti palce, taj vedieť ako sa to vyvíja.

monyccka
19. máj 2012

@zorka1 v pripade, ze najdes silu a odides od cloveka, ktory Ti ublizuje, nebude to hned rruzove. Bude sa snazit, plakat, prosit, slubovat, nosit kvety a dary, vyhrazat sa, vydierat atd.. Vyskusa vsetko, len aby sa nemuselo menit nic na tom, co ma teraz a vyhovuje mu to. Ma doma zenu a dieta, ma svoj pohodlny zivot, ktory moze beztrestne ohundrat, ma doma niekoho, na kom si moze vybit svoje frustracie a pocity neschopnosti pomocou verbalnych utokov.. Ver mi, nechce sa mu to stratit ale ani nic robit pre to, aby to bolo naozaj rodinne prostredie. Takto je sam sebou (nezabudaj, ze alkohol nic nesposobuje, len spusta. Kto "to" v sebe nema, moze vypit aj sud absinthu a nebude nikomu ublizovat ani nadavat). Necakaj, ze sa zmeni, ze sa polepsi, ze je to o kamaratoch, kolegoch, praci atd. Nie je. Je to o nom. Vzdy sa najde dovod preco pit, aj partak s ktorym pit (pripadne si vystaci sam, lebo na to/hento/tamto si predsa jeden/dva/trinast musi dat!).

A neexistuje postupny odchod ani postupne odputanie sa. zbal seba aj dcerku a chodte kade lahsie. Tieto utoky na Tvoje sebavedomie, hrdost a dostojnost sa budu stupnovat a dosiahne nimi to, ze sa budes bat od neho odist, pretoze bdues presvedcena, ze to sama nezvladnes. Cize nie je na co cakat - ako problem to citis, inak by si sem nepisala..

Ak sa rozvdiete, bude Ti musiet prispievat na dcerku a aj na Teba, pokial si na materskej, teda financne Ti bude musiet pomoct aj on. A ak si najdes nieco na par hodin denne, ubytujes sa docasne u rodicov a zminimalizujes svoje naroky, urcite to zvladnes. Poziadaj si o zrychlene konanie na urcenie vyzivneho. blizsie ti poradia na sude na bezplatnom pravnom poradenstve, na ktore ako zena na MD mas narok.

Tvoje prispevky su plne ospravedlneni jeho konanie, je to sposobene prave vplyvom jeho manipulacie s Tebou a Tvojim hodnotenim situacie. Si na najlepsej ceste pripustit, ze za to v podstate nejako mozes (ved nerada varis, tak Ta moze trosku pourazat) a v podstate sa nic strasne nedeje (ved to nie je denne) a hlavne je, aby dieta vyrastalo s oboma rodickmi (ona je jeho vsetko) atd atd.. Kazde spravanie sa da vysvetlit a ospravedlnit,ak sa posnazis. ale to neznamena, ze je v poriadku. Dieta ma vyrastat s niekym, kto ho lubi a ma mat doma bezpecne prostredie. Nie strach, ze mozno aj dnes v noci pride oco napity a zas bude robit bordel s mamkou.

A zabudni na ultimatum - ak neprestanes, odidem. uz si mu ho dala a..a neprestal. Tak si na rade - odid. Ak nie kvoli sebe, tak kvoli malej (nech toto nevidi ako model fungovania rodiny. Radsej bez otca, no aj bez strachu. )
Drzim prsty pri odchode, nie je to jednoduche, ale POTREBNE!

zorka1
autor
19. máj 2012

@lenka_da asi som to nenapisala jasne,ale tie slova,ze si vypije len obcas ako kazdy normalny chlap-to su jeho slova.ja som to len citovala.lebo pre mna to teda veru normalne nikdy nebolo.vyrastala som v absolutne abstinujucej rodine.sice ako mladica som si ja vypila s partiou alebo priatelmi,no nie je to moj zivotny ciel pit a opijat sa.dokazem bez toho zit.

zorka1
autor
19. máj 2012

@vejula no nepiť.no veď to je to najhoršie.však som hneď nebola nadšená,keď mi oznámil,že ide do roboty /už po prac.dobe/ si dať pivko /do reštiky-tam pracuje/.no potom z toho pivka boli poldecáky,neviem koľko.ale na ňom veru vidieť,aj keď si vypije čo i len jeden.teda ja to vidím,lebo som na to už nenormálne citlivá.
ja by som nemala nič proti občasnému vypitia pivka.ale nie takto,že nevie,kedy prestať.
lebo stalo sa,že si dal pivečko,mal náladičku,ani ma neurážal ani nič.no keď to preženie,tak je ku mne zlý.

