Kedy je čas na ukončenie vzťahu?

zuzka82
1. jan 2012

Pekny den prajem vsetkym🙂 v prvom rade sa ospravdlnujem, ak tu nieco podobne je, ale ja som to nenasla...mna by od rozvedenych maminiek ci nemaminiek zaujimalo, co konkretne ich prinutilo urobit krok a rozviest sa?teda co je clovek ochotny znasat, a co je nad jeho ramec a povie si DOST! toto uz nie!..Preco ste sa vlastne rozviedli? a tak isto aj od vydatych zien, co by nezniesli vo vztahu..? Velmi ma zaujima kde je ta hranica, ked sa clovek rozhodne manzelstvo ukoncit..dakujem za odpovede

eaka
21. jan 2012

@turkija Nemáš sa za čo ospravedlňovať a ďakujem aj za Tvoj príspevok. Už som párkrát naznačovala, že ak aj alkoholik nie je, tak má pekne nabehnuté práve tým smerom, ale on ani počuť... a je tak, že v poslednej dobe už snáď nie je dňa bez pár štamprlí... mne to strašne vadí a vždy sme sa na tom hádali, pretože podľa mňa je rozdiel dať si večer s partnerom pohár vína a lupnúť do seba pár štamprlí len tak, keď prídem z práce, nie je s ním potom ani reč, ja hneď poznám na správaní, že má vypité, aj keď príde jeho partner v podnikaní, tak sedia nad papiermi a faktúrami a zmluvami a pri tom musí byť tvrdé, to nedokážem pochopiť, tu sa snáď musí zapiť každý prd a keď ho chcem z tejto partie vytrhnúť, tak to nejde...

turkija
21. jan 2012

@eaka ani sa ti to nepodarí. Lebo on keby nepil, tak nemá ani kamáratov. A len ty budeš tá zlá, ktorá mu nedopraje ani to pivko, chudákovi smädnému.

eaka
21. jan 2012

@turkija No, vždy som bola tá zlá, ktorá mu nedovolí pifko... to som sa navysvetľovala, že veď ja nemám problém, aby si po futbale dal pifko, ale prečo tých pifiek musí byť min3...už to ho po futbalovom vyčerpaní dostalo tak, že zvyšok nedele prespal... No ale jeho inak alkohol nijak v žiadnych sférach životných neobmedzuje, že by nechodil do práce, zabúdal platiť účty alebo nemal na ne dokonca peniaze lebo ich prepil...alebo že by vstal z jednej opice a začal sa hneď opíjať do druhej, to nie... práve preto, že sú to také nárazovky, tak sa označeniu alkoholik ešte vyhýbam, ktovie, čo by na to povedali "odborníci"...

turkija
21. jan 2012

@eaka presne takého jedného sme mali v rodine. Keď už bolo zle, že už aj rozbíjal, čo mu prišlo pod ruky, tak každý sa jej čudoval, ako s ním môže vydržať a nech ho nechá. Ale keď pohár trpezlivosti pretiekol a ona ho nechala, tak najhoršie obstala ona. Všetci sa jej otočili chrbtom, a jeho všetci ľutovali, lebo vraj , až taký alkoholík nebol, ale ona - ona, ani jej na meno prísť nevedeli. No a teraz si ona žije spokojne, má partnera, ktorý vôbec nepije a ten jej už nepije, ale doslova sa ožiera. Ale samozrejme za všetko môže zase len ona. Lebo keby ne ona ....

