Každodenné návštevy priateľa u svojej mamičky

jahell
30. mar 2021

Zdravím Vás. Je podľa vás normálne keď môj priateľ s ktorým mám 8mes. bábo , neponáhľa z práce za nami domou ale každučký jeden deň ide z roboty na 1 až 2 hodky k mamičke na kávu? Keď som mu povedala že mi to vadí teda skôr ma to mrzí a je mi ľúto, že neponáhľa za nami tak to hneď zvrtne, že čo mám proti jeho mame a ja nechcem vyvolávať hádky. Možno mnou ešte lomcujú hormóny plačem keď nepríde načas domov a potom sa ešte opýta čo mi zas je či by som bola radšej keby chodí do krčmy , celý deň som sama doma s babatkom , on príde o 17tej , chvilku sa s ňou pohrá a potom kupeľ a spať o 19tej . Takže spolu ako rodina sme 2hodiny . Je to normálne????

mondolina
30. mar 2021

@jahell
ani mne by sa to nepáčilo

mariejenka
30. mar 2021

Nie nieje...mamu na na prvom mieste, nie Vas. Nechape sa s Vami ako rodina. Asertivne by som mu dala jasne na vedomie, že nic proti jeho mame nemáš! Ale mas nieco proti nemu.
Chodí si k mame oddýchnuť po robote, lebo vie ze pri Vas by mal ďalšie povinnosti...to ze aj radost s dietatka mu asi nedochádza
A posledný môj názor... normálna babka/mama by ho poslala domov za rodinou...

jumama
30. mar 2021

A nemozes dat male do kocika a ist mu oproti? Pripadne sa k tej svokrusi nanominovat s nim? Ved by bola mozno rada, ze sa moze potesit s vnucatkom. Nemaj v sebe take velke zabrany, pestuj si vztah ku svokre, ak je len trosku normalna. Raz ocenis, ze sa vam vie postarat o dieta, a vy mozete mat sem tam poobedie volno na seba. Chodi tam pomahat, alebo sa napapkat mamikinej stravy alebo co?

elizabet173
30. mar 2021

@jahell je to choré, partner ešte nedozrel, neprestrihol pupočnú šnúru, toto ste si mali vydiskutovať hneď, ako ste začali spolu žiť. Proti jeho matke nemusíš mať nič, môžeš ju mať rada, ale u neho by už mala byť na prvom mieste rodina. Keby ste bývali od nej 50 a viac km, ako by tam každý deň sedel? Že ste spolu dve hodiny denne by nebolo najhoršie, niektoré páry sa vidia oveľa menej, ak ju muž na týždňovkách, ale ide o to, že prvá cesta z práce je k mame, nie k vám. Dieťa ste chceli obaja, či?
@jumama denne? Prečo by mala aj ona s dieťaťom byť denne u svokry, sú hádam nová rodina, nie? Svokra jej dieťa možno nikdy strážiť nebude, to nie je argument, že to raz ocení. Kto má babky ďaleko, tiež si to s dieťaťom musí nejako zariadiť.

stanulienkat
30. mar 2021

Zrejme ešte nedospel, zrejme nebol ani na rodinu pripravený, zrejme dieťa ani nebolo plánované.

jahell
autor
30. mar 2021

@jumama praveže ja sa doma naháňam a varím, vždy mu do roboty pošlem správu aj s foto čo dobré som mu dnes pripravila a že ho čakáme... no aj tak ide k nej na kávu, som zúfalá... no a svokra moc nejaví záujem ani o mna ani o malú.... ona dokonca doma ani nevarí vždy varil svokor no ten pred mesiacom zomrel a môj drahý tam dokonca chodí už druhú sobotu aby jej navaril na nedelu, mam zlý pocit, že sa to stane zvykom

jumama
30. mar 2021

Tak to mi je velmi luto. Mozno je to normalne ludske, ak je mamina smutna, on smutny, ze ku nej zajde. Mozu zdielat ten smutok za otcom. No nemal by sa z toho spravit zvyk, po dvoch mesiacoch by smutenie malo odzniet, a svokra skusit sa naucit zit sama. Nazatial je to ale asi smune a tazke, podla toho, aky mali vsetci medzi sebou vztah. Ratam, ze normalny, nicim nenaruseny.

jumama
30. mar 2021

@elizabet173 Myslela som to tak, ze by svokra aj muz lepsie a rychlejsie pochopili, ze to tak byt nema, keby tam denne je aj autorka prispevku. Autorka napisala trosku viac podobnosti, ze mu umrel otec pred mesiacom a to trochu meni pohlad...

