Keď sa ti zrúti sen

jozeffezoj
9. jún 2023

Ahojte.
V prvom rade prepáčte, že takto píšem do viac menej ženského fóra, ale snažím sa nájsť cestu a keďže sa snažím pochopiť pohľad zo ženskej stránky tak mi nič lepšie nenapadlo....
Som s manželkou 13 rokov.
Mame krásnu a sikovnu 7 ročnú dcéru.
Obaja mame dobrú prácu a nemáme sa zle.
Avšak problémov je viac ako dosť.
Odkedy sme postavili rodinný dom, odvtedy sa všetko akosi pokaslalo. Všetok ten zhon, všetok ten tlak, stavanie popri práci, venovanie sa len dcére, všetko to zanechalo stopu.
Začali sme sa s manželkou odsudzovať.
Prestali sme sa baviť o príjemných veciach, dotýkať sa jeden druhého, prišla nervozita hádky, moje problémy v spálni, a všetko sa začalo kopit. Obaja sme vedeli ze to nie je dobre ale nevedeli sme s toho kruhu vyjsť vonku.
Práca, dieta, dom a dookola.
Úplne obmedzené na základné veci.
Obaja sme dúfali ze to nejako prejde a tak plynul čas a ubehol rok dva... skoro 3.
Posledný rok bol však najhorsi.
Začal som badať na manželke ze je stále bejaka zvlastnejsia. Nervoznejsia, depresivnejsia, začala skrývať mobil, zhadzovat aplikácie. Z prace začala chodiť na školenia aby dostala vyššiu pozíciu.
Keď som začal mať prvé podozrenia tak som si to nechcel pripustiť a vôbec som sa bal začať do toho rýpať. Žiaľ začiatkom roka mi nedalo a zistil som to vo som nechcel....
Manželka má podvádzala takmer rok.
Po odhalení sa zrútila. Plakala, chcela si vziať život, nespala celé noci, vravela ze to nevydrží ze proste musí odísť zo sveta ze to proste nedá...
A viac menej je to lepšie ale je to tak dodnes.
Vravi ze je to aj pre ňu ťažké, to všetko.
Ale za tie 4 mesiace za mnou nikdy neprišla a nepovedala prepáč, je mi to strašné ľúto, ale bolo to ako bolo a ja som zlyhala....
Povedala mi ze sa namotala, že jej písal dlho, že nešlo o sexe, ze ho nemiluje, že je to človek ktorý by nikdy nebol s jednou ženou, že ma prístelku, a je cudzinec...
Place ze nevládze, že druhý krát by radšej skočila pod vlak, či má od nás odísť, že to nezvládne.
Ja však začínam mať pocit ze je to všetko nejaké sebecké alebo ja neviem...
A mne sa zrútil svet. Nechcem vedieť všetko a viem ze toho je okolo toho viac.
Viem ze aj ja mam chyby, mal som bojovať ako chlap keď mala zlu náladu z práce. Nemal som sa jej otočiť chrbtom keď bola náladová. Ale bolo toho veľa a ja som rezignoval.
Toto všetko jej nedalo právo urobiť vo urobila....
Dnes sú 4 mesiace co s tým bojujeme.
Všetky tie klamstvá keď som ja ostal s malou celý týždeň a ona bola....
Stále sa v tom vraciam spätne, porovnávam sa, rozmýšľam co, kde, ako, skym.... nevládzem.
Chodíme k psychologické ale všetko je také, také umelé... priateľom to vešať na hlavu nemôžem.....
Pýta sa ma co bude, ako to zvládneme....
Ako mi mohla písať ze ma ľúbi, že ma ľúbi aj dcéru a pritom bola s ním....
Vraj ho nemiluje, vraj to nie je o sexe, vraj jej chýbala pozornosť. Písala si s Jim už dávno na instagrame.. a tak sa nakoniec zlomila...
Ale zlomila aj mňa...
Mam ešte nejakú sebauctu?
Ľúbim ju ale neklamem si?
Chcem aby všetko bolo ako predtým aj keď ani vtedy to nebolo neskutočne perfektne ale bolo to dobre...
Boli sme veľmi tvrdohlavý a nik nechcel ustúpiť.
Ona je trpsku viac náladová a je problém s nou hovoriť o dôležitých témach a tak sme len prežívali....
Môže vôbec niekto ľúbiť a zároveň byť s iným.
Dokonca x krát žiarlila aby som esiel do jednej práce lebo tam mala známu a ze tam chodíš PP večierkoch a trdkaju tam jeden s druhým (je to pravda) ale tak mne išlo i pravdu a peniaze a nie o...
Ako môže mne vyčítať veci a pritom....
Teraz žiarli aj na posunutu sedačku v aute...
Boji sa ze o mňa príde?
Alebo je to len jej svedomie?
Neviem...
Všetko je také ťažké. Ľúbim ju aj nenávidím.
Prepáčte že veľa píšem a ze s tým otravujem....
Ak sa nájde niekto kto toto prežil ci už od manžela alebo sám bol v takej pozícii ako moja žena budem vďačný ak mi napíše.
Snažím sa pochopiť pre mňa nepochopiteľné...
Je to pre mňa veľká rana.
Som chlap ako hora ale plačem každý tretí deň Keď som doma sam...
Ďakujem a prepáčte... :(