eaka
21. jan 2012

@turkija No..nieže by ma už nenapadlo, že ako to s ním a s alkoholom dopadne, keby som ho opustila... myslím, že by to dosť poriadne "oslávil", ale na druhej strane ho poznám ako veľmi zodpovedného človeka, neexistuje, že by nešiel ráno do práce...
Ja zase nemôžem povedať, že som svätá, minule sme si s babkou (jeho maminou) tiež otvorili šampus a tak sme sa pri ňom zasedeli, že padli tri... ale vnímam to skôr ako výnimočnú situáciu... On má skúsenosť so svojim otcom, ktorý pil, tak som dúfala, že zaujme postoj, že sa tomu bude vyhýbať, ale skôr to má rád... jemu tvrdé chutí... to je pre mňa nepochopiteľné..
Ja mám pocit, že som sa dostatočne vybúrila v puberte a nemám teraz potrebu takýchto akcií, ale myslím, že on má aj pred očami kamarátov a z nich je teda fakt najlepší, ale on to aj tak vníma, že nie je na tom tak, ako oni a teda je všetko v poriadku a nemám sa na čo sťažovať... jeden je v krčme odkedy príde z práce až do noci, druhý si od ženy s dvomi deťmi odskočí aj na trojdňovú ožieračku a ona je (vraj) v pohode s tým... ako ju poznám, tak by som sa ani nečudovala, keby to bola pravda...
Proste "chlapi si vypijou" a "vodu pijou žáby, pivo je pro báby, my pijeme rum", či ako to je v tej pesničke.. 😉

turkija
21. jan 2012

@eaka a čo by na to povedali odborníci, neviem. Pretože on takú odbornú pomoc nevyhľadá. Pretože, on predsa až tak nepije. Držím Ti palce a prajem veľa trpezlivosti , vytrvalosti a hlavne pevného zdravia. Snaď to nebude až také zle. A môže prísť niečo nepredvídané a všetko sa na dobre obráti. Nikdy nevieme 😉

eaka
21. jan 2012

@turkija No, po poslednej jeho scéne, o ktorej som tu vlastne aj písala, som si vravela, že si musíme hodiť vážnu debatu, pretože toto už nemienim zažívať... Zažila som ho opitého úplne v pohode aj opitého agresívneho a napadlo ma, či len proste nereaguje na to, ako sa k nemu práve správam ja?? 😅 Lebo tento poslednákrát som bola zlá a nahnevaná a on na to reagoval hlučne a sproste... A zase inokedy, keď prišiel opitý a ja som to brala v pohode a dala ho spinkať a vyzliekla, tak žiadna agresivita hlučnosť nič nebolo... 😅

turkija
21. jan 2012

@eaka viac krát takú chybu už neurob. S opitým sa nikdy, ale nikdy nehádaj. Nevedie to k ničomu, jedine k tomu, že môžeš ešte niečo obsiahnuť. A nebudeš predsa chodiť 2 týždne s nejakým monoklom. Nech si radšie ľahne, ráno je múdrejšie večera. Ráno s ním porozprávaj, vtedy sa môžeš aj trošku povyhrážať. Takéto vzťahy sa nerozpadávajú. S alkoholom sa dá niečo robiť, dá sa s nim bojovať. Ale keď sa ti muž zamiluje, tak s tým už ťažko niečo urobíš. A ešte keď mu povieš, že o tom vieš, tak je to začiatok konca. Vtedy sa už nebojí, lebo už nemá čo tajiť a už sa so svojou novou láskou aj vychváľuje. Takže ber to pozitívne. Z tých dvoch ziel je to tvoje lepšie 😀

eaka
21. jan 2012

@turkija Júúj, už som sa bála, že ma sprdneš, že nemám dávať vinu sama sebe 😉 ...ale máš pravdu, čo si napísala... presne si pamätám, aký bol dobručký, keď som sa len naňho usmiala a uložila ho a ešte ma objímal a pod... a predpredvčerom som fakt len čakala, či mi jednu nestrúhne... Rozdiel je v tom, že vtedy, keď som bola v pohode, tak som vedela, že ide za kamarátmi a nečakala som ho doma a bola som v ok s tým, že je vonku, tento druhýkrát som bola nahnevaná, lebo sme si niečo dohodli a vravel, že len vybehne na chvíľku a nebol ani s to sa ozvať, že sa to predĺžilo a ešte sme boli na horách a mala som aj strach, či sa niekde nešmykol na ľade a nemrzne v záveji a tak som reagovala inakšie...

katy318
22. jan 2012

Ahoj mamicky, oteckovia,
ak by ste mali zaujem podelit sa so mnou o skusenostiach v rozvodom konani a o uprave prav voci detom (a o úlohe kolizneho opatrovnika), posielam Vam link na moj anonymny dotaznik.
Píšem diplomovú prácu, v ktorej sa zaujímam o názory ľudí, ktorí prešli rozvodovým konaním a riešili aj úpravu práv a povinností k ich deťom.
Anonymny dotazník - Úloha sociálneho pracovníka v rozvodovom konaní, je zamerany na skusenosti a nazory na rozvodovu problematiku. Dotazník je anonymný a bude slúžiť len pre účely mojej diplomovej práce.
Veľmi by ste mi pomohli.
Dakujem, Katarina