zorka1
autor
19. máj 2012

@vejula chcem sa len spýtať,či vás otec obviňoval aj keď bol triezvy,či len keď mal vypité?na mňa vyskakuje len keď má vypité a trošku viac.no aj tak ho to neospravedlňuje,viem

zorka1
autor
19. máj 2012

@sisinka26 hm.trošku na odľahčenie,veru 10 kg dolu by sa mi zišlo 🙂 ale nie za takúto cenu,aby som zhodila trápením sa.
A CO DNES? zas akoby nic nebol povedal.sice vcera toho naozaj az tak vela nepovedal.pisala som to tu vseobecne,ako sa to stale dookola opakuje.vcera chcel len vyvolat hadku,no ja som si velmi hryzla do jazyka.nemala som ani chut ani sil sa hadat.povedal,ze este raz mi dcerka spadne /raz spadla pri stoliku,suchla si pusu o roh a druhykrat co bolo uz velmi davno spadla z gauca/,tak.... a nedopovedal.no nereagovala som.vedela som,ze chce hadku.a druha vec bola,ze povedal dcerke,ze som neschopna mater.
no k veci,cize dnes akoby nic.sice sa zas ospravedlnil s tym,ze viem,ked si vypije ze trepe hluposti.snazila som sa mu vysvetlit a dohovorit,ze to nie je ospravedlnenie.tak akoze ho to asi mrzi.no mam zas zaludocnu nervozitu,ked si predstavim,ze sa to moze znovu zopakovat.aj ked SLUBIL,ze sa polepsi,ze sa bude snazit.
tusim,ze ked sa vas spytam,ci mu dat este sancu,vacsina z vas odpovie NIE.a ak mu ju dam,budete si mysliet,ze som sprosta.no v tomto smere mozno som.stale dufam v dobro cloveka.
no idem si pozistovat veci okolo rozvodu,okolo zverenia dietata do opatery a jemne s tym oboznamit rodicov.ak sa to zopakuje,aby som bola rovno prichystana a konala hned po incidente.asi som hlupa 😒

vejula
19. máj 2012

@zorka1 Tak ja som na to začala byť alergicka, presne ako pišeš vtedy, ked som ostala tehotna. Prišlo mi to nespravodlive že ja nemôžem nidke chodiť a on ano. Nebavilo ma to trčať samu doma. PRed tym sme problemy nemali, lebo sme chodili obaja si posedieť a tak.... JA môžem normalne vyhlasiť že moj mm alkoholik nieje, ale pre neho je najväčší relax presne to posedenie s kamaratmi pri nejakom pivečku či úpoldecaku. Mne to zo začiatku prekažalo, ked som nebola zvyknuta, že raz za čas som proste doma sama bez neho kym on sa bavi s kamaratmi. Akoby som mu aj trochu zavidela, že on si užvia a ja nemôžem. Potom som zistila, že toto je pre neho taka duševna hygiena ako napr moja tu na koniku ked si popišem s babami. Vždy je potom kludnejší a veselsí. Myslim aj na druhy den, nie len ked ma vypite.
Napr teraz zobral maleho, že ho bude mať cely den a potom večer vybehne s chalanmi do mesta.... Tak ok, mne to nevadi, a ked pride z mesta už budem spať a on si lahne na gauč, takže ho ani pripiteho nemusim vidieť a tak mi to vyhovuje.
Ale ked ty pišeš, že ti potom nadava, to je už ina vec. To by mi vadilo a velmi. Niektorí maju taku blbu povahu, ked si vypiju. Takí by proste nemali piť, ked im to takto udiera na mozog. A aky je ked je triezvy? MA skolny ťa ponižovať aj tak?

vejula
19. máj 2012

@zorka1 no naš otec nas obvinoval aj za triezva. To mal take obdobia, ked mu už chybal alkohol a potreboval rychlo najsť nejaky dôvod, kvôli ktoremu zas chudačik musi isť piť. Tak nam povysypaval šufliky aky mame bordel v nich, alebo urobil reviziu, či nam nejake pero či pravitko nechyba. Ak ano, tak sa zbalil s tym, že čo on ma doma robiť s takymi neporiadnymi deckami, čo si nedavaju pozor na veci, že keby sme boli poriadny nemal by dôvod piť, ale takto chudačik musi, lebo s nami sa to doma vydržať neda....
Alebo si povymyšlal na mamu, že flirtuje s kolegami a že preto musi isť chlastať, alebo podobne nezmysli.. PRoste vždy si našiel dôvod prečo, a vždy sme tym dôvodom boli my ako deti, alebo mama

vejula
19. máj 2012

@zorka1 tak podla mna konaš rychlejšie akoby konala väčšina z nas. JE dobre že poznaš vlastnu hodnotu a nenechaš sa ponižovať... A vieš čo kup si nejaky maly diktafonik a ked pride domov opity tak ho nahravaj na druhy den mu to pusti, aby bol v obraze čo vlastne robi. Možno mu to až potom docvakne... A ked nie aspon budeš mať dôkaz pri sude 😉

lenka110611
19. máj 2012

Nežila by som s takým chlapom, samozrejme každý takýto prípad je individuálny ale daj mu na výber - bud alkohol alebo rodina. Keď to takto pojde ďalej zničíš život sebe aj dieťaťu. Otec môjho muža dosť pije, takže viem o čom hovorím.

nicky182
19. máj 2012

@zorka1 teraz som si ma zaskocila - normalny chlap, ked si vypije nie je agresivny a nesprava sa ako despota ! sikovny pravnik preukaze cokolvek 🙂 neviem teda co chces....baby sa ti tu snazia pomoct a podporit ta a ty ho stale obhajujes, velmi dobre ta chapem, mam za sebou nieco podobne,ako sa citis, bojis sa, veris, ze sa este manzel zmeni, ale garantujem ti, ze sa nezmeni ....mysli na dcerku, aby sa zachvilu nespraval k nej ako ku tebe !