panelacikova
30. mar 2021

@jumama toto nie je normálny ničím nenarušený vzťah, toto je chorý vzťah...
@jahell to mi je ľúto, predtým sa takto nejavil? obávam sa, že toto neskončí. ja to dôverne poznám, výhodu som mala v tom, že ona bývala 35 km ďalej, ale vieš, telefóny existujú. to boli dlhé minúty a hodiny bezúčelných hovorov, len aby si ho držala na linke. a veľakrát si niečo zaumienila a zmyslela a on letel... úplné hlúposti to boli. ale už sme, chvalabohu, takmer 5 rokov od seba a je mi to fuk. je mi úplne jasné, že keby žila "cestou" domov z práce, tak by bol u nej nasáčkovaný tiež denne. možno by to bolo bývalo lepšie, skôr by som od neho odišla a mala svätý pokoj. osobne si myslím, že nemáte veľkú nádej na normálne manželstvo. matka bude stáť v ceste stále. keby jej šlo o šťastie syna, tak by bez problémov prijala aj teba a dieťa a práve naopak, hnala by syna od seba domov s vysvetlením, nech sa ide venovať rodine, lebo ho potrebuje žena a dieťa. toto nie je normálna matka a nedopadne to dobre. takýchto príbehov sú tu, na koníku kvantá a sú, žiaľ, z reálneho života :(

anjelicek26
30. mar 2021

Tak trebalo napisat, ze "tej zlej mamicke" pred mesiacom zomrel manzel a ze to asi pred tym a teraz nebolo pre nu samotnu ruzove... chapem, ze sa potrebuje s niekym porozpravat, predsalen corona, lockdown, kazdy zavrety a ona zo svojim smutkom. Sprava sa ako dobry syn, ked to ona potrebuje, tak to teraz potrebuje. Ty sa s nim musis porozpravat o tom, ako to postupne zredukovat a spravit napriklad - sobota tam pojdete vsetci traja ako rodina, utorok a stvrtok pojde mamu pozriet po praci a potom domov... proste nastavit tomu hranice, aby ste boli vsetci spokojni... inak co by som ja dala za to, keby mi muz bol o 17tej doma...

jahell
autor
30. mar 2021

@jumama je to mladá žena a skôr im všetkým odlahlo keď svokor zomrel, nechcem byť zlá ale jej sa veľmi uľavilo a odbremenilo. Ani mu nešla na hrob keď mal sviatok lebo fúkal silný vietor...choré

panelacikova
30. mar 2021

@jumama ale to, že umrel svokor, to vôbec nemení pohľad! to deti sú povinné chodiť utešovať matku a kašlať na svoju vlastnú rodinu? to snáď nie 🙂 ak by šlo o skutočne túto príčinu, tak by dobrá matka a svokra povedala: deti moje (obom, synovi aj neveste), som tak sama a smutno mi je, príďte všetci častejšie prosím, nech sa trošku poteším. no a postupne by sama tieto návštevy oddiaľovala, aby "dovolila" mladým žiť. ale nie si syna držať umelo u seba a trhať ho od ženy a dieťaťa.

panelacikova
30. mar 2021

@jahell koľko má rokov?

jahell
autor
30. mar 2021

@anjelicek26 chodil tam aj predtym, to že zomrel s tým nesúvisí len na mňa to už je privela a nepíšem, že je zlá , mne vadí, že neponáhľa za nami domov a jeho matka je mladica, nesedí a nesmúti doma ako by sa mohlo zdať

maciatkolulu
30. mar 2021

@panelacikova nemáš pravdu, každý smúti inak, nepoznas ich zvyky, povahu, niekto vyzerá, že sa nič nestalo, vnútorné trpí, niekto chce byť iba s najbližším, niekto sám... Pise, že priateľ, možno sú spolu doslova pár mesiacov, možno, možno, možno.... Každopádne podľa mňa bežná vyzreta familia so zrelymi účastníkmi to nebude... Co je smutné pre dieťa.
@jahell ja neviem, ale o 17.00 keď prichádza domov to nevidím až na takú katastrofu a šve hodiny s vami ako rodinou tiež nie sú až také hrôzostrašné. Predpokladám, že vstáva skoro do prace partner.... A reálne ako to bolo so svokrom nerieš, či je niečo choré, či nie. Lebo naozaj každý smúti, teší sa inak