Link na dotaznik:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

turkija
24. jan 2012

@eaka pokiaľ máš o ňho strach, aby sa niekde nešmykol a nezamrzol v záveji, tak ho máš rada, a určite ho neopustíš, lebo ti na ňom záleží. Keby si ho nemala rada, tak by ti prd na tom záležalo, či niekde spadne, alebo .... Ty jednoducho potrebuješ radu, ako mu pomôcť , aby sa zbavil toho popíjania. Takže na ukončenie vzťahu milá eaka máš ešte dosť času a teraz šup do inej témy napr. čo robiť, aby manželovi nechutilo piť? 😀 😀 😀 . To mal byť žart 😉

ewicka89
3. feb 2012

Ahoj, s partnere jsem 2 roky mame spolu 6 mesicniho chlapecka.co se tyce pece o nej tak tu zastavam jen ja, partner snim byl asi jen 3 krat venku. Stale mi rika devko a pry je to jen ze srandy. Nechce me ani maleho poustet za mou mamkou ktera bydli 100 km od nas. Nejvic casu travi u pc nebo v praci, kdyz vse doma uklidim jeste musim jit a uklizet po nem. Oporu v nem nemam a kdyz me neco boli rekne ze to mam z toho sukani. Nevim co delat. Kdyz od nej odejdu mam strach ze to nezvladnu financne a taky se bojim aby me nevzal maleho. Obcas mi neco opravi , pritluce tak mam radost a pak zase na novo. Co si o tom myslite? Prijde mi ze si stale zije ten svuj zivot. Jinak spi v obyvaku a rika ze se v loznici nevyspi kvulimalemu. Poradte jak by ste to resili na mem miste

anatanka
3. feb 2012

@ewicka89 Ahoj, trochu me zarazilo, ze u ikonky mas text, ze zijes sama s petimesicnim chlapeckem...Asi to tak uz beres...
Co popisujes, nejde dlouho drzet pohromade. Bud se vam vztah rozpadne ted nebo o neco pozdeji. Ja si myslim, ze neni na co cekat a zacala bych asi radikalne resit. Ale sama vim, jak je to tezky. Kazdopadne rozvod ani soudy o dite neni nic prijemneho. Podle me k tomu ale u vas stejne jednou dospeje, tak neni potreba to prodluzovat.

ewicka89
3. feb 2012

@anatanka ahoj my nejsme svoji jen spolu zijeme. A jeste jsem si na zacatku vztahu vzala pujcku pro pritele a ted splacim on teda ty 3000mesicne plati ale kdyz od nej odejdu pochybuju ze v tom bude pokracovat. Jinak jsem mu rekla ze pristi mesic pojedu smalim za mamou a kamaradkama a on rekl ze pojedu bez maleho jau rekla ze ne a on tak uz tam zustan nevim co delat. Nikoho tu nemam a styska se mi

jabera
3. feb 2012

@zuzka82 ahojte, ja som sa rozhodla ukoncit manzelstvo po tom, ked om uz ixtykrat pochopila, ze mi klame.. nie, ze by mal zenske, ale ohladom penazi a hospodarenia... to by bolo na dlhsie debaty. v kazdom pripade dlhy, pozicky, klamstva, neprehladne ucty, najomne atd, atd.... neskor par krutych hadok, kde uz padli aj hnusne slova.. noa proste raz som nejak nasla tu silu to ukoncit. to je asi to, co sa musi stat, ze sa v tebe nieco zlomi a pochopis, ze uz to nejde. mozes si hovorit, ze to mas spravit kolko chces, ale musi nieco tak divne preskoci v mozgu, podla mna. az vtedy to clvoek dokaze. a pre mna bolo dolezite mat aspon ako-tak naplanovane, ako prezijem, ako nas uzivim a tak... sice je to nakoniec uplne inak, ale na ten zaciatok to pomohlo, ze som mala pocit, ze to dokazem. naststie som este vtedy nevedela, co vsetko ma caka po existencnej stranke 😀
ale napriek vsetkemu, vsetkym problemom, som rada, ze som to spravila....

