Keď ľahké drogy ubližujú

16ivulik16
21. okt 2014

Ahojte žienky,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám brata (21 r.), ktorý má psychické problémy ( on si myslí, že je v poriadku). Problémy začali, ked pracoval v Holandsku, kde mohol aj legálne fajčiť marihuanu. Najprv to boli telefonáty domov typu odrezal som si palce, oznám to našim doma. Vždy sme zavolali bratrancovi, ktorý bol nedaleko neho a s ktorým sa stretaval. A ten nám len povedal že to nie je pravda, že je v poriadku, že to istotne bude mať z toho chlastu a z trávy. Jeho klamstvá a bludy sa stupňovali. Začali chodiť správy od cudzích dievčat, ktoré si "overovali" reči môjho brata (že či je majster slovenska v boxe, či mal ťažkú nehodu a ostal na vozíku) proste bludy, ktoré tlačil do hlavy nielen im, ale aj ľudom ktorých poznal.

Neviem čo si od toho chlapec sľubuje, dohováranie nepomáha. Plus ma exekúciu na účte. Dlhuje peniaze kade tade.
Pred mesiacom prišiel domov z Holandska, že ho zbili, ale že už sa tam nevráti lebo ide podnikať na Slovensku. Otvorí si autobazár, chovnú stanicu pre psov a ide kupovať auto ( nemá ani vodičák) plus nemá ani peniaze..len dlhy. Je agresívny, ak ho niekto nepočúva, ked rozpráva o svojich "plánoch" alebo ked mu niekto nedá peniaze. a možno je agresívny aj preto, lebo ma abstak.Po nociach nespí. Chodí hore dole pobyte. My ostatní nemôžme spať kvôli nemu. Máme ešte malú 6 ročnú sestričku, ktorá to vníma, že niečo s ním nie je v poriadku. Vyhýba sa mu. Nechce byť v jeho prítomnosti.
Naposledy začal, že pesničky od Majka Spirita - všetky oči na mne..aj od kaliho nejaké dve..že sú o ňom. Že sa im ide poďakovať. ( Niekto sa možno nad tým zasmeje, ale nám to už smiešne nepríde). Toto je len málo z jeho výmyslov.
Boli sme aj za obvodnou lekárkou. Povedali sme jej, čo doma zažívame..a pýtali sme sa aj o radu ako máme postupovať. Tá volala psychiatričke, že tým že on fajči travu viac ako tri roky ( to im aj on sám povedal ) , je môžné že on už je vžitý s tými bludmi, ktoré rozpráva. Proste on to tak berie, že to je skutočný svet. Povedala, že takéto prípady musia byť hospitalizované, duplom keď je v rodine malé dieťa. Dnes bol u tej psychiatričky, dala mu nejaké lieky a objednala ho zase na dalšie sedenie. Uprimne, pochybujem, že lieky bude brať. On si myslí, že všetci sme proti nemu.

Fakt, už nevieme ako ďalej. Lebo on neubližuje len sebe..ale aj ľudom okolo seba... 😔 😔 😔

Za každý váš názor, alebo radu budem vďačná.

liubov
22. okt 2014

..urcite nie je to trava, skor by som povedala ze to bude amfetamine, pervintin.. ☹

adrioska
24. okt 2014

No, ten Atarax, co dostal, mu asi nebude stacit, to je len proti uzkosti, potreboval by vaznejsie lieky...antipsychotika a potom aj antidepresiva, ale najma tie antipsychotika...

danka281
24. okt 2014

Určite pri neprimeranom až agresívnom správaní hned zavolať RZP, aj v noci, netreba čakať, kým sa nestane niečo zlé... Oni ho už odvezú na psych. oddelenie a tam ho dôkladne vyšetria, nastavia adekvátnu liečbu... držím palce

citronade
25. okt 2014

@16ivulik16 to nie je trava, ani psychoza z travy... ani schizofrenia... aj ked urcite travu zahuli takisto...

to co opisujes je pervitin, takze nie lahke, ale tvrde drogy... pervitin je stimulant, amfetamin, ludia po nom nespia ( v noci beha po byte hore-dole), nespia aj par dni, z toho potom mozog zacne halucinovat ( vsetky oci na mne) atd... na dost percent je v tom pernik, potom napis. neschudol? zmena v stravovani? nepoti sa? nesmrdi chemiou? a v moci mu to nemusia ani najst. resp. da sa to oklamat, alebo to proste uz nenajdu.

16ivulik16
autor
29. nov 2014

Ahojte... tak vyústilo to už do toho, že päsťou mlátil do steny a vykrikoval že ublíži sebe alebo nám. Tak som včera zavolala políciu... oni následne záchranku a vzali ho na hospitalizáciu na psychiatriu. Je to celé také zvláštne.. no jedno viem určite, že tým netrpí len on ..ale hlavne celá rodina.

lulua777
30. nov 2014

@16ivulik16 no z toho co si napisala ze Po nociach nespí. Chodí hore dole pobyte. ti musim bohuzial oznamit ze to nesposobuje marihuana tak isto tie bludy a podobne skor by som povedala pervitin alebo ina Tazka droga bohuzial bez toho aby tvoj brat chcel nieco urobit a pomoct si sam jedine co mozete urobit pre jeho vlastne dobro umiestnit ho do nejakeho zariadenia ☹

lulua777
30. nov 2014

@citronade presne tak toto su priznaky uzivania pervitinu ☹

irenkask
30. nov 2014

@16ivulik16
Ak by si chcela zistiť čo berie stačí odstrihnúť prameň vlasov a dať ho na rozbor.
Ale neviem koľko sa za to platí, ale tam zistia aj ako dlho a ako často.

16ivulik16
autor
2. dec 2014

Včera sme ho boli pozrieť. Mamina rozprávala s primárkou. Žiadne tvrdšie drogy mu v tele nenašli. Diagnozu mu potvrdia až po komplexných vyšetrenia a ctčku hlavy..čiže ako ste už písali v príspevkoch predtým ..tráva mohla byť len spúšťačom...

irenkask
2. dec 2014

@16ivulik16
Ak fetoval tak nemali šancu nájsť nič ani v krvi ani v moči lebo to chytro vyprchá z krvného obehu, keby si pichal tak sa nájdu stopy po vpichoch na tele, ale pervitín rýchle vyprchá a keď vyvádzal tak už mal absťák a potreboval ďalšiu dávku.
Dávky sa zvyšujú aby dosiahol požadovaný účinok, stále vyššie a vyššie , potom nasleduje aj niekoľko hodinový spánok bez jedla a pitia vydržia spať dlhé hodiny od vyčerpania. 😒

merikac
1. jan 2015

@irenkask presla si si niecim takym ked si o tom tak pisala? dakujem za odpoved

felix2
1. jan 2015

ci mu nakoniec nediagnostikuju manio-depresivnu poruchu.
napr. tu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Bipolárna_afektívn...
podla popisu by mohol byt vo faze "manie". Vtedy si clovek NAMYSLA ze je, obrazne - majster sveta, ze vsetko zvladne, ze zacne podnikat, vsetko vie, ze vsetko sa mu dari, .... nespi, .. vtedy aj vyhlada drogy
mozno si skus pocitat o tej chorobe, aj ine clanky pogooglit.
trpi tym aj Richard Muller a kopec inych slavnych osobnosti.

teda je to len taky moj tip. Ale v poslednom case sa da o tom stale viac a viac dozvediet, ani nevieme kolko ludi co su medzi nami tym trpi

22tanulka
8. júl 2022

@16ivulik16 ako to všetko dopadlo?