jahell
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
30. mar 2021

@jahell ked je mama mlada, tak o to viac ju muselo to umrtie ranit, plus vy ste asi tiez este nie v zrelom veku, ze ano..mladucky, nezosobaseny, uz s dietatkom... ono to chce cas dozriet na vsetky tieto vecia priority, v podstate bol "pred chvilou" este jej dieta v jej dome... O 17tej proste nie je neskoro, je to uplne bezne pocas pracovneho dna v dnesnej dobe este aj skoro. Porozpravaj sa s nim, povedz mu to presne takto, ze ti chyba a radsej by ste travili cas spolu, nech to skusi zredukovat na 2-3x v tyzdne, aspon raz s toho vas vezme zo sebou, nech si babka vidi vnucku a vnucka ju... ostat vecne, neurazat, nerobit sceny, ze kde ma chalan priority... ja v tomto si vravim vzdy, ze raz budem aj ja svokra a by som si vyprosila, aby nevesta diktovala mojmu synovi, kedy ma moze/nemoze dojst pozriet...kazda minca ma dve strany...

sense
30. mar 2021

Taky bol zrejme aj predtým že chodil denne k mame a asi ti to nevadilo a vy ste tiež ešte zrejme veľmi mladý keď ma jeho mama 40rokov....

jahell
autor
30. mar 2021

@sense vadilo mi to aj predtým no teraz máme bábo a aj tak neponáhła za nami ale k matke

ivangeline
30. mar 2021

Je to priatel a nie manzel,ze? Reku...ako si ustlies,tak mas. ;)

sense
30. mar 2021

@jahell ked ti to aj predtym vadilo naco ste mali dieta....? Zrejme planovane nebolo... pretoze zrely na dieta a vlastnu rodinu nebol....

panelacikova
30. mar 2021

@ivangeline nič by sa nebolo zmenilo, ani keby boli vzatí. aj tak by sedel mame pri riti.
@sense kde píše, že má 40? či to je ten príspevok, čo autorka zmazala?

ibrunova
30. mar 2021

@jahell Skús menej tlačiť na pílu, chodievaj s malou viacej von, nečakaj ho otrocky na minútu, navar len čo musíš, on k nej bude chodiť tak či tak, hádkami to nezmeníš. Rozumiem ti, si sama s dieťaťom celý deň, nemáš svojich rodičov, žeby si k ním zašla? Koľko máte vy dvaja rokov?

ibrunova
30. mar 2021

@panelacikova áno, tam to bolo.

ivangeline
30. mar 2021

@panelacikova nemusi tak byt, ked niekto dava záväzok slobodne a vie do coho ide... Je to ine...

mariejenka
30. mar 2021

@jahell no veru, prvé si mala dat ze pred mesiacom zomrel otec tvojho priateľa... darmo, toto uz trochu viem pochopiť,to ze ide každý den uz nie, ake tak casom to mozno bude menej, ale vsetko si pekne musite povedať, to ze babk nejavy záujem,tak skus spraviť prvý krok, choďte tam v sobotu všetci spolu k babke, mozno aj ten tvoj priateľ necíti s teba podporu,jemu zomrel otec ... No uz inou optikou sa na to divam,ale nesúhlasim s každodennou návštevou...
Bolo to tak ak pred smrtou jeho otca?

jahell
autor
30. mar 2021
danulienka78
30. mar 2021

Bývate v jednom meste, dedine? Co keby prišiel domov a zobral by aj malú a išiel tam s nou? Alebo by si tam za nim prišla ty? Nečítam tu všetky rady, mňa len napadlo toto, možno by tam potom nechodil každý deň.

sense
30. mar 2021

@panelacikova autorka pisala ze mama je mlada a ma 40r

22abigail22
30. mar 2021

Treba si v sadnúť o v pokoji sa o tom porozprávať. Vysvetliť mu, že nemáš problém s jeho matkou. Naopak, že si rada, že majú dobrý vzťah (to sa často nevidí) ale už má vlastnú rodinu a vy (žena a dieťa) máte byť na prvom mieste.

Každodenné návštevy by som pochopila kebyže jeho matka je ťažko chorá a ide ju po práci skontrolovať ale nie chodiť na kávičku. Nech si dá kávu s tebou.

Ak nepochodíte s mužom tak zájsť za jeho matkou a porozprávať sa s ňou. Snažte sa u jej zistiť prečo je u nej každý deň a vysvetlite jej pohľad na situáciu.

Ak nepomôže ani jedno ani druhé, začala by som muža zanedbávať rovnako ako on vás. Čiže, žiadne také, že večera na stole, žiadne čisté oblečenie do práce a pod. Starala by som sa iba o seba a o dieťa. Toto by ho možno zobudilo.