anatanka
3. feb 2012

@ewicka89 Ja odesla od manzela, kdyz byly male cerstve 2 roky, splacim za nej obrovske dluhy, mam exekuci na plat a tak nejak se dost placam, ale nikdy jsem nelitovala, ze jsem odesla.
Rekl, at tam zustanes, tak tam zustan. Treba ti s mamkou bude lip... 😉

anatanka
3. feb 2012

@jabera Presne to si myslim taky, clovek musi dojit do urciteho stadia, musi nastat takovy zlomovy moment, kdy se opravdu rozhodne, ze konci...Kdykoliv predtim to nema moc smysl, protoze k odchodu bud nenajde silu vubec a nebo se za par dni vrati...

jabera
3. feb 2012

@ewicka89 evi, nepredbehni samu seba v rozhodovani. kym nebudes presvedcena o odchode, ani to nerob, lebo sa k nemu vratis a on ta bude ponizovat este viac. ver mi. svoj tien neprekrocis, pockaj, kym to pride. je asi aj tebe jasne, ze ten vztah je o nicom a zbytocny....ale ty sama to tak musis aj precitit a pochopit. lebo tie navratya odchody.. dokola... to je strasne ubijajuce... fakt rob to, na co mas.
a ci to zvladnes financne, to musis vediet sama, ci sa mozes vratit k mame a ze by si trebars apson brigadovala a ze ona vie pomoct s malym, alebo ci tato moznost nie je.... to vsetko velmi zavazi v tom, ci odist "mozes" alebo nie. ostat na ulici s miminkom v naruci a bez prace proste nemozes.... skus si to presne premysliet, poradit sa s mamou, ako to vidi ona... mozno dve vymyslite viac...moznost je aj, ze ty nocne, mamina cez den v praci... si mlada, predpokladam, ze mam robi.. je to tazke. a asi tym zasiahnes aj tych najblizsich. preto ti neostava ine, len sa radit aj s nimi, co su schopni a ochotni robit pre teba...

jabera
3. feb 2012

@anatanka 😉 tak tak.....

sisaha
3. feb 2012

@ewicka89 ako by som to riesila ja? zbalila by som seba, maleho a hybaj k mame. Preco si myslis, ze by si to nezvladla? existuju predsa rôzne prispevky - dostavala by si vyzivne na maleho, mohla by si poziadat aj na seba. Kde je hrdost zien, ked sa nechavaju oslovovat vlastnym partnerom "děvka". Maleho ti vziat nemôže - ani omylom. Pozbieraj posledne kusky sebaucty zo zeme a zacni riesit vlastnu situaciu.

petkave
3. feb 2012

@ewicka89 neviem, čo je ten tvoj priateľ za zviera, ale asi by som to riešila tak, ako navrhla @anatanka. Teda odišla by som aj s drobcom k mamke a basta. Asi by to muselo byť potajomky, keďže on ti to nedovolí... A chce to určite veľa odvahy, pretože nevieš, čo ťa do budúcnosti čaká... lebo on sa len tak ľahko nevzdá a tebe sa samej tiež nebude žiť najľahšie... No vo vašom vzťahu je zrejme potrebné urobiť radikálny rez 😒

jabera
3. feb 2012

evi, ozaj.... a to, ze by ti zobral maleho???? na to fakt zabudni. kym nie si alkoholicka alebo fetacka, neexistuje, ze by ti maleho vzali.. a okrem toho 99% chlapov to dieta v skutocnosti ani nechce.. len sa tym vyhrazaju. skor budes mat problem, aby ti ho obcas zobral aspon na vikend....
co sa tyka socialnych davok a td... neviem ako to je v cechach... ale na slovensku velmi, velmi zle.... aale ak by si zila u maminky, urcite by to bolo jednoduchsie.