katkami123
5. mar 2024

@kittykat22
Ale to je jej chyba, že nič nemá. Kszdy išiel s nejakým imaním do vzťahu. A keď všetko na ňu prepíše, potom ho už akože prestane podvádzať? Alebo sa akurát rozvedie a z jeho majetku, ktorý získal pred manželstvom mu nespravodlivo vezme pre seba s milencom?

katkami123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
5. mar 2024

@jozeffezoj
Už som to tu písala. Psychicky zdravá žena, nebude momentálny nedostatok pozornosti (rôznej rok, niekoľko mesiacov) riešiť milencom. Sú ďaleko väčšie vzťahové problémy ako je pozornost a ženy neutekajú za milencami. Tvoja žena sa celkovo chová ako zakomplexovaná pojašená 14-ročná pubertiačka a nie múdra žena, matka, ktorá má dcére odovzdať nejaké hodnoty do života a pevné základy. Či aj dcére časom založí instagram, nech nad nou slintaju raz Srbi, Chorváti,atď. lebo to považuje za hlavné merítko atraktívnosti? Koľko má pod fotkou lajkov a nadrzanych komentov? IQ tykve.

Tažko budeš meniť seba, ak ťa manželka so svojou toxicitou ťahá dole za nohu. To ona by sa mala zmeniť, ona urobila chybu.

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@katkami123 len ci chce a uvedomuje si to..
Ja som jej veľa krát povedal ako sa správa, prostr slušne morálne a kľudne. A veľa si z toho nezobrala.
Celkovo je ťažko riešiť a rozprávať sa aj keď ma človek fakty a snaží sa neublížilovat. Veľa krát mi povedala zle veci q aj som jej povedal ze mi ublížila...

katkami123
5. mar 2024

@jozeffezoj
Tak potom tažko mozes ty chciet, keď ona nemá záujem. Na zmenu treba dvoch. Nie iba ty stále. Možno je sebec a netrápi ju to, čo je pravdepodobné, keďže z jej strany nejde nejaké pokánie, svedomie sa v nej ozve, keď ma slabú chvíľu a boji sa, ze si to všetko uvedomíš. Čo ty nechceš. Dufaš, že je ľudská. Keby bola, zachová sa po prevalení nevery inak. Minimálne nerozpráva stále iba o sebe a nerobí psycho scény, naučí sa ťa pocuvat a brať si to k srdcu. Ale, ako som písala, raz sebec, nemôžeš očakávať ľudskosť.