ewicka89
3. feb 2012

Vsem vam moc dekuji

jednave
4. feb 2012

Ahojky, přispěju i já svou troškou do mlýna, také se rozmýšlím ukončít manželství. No, jak začít, je to trochu složitější. Když jsme se s manž. poznali, já byla do něj hrozně zamilovaná, ale neviděla jsem, že on do mě ne, teda asi jsem to vidět nechtěla, byli jsme spolu jen jednou týdně a nanejvýš pár hodin, a to jen když on chtěl, podnikali jsme jen věci, které on chtěl, lhal mně, sice kvůli prkotinám, ale dnes se divím, jak jsem byla blbá, že jsem s ním zůstala, postavila barák, vdala se a mám s ním krásnou 15 měsíční holčičku, kterou miluju nadevše. Po svatbě jsem přestala držet hubu a krok a pozdě, ale přece jsem začala mít své názory. A to je kámen úrazu celého našeho manželství. Manžel je totiž zvyklý, že ho každý poslouchá, už ve škole byl předseda třídy, na vojně velitel, či co, v práci je velké hovado, rodiče ho také poslouchají na slovo, pže on je pro ně svatý, jen já jsem se nevyvedla... 🙂Když vidí, že mám v něčem pravdu, rozčičluje se, že co řvu, co pyskuju, odchází od debaty pryč, nebo věci překrucuje tak, aby za každou cenu vyšlo najevo, že má pravdu on, ikdyž nemá.Nebo mně řekne, že se umím vcelku pěkně oblíklnout, ale jinak jsem úplně blbučká. Vymýšlí si, že moji rodiče např. řekli, že se stydí za mou výchovu, což nebyla pravda a další podobné věci, zatajoval mně příjem, udával o 10 tis. míň, než ve skutečnosti má, dával mně jen 2tis. na jídlo, dceru, drogerii, domáctnost, sám na sobě nešetří, vydělává 3x víc než já, ted jsem navíc na rodičáku, takže situace byla s 2 tisíci neúnosná, ale já jsem s ním nic nezmohla, nakonec jsem to řekla i před mýma i jeho rodiči, a tak mně začal dávat 5 tisíc, konečně. Taky mně vadí, že když něco koupil on, např. tv, tak před všemi říká, že to koupil on, to chápu, ale úplně vytáčí, když něco koupím já a on se zeptá např. návštěvy, víš kolik jsem dal za tu skříň??? Chápete?Možná je to prkotina, ale když už máme finance každý zvláš´t, navíc každý rozdílného příjmu, tak si myslím, že toto je od něho sprosté. Teď je,ale situace taková, že se odstěhoval z ložnice, zařídil si pokojíček, aby jsme ho nerušily v noci, a jsem se po jisté příhodě s manželem naštvala a řekla mu, že mně bude platit jen na dceru, a jinak si budeme hospodařit každý zvlášť, takže žijeme spolu, ale vedle sebe. Konečně se po 2 letech manželství nehádáme, ale vím, že to není manželství. Navíc, mně konečně přiznal, že on je kariérista a lásku k životu nepotřebuje, takže už konečně vím, že mě rád nikdy neměl, byl se mnou jen proto, že jsem dřív držela hubu a krok a to se mu líbilo. Navíc v něm nemám oporu, nevěřím mu ani nos mezi očima, je sobec, který se snaží být před okolím největším svatouškem pod sluncem, a okolí mu to samozřejmě věří, pže je dobrý herec. Také jsem od něho slyšela, že jsem p..a,kr..a,mamlas a to jen třeba proto, že jsem mu prala prádlo a on se mně přišel ptát na kolik mu to peru, kdyby se zeptal normálně, tak mu odpovím, ale on se ke mně chová kolikrát jak učitel nebo otec, prostě dělá ze mě blbce, když jsem mu teda neodpověděla, začal křičet, že věděl, že jsem mamlas, že mu to určitě peru na 60, při tosm se to má prát na 40, já teda preru většinou vše na 40!!!Neříkám, já jsem také výbušná, a také jsem mu nadala do nepěkných slov, ale do takových určitě ne.Jednou mně po jedné hádce řekl, že se mnou už do postele nikdy nevleze a udělá mně ze života peklo. Rád zesměšńuje ostatní, ale ze sebe si srandu udělat neumí. Kdybych měla tady popsat všechny příhody, které jsme za 2 roky manželství prožili, tak by z toho byl román. O porodu,kdy mně nechal 3 dny v bolestech samu ve dne i v noci, zatímco on večer musel odecházet spávat do obýváku, abych ho nerušila, když jsem tam občas sténala do polštáře a pak všem vykládal, že ten porod nic není, že on by rodil zase, je pravda, že to proti mým jiným zdravotním problémům a bolestem fakt nic nebylo, ale dělal jako by rodil on. Tak nevím, já už mu řekla, že ho ráda nemám, uvažuju vážně o rozvodu, ale on rozvod prý nechce... Nechápu ho, rozvod asi nechce proto,co by řeklo okolí, už by mu nikdo vůbec nevařil, nepral, a asi také má strach z toho, že by mně neměl z čeho vyplatit, ale já tak žít nechcu, Jen mě chybí něco, co by mě konečně nakoplo a odešla bych, kdybych měla kam, tak hned vemu dceru a utíkám pryč. Nebo si myslíte jako můj manžel, že jsem hysterka, která je nespokojená jen tak pro nic za nic? Omlouvám se, že jsem to psala všechno tak podorobně, ale já prostě nevím, jak bych to zkrátila, abych vám popsala naše manželství, takže toto,co si možná někdlo přečte je jen velmi ořezaný průřez naším manželstvím 🙂

halienka
4. feb 2012

@jednave Ahoj 🙂 prečítala som to celé a môj názor je, že skutočne vaše manželstvo už stratilo všetko, čo má manželstvo mať a zotrvávať v ňom je len predlžovanie agónie - teda pre teba. Pre manžela je to inak, ako píšeš, pre neho je to výhodné, má doma navarené, upratané, ožehlené atď. Je spokojný, že má doma na to "neplatenú silu" a ostatné ho evidentne nezaujíma. Ja osobne som takéto niečo nezažila, ale môj brat sa pred nejakými 4 rokmi rozviedol, a napriek tomu, že to manželstvo bolo podobné ako u vás teraz už niekoľko rokov (trošku obrátene - jeho žena s ním už nechcela ani spať, nadávala mu furt do debilov a neschopákov), ponižovala ho furt, láska tam už nebola dávno, v pohode mu povedala, že už ho nemiluje ani že ju nepriťahuje, ale rozviesť sa nechcela. Dlho to ťahali hlavne kvôli synovi aj v takomto mŕtvom vzťahu, nakoniec ale brat požiadal o rozvod, lebo si uvedomil, že takto život prežiť nechce. Ona teda nakoniec keď už jej prišli papiere súhlasila. Pár mesiacov na to vyšlo najavo, že už 2 roky pred rozvodom mala "priateľa" 😅 doteraz ale nechápem, prečo sa tak dlho aj tak nechcela rozviesť, ale bolo to tak. Brata čakalo veľmi ťažké obdobie asi dvoch rokov, hlavne po finančnej stránke, na to aby vyplatil bývalú si vzal pôžičku, do toho prišla kríza a on prišiel o prácu, bolo to veľmi zlé, pomáhali sme celá rodina. Nakoniec sa ale všetko v dobré obrátilo, znovu si našiel prácu a nakoniec aj veľmi dobrú priateľku, všetci v rodine za ňu ďakujeme Bohu, je to úžasná žena a na bratovi vidíme aký je šťastný, ako pookrial, dokonca pribral 😅 vidno tú spokojnosť. V tomto príbehu som ti len chcela ukázať, že veľakrát sa naozaj zbytočne naťahujú tie odchody, je to len trápenie, a pritom možno za nejakú chvíľu po tom by ťa čakalo niečo veľmi pekné, konečne vzťah po akom túžiš a ktorý ti dá všetko, čo žena vo vzťahu potrebuje mať. Ja neviem, ja to beriem tak, že ak človek vnútorne dospeje k takémuto stavu, v akom si ty, vidno že nie si hysterka, uvažuješ veľmi jasne a aj si uvedomuješ súvislosti a všetko čo sa deje, tak si myslím, že už nie je o čom. Trošku s vypočítavosťou ti poradím, skús ešte chvíľu zotrvať a našporiť si nejaké peniaze pre seba, potom si nájsť nejakú lacnú garzónku a pri rozvode vysúdiť dobré výživné...a snáď to dokážeš potom nejako aspoň určitý čas utiahnuť sama...a verím, že sa ti podarí stretnúť ešte toho naozaj "skutočného chlapa" 🙂 😵

kveta
4. feb 2012

@jednave Vyzera to, ze Tvoj manzel je manipulator.