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@katkami123 dnes prídem domov z prace, na miesto kde ma byt rodinná pohoda.
1. Vec. hneď ako prídem domov, ze mala nepočúvala po skole,
2. Ze zajtra má prísť bratov syn a ze si chcela upratovať a na nič nemá čas
3. Ze vsetko je na jej hlave
Tak jen vravím ze jje pomôžem s tým predvianočnom upratovaním
Zase ze auto je špinavé a dookola....

Skutočne ma to prestava baviť....
Raz príde niekto, kto zmení môj pohľad na vec a bude po všetkom...
Ešte aj zahresila pred malou, čo samozrejme mala počula... A začala plakať ze sa hádame, keďže už bola rozcitkivena po dohovore co nepocuvala keď prišla zo školy.

Povedal som jej ze takto sa dlhodobo fungovať nedá a ze mala tieto veci vníma a reaguje na ne.
Ze sa nevieme normálne rozprávať a nepáčia sa mi ani tie vulgarizmi pred ňou...

Dnes som sa celkom pozitívne nastavil, že reku prídem domov a skúsim to nejak ináč aj smerom k nej skrz vaše rady...
Ale toto mi berie energiu a dost

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

A prejde 15 minút a už sa teraz správa absolútne opačne...

slavkajurko
5. mar 2024

@jozeffezoj to ze vôbec nemáte sex je hrozné. A ešte po nevere. Mňa tiež manžel podviedol ale bolo to lebo som mu nedávala žiadnu lásku, žiadnu. O sexe ani nehovorím. Pri troch deťoch som oňho ani len nezakopla a všetku energiu som venovala detom. Uvedomila som si to. Začali sme sa objímať, maznat a milovať. Teraz žijeme ako majú manželia žiť a klape nám to. V manželstve proste potrebujete intimnosti. Lebo to pôjde zase zlym smerom

jozeffezoj
autor
5. mar 2024

@slavkajurko pôjde, ale tentokrát už asi mojim zlým smerom...

luccija
5. mar 2024

@jozeffezoj to sú malichernosti, ale verím, že Ta to negatívne naladuje.Tak si uprace inokedy co z toho robí dramu a ešte aj auto je špinavé🙂
Takéto reči, že všetko je na mojej hlave, nikto si nič nevazi mávajú ľudia čo potrebujú od druhých počuť aki sú super, uistenie, že si to ostatni vážia a pod. ...asi sa cíti nedocenená a ty tiež.To je ako škrečok v kolotoči každý so svojimi krivdami.

hopamato
5. mar 2024

@macatt
Veď existuje nejaký krúžok čo ti priškrtí prietok krvi v penise, vyrába to Durex, čo to chlapec neskúsi. Možno mu to pomôže.
Zase mať sex pridlho je pre mňa doslova zbytočne pre*ebaný čas.
Podľa môjho názoru je jeho žena drevená v posteli a on chudák keď ju stále nakladá, tak si zvykol nech sa rýchlo urobí, komu sa stále chce len ju nakladať a ona ako vrece zemiakov. To poznáme všetci chlapi takéto ženy. Najlepšie čo tento pán môže urobiť ju poslať kade ľahšie a nájsť si nejakú ženu čo mu dá energiu. Veľa nad tým premýšľa, len sa okradá o čas.

katkami123
5. mar 2024

@jozeffezoj
Ale veď toto je psychická choroba. Prečítaj si moje prvé komentáre, tam som ti popisovala presne toto striedanie nalad, ide o hraničnú poruchu pozornosti, pre tieto zeny je nevera typická, niekedy aj, že mali vzťahy so ženami alebo sa im páčia aj zeny. A taktiež, ak ona nechce, priprav sa na peklo, lebo sa nezmení, jej chovanie sa bude iba stupňovať. Točíš sa dokola, lebo si to nechceš priznať.