michelitta
4. feb 2012

@jednave ahoj🙂 si čistý adept na rozvod,a ver mi že potom budeš šťastná a nájdeš si niekoho kto si Ťa bude vážiť! podľa tvoj manžel je velitel-despota..Vieš,keď tu čítam tieto príbehy,zamýšľam sa,že sa ženy vôbec vydávajú,keď sami na začiatku vzťahu vedia že partner už má chyby ktoré sa nedajú prehliadnuť.Ja vydatá nie som,ale mám priateľa 10 rokov..vydávať sa ani nebudem,aj keď sa milujeme,vážime si jeden druhého..samozrejme máme hádky,pozerá samé ekonomickopoliticke programy,pistim,že sa mi nevenuje,tak ho nechám a po hodine sme spolu na gauči v objatí..nepáči sa mi,že je tak setrny,že nedáva tringelt(za to by som ho zabila,lebo v živote nerobil servirku)ale obdari Ťa peniazmi keď potrebujes-otazka-ides niekam?máš peniaze? nikdy mi nevycital koľko mi v živote toho dal..ani sa tým nechvalil..ešte sa mi nepáči,že sa so mnou nefoti..to sú problémy,že!!???🙂🙂 určite aj on by tí povedal,že ho na mne vytaca,že som niekedy neni do večera doma,lebo chodím na 3 športy ale zas má rád keď je žena aktívna a patrične sa o seba stará..niekedy mu vadí že by som aj polku domu dala bezdomovcom,taká som ja..ale to naozaj nie sú problémy,je to život..
vždy keď príde domov tak sa na neho teším ako aj on na mňa..nikdy mi nedokazoval že on je pán domu,aj keď mu to tu celé patrí..keď sa chceme odreagovať,on ide von so svojimi kamarátmi a ja so svojimi a je to pravidelne raz za mesiac..podotýkam,že ja chodím len s chlapmi a on to vie a navyše oddýchnem si od neho a uistim sa aký je úžasný..doma si vieme urobiť zo seba srandu,lietajú tu nadávky ale naozaj vramci srandy typu, kde si sa flakal celý deň do p**eee? aaalee drz tam h**u pri tom sporáku😀 a tak,ale v živote sme si nič take normálne nepovedali,ja sa naserem,drbnem dvermi a za hodinu vyleziem,alebo dolezie on🙂
tým tí nechcem tu opisovať čo za "problemy" mi tu máme,ale aby si len vedela že sú vzťahy kde si muž ženu váži a stará sa o ňu a keď ju niečo bolí,bolí ho to s ňou..ja tiež niekdey prehanam,toto má bolí,hento,chudák má chlacholi so mnou,a určite mu lezie na nervy..ale byť moja, vporodnych bolestiach a odísť od teba,je to dosť kruté..verím tomu,že mi spávať tiež nebudeme keď sa nám narodí malé,ale to len preto,že chcem aby on normálne fungoval v práci..prajem tí aby si to so silným sebavedomím a väzením seba samej šťastné ukončila a našla v živote lásku,podporu a pokoj🙂 máš na to!!!

michelitta
4. feb 2012

@jednave a "vážením samej seba" nie väzením,sprosta klavesnica,ešte spim🙂prepac,proste aby si bola šťastná a mala sa rada a dopriala si!!

michelitta
4. feb 2012

@kveta presne!!sme sa zhodli🙂

filipal
4. feb 2012

@jednave pripajam sa k nazorom ostatnych dievcat. jednoznacne rozvod. budes na tom lepsie ako teraz. prijem je tototiz v manzelstve spolocny, co ale tvoj muz vobec nepochopil. mas na polovicu vasho spolocneho prijmu aj narok zo zakona. je to despota a manipulator, ako uz viacere predo mnou poznamenali.
po rozvode sud tvojmu muzovi urci vyzivne a bude si musiet najst inu sluzku, predpokladam, ze platenu, tazko totiz najde taku, ako si ty - neplatenu silu.