mm87245
5. mar 2024

Stále sa tu točíte ako na kolotoči... Dokola dokola dokola.
A ty len dieťa dieťa dieťa. Myslíš si, že nik nemá dieťa? Ale má a aj dve, tri a viac. Ty sa okolo toho svojho krútiš ako had. Len aby malá bola ok, aby bola spokojná, aby nemala hrôzu z toho, či plač, paniku, depresiu... A nakoniec bude pekne rozmaznaná... Jemini. 🙄 Preháňaš to neskutočne. Je super, že ti na nej záleží. Ale uvedom sa konečne. Čakala by som, že už budeš mať nadhľad a budeš už niekde inde, ale ty sa krútiš dokola.... 🤨
Treba ti takú ženu akú máš? Alebo ti treba napísať ďalších 500 komentárov?? 🙂

macatt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jozeffezoj
autor
5. mar 2024

Ináč sa mi páči "teórie" ako som to roky neriešil a kadečo... operáciu mam za sebou, krúžok viem co je, gél poznám tiež... ja tu totálne detaily písať nebudem.
Sú aj iné metódy a riešim to... žiaľ nevyhneme sa ďalším zákrokom. Ci už ore ňu, alebo pre inú...

cafelatte
5. mar 2024

Toto čítať je jedna smutocna aria. Ale mne príde zvláštne na tom celom niečo, tvoj prejav mi príde trosku zzenstili, prepáč, nemyslim to zle a neber to ako urážku. Ale takto stále teoretizovat a nezit život mi príde skôr ako ženská vlastnosť.
Muži sú väčšinou mužmi činu, nie nekonečných teórii, dedukcii filozofovania a plánovania.
Drz sa chlape a konečne ži, s nou ci bez nej.

midori123
5. mar 2024

@jozeffezoj prečítala som si celú diskusiu od začiatku až do konca, a vieš čo ti poviem?
Najprv som ťa aj ľutovala, že teda máš to dosť na figu s takou ženskou, no čím viac si písal, tým viac som sa chytala za hlavu a hovorila si, že to snáď ani pravda nie je, aký si s prepáčením ,,sprostý”!
Dnes, po tvojich posledných príspevkoch mi je z teba normálne na smiech a jediné čo mi napadá je, že ty si ju skrátka zaslúžiš! Lebo normálnu, psychicky vyrovnanú ženskú by z teba porazilo. Však ty v jednom kuse fňukáš a perfektná výhovorka je tvoja dcéra, ako ty nechceš aby trpela, aby bola smutná, plakala, a nebodaj mala psychické problémy.
Však ale toto prostredie v ktorom teraz žije, si myslíš že je dobré?? Je to rovnako na h*vno, iba v ružovom.
Ty vôbec nie si chlap, a tým absolútne nenarážam na tvoj problém, ale na tvoje správanie. Tá ženská má z teba akurát tak vrtuľu, ktorá sa okolo nej krúti jak ona povie.
Že malá neposlúchala po škole?? A čo je ona psík, ktorý poslúcha na slovo? Je to dieťa, pane Bože.
Že nestíha upratovať? Však si sa jej ponúkol že jej pomôžeš, tak čo furt pindá?
Že nie je auto na poriadku? A čo má byť? Polícia to aj tak nekontroluje, tak vo co gou???
Ty by si mal už fakt buď poriadne tresknúť po stole a ukázať mladej kde je sever, a ak nemôže, tak možno rovno po hube. Ale to si mal spraviť už predtým.
Potom si zbaliť fidlátka a dovi dopo.
A nie tieto tanečky čo ty tu nacvičuješ a vyhrážky vo svojej hlave, ako to ty už nezvládaš a raz to ,,určite zabalíš”!
No ty isto!
A ešte niečo, žena ťa má hlboko v paži a v podstate sa jej ani niet moc čo čudovať, lebo takéto ufňukané a uplakané čudo, by aj mne liezlo na nervy a mala by som ho hlboko v paži aj ja!
Už sa prestaň v tomto manželstve ponižovať a vyhovárať sa na dcéru. Začni na ňu myslieť a začni konať! Good luck